Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Още едно зайче..

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Още едно зайче..

Мнениеот gabi7o0o » Съб Апр 26, 2014 7:22 pm

Здравейте с приятелят ми бихме искали да си вземем едно женско зайче за да прави компания на Бънйо и съответно да има едно стадо зайчета както приятелят ми се изрази, които да щъкат след него :ajaweki: .
Имам няколко въпроса:
1. Ако взема по малко зайче, ще се разбират ли добре или ще има сериозни последствия?
2. Трябва ли да взема купичка за храна на новото зайче?
3. Мога ли да ги държа в една клетка или не?

Това е засега, допълнително ще прочета форума за размножаването при зайчетата, ако имам други въпроси ще питам допълнително :)
Аватар
gabi7o0o
Животинче с въпрос

Re: Още едно зайче..

Мнениеот Милето » Съб Апр 26, 2014 9:44 pm

Преди да вземеш женско трябва да кастрираш мъжкото. След кастрацията не трябва да събираш двете зайчета поне още месец и половина, защото мъжкият все още е с функциониращи репродуктивни функции.

В тази клетка, която си показала в други теми, няма да можеш да държиш двете зайчета. Трябва да се вземе по-голяма клетка и така или иначе да се премине към отглеждане на по-голямо обезопасено пространство.

На зайчетата им е нужно време да свикнат едно с друго.
Не ти е нужна втора купичка за храна.

Най-важното - не можеш да гледаш две зайчета в клетката, която в момента имаш налична.
Аватар
Милето
В ятото

Мнениеот Bamo » Нед Апр 27, 2014 12:28 am

1. Може да има сериозни последствия. Прочети как се събират две зайчета. Само ще ти вметна съвсем накратко, другото го потърси допълнително - отначало само да се гледат и душат от разстояние в две различни клетки. След време (до няколко месеца) първия контакт да е на НЕУТРАЛНА територия.
Допълнителна информация (също потърси и свой източници):
- http://www.wikihow.com/Introduce-Rabbits
- http://www.rabbit.org/journal/2-5/ever-be-friends.html
- http://www.rabbitmatters.com/introducing-rabbits.html
2. Гарантирай, че и двете зайчета ще получават дневната си доза храна. Тя каква е според теб?
3. Колко голяма ще е клетката? Като свикнат едно с друго - ще може да са заедно. Компанията при зайчетата е хубаво нещо, стига да им подсигуриш условия за живот. Разделиш ли ги след това обаче или при смърт на едното, ще има психологически последствия за другото животно. Зайците са много социални същества, имай го много надълбоко предвид!

П.П. Мислиш да ги размножаваш ли? Прочети тази статия, ще ти даде допълнителна гледна точка -> http://rabbit.org/why-we-shouldnt-breed-rabbits/

П.П.2 Габи, хубаво че питаш, има идиотчета, които вземат още едно зайче и направо го мятат при другото. После става мазало.
Bamo

Мнениеот gabi7o0o » Пон Апр 28, 2014 8:51 am

Милето написа:Преди да вземеш женско трябва да кастрираш мъжкото. След кастрацията не трябва да събираш двете зайчета поне още месец и половина, защото мъжкият все още е с функциониращи репродуктивни функции.

В тази клетка, която си показала в други теми, няма да можеш да държиш двете зайчета. Трябва да се вземе по-голяма клетка и така или иначе да се премине към отглеждане на по-голямо обезопасено пространство.

На зайчетата им е нужно време да свикнат едно с друго.
Не ти е нужна втора купичка за храна.

Най-важното - не можеш да гледаш две зайчета в клетката, която в момента имаш налична.

Май за момента се отказахме от друго зайче, защото аз искам още едно мъжко, а приятелят ми женско, но може би по-натам ще вземем.
Информативно искам все пак да попитам размерите на клетката на вашите зайчета какви са тъй като на моят са 82 х 46 х 40 см., и всички казват, че клетката е малка обикалях по магазините, но са ужасно скъпи и мисля скоро време да хвана приятелят ми да направи една клетка, но ме интересува колко г/д да е голяма като размери и ако има втори етаж дали зайо няма да се пребие ако тръгне да скача от него?
Аватар
gabi7o0o
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 28, 2014 8:56 am

Над 100 см до 150 см са прекрасни размери за дължина и ширина до 100 см.

Етажите се правят така, че животното да не може да скача от 2 на 1 и т н...., тоест по една дървена стълба стига до 2 етаж и там си остава докато не поиска да се върне по обратният път - по стълбата отново. Не се дава никаква възможност да скачат от етаж на етаж, за да не се потрошат.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот gabi7o0o » Пон Апр 28, 2014 9:02 am

zoomaniak написа:Над 100 см до 150 см са прекрасни размери за дължина и ширина до 100 см.

Етажите се правят така, че животното да не може да скача от 2 на 1 и т н...., тоест по една дървена стълба стига до 2 етаж и там си остава докато не поиска да се върне по обратният път - по стълбата отново. Не се дава никаква възможност да скачат от етаж на етаж, за да не се потрошат.

Значи ще умуваме с таткото :ag: , а имам и още един въпрос гледала съм снимки на клетки и тук и в интернет (ръчно изработени) и забелязвам, че повечето хора изграждат със дървени материали втория етаж и стълбите до него, зайо не ги ли ръфа и ако е така какво дърво да гледам да е? (извинявам се за глупавия въпрос)
Аватар
gabi7o0o
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 28, 2014 9:06 am

Дърво, което е добре изсъхнало. Говорим за дъска 2 см дебела примерно и върху нея през равни интервали са наковани летви - за да не се пързаля зайчо.

И не се третира с никакви неща това дърво - изсъхнало и непипнато с нищо. Нека го ръфа, да го ръфа колко да го ръфа - това не е БОБЪР :ag: ако амортизира стъблата - таткото ще направи нова :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот gabi7o0o » Пон Апр 28, 2014 9:12 am

zoomaniak написа:Дърво, което е добре изсъхнало. Говорим за дъска 2 см дебела примерно и върху нея през равни интервали са наковани летви - за да не се пързаля зайчо.

И не се третира с никакви неща това дърво - изсъхнало и непипнато с нищо. Нека го ръфа, да го ръфа колко да го ръфа - това не е БОБЪР :ag: ако амортизира стъблата - таткото ще направи нова :ag:

Ще направи къде ще ходи те с него са първи приятели, ама нали са мъжее.. :ag: Иначе много благодаря за отговорите, скоро време зайо ще се шири доста.
Аватар
gabi7o0o
Животинче с въпрос

Мнениеот Bamo » Пон Апр 28, 2014 7:26 pm

Не си губете времето да правите клетка, по-скъпо ще ви излезе - във време, материали и труд. И ако не са се занимавали с дърводелство - ще стане нещо недодялано. Купете си една голяма клетка, щом сте решили да затваряте още едно зайче, това е задължително условие.

zoomaniak, тука в сайта към форума, не се ли продават клетки нещо да препоръчате?
Bamo

Мнениеот gabi7o0o » Пон Апр 28, 2014 8:02 pm

Bamo написа:Не си губете времето да правите клетка, по-скъпо ще ви излезе - във време, материали и труд. И ако не са се занимавали с дърводелство - ще стане нещо недодялано. Купете си една голяма клетка, щом сте решили да затваряте още едно зайче, това е задължително условие.

zoomaniak, тука в сайта към форума, не се ли продават клетки нещо да препоръчате?

Bamo, не ме бият нито мене нито приятелят ми 100-200.. лв. през ръцете, че да ги давам за клетка едва ли ще ми излезне по-скъпо ако направи той една клетка.
Аватар
gabi7o0o
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Пон Апр 28, 2014 8:10 pm

Наистина по магазините са доста скъпи. Ако си я направите няма да излезе по- скъпа, а напротив. Аз поръчах моята клетка за чинчилите на дърводелец и пак излезе по- евтина. Направете си проект как точно искате да изглежда и да започнете работа.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот gabi7o0o » Нед Май 04, 2014 4:18 pm

Здравейте, от вчера сме собственици на още едно зайче. Купихме го спонтанно, по-натам ще дам снимки, тъй като много искаме малки зайчета взехме бяло клепоухо женско зайче (нищо, че мъжкара е лъвска глава), за сега зайчето е още мъничко да го пускаме при Бънйо, ама след 4-5 месеца и това ще стане.
Иначе цената с клетката на зайчето ни дойде около 30-35лв. всичко направо бяхме изумени. Ако някой изявява желание ще му кажа от къде може да се снабди ако не с зайче поне с евтина клетка. :ay:
Аватар
gabi7o0o
Животинче с въпрос

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо