Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Спешна помощ - Златна рибка в беда!!!

Спешна помощ - Златна рибка в беда!!!

Мнениеот gee » Нед Дек 27, 2009 5:24 pm

За Коледа взех на наще Златна рибка. Преди да се родя те са гледали, пък и аз също знам как се отглеждат, и всичко си беше наред. Обаче! Тази сутрин рибочето обърна корем! Водата не беше особено мръсна - съвсем леко мътна, не сме й давали много храна, имаше достатъчно кислород... Не знам какво беше станало. Оставихме един час вода на въздуха, за да се разхлорира, а междувременно съживявахме рибочето. Баща ми му прави искуствено дишане, както и да разбирате това! С една сламка му вкарваше въздух в устичката и го раздвижваше насам-натам. В крайна сметка е добре, но сега често й затопляме водата и я наглеждаме, да не би пак да стане някоя беля. Сложихме й мраморен камък, който има балончета кислород в себе си и така рибата диша по-лесно. Но все пак мисля, че не е достатъчно! Моля, помогнете! Кажете какво да правим! На колко време да я храним и на колко време да й сменяме водата - тя е в овален аквариум, като тези от детските филмчета, не е голям - височината е една педя, ширина - около половин педя и няколко пръста? :ac: icon_dontknow

Благодаря ви много предварително!!! :ax:
gee
Животинче с въпрос

Re: Спешна помощ - Златна рибка в беда!!!

Мнениеот andaluz » Нед Дек 27, 2009 5:41 pm

Най-популярният образ на златна рибка, който се е запазил в всеки у нас е златна рибка в кръгъл аквариуъм (подобен на глобус). В някой страни продажбата на такива аквариуми е забранена, защото води до деоксидация и нитратно отравяне за рибката . Не са подходящи заради големите количества кислород, които са нужни на златните рибки. Проблем при малките аквариуми е и големите голичества фекалий, узхождани от златните рибки.[11]

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0% ... 0%BA%D0%B0

Ето ти и 5 причини поради които НЕ ТРЯБВА да се отглежда в кръгъл аквариум http://goldfishcareguide.com/2008/03/05 ... ish-bowls/
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот valnata » Нед Дек 27, 2009 9:45 pm

Рибата ти има нужда от голям аквариум. Няма нужда от нагревател защото златните обичат студена вода. Най- малкият аквариум който бих ти препоръчал за две златни риби е 60 литра- това пак е малък обем. Златните риби стават доста големи и такива колбички ги убиват. Ако нямаш намерение в близките ден два да и вземеш по-голям аквариум, или я подари на някого, или я пусни в тоалетната и после пусни водата( да не се мъчи).
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Чехълче » Вто Дек 29, 2009 3:40 pm

Присъединявам се към тези, които са се изказали отрицателно за кръглите аквариуми. Бях чела някъде, че рибката ослепява от тях, заради кръглото стъкло и пречупването на светлината от него.
За златните рибки знам, че харесват топла застояла вода, защото произхождат от Ганг в Индия, но не съм специалист и не споря.
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
Чехълче
В пасажа

Мнениеот valnata » Вто Дек 29, 2009 6:29 pm

Златните риби не обичат топла и застояла вода. Те обичат водата да е студена 18-20 градуса, и са изкуствено създаден вид. В природата никъде не може да видиш златна рибка. :ad
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот freiya » Вто Дек 29, 2009 6:54 pm

Тъкмо мислех да пиша в другата ти тема за"вечните животински полета"....
Нищо лично но РИБА В КУТИЯ ОТ ТОПЕНО СИРЕНЕ НЕ СЕ ГЛЕДА smiley23
Става въпрос за рибката от снимките в албума нали?Аз там овален аквариум не видях никъде,а дори и сега да сте и купили, не мислите ли,че може да се е разболяла докато е живяла в тази пластмаса???
Направо не ми го побира акъла :bu: ....Виж,ако не знаеш как се гледат рибки,поискай съвет от зоомагазина...има не толкова скъпи решения за една рибка.
Но да я сложите в тази пластмасова кутия... [dontuu.gif]
Колко време я гледахте в нея,и с какво измихте кутията преди да сложите рибката?
Unfortunately, no one can be told what the Matrix is. You have to see it for yourself.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот freiya » Вто Дек 29, 2009 6:59 pm

Става въпрос за това.
Unfortunately, no one can be told what the Matrix is. You have to see it for yourself.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот love PET » Вто Дек 29, 2009 7:02 pm

Това ли е рибката за която се говореше в началото?Ако да не се учудвам особено,че е обърнала корема.
Всеки ден може да си известен, за това днес бъди себе си!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот freiya » Вто Дек 29, 2009 7:12 pm

Явно е тази... [smile3537.gif]
Тук има нещо като стъклен похлупак,но не виждам от къде изобщо влиза въздух!
От отблясъка му,ми се струва,че и отгоре е затворен.Няма помпа, няма нищо!
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот kitana » Вто Дек 29, 2009 7:28 pm

:ai: :ai: :ai: Това е вече садистично!Ако не резултат от висша форма на простотия...
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот love PET » Вто Дек 29, 2009 7:31 pm

Това е ненормално! icon_crazy
Всеки ден може да си известен, за това днес бъди себе си!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Дек 29, 2009 7:59 pm

Сега не се учудвайте защо всички животинки си отиват скоропостижно....... :ac:
Когато човек не знае как се отглеждат .......или се учи,или не отглежда,какво значи това..бройка ли гоните,развъждате безконтролно........за каква обич към животните говорите изобщо??????

Златната рибка има нужда от подходящи условия.........не кутия........както и всички животни........ [smile3537.gif]
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот andaluz » Вто Дек 29, 2009 8:58 pm

Аре бе кво толкова 1 рибок - левче-две много важно къде не са изхарчени
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот gee » Вто Дек 29, 2009 9:26 pm

Благодаря за помощта на всички, които имаха за цел да ми помогнат!

Ето тук се спирам и според мен този коментар беше абсолютно излишен:
freiya написа:Тъкмо мислех да пиша в другата ти тема за"вечните животински полета"....
Нищо лично но РИБА В КУТИЯ ОТ ТОПЕНО СИРЕНЕ НЕ СЕ ГЛЕДА smiley23
Става въпрос за рибката от снимките в албума нали?Аз там овален аквариум не видях никъде,а дори и сега да сте и купили, не мислите ли,че може да се е разболяла докато е живяла в тази пластмаса???
Направо не ми го побира акъла :bu: ....Виж,ако не знаеш как се гледат рибки,поискай съвет от зоомагазина...има не толкова скъпи решения за една рибка.
Но да я сложите в тази пластмасова кутия... [dontuu.gif]
Колко време я гледахте в нея,и с какво измихте кутията преди да сложите рибката?

Това е кутията, в която я бяхме сложили докато й сменяхме водата и аз реших тогава да я снимам! В нея седя не повече от 3-4 минути!!! Аквариума си има отвор и не е затворен отгоре! Прочетох всички изказвания и стигнах до извода, че се налага да живее в голям аквариум, но тъй като нямам къде да я държа, сигурно ще я подаря на някой, но тоалетната не е решение! Но ако още някой многознайко ми се изцепи с такъв коментар, не отговарям! Исках съвет какво да направя, а не отношение като към малоумно! Вече знам какво й трябва на рибката и се надявам, че ще спрете с тези озъбени коментари по мой адрес! Наистина не се усещате какви глупости говорите! Не искам да обидя никого конкретно, просто казвам как стоят нещата! Аз съм навътре в оотглеждането на животни и знам какво правя и няма да позволя някой, камоли пък непознат, да ми държи сметка за това как си отглеждам гризачите! За рибочето съм съгласна и ви благодаря от сърце, че ми дадохте тези ценни съвети. От тук нататък ще се постарая да й осигуря по-добър живот! :bs:
gee
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Вто Дек 29, 2009 9:40 pm

Ами като сменяш водата не я вади от аквариума. Сменяй не цялата вода а част от нея. Като я вадиш я стресираш, а рибите от това понякога умират, или най малкото се разболяват. Ако е сама рибата си купи един 50-60 литров аквариум. Вземи и едно китайско вътрешно филтърче- 350 л/ч, нагревател няма да трябва. Ако слагаш камъчета на дъното, гледай да са по-едри за да не ги глътне рибока. Естествени растения не ти трябват, защото златните ги изяждат. Цялата работа няма да ти излезе скъпо, и рибока ще е добре. Не се ядосвай излишно преди празниците. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот gee » Вто Дек 29, 2009 10:14 pm

valnata, благодаря ти много! Ще направя каквото мога! :bs:
gee
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Вто Дек 29, 2009 10:22 pm

А забравих да добавя, че водата не се сменя когато стане зелена. Сменяй на всеки 5-7 дни по 20% вода. Вземи и един сифон(с това се почсства дъното и едновременно се сменя част от водата) има по зоомагазините, и не са скъпи. Ако вземеш един 60 литров аквариум може и другар да и вземеш. А сифонирането на дъното при положение, че са две риби може да става на две седмици. Всяка седмица обаче сменяй част от водата с прясна. Това е много важно. :ad:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот kitana » Сря Дек 30, 2009 9:52 am

Вземи си и друг малък аквариум.Така ще избегнеш държането на риби в кутии от хранителни продукти! :at:
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот freiya » Сря Дек 30, 2009 12:15 pm

hsuh
Хмм..ако е така както казваш,вземам си думите назад и ти се извинявам.
Коментирам това което виждам на снимките ти,и понеже моите златни риби никога не са били вадени или местени за да се мие или сипва вода в аквариума,то предположих,че ги отглеждаш там където са снимани.
Относно гризачите,няма да коментирам въпреки,че обстойно ти разгледах снимките...другите са ти писали.Никой не ти говори глупости,и никой не ти държи сметка,но не само ти си "навътре" в отглеждането на мишки и хамстери.
Въпреки всичко,определено нещо не е наред,и проблемът не е в "многознайковците" от форума.
Няма за какво да се ядосваш "преди празниците" както е писал valnata :ap: ,но понякога малко ядове не са излишни особено ако се касае за домашните ти животни.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот meri » Сря Дек 30, 2009 1:06 pm

gee ,когато човек отглежда животни,трябва да е наясно с условията ,храненето и всички важни неща, за да има живи и здрави животни.Много често те умират именно поради факта,че стопанина е невежа.И безконтролното развъждане също не е критерий за любов.

Що се касае за отглеждането на риби,колкото и лесно да изглежда,преди да купиш,чети, създай подходящи условия и тогава отглеждай.

А ако не искаш никой да ти прави забележки.......не пускай такива теми.
И най-важното ......осъзнай собствените си грешки и се поучи от тях,вместо да се нахвърляш на хората,защото реакцията ни е съвсем нормална.Грешката си е твоя,оправи си както отношението,така и вземи та научи важните неща за всяко едно животно.....иначе "в тяхна памет" ще расте....... :ac:

Гризачите също имат нужда от специфични условия,за да се отглеждат,медицински грижи при проблеми.......също.Или да се сещат някой като теб ........питат,когато закупят,без да знаят нищо, или когато вече е станало късно.

Това,че имаш менажерия не те прави нито отговорен,нито знаещ стопанин на тези животни........обратното,за съжаление,но страдат животните,и не ми разправяй,че щом имаш толкова много..........това значи,че мноооооого ги обичаш......... hsuh
Извлечи полза от критиките и се постарай да оправиш нещата, защото когато броя е голям ,грижите също нарастват,а понякога няма време за всички,една елементарна грешка или незнание може да струва нечий живот.

Лесно е да ги събереш......трудното започва после.........
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zdravko089 » Чет Юни 18, 2015 9:59 am

andaluz написа:Аре бе кво толкова 1 рибок - левче-две много важно къде не са изхарчени

И то е живо същество като теб!!! Не те ли е срам да говориш такива глупости!!! Все едно да те купи от зоо магазин едно извънземно, да те пъхне в един аквариум, да те мъчи и да казва: "абе то човече, левче два"
Аватар
zdravko089
Животинче с въпрос

Назад към Други