Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Имам нови плъхчета- моля за съвет

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Имам нови плъхчета- моля за съвет

Мнениеот Nocturnal_dove » Пет Окт 25, 2013 7:37 am

Здравейте! Вчера се сдобихме с 2броя женски плъхчета на 7седмици, едната е мн контактна но другата е страшно срамежлива. Искам да ги снимам, ама са се скрили в една топка и двете и стърчат само крака, опашки и носове :ajaweki: понеже нямат още къща. Ще ми е мн от полза да контактувам с някой който вече има такива животни и е гледал, на нас ни е за първи път с плъхове. До сега само хамстер сме гледали преди доста време и в момента имаме един котарак.
Аватар
Nocturnal_dove
Животинче с въпрос

Re: За първи път у дома

Мнениеот Nocturnal_dove » Пет Окт 25, 2013 7:41 am

Здравейте! Има ли някой който да сподели опит как да предразположим животинките да контактуват. Снощи се сдобихме с 2бр. женски плъхчета на 7седмици. Едната е доста контактна но другата е голямо шубе, даже охапа веднъж. Понеже ги взехме от др град и пътуваха 5-6часа в една кутия в която сложихме една топка за скривалище и сега само в тая топка седят, в аквариума не излизат мн мн.
Аватар
Nocturnal_dove
Животинче с въпрос

Re: Имам нови плъхчета- моля за съвет

Мнениеот meri » Пет Окт 25, 2013 1:03 pm

Оставете ги на спокойствие да свикнат с новия дом и вас.Все още е рано за контактуване. Желателно е да имат къщичка, за да се крият.Изчакайте известно време и тогава правете опити за контакт и снимки. Сега са в стрес,не ги притеснявайте.
Този раздел може да ви е полезен в отглеждането на плъхчетата viewforum.php?f=277
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Nocturnal_dove » Пет Окт 25, 2013 5:34 pm

Благодаря!
Аватар
Nocturnal_dove
Животинче с въпрос

Мнениеот Nocturnal_dove » Пет Окт 25, 2013 5:49 pm

Сложихме им една картонена къща и се поразмърдаха. Само дето не ги виждам да пият вода от поилката, иначе хапват, а едното пие вода от пръста като му подадеш капчица. Хапнаха и малко бял шоколад, че искаха и пръстите да ми изядът после. :ajaweki:
Аватар
Nocturnal_dove
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Окт 26, 2013 8:31 am

Защо се спряхте на тези любимци
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Nocturnal_dove » Съб Окт 26, 2013 1:30 pm

Когато бях малка, гледах едно предаване, не помня вече кое и от тогава винаги съм искала плъхове. Предимно заради интелекта и за това че се привързват и може да се дресират. Мъжът ми преди години ми подари един хамстер, не даваше да го пипнеш, беше мн сръдлив, даже и като остаря...живя почти 3години. Плъхчетата ми са страхотни, започнаха да посвикват с присъствието ни. :)
Аватар
Nocturnal_dove
Животинче с въпрос

Мнениеот Nocturnal_dove » Нед Окт 27, 2013 11:23 am

Някой да има идея как да ги научим да пишкат в определен ъгъл? Имат тоалетна за гризачи.
Аватар
Nocturnal_dove
Животинче с въпрос

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо