Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Как да науча пинчера ми на команди!

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Как да науча пинчера ми на команди!

Мнениеот рали_джими » Чет Яну 02, 2014 10:42 pm

Здравейте на всички!Писах много глупави теми които се мъча да изтрия но не мога.Извинявам се за моята глупост но бях на 8 и мислех че едно 8-годишно момиче ще прозвучи умно но не е така!Имам въпрос към вас и се надявам да получа отговори.Имам малко пинчерче на име Хера.Тя е на 6 месеца и е голям бонбон.Проблема е че искам да я науча на "седни,легни и дай лапа" но когато искам да започнем да се обучаваме тя се лигави.Показвам й гранулата казвам "СЕДНИ"а тя скача дърпа се и се дразни че не й давам гранулка.Когато й будна дупето :ag: тя се върти като пунпъл....какво да правя?Помогнете heeelp [mood_feelings_hurt.gif] какво ли не сторих за да науча този малък сладкиш на няколко команди!!! [angry22.gif]
hi
Аватар
рали_джими
Животинче с въпрос

Re: Помогнете!

Мнениеот zoomaniak » Пет Яну 03, 2014 1:22 pm

Продължавай упорито и ще постигнеш каквото трябва. Срок при тези работи няма - има само твоят личен подход, без значение твоите години :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Как да науча пинчера ми на команди!

Мнениеот рали_джими » Пет Яну 03, 2014 6:12 pm

Разбира се знам от книги видео и други че на веднъж няма да стане!Вече се опитвам цели два месеца и нищо никакъв напредък...според мен съм много мила с нея!Ще започна да бъда по-строга и може да излезе нещо.Благодаря за съвета :ay: [jumpuu.gif] веднага отивам да я обуча.. [k022.gif]
hi
Аватар
рали_джими
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Яну 03, 2014 6:36 pm

Много е важно по колко време я обучаваш. Имай предвид, че кучето е малко и бързо се уморява и му омръзва, не прекалявай с обучението.Всичко се извършва под формата на игра. Като четеш и гледаш е лесно, но не е . И освен това, човек за да обучава, трябва да има познания, за да не обърка кучето....най-добре остави това на голям човек.За да обучаваш едно куче трябва да знаеш много неща, особено сигналите, които ти подава. А ако прекаляваш, само измъчваш и него и себе си.Малка си да обучаваш куче, остави го на мира.Вероятно не постъпваш както трябва и за това не те слуша, освен това кучето е дете както и ти.... :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот рали_джими » Съб Яну 04, 2014 9:31 pm

Не съм единствената която се занимава с Хера!И баща ми ми помага и то доста...За сега прочетох доста книжки съм наясно.Днес поработихме около 15 минути и ме слуша повече!С удивление осъзнах че тя знае "седни,легни и дай лапа" Според мен възрастта не е от значение важно е само да имаш умения и разбира се желания!
hi
Аватар
рали_джими
Животинче с въпрос

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо