Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Алжирски таралеж

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Алжирски таралеж

Мнениеот simonaivanova » Вто Юни 30, 2015 12:11 am

Здравейте!
Понеже прочетох доста статии в интернет, но не намирам точно това, което търся реших да се обърна към вас.
Въпросите ми сигурно са глупави, но по - добре да питам и да се консултирам.
1. От 4 дни вкъщи отглеждаме малко алжирско таралежче(мъжко), което засега се храни само с гранули, но на мен ми се иска да му разнообразя менюто и да му предложа малко плодове или зеленчуци, добра идея ли е или трябва да изчакам, за да порастне още? Просто ме е страх да не му стане нещо на него.
2. Както казах, вкъщи е от 4 дни. Първият ден беше много активен, постоянно ходеше, ядеше, взимах го в ръка и изобщо не си наостряше бодлите, но на другия ден се скри в къщичката си и не иска да излиза. Всъщност излиза единствено, за да яде и пие вода(няма никакви проблеми нито с храненето, нито с пиенето на вода) и после пак се прибира. Когато се опитам да го докосна или да го извадя от клетката се свива на топка, наостря бодли и издава странен (не точно съскащ звук). Щом видя, че се плаши не му досаждам повече, оставям го. Мисля си, че все още е стресирано, нов дом, нови хора, нова среда и се опитвам да съм търпелива с него. Според вас дали е само стрес или има нещо повече, за което трябва да се тревожа? Страх ме е и изобщо да не успеем да се напаснем с него затова и не знам какво да правя, дали да настоявам да го вземам и изкарвам от клетката или да го оставя да си стои там, колкото то само иска(все пак е от 4 дни вкъщи)?
Аватар
simonaivanova
Животинче с въпрос

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо