Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Спешно! Малки котенца с бълхи

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Спешно! Малки котенца с бълхи

Мнениеот Glezla » Чет Авг 07, 2014 12:52 pm

Здравейте, имам малки котета които са на 2 седмици. Не бях забелязала майката, че е в напреднала бременност и изпуснах момента да и сложа капчици за бълхи. Днес малките котета имат много бълхи и не знам какво да правя с тях тъй като виждам, че се мъчат, а четох в интернет, че е възможно и да умрат от бълхите. Бихте ли ми дали някакви съвети как да се справим с това тъй като сме на село варианта с ветеринар отпада [mood_feelings_hurt.gif]
Glezla
Животинче с въпрос

Re: Спешно! Малки котенца с бълхи

Мнениеот zoomaniak » Чет Авг 07, 2014 4:27 pm

Заведете ги на Ветеринар.
Обезпаразитете мястото от където идват бълхите с напръскване.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Чет Авг 07, 2014 6:51 pm

Трябва да се консултирате с ветеринар. Дори и по телефона- да Ви каже какво да правите.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Bamo » Чет Авг 07, 2014 11:52 pm

Малките котенца (под 2 месеца минимум) не е добре да се третират с препарат, както и майката която ги кърми. Почисти ги ръчно с пинцета или с нещо друго - няма да елиминираш всички, но поне ще ги облекчиш, за да оцелеят докато пораснат още малко. Консултирай се с ветеринар, след колко време и с какъв препарат да ги третираш. Може да използваш Тапилан противопаразитна пудра за майката, като я отделиш за няколко часа от малките, но преди да я върнеш при тях трябва добре да я изкъпеш.
Bamo

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо