Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Единствената болница за орангутани

Единствената болница за орангутани

Мнениеот hammy96 » Съб Май 08, 2010 3:55 pm

Изображение

Разположен в сърцето на джунглата в Малайзия, новороденото отделение в Bukit Merah Lake Town Resort - наречен Orang-Utan Island - е една много специална болница.

Всички нейни пациенти са от застрашените видове на Borneo orang-utans, на човекоподобната маймуна Pygmaeus.

Без съоръжението, което е построено през 2004 г., видовете вероятно ще бъдат изчезнали.

Изображение

Много от бебетата орангутани, 23 лекувани тук, са били отхвърлени или е било злоупотребявано с майките им.
Без мляко, те развиват тежко недохранване.

В болницата, те са отглеждани само като човешки бебета. На всеки два часа са се хранят с бутилка, и жизнените показатели се наблюдават - включително кръвното налягане, съдържанието на кислород и пулсът.

Изображение

Къщата е уютно легло, с одеала и възглавници, а инкубаторите са запазени за онези, които са с особено ниски температури на тялото.

Всяка сутрин, бебетата орангутани се намазват с антисептични (това не го разбрах) и се претеглят.
Те са наблюдавани от ветеринари, които се уверяват, че те разполагат с необходимите 15 до 22 часа сън в денонощието.

Две от настоящите пациенти са типични за тези грижи, тъй като звеното е образувано пет години. (Това не ми звучи добре)

Изображение

Изображение

Има и още за превеждане. Ако на някой му се занимава - http://www.orangutanisland.org.my/news/ ... pital.html
Аватар
hammy96
В пасажа

Re: Единствената болница за орангутани

Мнениеот iliapo » Съб Май 08, 2010 4:41 pm

Какви сладки орангутанчета :bp: :bp: и аз искам едно...все едно е човешко бебенце :ajatki: :ajatki: :ag:
iliapo

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 08, 2010 4:44 pm

Браво :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Fabregas » Съб Май 08, 2010 5:28 pm

И после ми се смеят, че искам маймуна :ag: вижте ги само, как да не ги пожелае човек. :ap:
Fabregas

Мнениеот Bunny Boo » Съб Май 08, 2010 5:35 pm

На мен са ми любимите маймуни :ajatki: [1153.gif]
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот Maritoo6 » Съб Май 08, 2010 6:00 pm

Да и на мен би ми се искало да имам орангутанче.Ще бъде супер.
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Назад към Други