Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

как да науча 4 месечното си чихуахуа да пишка в банята

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

как да науча 4 месечното си чихуахуа да пишка в банята

Мнениеот Викито » Сря Яну 29, 2014 10:41 pm

Здравейте, нуждая се от пмощ и то спешно!!! Имам 4 месечно чихуахуа, проблемът е че не иска ад се научи да пишка където трябва. Пробвала съм почти всичко и не става , ето и какво съм пробвала - значи кучето стои на село за сега при баба и дядо, те го гледат докато се научи да се изхожда на правилното място. То си има клетка на която спи и отделно в клетката си имаше да яде, пие и играе, ама постоянно пишкаше вътре в клетката макар че дядо го изкарва през 1 - 1 и30 до банята. То стоеше пусната в банята по 10 мин. докато се изходи ама се оказа че там то пие вода тайно и после се напиква почти веднага след като излезе. За това сеа си има касетка ив банята с вестници за да не се напива с вода тайно. Тогава се получи добре и не му преградихме касетката дето спи на деве - в едната част спи ав другата яде и така . То не се напишкаваше две нощи в леглото си като е по натясно - понеже дядо през ноща ставаше по 2 - 3 пъти за да го изхожда. Обаче се тказахме и от това защото баба и дядо нямат толкова свободно време за ад го дължат пуснато о преградено му беше много тясно и така махнахме реградата и постелихме в цялата касетка одеялца - нали кучетата пазят леговището си а спане чисто и сега се е напиквало вътре само един път и пак го изкарваме през един час. тва нещо не ме свърта щото не е удобно нито за баба и дядо нито за кученцето!!
ИСКАМ СЪВЕТ!!!!! КАК СТЕ НАУЧИЛИ ВАШИТЕ КУЧЕНЦА, КАКВО ПОМАГА. ВСЯКАКЪВ СЪВЕТ МИ Е ОТ ПОЛЗА!! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!!! :ay:
Аватар
Викито
Животинче с въпрос

Re: как да науча 4 месечното си чихуахуа да пишка в банята

Мнениеот zoomaniak » Чет Яну 30, 2014 7:20 am

Пробвайте с поднос - тава от пластмаса, върху който сте сложили парче плат напоен с урината му. Това да стои винаги в банята на едно и също място. Скоро ще свикне.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо