Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Моля за съвет и безпристрастно мнение!

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Моля за съвет и безпристрастно мнение!

Мнениеот parska » Сря Юли 23, 2014 11:04 am

Здравейте,
Нова съм във форума. :ab:
И имам въпрос към всички съфорумци. Моля, да споделите опит ако на някой от Вас котката му е раждала, успявали ли сте да намерите стопани на малките котенца.
Моят случай е следният:
Моята домашна котка роди на 13 май 2014, три котета. Едното го подарихме. Сега търсим стопани на другите две/ мъжко и женско/. Котета са черни, но не катранено. Имаше двама потенциални стопани, но единият искаше 100% катранено черно коте. А другият се отказа, защото хазяинът му не харасвал черни котки.

Котета са отбити и захранени, имат и хигиенни навици. Към момента ги отглеждаме в къщи /апартамент/. На котката майка ще и бъде направена манипулация, за да не забременява пак.

Пуснала съм обяви със снимки в много сайтове в разделите за котета. Също така и на два зоомагазина, от които редовно пазарувам.
Аватар
parska
Животинче с въпрос

Re: Моля за съвет и безпристрастно мнение!

Мнениеот meri » Сря Юли 23, 2014 12:19 pm

Доста е трудно, но не и невъзможно. Има много котенца, които се подаряват, просто трябва да бъдете търпеливи.Понякога отнема много време намирането на добър дом. Добре ще направите да кастрирате майката, за да нямате такива проблеми в бъдеще. И проверявайте добре кандидатите, много хора лъжат, злоупотребяват, отново ги изхвърлят, дават ги за храна на змии. По възможност направете договор и проверете дома, където ще живее котенцето. Ако хората, които искат коте се съгласят на всичко това, вероятно добре ще го гледат. Късмет и търпение... :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо