Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Котката навън- или защо стопаните постъпват така?

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Котката навън- или защо стопаните постъпват така?

Мнениеот meri » Сря Яну 22, 2014 4:34 pm

Ако обичате котката си, не я пускайте навън- съвет от вет. лекар д-р Йънг.

Ето това не мога да го разбера... защо пускат домашните си котки на улицата, а после се оплакват от проблеми?
От небето ли падат, че не знаят какво се случва по улиците?
И как домашната котка не може да оцелее навън или ще пострада сериозно...борбата за територия е голяма навън.
И как може един стопанин пускайки котката си навън да е спокоен...да си спи, да си яде ....а какво се случва, хич не му е зор.
Но, след това пък пуска тема в някой форум за някакъв си проблем, смятайки, че точно там ще му решат проблемите и готово.
Няма нужда да води котката на лекар, че във форума има компетентни и ще му помогнат, защо да не си спести малко пари?
А какво да кажем за размножаването??? И как понякога завършват такива разходки...бебета, пострадал мъжки сериозно в битка и какво ли не?

А защо ли вместо това, не се замислят сериозно и просто....да не пускат котката навън.
Ама като не са наясно какво става на улицата, къде са тръгнали?
Пък те котките, някои от тях де....според стопаните им все искали да излизат. Как пък го разбраха, явно котката им е казала: "Пусни ме навън, че тука ми е скучно."

Ама как пък един път не се замислиха какво може да се случи на тая котка навън, или че може да не се върне, а ако е женска...може да донесе сюрприз...котенца, болести...не че при мъжките няма болести...

А мнозина смятат, че ваксините не се поставят на котки, които не излизат...ами така де...поне да беше вярно,
ама не е .....

Ходеше навън, но от 2 дена съм го спрял защото се върна с ударена лапа.
Ходи на 3 крака, но пък като се катери или скача ползва и ударената лапа.
Дали му има нещо сериозно ?

Такива бисери колкото искаш във форумите....
Дали му има нещо сериозно на такъв стопанин, не на котката...как мислите???
За котката е ясно, има нужда от лекар и от стопанин, който да я предпази от опасностите, но това не е излизането навън...в никакъв случай...

Преди да вършите такива неща, помислете малко с главите си, ако в тях има едно нещо, наречено сиво вещество...че при животните няма и ...
Ние сме отговорни за тези, които сме взели....нали знаете.
А това не е отговорност, а безотговорност...да си го знаете...

След като можете да пускате тема за помощ, вземете пък и прочетете разни неща, за да разберете какво се случва, когато котката излиза, или ако нещо я боли...че трябва лекар...не самолечение, или някакви съвети от хора, които си нямат представа от това, което казват...или пък предполагат...какви неща може да прочете човек...да се чуди от къде ги измислят...
Все пак си помислете добре преди да вършите такива щуротии...
Иначе ги обичат, нали не се съмнявате???
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Котката навън- или защо стопаните постъпват така?

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 22, 2014 5:03 pm

Трябва да спреш да четеш чуждите форуми :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Сря Яну 22, 2014 5:26 pm

zoomaniak написа:Трябва да спреш да четеш чуждите форуми :ag:

Което няма да промени ситуацията изобщо,защото винаги ще има такива хора. А моето четене ...то е полезно, за да се знае какво не трябва да се прави. :ag:
Все пак трябва да има и доказателства... :ajaweki:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот cvetiborovanska » Пон Яну 27, 2014 12:15 pm

Тук срещу моя блока има една жена която живее на първия етаж с котка.Всеки ден я пуска!Сега котето куца с лапчката,после седи пред блока и мяука,за да отвори вратата стопанката :(
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот meri » Чет Авг 06, 2015 9:56 am

Здравейте на всички,по принцип пускаме
котката ми навън да се разхожда и досега
нямало проблеми но днес сутринта някой идиот
решил да я ритне при което е разкъсал сухожилието и,и е получила хематом.
Прибрахме си я вкъщи след което родителите ми по късно я заведоха на ветеринар и се разбра за скъсаното сухожилие.Сега само спи дори не яде но проблема който ме притеснява е че почна да пикае кръв ,от какво може да бъде дали нещо да.е засегнал бъбреците ,някой имал ли е такъв проблем

Мястото на котката не е на улицата.Пускат ги и очакват да няма проблеми....не знам какво очакват?
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо