Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Различни породи зайци - развъждане или кастрация?

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Различни породи зайци - развъждане или кастрация?

Мнениеот crowie » Вто Ное 12, 2013 12:25 am

Нека започна с една интересна предистория...
Досега съм имала 4 заека , два от тях все още са живи и здрави... Но специално при зайците, явно нямам късмет с познаването на половете...
Първият от тях беше Иво... след един месец, разбрах,че е Ивона! (Много я обичах, наистина много...)
След нея дойде Зори... която чак след като си отиде, се оказа, че може би е била Зоро
Третата зайка е Карина... която преди малко се оказа, че след половин година отглеждане има голяяямо достойнство и е Карин...
Четвъртия заек е Снежко... който се оказа прекрасна женска Снежинка...
:az:
Снежи е прекрасна хималайска зайка... изключително гальовна! Когато влязох в зоо-магазина нямах намерение да купувам каквото и да било... но когато посегнах в аквариума просто да докосна зайката, тя се изправи на задните си крачета и започна да се гали в ръката ми (приличаше повече на котешко поведение, отколкото на заешко). Вече я обичах, не можех да я оставя там самичка без да и обръщат изобщо внимание...
Карин е бежово-бял клепоух заек. Карин е на половин година. Снежи не ни казаха на колко е, но изглежда поне на 2 месеца, а и породата и е различна и поначало е по-голяма. И двамата изглеждат полово зрели и ни е страх да ги пуснем на свобода, защото веднага пристъпват към полов акт.
Имам въпрос: може ли тези две породи зайци безопасно да създадат поколение или това ще застраши живота на женската или малките? Или най-удачно ще бъде мъжкият да бъде кастриран?
[4445.gif]

Снежинка
Изображение

Каринчо
Изображение
Аватар
crowie
Животинче с въпрос

Re: Различни породи зайци - развъждане или кастрация?

Мнениеот Jus7_me » Чет Ное 14, 2013 11:08 am

Аз съм чувала,че клепоух не е хубаво да се събира с зайковци с прави ушички,но питайте ветеринар.
Аватар
Jus7_me
Животинче с въпрос

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо