Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Два мъжки котарака + куче - съжителство???

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Два мъжки котарака + куче - съжителство???

Мнениеот Greta. » Вто Дек 17, 2013 10:52 am

Здравейте! От вчера си имам ново попълнение - 7 месечен ангорец - старите му стопани очаквали да е по-дългокосмест и си мислели, че вземат плюшена играчка, та вече не го искат, а той е такава душица.. А вкъщи си имам и двугодишен черен красавец, порода коферман, но много разглезен. Това, че не е изнежен породист котак по начало, мисля, че си оказва влияние на нрава, а и територия трябва да се пази. Имаше 2 сблъсъка вече - първо черният се скара и нападна, по-късно и двамата скочиха във въздуха.. Имам и пекинезче - много гальовно също, то е по-коте от котетата, но на белия хубостник като му мирише на куче и това е! Иначе черньо и Чара (кучето) си спят един върху друг дори и нямат проблеми. Та как да решим проблема, време ще им трябва, ясно, но да не се издерат през това време... :ab:
Аватар
Greta.
Животинче с въпрос

Re: Два мъжки котарака + куче - съжителство???

Мнениеот Jordanka » Вто Дек 17, 2013 12:16 pm

опита ли се да смесиш миризмите има като ги отъркаш едно в друго :) чувала съм че помага
Няма нерешими проблеми,има пауза между две решения!
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот meri » Вто Дек 17, 2013 1:38 pm

Първоначално котките не се събират заедно.Временно се държат отделно и запознаването става постепенно.Има котки,които се приемат,такива които никога не се приемат, и такива които се търпят. Раздели ги, сложи отделни купи,храни ги отделно и ги запознавай постепенно.При нахлуването на чужда територия се бият,нормално е. Сложи и отделни тоалетни.
Никога не се донася животно и да се оставя при останалите.Освен стреса за новото и новата обстановка, изведнъж и нови животни, реакцията е такава. Дори някои кучета не приемат котките, трябва им време.Запознаването се прави през преграда,не се пускат веднага заедно.Голяма грешка е събирането заедно от първия път.

Раздел котки, има доста полезни неща viewforum.php?f=276

Смесването на миризмите не се прави,като котките се отъркват една в друга, леко ще е невъзможно и човека ще бъде издран порядъчно. Когато миризмите се смесват с една кърпа се натриват котките без да се виждат, като се натриват гениталиите,лапите и бузите,т.е., където има жлези с които маркират.
Подивеят ли котките става страшно,някои са като зверове. :ajaweki: Сигурно ще има и маркиране, старият котарак кастриран ли е. Започне ли надмощие за територия и полово съзравяне при по-младия ще стане страшно. Помисли за кастрация. Аз имам котка и куче и знам как е в началото(въпреки, че кучето е като котка, не на ръст де). :ajaweki:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Greta. » Вто Дек 17, 2013 3:43 pm

Благодаря за съветите, още тази вечер ще пробвам номера с кърпата и ще видим как ще се поопознаят на затворени врати :) Не е кастриран черният, но май май в най-скоро време и това ще му се случи, а на малкия - със сигурност след 3-4 месеца. Някак за сприятеляването с кучето по не се притеснявам, ама котарашките войни за територия са си сериозно нещо...
Аватар
Greta.
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Дек 17, 2013 4:30 pm

Не знам дали помага, не съм го опитвала,но не пречи да пробваш.Само действай внимателно и не насилвай нещата,както знаеш трябва време. :ab:И пази кучето, че лошата котка е....много лоша котка.Опасно е ако го одраска,особено по окото. Доста време и търпение си трябва, то си зависи от характера на животните,има и проклети котки. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо