Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Заек в апартамент?

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Заек в апартамент?

Мнениеот jaddy1302 » Вто Май 13, 2014 11:05 am

Здравейте всички!Извинявам се ,ако въпросът ми се повтаря,но не можах никъде да го намеря във форума.
Приятелят ми ми подари зайче,но живея в апартамент 3-стаен и за жалост нямам климатик.Та въпроса ми е през лятото възможно ли е зайчето да живее в къщи ,понеже температурите доста се покачват доста,а и двете тераси ми са остаклени....ще прегрее ли зайчето?Има ли и други стопани като мен,да споделят опита си? :ab:
Аватар
jaddy1302
Животинче с въпрос

Re: Заек в апартамент?

Мнениеот Koset0 » Вто Май 13, 2014 12:59 pm

Има си начини- потърси информация във форума. Има и "климатик за гризачи".
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Re: Заек в апартамент?

Мнениеот meri » Сря Май 14, 2014 8:34 am

А сега къде живее зайчето. Балкона не е подходящ за отглеждане,особено ако пече слънце. Особено през стъклото, зайчетата лесно прегряват и получават топлинен удар. За да се охлади,може да поставяш бутилки със студена вода до него, или по-добрия вариант е да се мокрят ушите, зайчетата така се охлаждат. Имай предвид, че зайчето трябва да има и ваксина. Посъветвай се с твоя вет. лекар по този въпрос.
Ето тук ще намериш полезни статии за отглеждане на зайчета viewforum.php?f=277
А тук за техните заболявания и ваксиниране viewforum.php?f=220
И разбира се може да питаш за всичко, което те интересува. :ab:
И много е важно жилището да бъде обезопасено.Както и качественото хране и присъствието на качествено сено и клонки за гризане.Имай предвид, че зъбите при зайците постоянно растат и трябва да се изтриват, ако това не става израстват големи и се получават много сериозни проблеми, за това е много важно зайчето да гризе.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо