Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Покупка на померан

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Покупка на померан

Мнениеот cboris » Сря Авг 20, 2014 2:09 pm

Здравейте на всички! Както се разбира от заглавието на темата - искам да си купя померан или по-точно да направя подарък. Знам, че сега някой ще каже "Защо не прочетеш темите за развъдници" и т.н. Всичко изчетох, но ми направи впечатление, че последните коментари там са от миналата година, т.е. не знам дали описаното там е актуално. Иначе от прочетеното разбрах, че най-удачния вариант е да си купя кучето от развъдник, а не от магазин/борса.

Може ли в такъв случай да помоля за описание на активни към момента (август 2014г) развъдници в София или някъде другаде за померани?
Пак искам да спомена, че това което успях да открия във форума като информация е от миналата година и поради тази причина си позволявам да отворя нова тема.

Благодаря предварително на всички отзовали се....
Аватар
cboris
Животинче с въпрос

Re: Покупка на померан

Мнениеот Koset0 » Сря Авг 20, 2014 2:21 pm

Да, всичко е актуално. Ето тук посети сайтовете на регистрираните развъдници и провери за налични кученца. :ab:
http://forum.dog.bg/topic/31786-%D0%BE% ... %B0%D0%BD/
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот german » Сря Авг 20, 2014 2:46 pm

Здравей!
Правилно, куче не се купува от зоомагазин,комшията или Върбинка от Каспичан,които лекомислено лепват етикет РОДОСЛОВНО на кучилото си без да знаят изобщо значението на тази думичка.
Прочети повечко за тия родословия, правилно си се насочил към куче от развъдник и в крайна сметка се надявам да не се отметнеш от това твое решение да го нарека,когато видиш разликата в цените на кучетата от продавалник и тези от развъдник(надявам се вече знаеш за какво става въпрос),та в крайна сметка да вземеш някое породоподобно от продавалник,подкрепяйки междусъседското развъждане.
Конкретно аз не мога да ти препоръчам който и да било развъдник,по простата причина,че нямам такова куче :ag: ,но ще те посъветвам да не се хвърляш на сляпо и който и развъдник да набележиш,все пак да прочетеш отзиви за него,защото все пак някои не са вода ненапита :ay: .
До тук само празни приказки,та сега по темата.Не казвам голяма дума,но:
http://www.pomeranian.bg/ Тук или в момента няма бебета или грешката е в моя телевизор
И още има ако се разровиш в гугъл,сигурно вече си го направил де за това и не мога да ти помогна с конкретна препоръка.
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот cboris » Сря Авг 20, 2014 3:12 pm

Благодаря за отговора.
Изпратил съм запитвания към всички посочени в отговроа по-горе развъдници.
Иначе за зоомагазин - ходих във Зоомаркет ВИП Екзотик (препоръчаха ми го приятели), на бул.Мадрид 56 в София. Там ми казаха, че кучетата им идвали от развъдник, били с родословие и т.н. и давали гаранция, че ще са до 22см и 2 кг.
Аватар
cboris
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Сря Авг 20, 2014 3:17 pm

Не се връзвайте на ВИП екзотик. Всички магазини така казват. Повярвайте ми.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот german » Сря Авг 20, 2014 3:18 pm

Докато не ти дадат родословието и т.н. не се връзвай :ay: .Дори тия от зоомагазините не знаят какво значи истински развъдник и родословие.Замисли се,може да дадеш висока сума за куче,което сляпо вярваш,че е от еди си къде,може да дадеш малко по-висока сума за куче от развъдник,поне ще имаш някаква гаранция.Дори нещо да се случи на кученцето(някакво заболяване и т.н.) коректния развъдчик би ти върнал парите или подарил още едно кученце.В зоомагазина дали ще направят така(там е и по вероятно кученцето да страда от заболяване),съмнявам се.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Авг 20, 2014 3:47 pm

Когато в някой развъдник кучето не отговаря по някакъв начин на изискванията за породата или по редица други причини, които никак не са малко(заболяване, генетични проблеми, дори и да не са проявени), каквото и да... развъдчика вместо да бракува, убива кучето, го дава в зоомагазин за продажба(некоректна и нехуманна постъпка спрямо животното и потенциалния купувач).За това могат да ти казват, че е от развъдник, не се хващай на тези номера изобщо. Много рядко кученцата от зоомагазина не развиват заболявания, да не говорим, че лъжат за ваксини и всичко останало. Потърси лицензиран развъдник, не развъждач, и потърси отзиви за него, отиди на място, виж родителите и условията, как са хранени, виж състоянието и условията в които се отглеждат кученцата и чак тогава си купувай. Иначе може да си купиш от всяка обява кученце, което прилича на породата, но не е породисто. Не се знае, а често и не го правят, не изследват родителите, а чифтосват както им падне, да прилича на породата и това е. И много обяви са фалшиви в някои отношения. Много внимавай, ако не искаш да си прекарваш времето все по лекари. Знам,че звучи някак пресилено, но истината е такава.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот cboris » Сря Авг 20, 2014 4:00 pm

Разбирам и благодаря за отговора. Това повдига в мен въпроса - каква е целта на тези развъдници тогава? Не е ли за да предлагат за продажба животни в магазините... Просто размишлявам на глас...
Аватар
cboris
Животинче с въпрос

Мнениеот german » Сря Авг 20, 2014 7:47 pm

Целта на развъднците е да запази развитието на породите,ама докато има толкова междусъседски развъждачи,които с цел печалба и най-вече без знания продължават да "произвеждат" криви,болни,с проблемно поведение кучета...И така хора като теб например ще се чувстват объркани каква е разликата и кое от къде идва.
Мери ти обясни основните неща,просто не взимай куче от зоомагазин,който и "разбирач" каквото и да ти казва,без той самия да е седнал да прочете два реда.
Прочети повече за развъдниците и родословията,има много писано.И най-вече потърси отзиви!В продавалник има някакви обяви за кучета с родословие,дори снимано от 5км някакво си там родословие,ама очевидно снимките са крадени,защото никой развъдчик няма да продава кученца от родители шампиони за 200лв.Просто всички са се изтарикатили и трябва да проучваш всичко много добре,за да не се разделиш с голяма сума,а насреща да получиш поредното породоподобно.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Авг 20, 2014 9:39 pm

Ако пък не държиш на родословие, може да си осиновиш някое, много кучета си търсят дом. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот cboris » Чет Авг 21, 2014 3:32 pm

Има ли въобще някой, който може да каже нещо добро за ЗОО магазин? Който си е купил куче померан от магазин и е останал доволен и НЕ-излъган?
Ако има такъв, моля да сподели за кой магазин става въпрос.
Благодаря
Аватар
cboris
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Авг 21, 2014 3:54 pm

Има хора - те са стотици - хиляди, които са си купили животното от следните места:

- Пазари
- Обяви в Интернет
- Сайтове за продажба на животни
- Покупка с доставка до вашата врата дори - има и такива вече продажби на кучета. Носят ви го до вратата.

Тука НЯМА да намерите хора, които да са купили - сигурен съм на 90% обаче - знам, че ги има, но ще ги е срам да си признаят от къде са го купили.

Не е проблема от къде ще го купите - проблема е дали ще оживее в първите 6 месеца след покупката. Дали ще е здраво или болнаво - дали ще ви го продадат ваксинирано с истинска ваксина или с лъжлив паспорт.

Все е тая от къде ще го купите - АКО е здраво и го ОБИЧАТЕ до края му.

И от развъдник няма гаранция - освен ако самият развъдник не ви гарантира каквото има да ви гарантира. Хора от България познавам давали са 3 000 евро за кучета от Испания и тука им откриват няква болест в сърцето - наследствена.

Ако успеете да си купите здраво животно - ЗДРАВО и да го отглеждате..................... това е което ви трябва - да е здраво. Дори мелез да е - ама здрав да е.

И е хубаво да се подготвите преди покупката - самата покупка не е важна................... това е животно, което може да умре - само защото сте се предоверили на ветеринаря от квартала и ви се е досвидяло да дадете 300 лв за изследвания в голямата бяла клиника.

Опасността е да не го купите БОЛНО - а не от КЪДЕ.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот cboris » Пон Авг 25, 2014 2:26 pm

Благодаря за отговора, zoomaniak. Може ли да ми кажеш и я коя клиника е най-добре да заведа кучето за обстойни и всякакви прегледи?
Аватар
cboris
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Авг 25, 2014 3:39 pm

Ветеринари не препоръчвам. Нямам намерение да ме обвините ако доктора умори животното ви.

Аз съм доволен от тази клиника: Добро хрумване
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо