Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Ще си взимам Хъски пък не знам как се отглежда

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Ще си взимам Хъски пък не знам как се отглежда

Мнениеот stivan2001 » Пет Май 02, 2014 2:37 pm

Искам да питам нещо. Понеже ще си взимам Хъски пък не знам как се отглежда такава порода куче. Имам куче но то е смеска м/у пинчер и болонка. Та ако може съвети. Мерси предварително :ab:
Аватар
stivan2001
Животинче с въпрос

Re: Куче

Мнениеот Koset0 » Пон Май 05, 2014 12:18 am

Има много изписано в Интернет за хъскитата. Изчети колкото може повече и след това питай нещо по- конкретно, което не ти е ясно.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Май 05, 2014 8:43 am

С риск да те обидя, не може да се отглежда нещо, след като не знаеш как се прави.
Човек преди да отглежда някакво животно, първо се учи, търси информация за него, преценява всички "за" и "против", преценява дали може да се справи и чак тогава решава какво и от къде да си купи. Без да знаеш основните неща като хранене, възпитание, обучение, характер на породата, имаш ли къде да го отглеждаш....не се купува.
Никога не се купува първо животното, а след това да се учиш как се отглежда. Голяма грешка.
Да не говорим колко е важно и мястото, от където се купува, здравето на родителите и на самото кученце и т.н.
Хъскитата не са лесни кучета за отглеждане, бягат,ако не се възпитават и обучават, не слушат.
Не може да се учиш след като вече имаш куче, ами ако не можеш да справиш, какво ще стане с това куче, ще го подариш, изхвърлиш или......
Помисли преди да извършиш някоя спонтанна глупава постъпка. Не може да се вземе нещо, само защото харесваш външния вид, да речем и след това да установиш, че не е за теб.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Vicky_Bo » Вто Юни 10, 2014 2:33 pm

meri написа:С риск да те обидя, не може да се отглежда нещо, след като не знаеш как се прави.
Човек преди да отглежда някакво животно, първо се учи, търси информация за него, преценява всички "за" и "против", преценява дали може да се справи и чак тогава решава какво и от къде да си купи. Без да знаеш основните неща като хранене, възпитание, обучение, характер на породата, имаш ли къде да го отглеждаш....не се купува.
Никога не се купува първо животното, а след това да се учиш как се отглежда. Голяма грешка.
Да не говорим колко е важно и мястото, от където се купува, здравето на родителите и на самото кученце и т.н.
Хъскитата не са лесни кучета за отглеждане, бягат,ако не се възпитават и обучават, не слушат.
Не може да се учиш след като вече имаш куче, ами ако не можеш да справиш, какво ще стане с това куче, ще го подариш, изхвърлиш или......
Помисли преди да извършиш някоя спонтанна глупава постъпка. Не може да се вземе нещо, само защото харесваш външния вид, да речем и след това да установиш, че не е за теб.

smiley24 АДСКИ ВЯРНО ! smiley24
" Спи докато не огладнееш,яж докато не ти се доспи . " - Найл Хоран .
Аватар
Vicky_Bo
Животинче с въпрос

Re: Ще си взимам Хъски пък не знам как се отглежда

Мнениеот Vicky_Bo » Вто Юни 10, 2014 2:41 pm

Добре, като ще взимаш хъски / или каквото и да било куче / ТРЯБВА ДА СЕДНЕШ ЗА 1 ЧАС И ДА ПРОЧЕТЕШ ВСИЧКО ЗА ПОРОДАТА ОТ - ДО ! Не искам да те обидя или нещо такова, но това е наистина глупаво . Аз също скоро ще си взимам кученце, само, че Померан, НО до сега съм изчела сума ти и статии, мнения на собственици, характеристики и т.н. . С една дума - На сън да ме пипнеш, ще ти я изпея на песен всичката информация за Помераните . Съветвам те, ако си сигурен, че ще си взимаш кучето - седни и прочети всичко . Като започнем от характеристика, нрав / макар, че всяко куче има различен такъв / , мнения от собственици, за да не стане така, че като го вземеш да стане така, че да иде на улицата, защото, едва ли не, не е такова, каквото си си го представял . По - добре изучи породата внимателно и чак тогава взимай !
А, че се сетих . На колко е другото куче ? Нали знаеш, че ако по - голямо / на възраст / има вероятност да не се разбират с хъскито ? [smile3537.gif] Не целя да те обиждам, просто казвам ! :ab:
" Спи докато не огладнееш,яж докато не ти се доспи . " - Найл Хоран .
Аватар
Vicky_Bo
Животинче с въпрос

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо