Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Съвети за лястовици и други птици

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Съвети за лястовици и други птици

Мнениеот Jordanka » Пет Май 09, 2014 11:30 am

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Това е Чита,преди седмица я намерих в коридора си,летеше уплашено между четирите стени и се мъчеше да избяга.Биеше се в стъклата на прозореца,мъчейки се да избяга.Оказа се че е със съвсем ново оперение,бебок.При опитите си да избяга успя да нарани крачето си и тогава успях да я хвана.Сега е излекувана и съвсем свободна,но явно й харесва жицата срещу врата на мазето ни,или пък й се ослаждат семената,с които все още я храня и идва всяка вечер,а и сутрин понякога.Вече си има и редовна компаня.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Белият ни приятел се казва Алби,понеже е албинос :ag:
Много е дружелюбен,а ако имаш достатъчно търпение да стойш като статуя с храна в ръка дори се храни от нея :sunny:
Няма нерешими проблеми,има пауза между две решения!
Аватар
Jordanka
В ятото

Re: Да споделим :)- историята на нашите животни

Мнениеот Koset0 » Пет Май 09, 2014 1:59 pm

Jordanka, това от снимката на жицата е селска лястовица и е възрастна, а не бебе. Лястовиците се хранят с насекоми, а не със семена. Моля не и давай повече семена, въпреки че ми изглежда невъзможно лястовица да се държи като гълъб и да каца по земята да яде семена. Сигурно гнезди/ ще загнезди с партньора/партньорката си в района. Може да е попаднала в коридора ако е търсела място за гнездото. Често гнездят в сгради, но с постоянен вход/изход за тях. И аз миналата година видях една във входа на приятели и я пуснах навън. Надявам се, че е добре, защото от нараняване на крака няма да спре да лети по принцип.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Jordanka » Пет Май 09, 2014 2:27 pm

Предположих,че е малка,защото е доста дребничка,всеки ден е на същата жица,но когато слагам семената бяга от там,връща се чак когато се скрия.Възможно е и найстина да гнезди наблизо,имам три гнезда само в пилетарника и още доста под покрива на къщата ни :ah:
А колкото до крачето й,явно е добре,защото я бяхме превързали,а сега превръзката я няма.Но ще спра със семената,не дай си Боже да съм й навредила с нещо :ai:
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот Koset0 » Пет Май 09, 2014 2:38 pm

Лястовиците са си дребни. Значи наистина гнезди наоколо щом всеки ден идва. Виждали ли сте я да яде семена? На мен лично не ми се вярва лястовица да го прави. Това с превръзката не го разбрах. Нали не сте очаквали, че ще си стои с превръзка и няма да я махне? А и какъв критерий е това за оздравяване? Просто вижте дали си ползва и двете крачета. Ако има проблем сигурно ще свива нараненото.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Jordanka » Пет Май 09, 2014 2:44 pm

Ами не съм обърнала внимание дали го прави,просто ги сипвам и си отивам,защото не искам излишно да я плаша.
Но колкото и пъти да съм я виждала на жицата си е стъпила и с двете крачета,дано да е добре.
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот Koset0 » Пет Май 09, 2014 3:01 pm

Значи има гнездо наблизо. Семена не са им нужни, давайте ги на гълъбите или други птици.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо