Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Африкански охлюв

Африкански охлюв

Мнениеот german » Нед Апр 20, 2014 8:23 pm

Понеже много ме радват въпросните гадинки и изчетох статии за ахатините или т.нар. африкански охлюви :ag: ,има и още какво да се научи,разбира се.Някой от тук отглежда ли тази интересна животинка и може ли да сподели от къде може да се закупи малко охлювче.
Изрових следната обява http://www.bgpets.info/index.php?displa ... &a_id=6566 ,понеже сигурно е почти единствената в сферата,сигурно някой от вас,който е собственик на въпросното животинче има някаква представа,въпрос на време е да разбера до колко е актуална,грабна ме веднага възможността охлювчето да бъде изпратено чрез куриер.Мога да го взема и от София :ay:
Също до колкото разбрах имало няколко разновидности на ахатините,като едните ставали по-големи,другите не толкова.Ако може някой да изясни.
Благодаря!
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Re: Африкански охлюв

Мнениеот Koset0 » Пон Апр 21, 2014 1:34 am

Здрасти. Аз гледам. Имам Achatina reticulata albino body. Не са от най- големите, но за сметка на това са по- общителни и по- активни. Някои стават по- големи, но в повечето случаи не са много мудни. Трябва да имаш поне 2 охлюва, иначе се чувстват самотни. Хермафродити са и няма как да нямаш малки, но все пак 2 е много по- добре. Моите много се обичат и си се движат заедно извън терариума. :ag:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот german » Пон Апр 21, 2014 3:05 pm

С малките какво се прави след това...все пак ако ми нацвъкат стотици бебета :ag: .Мога да ги подарявам,но едва ли ще има дом за всичките
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Пон Апр 21, 2014 5:33 pm

Когато има яйца, слагаш ги в един плик и ги оставяш във фризера известно време. 1-2 дни. Най- хуманния начин е това. Повече от 100 са на снасяне.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот german » Пон Апр 21, 2014 7:45 pm

Намерих няколко обяви,които със сигурност са актуални:
Тук http://olx.bg/prodavam-ohlyuvi-i42930469 снимката не е много ясна,както и точно какъв вид ахатина са та ако може да ми поясните :ag: ...и вярно ли ставали 20см
При тази http://olx.bg/afrikanski-ohlyuvi---malki-2br-i36620293 градът е същия-Разград,та може да са на един и същи човек и съответно същите охлюви...видът не е пояснен
http://olx.bg/gigantski-afrikanski-ohlyuvi-i35776765 И тук видът не е пояснен :bu:
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Пон Апр 21, 2014 10:27 pm

Кажи ми дали ти харесват тези, които аз споменах и мога да ти дам колкото искаш. :ab: Аз на моите им "разгадах" вида с помощта на една приятелка, която има много видове( не е в България). Ако искаш ще ти пратя снимки на моята двойка. Иначе някои наистина стават много големи и достигат около 20 см. Зависи от грижите. Моите не са от най- големите, но скоро не съм ги мерил. Видовете едва ли им знаят в Продавалник. Ето тези стават големи: http://olx.bg/giganski-afrikanski-ohlyuvi-i39745485 . Продавачът пише в един друг форум в темата за въпросните охлюви. Тези 2те обяви от Разград не са от един потребител.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот german » Сря Апр 23, 2014 1:13 pm

Ами значи писах на човекът,който продава охлювите от линка,който си дал,каза,че на скоро е продал последния,но чака нови бебета.Като помислих предпочитам да си ги взема на място,почти всеки месец пътувам на някъде-я Ст.Загора,Варна,София,Габрово,защото си нямам и на идея как става доставката и не е ли стресиращо за охлюва да пътува.Иначе като попрочетох още нямам претенции за вида,ще гледам две охлювчета да е по-весело.Ако до средата на юни примерно имаш малки може да се договорим и да ги взема на място(имам ходене до София) :ab:
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Сря Апр 23, 2014 1:28 pm

Аз в момента имам. Нямаше ме за няколко дни и сега имам бебета :ag: Много са малки, но ако кажеш ще ти изпратя от сега, колкото искаш. Пътуването не е стресиращо, просто се слагат в кутийка с пръст. Те и без това се заравят през деня и се крият. Привечер излизат. :ab:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот german » Сря Апр 23, 2014 8:05 pm

Ами нека поотраснат,да не са съвсем мънички.Четох,че е по-добре да са в пластмасов съд по ред причини.Имам намерение да имат доста пространство,но от малки ли да ги пускам в голямата "къща" или когато станат по-големички?
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Сря Апр 23, 2014 9:04 pm

Ако ти дам сега ( ако желаеш), ще трябва да ги гледаш в нещо по- малко отначало. Сега като са много ги виждам, но ако са 2- абсурд. В моя терариум има мъх като субстрат и се крият из него. Иначе е хубаво да им е широко, за да растат повече и по- бързо. Сега ще видим в терариума на големите колко ще им трябва да дръпнат. Разлика в грижите няма, само в размера ( и то временно) :ag: Аз използвам такъв тип пластмасов "терариум", но много по- голям.

Изображение
Аватар
Koset0
Пчела майка

Назад към Други