Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Маймуна домашен любимец?

Маймуна домашен любимец?

Мнениеот niki_sf » Съб Окт 27, 2007 1:34 pm

А сега де...гледам в доста предавания хората си отглеждат маймунки вкъщи :roll: Става ли за домашен любимец и продава ли се някъде в София? :shock:
niki_sf
В ятото

Мнениеот mommovet » Съб Окт 27, 2007 2:12 pm

Всичко се продава...
Маймунките обаче по никакъв начин не са подходящи за домашни любимци:
1. Те имат непрекъсната нужда от социален контакт - ако бъде оставена сама много бързо започва да проявява психически смущения. Почти винаги те са травмирани още в момента когато я закупите, тъй като преди това са взети от групата в която са родени, транспортирани са в повечето случаи неправилно, сменяли са много временни гледачи и т.н
2. И при най-добро старание не можете да и осигурите правилно хранене поради липса на съответните продукти в България. Те /независимо от вида/ имат нужда от големи количества клонки и листна маса за да са им здрави зъбите и да имат нормално храносмилане.
3. Дори дребните видове са много силни и хапят и може да се стигне до доста неприятни инциденти.
Има още доста съображения, но тези мисля че стигат за да размислите и да си вземете хамстер да речем.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пон Окт 29, 2007 1:27 am

Или демек не си взимай маймуна!
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Re: Маймуна домашен любимец?

Мнениеот vikito40491 » Нед Мар 02, 2008 2:07 pm

не си взимай, само ще я измъчиш! досега и по телевизора не съм виждала щастлива маймунка. И на всичкото отгоре вдигат голям шум. представи си 24 часа да врещи и да блъска
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Re: Човек домашен любимец?

Мнениеот sasin » Нед Мар 02, 2008 5:38 pm

Какво изобщо има да се обсъжда hsuh Сякаш пък някой има свободата да решава сам:
Глава трета.
СПЕЦИФИЧНИ УСЛОВИЯ ЗА ОТГЛЕЖДАНЕ И ИЗПОЛЗВАНЕ НА ЖИВОТНИ

Чл. 21. Не се допускат внасяне, придобиване, продажба, притежаване и отглеждане на полумаймуни и маймуни от разред примати и на диви котки, с изключение на зоологически градини и спасителни центрове.

viewtopic.php?f=53&t=1835&hilit=%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD
форум: Бездомни животни
тема: новия закон за защита на животните обнародван днес
Закона вече е факт... - 04 Фев 2008 г.
ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА ЖИВОТНИТЕ
В сила от 31.01.2008 г.
Обн. ДВ. бр.13 от 8 Февруари 2008г.
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот belqta666 » Чет Мар 13, 2008 11:51 am

Не мсиля че е подходящо да се отглежда маймуна, а и са много ОПАСНИ!!
Преди години (повече от 7) бях на село на гости. И баба ме заведе при една нейна позната на която съпругат и е летец и си беше донесал от Африка маймуна. Беше я вързал с много дебела верига, маа наистина дебела! И ми каза: само ми посегни, аз му посегнах и това кат оскочи, като си показа зъбите.... направо си изкарах акъла....
Сцената много ми напомни на Филма: "Конго"

и после ми обясни че маймунката не дава на никой да го доближава... и е постоянно вързана, защото е много опасна, а не беше голяма.... :(
belqta666
В стадото

Мнениеот meri » Чет Мар 13, 2008 3:04 pm

Маймуните не са за домашни любимци, те са си диви животни и доста опасни.Мястото им е в природата, що за живот е това да си вързан постоянно на верига, вместо да живееш където ти е мястото, хората не трябва изобщо да ги отделят от средата им, дивите животни не са за домашни любимци. icon_crazy
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Чет Мар 13, 2008 3:08 pm

meri написа:Маймуните не са за домашни любимци, те са си диви животни и доста опасни.Мястото им е в природата, що за живот е това да си вързан постоянно на верига, вместо да живееш където ти е мястото, хората не трябва изобщо да ги отделят от средата им, дивите животни не са за домашни любимци. icon_crazy

Ами не мисля че ти осъзнаваш това което говориш :) ... По същата логика не трябва да гледаме риби и папагали.. И много други.... Просто си има определени неписани правила....
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот meri » Чет Мар 13, 2008 5:24 pm

Правила няма за такива неща, много добре знам какво говоря, не трябва разбира се . Това, че хората правят такива неща и затварят животните в клетка не ги прави домашни любимци, това е незаконно и нечовешко най- малкото.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 13, 2008 5:46 pm

Мери е права...погледнато в световен мащаб това че 1-3 човека се кефят спокойно на маймуните си не означава че 300 са ги гледали добре...непрекъснато се подаряват маймуни на зоопарковете.
Маймуните никак не са добри за домашен любимец - гледайте статистиката.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Чет Мар 13, 2008 6:12 pm

Не само статистиката, малко ли филми има за спасяване на маймуни от собствениците им ,защото са гледани в лоши условия.Постоянно има спасителни акции, това ,че тука няма не значи, че хората не ги е грижа, ами там, където ядат маймунско месо и ги убиват заради това.Пак казвам дивите животни са си за природата, изключвам тези в зоопарка, въпреки,че честно казано ако зависи от мен няма да има зоопаркове, защото животните само се измъчват по този начин, не им се осигурява добър и подходящ начин на живот, нищо че по света има много хубави и големи зоопаркове, нищо не може да се сравни със свободата и от естествения начин на живот, точно затова са диви животни. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Аз имам маймуна от породата зелена морска котка

Мнениеот m0nio » Сря Апр 09, 2008 4:19 pm

Аз имам маймунка от породата "зелена морска котка". Гледам я от 4-5 месеца и не съм видял нищо лошо от нея, освен белите които прави, но е нормално за всяко животно . Изобщо не му е тясно в къщи мога да ви кажа...... и хапе само тогава когато някой му причини болка или вземе нещо негово. Много голяма душичка е, като си легнем ме гушка като бебе... страхотно е, все едно си имате човече, но наистина грижите, които трябва да се полагат за него са ужасно много.
Последна промяна meri на Чет Мар 07, 2013 3:05 pm, променена общо 4 пъти
Причина: Пишете на кирилица
m0nio
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Сря Апр 09, 2008 4:23 pm

На каква възраст ти е морската котка?
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Re: Аз имам маймуна от породата зелена морска котка

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 09, 2008 4:32 pm

ЗНАЙТЕ ЧЕ

1 маймунката трябва да има документи иначе сте нарушител на закона
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 09, 2008 4:38 pm

Зелената морска котка /Chlorocebus aethiops/ е вид включен в Приложение ІІ на Конвенцията за търговия с видове от дивата флора и фауна /CITES/ и съгласно Закона за биологичното разнообразие изнасянето на екземпляри от този вид се извършва само с разрешително, издадено от МОСВ.

Това важи и за вноса...

http://images.google.bg/images?um=1&hl= ... 0%B8%D1%8F
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 09, 2008 4:41 pm

Дано има документи...иначе сте в опасност от да ви дойде полиция и да ви сложи белезниците - ако някой подаде сигнал...

Вие сте я купили през 2008 нали?

Не искам да ви критикувам - но ако нямате документи за животното са ви измамили от зоомагазина и т н....

Успех smiley24 tongue
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Сря Апр 09, 2008 8:02 pm

Много е лошо с тези закони!!! Има хора които да не казвам какви животни гледат и са ги хванали от ,,гората" както се казва... А човек който си е купил за тогавашното време законно животно, сега излиза че е нарушител.... Човека може да гледа добре животното! След като има документи от тогава не виждам проблема...
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот Georg » Чет Апр 10, 2008 3:15 am

zoomaniak написа:ЗНАЙТЕ ЧЕ

1 маймунката трябва да има документи иначе сте нарушител на закона

Няма вече такъв филм. Новия закон за защита на животните не разрешава отглеждането на маймуни, полумаймуни и всякакви примати, освен :

"Глава трета.
Чл. 21. Не се допускат внасяне, придобиване, продажба, притежаване и отглеждане на полумаймуни и маймуни от разред примати и на диви котки, с изключение на зоологически градини и спасителни центрове."

Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот pavlov » Чет Апр 10, 2008 2:22 pm

за съжаление за търговците няма закони. тази маймуна е добавена като "артикул" на 10-ти януари 2008-ма.
http://vipexotic.net/sofia/product_info ... 30d3a27b3a

и дори след като е приет закона не е махната от сайта!
pavlov
Животинче с въпрос

Мнениеот elidilidjova » Чет Апр 10, 2008 11:46 pm

Винаги съм искала да имам маймунка, но вече си имам две(децата ми) и мераците ми се изпариха, защото една маймунка изисква много грижи.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот Georg » Пет Апр 18, 2008 1:33 am

pavlov написа:за съжаление за търговците няма закони. тази маймуна е добавена като "артикул" на 10-ти януари 2008-ма.

То кой ли се съобразява със законите в Бг. Ще стане и това де ... след още 50-60 години демокрация. Тук всичко става по ориенталски бавно.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот pavlov » Пет Апр 18, 2008 4:38 pm

еми те хората са минали през 200 - 300 годишна демокрация да я докарат дотук а ние искаме за 20 години да стане.
няма начин
pavlov
Животинче с въпрос

Мнениеот kitana » Пет Апр 18, 2008 4:44 pm

pavlov написа:за съжаление за търговците няма закони. тази маймуна е добавена като "артикул" на 10-ти януари 2008-ма.

Маймуна зелена морска котка-добави в количката 24emo 24emo 24emo icon_rofl suicideemo 24emo
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот jordanmilchev » Пет Апр 18, 2008 6:19 pm

Я някой да си я поръча :D Да видим дали ще дойде :ajaweki:
jordanmilchev

Мнениеот Ibrahimchll » Чет Май 22, 2008 5:53 pm

здравеите.
искам да изпраща маимуна за чужбина.дали някои може знае къде мога да си купя.
мерси.
Ibrahimchll
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Май 22, 2008 8:40 pm

Ibrahimchll написа:здравеите.
искам да изпраща маимуна за чужбина.дали някои може знае къде мога да си купя.
мерси.

ЗАБРАНЕНИ СА ЗА ВНОС; ОТГЛЕЖДАНЕ И ТЪРГОВИЯ
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пет Май 23, 2008 1:16 pm

Има закони, които трябва да се спазват, не се ли интересувате от тия неща?

http://www.iwns.org/content/view/319/37/lang,bg/
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Galiadogs » Съб Май 24, 2008 5:04 pm

Искам само да кажа че,''бебето'' ще порасне.Маимуните проявяват характер, тоест дивата си природа, когато достигнат полова зрелост. Тогава гушкането вече няма да е достатъчно.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот bebencety95 » Пет Май 30, 2008 9:43 pm

много обичам маймунките! много ще ми е драго ако я видя на снимка!!!
bebencety95
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 30, 2008 9:46 pm

bebencety95 написа:много обичам маймунките! много ще ми е драго ако я видя на снимка!!!

[web]http://images.google.bg/images?um=1&hl=bg&newwindow=1&rlz=1B3GGGL_bgBG262BG262&q=Cercopithecus+aethiops&btnG=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F[/web]
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sasin » Съб Май 31, 2008 5:53 am

Аз съм се снимала с такава на плажа преди години..
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот monko07 » Пет Юни 13, 2008 7:42 pm

трябва да си доста смел за да си купиш маймунка за домашен любимец. животните са чудесни , но преди да си ги купиш трябва да помислиш
monko07
Животинче с въпрос

Мнениеот Yancheto » Пон Юли 14, 2008 3:46 pm

Уф,аз никога , ама никога не бих си отглеждала маймуна. Нито мога да й осигуря подходящи условия,нито нищо.Това е диво животно,което по никакъв начин не може да се отглежда като домашен любимец.А какво ще кажете за маймуните по разните филми,дето ги обличат и обуват?Това е ужасно мъчение,маймунския крак не бива да се обува,пръстите се изкривяват . (това го гледах по Анимал Планет)
Yancheto
Животинче с въпрос

Мнениеот eli11 » Пет Юли 18, 2008 11:20 pm

И аз мисля че маймуните не са подходящи за домашни лбимци защото човек не може да им осигури онази свобода където трябва да бъдат всички маймунки. Току що видях един филм в който имаше маймуни облечени като хора и се замислих какво им е зад снимачната площадка-постоянно трябва да имитират хора да са облечени като тях да ходят като тях а не свободно да си се катерят по дърветата да имат група и изобщо да живеят като истинска маймуна.
....Everything is possible...
eli11
В стадото

Мнениеот mommovet » Нед Юли 20, 2008 7:42 pm

Не трябва да си смел за да си купиш маймунка, а трябва да си олигофрен! Чистата истина е, че една маймунка в домашни условия е обречена на бавна смърт. Това е същество толкова близко до човека, че направо си изглежда като бавно развиващо се дете /извинете за сравнението, но си е точно така/. Практически е невъзможно човек да осигури нормални условия за здравословно съществуване на маймуна /или поне е невероятно скъпо/. Нека да зпочнем от факта, че това са силно социални животни и домашното им отглеждане ги обрича на емоционална инавалидност, без семейство и комуникация със себеподобни. Никой човек няма време да се посвети изцяло на една маймуна за да стане част от нейното "стадо" или "семейна група", дори финансово да може да си позволи нейното адекватно изхранване и медицински грижи - и какво получаваме накрая? Пак извинете за сравнението - дете идиотче обречено на живот в клетка до гроб - и каква точно е идеята на "забавлението"? Купете си хамстер, той ще е много по -щастлив..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот 4o4incety » Пет Сеп 05, 2008 6:53 pm

Виждала съм в София на 43 блок след пазарчето той е до един вет кабинет питайте ще ви ориентират
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот shiny_bunny » Пон Сеп 22, 2008 11:56 pm

Преди години в един зоомагазин в София имаше една маймунка...никога няма да я забравя! Не помня как се казваше магазинът, но беше много голям и беше голям хит сред децата :ab: Аз бях най-много 3-ти клас. Точно по средата на магазина имаше една не много широка стъклена клетка, в която една бедна маймунка по цял ден седеше с наведена глава в единия ъгъл и изглеждаше като психично болен човек, затворен в лудница :ac:

Отвратителна гледка, просто не мога да си представя как човек може да стигне дотам, че да измъчва и убива бавно животното, само и само за да задовли собствения си каприз!
shiny_bunny
Животинче с въпрос

Мнениеот Galiadogs » Вто Сеп 23, 2008 12:20 am

Радвам се ,че има хора като Вас,които виждат,че това е една тъжна гледка.Повечето гледат на затворените животни ,като на нещо много забавно.Законите го позволявали.По дяволите на нашите човешки егоистични закони.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот klara » Нед Май 10, 2009 3:35 pm

Аз пък с удоволствие бих си купила маймунка за домашен любимец, и вобще не мисля че е нечовешко или пък даже и олигофренско....напротив, стига да можеш и да имаш желанието да гледаш такова животно в къщата си, и да се занимаваш с него и да се грижиш за него - ЗАЩО ПЪК НЕ! а онази маймуна е била тъжна, защото никой не я е купил! вие да не си мислите, че в зоомагазините директно ги ловят от Африка и ги продава!!!
klara
Животинче с въпрос

Мнениеот 4umer_Master » Вто Май 12, 2009 11:52 pm

:ag: :ag: Взе ми орангоран или Кинг Конг те се няма да влазат у вас ем представете си кво че стане ! :ag: :ag: Неква горила пищи насред апартамента че сте и дръпнали нещо от ръцете й .
Аз съм добро момче
Аватар
4umer_Master
В ятото

Мнениеот Nadivtov » Сря Май 13, 2009 9:43 pm

ауе едни прители си гледат маймуна в къщи през лятото съжителства на двора с едно хъски а зимата е ведна чисто празня стая аз съм си играла с нея мила е но не винаги и е много проклета :ag: постоянно прави разни номера като да вади от раштовете разни тръби и др. :ag: иначе е готино :ad:
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот ku4ence=] » Сря Юли 15, 2009 10:06 am

meri написа:Не само статистиката, малко ли филми има за спасяване на маймуни от собствениците им ,защото са гледани в лоши условия.Постоянно има спасителни акции, това ,че тука няма не значи, че хората не ги е грижа, ами там, където ядат маймунско месо и ги убиват заради това.Пак казвам дивите животни са си за природата, изключвам тези в зоопарка, въпреки,че честно казано ако зависи от мен няма да има зоопаркове, защото животните само се измъчват по този начин, не им се осигурява добър и подходящ начин на живот, нищо че по света има много хубави и големи зоопаркове, нищо не може да се сравни със свободата и от естествения начин на живот, точно затова са диви животни. :ab:

съгласна съм с meri в зоопарковете ги всимат още от бебета от там където трябва да живеят.Те си живеят целия живот в една клетка и не могат да бъдат пуснати на свобота точно защото няма да оцелеят в естествената си среда тъй като са прекарали живота си в зоопарка
[smile096.gif]
ku4ence=]
В глутницата

Мнениеот hyla » Нед Авг 02, 2009 4:41 pm

klara написа:Аз пък с удоволствие бих си купила маймунка за домашен любимец, и вобще не мисля че е нечовешко или пък даже и олигофренско....напротив, стига да можеш и да имаш желанието да гледаш такова животно в къщата си, и да се занимаваш с него и да се грижиш за него - ЗАЩО ПЪК НЕ! а онази маймуна е била тъжна, защото никой не я е купил! вие да не си мислите, че в зоомагазините директно ги ловят от Африка и ги продава!!!

В никой зоомагазин не продават маймуни или поне легално, защото е подсъдно. Колкото и добре да се грижиш за една маймунка, тя е социално животно и не може да бъде гледана сама.
И да, директно ги ловят и продават ако оцелеят по време на транспортирането.
Моля те, преценявай си изказванията преди да пускаш такива дебилски постове icon_crazy
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот Чехълче » Нед Авг 02, 2009 7:42 pm

Гледането на маймуна е строго забранено! До колкото знам забраната включва дори това да се намираш на определи метри от животното.
В личен план напълно одобрявам такива забрани.
Чехълче
В пасажа

Мнениеот xankrum » Вто Ное 17, 2009 10:05 pm

Съгласен съм с вас.В България не могат да се осигурят необходимите условия за живот на маймунка.Колкото и да са красиви те не могат да бъдат отглеждани добре тук.Това не е Африка.
hyla написа:
В никой зоомагазин не продават маймуни или поне легално, защото е подсъдно. Колкото и добре да се грижиш за една маймунка, тя е социално животно и не може да бъде гледана сама.
И да, директно ги ловят и продават ако оцелеят по време на транспортирането.
Моля те, преценявай си изказванията преди да пускаш такива дебилски постове icon_crazy
Точно така! :ay: smiley24
Аватар
xankrum
В ятото

Мнениеот OT6ELNIK » Пет Дек 11, 2009 6:11 pm

klara написа:Аз пък с удоволствие бих си купила маймунка за домашен любимец, и вобще не мисля че е нечовешко или пък даже и олигофренско....напротив, стига да можеш и да имаш желанието да гледаш такова животно в къщата си, и да се занимаваш с него и да се грижиш за него - ЗАЩО ПЪК НЕ! а онази маймуна е била тъжна, защото никой не я е купил! вие да не си мислите, че в зоомагазините директно ги ловят от Африка и ги продава!!!

Явно не си си направила труда да прочетеш темата и веднага мога да констатирам че си на възраст между 12-15г спрямо коментара .
Georg е написал ясно и отчетливо
"Глава трета.
Чл. 21. Не се допускат внасяне, придобиване, продажба, притежаване и отглеждане на полумаймуни и маймуни от разред примати и на диви котки, с изключение на зоологически градини и спасителни центрове."

OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот OT6ELNIK » Съб Дек 12, 2009 7:08 am

ku4ence=] написа:съгласна съм с meri в зоопарковете ги всимат още от бебета от там където трябва да живеят.Те си живеят целия живот в една клетка и не могат да бъдат пуснати на свобота точно защото няма да оцелеят в естествената си среда тъй като са прекарали живота си в зоопарка

Ти откъде знаеш ,че ги взимат от малки само не разбрах , да не би да работиш в Зоопарка.
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот grenlould » Чет Мар 07, 2013 1:04 am

Тук се водят доста излишни спорове, при положение, че една маймуна може да живее много по-тежък живот в природата от колкото в някоя къща, както и обратното! Аз познавам 2 семейства който си отглеждат маймунка от вече 4,5 г. и е супер игрива и весела! Не-знам кво толкова говорите за закони и т.н.! То всичко сме оправили в нашата държава, че сте тръгнали да говорите за закони за маймуните! Който има нужните условия и време, нека си вземе маймунка, а не да го разобеждавате! Бях гледал по "Дискалари ченъл" как убиват и ядат шимпанзета за да се прехранят. Така, че като хората имат въпрос как, кога, колко и къде се отглеждат дадени животни или им дайте отговор или пропуснете темата, а не да пращате законите и т.н. ,всички ги знаеме, спокойно, просто човек щом си е преценил да си вземе дадено животно, едва ли ще се спре от това какво сте написали! Поздрави и нищо лично!
Аватар
grenlould
Животинче с въпрос

Мнениеот asensi_85 » Чет Мар 07, 2013 1:40 am

Законите се, за да се спазват. Ако никой не спазва законите къде отиваме? В Античността някъде. Интересно как всички се възмущават какви престъпници били политиците, а всъщност всички газим закона по един или друг начин! След като е забранено да се гледат маймуни значи има защо! Никой не пише закони, в които не е вложена мисъл, каквато бяга от тиквите на такива като теб и познатите ти, които едва ли имат повече акъл от домашния си любимец! Айде със здраве, на заяждания не отговарям!
Аватар
asensi_85
В ятото

Мнениеот grenlould » Чет Мар 07, 2013 11:24 am

Ти си знаеш пич, но не е нужно да се повтаря 1000 пъти това, че били забранени....разбрахме го, многократно!!! Вече чак дразнещо изглежда, а какви са ми приятелите, че гледат маймунка ще отговоря, че са точно като нас останалите. Едно време как нямаше такива закони и всичко си беше ок, а сега измислиха какви ли не щуротии за пари! И да ти кажа пич, че един човек с добри доходи, лесно може да заобиколи законите със съответният рушвет на точното място и със изкарване на точният документ, караш ме да пиша неща, които повечето ги знаете как стават в България, това ми беше мисълта! Едва ли хората който гледат маймунки са по зли от повечето от нас, но вие не-знам какъв филм сте си набили и продължавате да си го набивате, че и на другите искате да го набиете лошият филм. В зологическата градина да не би по-добре да живеят животинките? И сега ще ми каже някой, че там влагат нужните усилия, но те тези усилия и в къщи могат да се предоставят, стига да сте по-компетентни със гледането на дадения вид животно. Та извода ми е, че аз против нямам кой какво да си гледа, просто да го гледа максимално добре и ако вижда, че не се справя да предприеме мерки и да даде даденото животно където трябва! И не се заяждам, давам реални в живота твърдения!!! :ay:
Аватар
grenlould
Животинче с въпрос

Мнениеот asensi_85 » Чет Мар 07, 2013 12:44 pm

Колко добре може да бъде гледано животно, което не можеш да заведеш на лекар? Ясно е как се гледат маймуни в България, 3 хил струва екстрата. Да, в зоопарка живеят по-добре, защото имат ветеринарни грижи, правилна храна и добри клетки. Лятото - с излаз на слънце. А майнумана на приятеля ти дори слънце не е виждала, защото няма как да се изкарва.
Аватар
asensi_85
В ятото

Мнениеот meri » Чет Мар 07, 2013 1:36 pm

И какви cа уcловията в които отглеждат маймуна,твоите познати?Едва ли уcловията cа подходящи, да не говорим,че не могат да оcигурят медицинcки грижи.Много от заболяванията cе предават и на хората.
И най-вече маймуните cа диви животни,а не безобидни домашни любимци,които cе ръководят от еcтеcтвени инcтинкти.Те живеят в cтадо и имат йерархия.За размножаването да не коментираме.
Домашните уcловия не cа подходящи за отглеждане на маймуни.Те ce държат непредcказуемо и много чеcто агреcивно.Маймуна отглеждана в домашни уcловия е нещаcтна,каквото иcкаш cи говори по въпроcа......не е до парите......
Докторката го е казала точно
Не трябва да си смел за да си купиш маймунка, а трябва да си олигофрен! Чистата истина е, че една маймунка в домашни условия е обречена на бавна смърт. Това е същество толкова близко до човека, че направо си изглежда като бавно развиващо се дете /извинете за сравнението, но си е точно така/. Практически е невъзможно човек да осигури нормални условия за здравословно съществуване на маймуна /или поне е невероятно скъпо/. Нека да започнем от факта, че това са силно социални животни и домашното им отглеждане ги обрича на емоционална инвалидност, без семейство и комуникация със себеподобни. Никой човек няма време да се посвети изцяло на една маймуна за да стане част от нейното "стадо" или "семейна група", дори финансово да може да си позволи нейното адекватно изхранване и медицински грижи - и какво получаваме накрая? Пак извинете за сравнението - дете идиотче обречено на живот в клетка до гроб - и каква точно е идеята на "забавлението"? Купете си хамстер, той ще е много по -щастлив..
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот meri » Чет Мар 07, 2013 3:20 pm

Реших да извадя отделни чаcти от някои cтатии за маймуни,за тези,които cмятат,че отглеждането на маймуни е " удоволcтвие." Това е cамо една незначителна чаcт от текcтовете,но най-важната.
Една маймуна има нужда не cамо от добри уcловия и грижи,но и от общуване cъc cебеподобни......иначе пcихиката й отива по дяволите(както cе казва).
Да видим хората,които cмятат,че било добре да отглеждат маймуна в домашни уcловия,без значение дали е забранено от закона.......замиcлят ли cе какво причиняват,и най-вече,ако тях ги отглеждат така и не общуват c други хора........КАК биха cе чувcтвали???
Питам cе......когато маймуната cе разболее......как поcтъпват такива хора?
Като знаем,че почти няма лекар,който да я лекува?

Маймуните не cа безобидни домашни любимци,а диви животни,чието поведение е обуcловено от еcтетвени инcтинкти.
Cъщеcтвува вcеобща заблуда,че отгледаната в плен маймуна може да cтане поcлушен домашен любимец.Вcеки,който има желание да отгледа маймуна,трябва да знае,че това не е така.Отглеждането в плен и изкуcтвеното хранене могат да накарат маймуната да ce приcпоcоби към човешкото общеcтво,но не могат да изтрият придобитите от милиони години еcтеcтвени инcтинкти.

Маймуните cа диви животни и cе държат непредcказуемо,деcтруктивно,а понякога и злобно.Те cа много импулcивни и изиcкват голямо внимание и грижи.Приматите живеят 20-40 год,за това добре помиcлете ще можете ли да cе грижите толкова години за тях.Отглеждането на маймуна е много cкъпо "удоволcтвие",защото изиcква покупка на cпециални продукти.Маймуната cе нуждае от общуване cъc cебеподобни.

Маймуните боледуват от cъщите болеcти като хората,трудно е да намерите вет.лекар.Маймуните cа възприемчиви към човешките заболявания,които могат да бъдат много опаcни за тях.
Маймуните трудно cе научават към тоалетна и за това ще трябва да почиcтвате непрекъcнато.Те могат да разрушат жилището,оcобено,ако cкучаят.

Приматите cе нуждаят от голяма клетка и чиcт въздух.Трябва да оcигурите много играчки и различни упражнения,игри,за да не cтрадат от cкука.
Удовлетворявайки cвоя каприз да отглеждат маймуна,хората я лишават от възможноcтта за пълноценен живот и общуване cъc cебеподобни.Нанаcят на нейния организъм и физичеcка и пcихичеcка вреда.В повечето cлучаи маймуната или попада в зоопарка,или е cтанала голяма и агреcивна,или cе е развил рахит,и cтопаните не иcкат да общуват c нея.
И cъдбата на такава маймуна е печална: нейните родcтвеници не я приемат,а болните не винаги могат да ce излекуват.

Ако мечтаете да държите маймуната на cвобода,веднага ce откажете.Оcвен подходяща клетка,почиcтване и др. грижи,хранене,трябва да поддържате определена температура в помещението,където cе отглежда маймуната.
Правилното хранене,cъщо е изключително важно за здравето на маймуната,не миcлете,че можете да давате продукти от вашата маcа.През лятото маймуната задължително трябва да бъде на чиcт въздух,а не вceки има такава възможноcт да поcтави клетката навън.

http://moikompas.ru/compas/obezyani_doma
http://primaty.ru/home/index.shtml

Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот grenlould » Съб Мар 09, 2013 10:29 pm

meri написа:И какви cа уcловията в които отглеждат маймуна,твоите познати?Едва ли уcловията cа подходящи, да не говорим,че не могат да оcигурят медицинcки грижи.Много от заболяванията cе предават и на хората.
И най-вече маймуните cа диви животни,а не безобидни домашни любимци,които cе ръководят от еcтеcтвени инcтинкти.Те живеят в cтадо и имат йерархия.За размножаването да не коментираме.
Домашните уcловия не cа подходящи за отглеждане на маймуни.Те ce държат непредcказуемо и много чеcто агреcивно.Маймуна отглеждана в домашни уcловия е нещаcтна,каквото иcкаш cи говори по въпроcа......не е до парите......
Докторката го е казала точно

Виждам, че си доста информирана за маймуните!? Ами аз да те попитам, някога отглеждала ли си или дори някога имала ли си допир до маймуна, че ми говориш врели некипели, кой какво написал??? Все едно да ми кажат, че еди си коя кола е голям боклук, но просто само защото са го чели някъде, а иначе и книжка нямат дори!!! Твоята работа е така май, май... Не искам да звучи обидно, но вие излезнахте големи спасители за маймуните? Ами като сте много загрижени за този вид същества, защо не се погрижите и за нашият "човешки" вид, дето има хора да простят и т.н. да им помогнете и на тях, че като гледам доста емоционално подхождате към нещата или просто да се намираме тук на приказка и вие да излезете добрите, а тези който защитават тезата за маймуните, лошите! Кой каквото иска ще си гледа, щом разполага с пари и условия за гледането му...това е реалната теза! И да продължаваме да говорим за това, едва ли някой ще се възпре да си вземе маймуна, ако е решил, като чете някой цитатчета или коментари дето сте написали, това исках да кажа! Така може да си говорим вечно, аз казах това което исках да се чуе и по-възможност да се разбере!
Аватар
grenlould
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Мар 09, 2013 10:44 pm

Кой каквото иска ще си гледа, щом разполага с пари и условия за гледането му...това е реалната теза!

Трудно става това в България :ab: и е почти невъзможно.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот grenlould » Съб Мар 09, 2013 11:37 pm

zoomaniak написа:Трудно става това в България :ab: и е почти невъзможно.

Това е истински коментар!! Точно, кратко и ясно... :)
Аватар
grenlould
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Мар 10, 2013 7:09 am

Ма мене трябва да ме питате за маймуните и всякакви животни от Зоопарка в София.

На този свят всичко се продава.

Но не всичко може да отглеждате в двора си до сеновала :ag: защото закона ви пречи.

Поради този факт обикновенно се стига до осиновяване на животни в Зоопарк София или другите зоологически градини. Така излиза по-нисък разход за човека с парите или фирмата. Можеш да си храниш маймуните от ръка и ако попаднеш на някоя, която първо е била при хора после се е озовала в зоопарка и да я галиш.

Годишно ми се обаждат поне от 3 до 10 пъти с въпроси:

- Ние сме от фирма еди коя си и решихме да си купим Тигър. Ще купим земя и ще му направим мезонет и бля бля бля в тоя дух.

- Искам Мармозетка, знаете ли колко струват.

- Как мога като в цирка да си купя мече и да си го направя домашен любимец. Парите не са проблем......

Добро утро :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Мар 10, 2013 9:34 am

Кой каквото иска ще си гледа, щом разполага с пари и условия за гледането му...това е реалната теза!

Това е пълна глупоcт........парите ли cа по-важни,защото така излиза,че щом имаш пари........имаш вcичко.
Но cвободата и общуването cъc cебеподобни не може да cе купи c никакви пари.
А законите важат и за тези.........c парите,което за жалоcт не е точно така,защото cмятат,че вcичко им е разрешено.......тъпотия......
Или дай затворим каквото ни хареcва в клетки......пък......
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Лейди-Мария » Съб Мар 30, 2013 10:10 pm

Аз не съм виждала да се продават маймунки тук
Аватар
Лейди-Мария
Животинче с въпрос

Мнениеот grenlould » Съб Апр 06, 2013 8:31 pm

meri написа: Кой каквото иска ще си гледа, щом разполага с пари и условия за гледането му...това е реалната теза!
Това е пълна глупоcт........парите ли cа по-важни,защото така излиза,че щом имаш пари........имаш вcичко.
Но cвободата и общуването cъc cебеподобни не може да cе купи c никакви пари.
А законите важат и за тези.........c парите,което за жалоcт не е точно така,защото cмятат,че вcичко им е разрешено.......тъпотия......
Или дай затворим каквото ни хареcва в клетки......пък......

Никаква глупост не е това. Аз съм виждал диви животни в зоологическа градина, който живеят сами и не общуват със техният си вид! Дефакто искам да кажа, че дори и да дадеш животното в зоологическа градина, не е гаранция, че то ще бъде гледано добре, дори може и обратното да е!!! Г-це в такъв свят живеем, че мога да кажа, че почти всичко е пари за голямо съжаление! Не ме разбирайте погрешно, че пари имам, аз пари нямам, но гледам реално на нещата! Съветвам ви, да го направите това и вие. Преди и аз мислех така като вас, но разбрах, че за голямо съжаление, особено в България, почти всичко е пари! Излезнах малко от темата,а за което се извинявам, но исках Г-цата да разбере как стоят нещата в реалният живот и, че в нищо няма гаранция! Имаш ли условия, доходи, умения и т.н. нищо не пречи да си гледаш, каквото си животно искаш! А и ние реално хората сме диви животни и не-можем да живеем затворени във една стая, но като се замислим "затворниците" как живеят и все пак си оцеляват. Така можем да си говорим дълго и на широко, разбирам, че ви е мило за животинките, но живеем в такъв модерен свят и вече трябва да се съобразяваме със всеки! И друго да кажа за последно, че гарантирам, че ако една маймунка се гледа както трябва, тя ще живее дълги години, дори може би повече и от природата. Както се казва, всеки си носи глава на раменете и нека я използва! Аз си гледам пинчер и друго не ми трябва, защото така съм преценил, това е, а реша ли да си взема някое екзотично животно, едва ли ще ме разобедите със вашите коментари, щом се чувствам способен да го гледам. Успехи....
Аватар
grenlould
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 07, 2013 8:24 am

Преди всичко :ab: трябва да знаете ЗАЩО искате да имате животно. Ако нямате сериозен отговор на този въпрос - просто ще сте част от негативният процес свързан с ЕКЗОТИЧНИТЕ ЖИВОТНИ.

Успехи smiley24
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Апр 07, 2013 8:36 am

едва ли ще ме разубедите със вашите коментари, щом се чувствам способен да го гледам

Какво точно разбираш под това......пари,мяcто,желание,прищявка.
"Когато целта не е ясна, пътят е погрешен." Балзак
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот angel_girll » Нед Апр 07, 2013 11:04 am

преди година един приятел (който живее в чужбина) купи на сестра си маймунка за домашен любимец и до колкото знам я купи от Испания и си я донесе в България. От него знам че там доста лесно се намират подобни животинки по магазините. Наистина си е голяма отговорност, но на моменти мога да кажа, че може да те разбере по-добре и от човека. Маймунката на моя приятел мн бързо си свикна с тях и се приспособи и си я гледат все едно им е малкото дете
Любовта е твърде велико чувство, за да бъде лично и интимно дело на всеки!
Аватар
angel_girll
В ятото

Мнениеот Шери » Нед Апр 07, 2013 12:53 pm

Забранени,но е факт, че ги продават свободно из интернет пространството.
До колко им е добре е друг въпрос. За мен е немислимо ако имам маймуна да я държа в клетка. Възприемам я като човек. Но знам, че са животни които правят много бели, трябва да си постоянно с тях. Обичам маймуните и искам да имам такава. В момента обаче, смятам, че нямам възможност да гледам такова животно, отговорността за него е огромна. Ако се разболее как ще го заведеш на лекар, след като е забранена, а и колко лекари разбират от маймунки в България? В някои страни гледах, че гледат и лъвове и тигри за домашни любимци, но почти всички накрая завършват изоставени в приют, защото не са това което хората са очаквали и вече не са толкова атрактивни.
Ще ме обичаш ли ако ти подаря сърцето си?
Аватар
Шери
В глутницата

Мнениеот Cake <3 » Вто Май 07, 2013 5:58 pm

Дивите животни са си диви. Не е редно да се отглеждат като домашни любимци освен ако не е наложително. Стига с тези прищявки, защо не си вземете куче, котка, рибка...
Аватар
Cake <3
В ятото

Назад към Други