Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Лисици

Лисици

Мнениеот sasin » Вто Апр 08, 2008 9:51 pm

На Витоша има лисици? - iddqd написа "а иначе лисиците са готини животинки аз на витоша много добре си общувам с тях давам им да ядат а те са толкоз нахални веднъж се бях отплеснал нещо и една лисица доиде и почна да ми яде обувката ахахаха много подло налазват" в темата Клуб на пострадали деца от безстопанствени кучета

И верно, защо избиват всички кокошки в кокошарника, пък изяждат само една?

Да се оплача, че в нашия зоопарк, като приближиш до клетките им, миризмата направо те събаря :ac: А знам, че някои хора си ги гледат като домашни любимци hsuh
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Re: Лисици

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Вто Апр 08, 2008 10:17 pm

sasin написа:На Витоша има лисици? - iddqd написа "а иначе лисиците са готини животинки аз на витоша много добре си общувам с тях давам им да ядат а те са толкоз нахални веднъж се бях отплеснал нещо и една лисица доиде и почна да ми яде обувката ахахаха много подло налазват" в темата Клуб на пострадали деца от безстопанствени кучета

Да се оплача, че в нашия зоопарк, като приближиш до клетките им, миризмата направо те събаря :ac: А знам, че някои хора си ги гледат като домашни любимци hsuh

Ами за това че лисицата му е гризала обувката, ще остана без коментар... И да, понякога избиват всички кокошки, но това е инстинкт на всеки хищник... Щом види движешта се плячка той я напада и убива... Както един леопард направи... - Леопарда имаше малки, а тогава гнутата мигрираха.... И леопардката скочи, уби едно гну. Едно друго мина пред нея и тя му здъвка врата.... Тя определено щеше да се озори за да изяде и двете гнута... Но има гладни години когато и едно гну и е трудно да хване.. Таа.. Имах в предвид че щом има плячка те я убиват и вземат това което могат да изядат за момента... После се връщат за другото де...
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 09, 2008 12:07 am

[newsm05_04.gif]

ще се пръсна :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sasin » Сря Апр 09, 2008 2:24 am

Стамене ща модерирам, ако не уточниш за какво се хилиш толкова :ad:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот Georg » Чет Апр 10, 2008 3:36 am

sasin написа:[color=green]

:ab: Това от опит ли си го научила, или си слушала легенди по вечеринките?
Ако все пак е вярно (виждал съм го само веднаж, когато семейство белки с 4 напълно израстнали малки направиха през вечер два набега на кокошките ни и явно обучаваха малчуганите на лов, при което наистина бяха наранили и убили доста кокошки), си има и обяснение. Едното го е дал ZaZiUiLo2, съвсем точно. Другото е отговор на въпрос. Лисицата е диво животно и нормално живее сред природата, в която кокошарниците са нещо чуждо и непознато. Къде в гората или полето тя може да намери диви птици, които сами са се запрели зад решетките? Май не може. Обикновено среща плячката си в единични бройки и свободни да избягат, ако могат. Затворените домашни птици объркват понятието на хищника за плячка. Инстинкта на хищника е да убива всичко, което бяга от него. При настаналата паника, лисицата или друг хищник отключват ловната страст. Те не са хора и не могат да разсъждават. Води ги само инстинкта ... убивай, за да оцелееш. То като се замислиш и човек да ти се намъкне в кокошарника нощем, не взима само една кокошка, за да се нахрани, ами гледа да си напълни чувалчето... :ajaweki:
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот sasin » Чет Апр 10, 2008 1:18 pm

Харесвам лисиците и видях, че няма такава тема..

Относно миризмата - на скайп едно добро момченце :ad: ми обясни че това се дължи на жлезите им..

А за опитомяването - ако са толкова много и целогодишно са разрешени за ловуване, наистина ли може да се поръча живо лисиче, да си го гледаш за домашен любимец..

На Зази може да се разчита :ad: Той е дете на природата :sunny:
sasin
Пчела майка

Мнениеот ocean_lover » Съб Апр 12, 2008 4:07 pm

За миризмата в зоологическата градина - не е само при лисиците, а и при всички животни там /освен рибките разбира се/
ocean_lover
Животинче с въпрос

Мнениеот elidilidjova » Пон Май 05, 2008 3:47 pm

Ето снимки на различни видове лисици:
Изображение
Изображение
Изображение
Мисля,следователно съществувам.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот elidilidjova » Пон Май 05, 2008 3:49 pm

И още видове лисици:
Изображение
Изображение
Изображение
Мисля,следователно съществувам.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот rumi » Пет Юни 20, 2008 8:14 am

То и аз много исках лисица за домашен любимец, но ми казаха че не се опитомяват [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Пет Юни 20, 2008 8:14 am

rumi написа:То и аз много исках лисица за домашен любимец, но ми казаха че не се опитомяват [mood_feelings_hurt.gif]

Това не е вярно!
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот rumi » Съб Юни 21, 2008 2:19 am

Е, аз не твърдя че не се опитомяват, само казвам какво са ми казвали. А и за момента май ще се задоволя само с игуана, не знам как ще се спогодят с лисичето. :ab:
Аватар
rumi
В пасажа

Назад към Други