Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кучето-само в къщи

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Кучето-само в къщи

Мнениеот Felina » Чет Авг 13, 2015 7:25 pm

Здравейте,
Скоро ще си взимам куче, но малко ме притеснява това, когато трябва да го оставя само в къщи. Аз живея в блок, в който има много стари хора, а и малки деца и ще е проблем, ако лае,скимти или драска по вратата всеки път, когато го оставям и затова искам да ми дадете съвети как да си го науча още от самото начало да не вдига шум, а да си стой кротко. Знам, че не всички кучета правят такива неща, когато са сами, но за всеки случай искам да съм сигурна, за да нямам проблеми с обитателите на блока.

Благодаря ви предварително!
Аватар
Felina
Животинче с въпрос

Re: Кучето-само в къщи

Мнениеот meri » Пет Авг 14, 2015 8:56 am

Не всички кучета, когато останат сами вият или лаят. Но в началото е нормално да скимти, защото ще търси майка си.За това е добре да има повече играчки, за да се занимава. И не правете грешката на някои хора да изолирате кучето докато е малко, за да не прави пакост.Просто обезопасете територията.Кученцето се нуждае от контакт със стопаните си и игри с тях. Когато го доведете не се суетете прекалено около него, оставете го на спокойствие, за да свикне. Още от първия ден започнете да го учите да стои само, като за целта докато вие сте там го оставяйте самичко в една стая и излизайте за малко, като постепенно увеличавате времето.След като порасне малко може да правите същото като излизате от жилището за малко и се връщате, за да може кученцето да свикне, че вие излизате, но след това се връщате.Много кучета започват да късат различни предмети и обувки, играчки, правят пакости.Ако ще стои дълго време самичко през деня, може да използвате в началото преносима клетка, но за кратък период от време, не е желателно да стои дълго там.Или по-голяма клетка, която няма да затваряте, за да свикне кученцето, че това е неговото място, където ще се чувства спокойно, само да си влиза и излиза, когато пожелае.Никога затваряне за наказание.А ако сте против тези методи и не ви допадат, просто започнете с варианта да оставяте кученцето само в стаята, докато вие сте в кухнята. В началото може да лае, скимти и драска по вратата, която трябва да бъде затворена, но ако вие издържите и го игнорирате, разбира се не за прекалено дълго време, говорим за 10-15 мин, не повече, то ще свикне, че не може да бъде навсякъде с вас и че когато излизате, вие се връщате.Постепенно ще свикне, но ще е необходимо известно време. А може да бъде и послушно и да си стои самичко без проблем.Всички кучета са различни и постъпват различно. :ab:
Но никога не го затваряйте за наказание, не го изолирайте, за да не цапа или руши и т.н. това не е правилно.Затварянето, за да свикне да стои само е съвсем различно и кучето не трябва да го възприема като наказание.За това е много важно да започнете да го правите още от първите дни, и така ще свикне по-бързо.
Надявам се знаете си за ваксините, храната и т.н.
Играйте колкото може повече с него, но не го преуморявайте. В началото го възпитавайте, а след 6-7 месечна възраст го обучавайте.Ако кученцето добре приема стоенето самичко, просто обезопасете, направете му място за тоалетна и това е.Може и да не е необходимо да правите нищо, просто времето и самото куче ще покажат как да постъпите. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Кучето-само в къщи

Мнениеот Felina » Пет Авг 14, 2015 4:08 pm

Благодаря ти Мери! :ab:
Аватар
Felina
Животинче с въпрос

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо