Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Нужда от съвет! Бигълка на 4 месеца живот на двора...

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Нужда от съвет! Бигълка на 4 месеца живот на двора...

Мнениеот Jordanka » Пет Яну 17, 2014 9:26 am

Здравейте,всеки който е чел темичката на Рая знае за какво куче става въпос.

За дугите:тя е бигълка на 4 месеца,чудесна и общителна.Но!

Наближава момента,в който Рая ще изезе на двора.Ще има чудесно загаждение,където няма да е вързана и ще има свобода на движение,всичко на всичко 16кв собствена стая.

Имам нужда от съвет за настилката,дали да е дървена или райграс,понеже ми казаха че от цимент им се изкривявали крачетата.
Имаме нужда и от съвет за къщичката,ще е дървена,но искам да е възможно най-топла и уютна за слънчицето ми,както и да другарчето й в последствие.

Приемам всякакви съвети :ax:
Няма нерешими проблеми,има пауза между две решения!
Аватар
Jordanka
В ятото

Re: Нужда от съвет! Бигълка на 4 месеца живот на двора...

Мнениеот zoomaniak » Пет Яну 17, 2014 12:40 pm

Ами няма да имате проблем ако направите план - стратегия кое какво ще слагате и т н... със сериозен чертеж примерно.

Входа на къщата на кучето трябва да е насочен към безветрената страна.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Jordanka » Пет Яну 17, 2014 12:46 pm

Ами мястото е с тухлени страни от две страни,останалото ще е мрежа.С изглед към почти целия двор и улицата,избрахме място с възможно най-малка вероятност за течение.Ще има и навес,за да я пази от валежите.Но все пак искаме да помислим и за възможно най-добрата изолация и от към земната настилка.Въпреки че е куче си е нашата глезанка и искаме само най-доброто за нея.Нямаме намерение да пестим време и усилия за да го постигнем!
Затова имам нужда от доби идеи и предложения,най вече от към изолацията на колибката й и отоплението й.
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот meri » Пет Яну 17, 2014 1:04 pm

Защо кучето ще живее на двора? Куче, живяло вътре, може и трудно да свикне навън, освен това няма да получава предишното внимание, и ще бъде само,което е стрес и не най-доброто решение за все още малко куче като нея.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Jordanka » Пет Яну 17, 2014 3:18 pm

Ами това беше решението още про взимането й.Но тогава преценихме,че е много малка за това.А и беше с лека настинка и това също повлия на решението ни като начало да е вътре.През Март обаче заграждението й ще е готово,тя е вече голяма и силна и смятаме че ще е добре нея вече да излезе на вън.
Смяната няма да е рязка,и сега пекарва 90% от деня на вън.Прибира се само за хранене и спане.Стоенето на вън не е нещо ново за нея,оставяла съм я на двора когато съм излизала,случвало се е дори за повече от 6 часа да е сама на вън.Като молех съседка (пенсионерка) да я наглежда.Не е показвала страх,нямало е лай или виене,както правеше като малка,когато я оставяхме дори за 5 мин сама.
А и малко след преместването й към нея ще се присъедини и другарче.За да не е самотна.
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот Jordanka » Сря Яну 22, 2014 8:15 pm

Къщичката на Рая е вече избрана,ще изглежда ето така:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Размерите й ще са следните:
Дължина-100см
Ширина-86 см
Шисочина-83
Чакам мнения за размерите,за да можем да направим корекции на време ако има нужда от такива.
Аватар
Jordanka
В ятото

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо