Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Акули

Акули

Мнениеот Aquila » Вто Апр 12, 2005 4:33 pm

Някой имали снимки или клипове с Голямата бяла акула изкачаща над водата?
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 12, 2005 4:51 pm

За какво ти е - знам къде има такова чудо. Бялата акула ли я имаш за хищник :)
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Вто Апр 12, 2005 4:57 pm

zoomaniak написа:За какво ти е - знам къде има такова чудо. Бялата акула ли я имаш за хищник :)

Що да не е тревопасно :?: Дай насам де, моите са малко и малки :cry:
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 12, 2005 5:00 pm

Не бих я сложил като най-големия хищник в моретата. Но сред акулите си е номер 1 :) снимки търси в гугъл. Пиши латинското и име. Пиши на инглиш акула. Ако не и знаеш латинското и име ще ти го дам :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Вто Апр 12, 2005 5:15 pm

zoomaniak написа:Не бих я сложил като най-големия хищник в моретата. Но сред акулите си е номер 1 :) снимки търси в гугъл. Пиши латинското и име. Пиши на инглиш акула. Ако не и знаеш латинското и име ще ти го дам :)

Зоо ай стига глупости бре, яде бозайници(едни от най-интилигентните), ловува и се движи на групи със строга йерархия, комуникира със себеподобните, можеби само косатката е над нея.

Аз си мислих, че знаеш някакъв сайт с такива снимки, аз гугъла съм го тарашил вече.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 12, 2005 7:02 pm

Aquila написа:
zoomaniak написа:Не бих я сложил като най-големия хищник в моретата. Но сред акулите си е номер 1 :) снимки търси в гугъл. Пиши латинското и име. Пиши на инглиш акула. Ако не и знаеш латинското и име ще ти го дам :)

Зоо ай стига глупости бре, яде бозайници(едни от най-интилигентните), ловува и се движи на групи със строга йерархия, комуникира със себеподобните, можеби само косатката е над нея.

Аз си мислих, че знаеш някакъв сайт с такива снимки, аз гугъла съм го тарашил вече.

кое ловува бре - белата ли акула а ле ле я преразгледай познанията си за това рибе ахахаха ще ти се карам - пишем ти 4 :) ама си назад с материала :)

кое си тарашил гугъла - нищо не си тарашил :)
са да завършим един материал за едни пилета и ще те открехна що се вика знание :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Вто Апр 12, 2005 7:09 pm

zoomaniak написа:
Aquila написа:

кое ловува бре - белата ли акула а ле ле я преразгледай познанията си за това рибе ахахаха ще ти се карам - пишем ти 4 :) ама си назад с материала :)

кое си тарашил гугъла - нищо не си тарашил :)
са да завършим един материал за едни пилета и ще те открехна що се вика знание :)

Абе ЗОО я виж по-добре за кое животно говоря щото ми говориш смешни работи. Ако ми намериш такива снимки и данеса с размер за гледане на терефон ще ти бъда много блъгодарен, аз намерих няколко много добри ама са много мъндзарки
:lol:
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 12, 2005 7:11 pm

До тук говориме само за белата акула - едно готино рибе. Ако нещо си наблегнал за косатката не видех тая дума в темата "косатка" ти губиш :lol: :lol: :lol: ще ти намерим фе - чекай да си оправим задачите.....

а видех я :) писал си я :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 12, 2005 7:46 pm

Пиле имам цела книга за акулите :lol: :lol: :lol: :lol: ще има да черпиш - абе намислил съм цела категория да отворя за тея рибета а кво ще кажеш в сайта :) щом искаш да си играеш с тях а :)........

Те ти пиле латинското и име :) запиши си го на видно местенце :)

Carcharodon carcharias

Айде да ти спестим и ровенето в гугъла Пиле:
За тебе винаги:

http://images.google.com/images?q=Carch ... carcharias

Изображение

Те ти ако решиш да ставаш стоматолог ахахахахах
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Вто Апр 12, 2005 7:47 pm

zoomaniak написа:До тук говориме само за белата акула - едно готино рибе. Ако нещо си наблегнал за косатката не видех тая дума в темата "косатка" ти губиш :lol: :lol: :lol: ще ти намерим фе - чекай да си оправим задачите.....

а видех я :) писал си я :)

Абе зоо за тебе е 4-ката, бялата акула да не яде сандвичи, че не я броиш за хищник :D
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 12, 2005 7:50 pm

Не ме впечатляват много много акулите :) ахаха като спрът да плуват и умират :) ебати рибите - излагат фронта :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Вто Апр 12, 2005 7:55 pm

Аве зоо кфо ти става бе дете? В една друга тема беше казал, че косатките не са китове, сега пък акулите не са хищници :? На тая снимка
Изображение
се вижда как акулата хваща тюлен...е тва ако не е работа на хищник не знам кое ше бъде :lol:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Aquila » Вто Апр 12, 2005 7:57 pm

Абе ЗОО сета ще се обиждаме ли, мислиш ли, че не им знам латинското име. При положение, че са най-старите животни на планетата, имат първата и най-съвършенна имунна ситема, невероятни рецептори и т.н.
Нема да ми обиждаш рибоците, все едно да разправяш на КАБ, че не те кефят рибоците щото като им пресъхне гььдла умират :D
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Вто Апр 12, 2005 7:57 pm

zoomaniak написа:Не ме впечатляват много много акулите :) ахаха като спрът да плуват и умират :) ебати рибите - излагат фронта :)

Btw не всички акули умират, когато спрат да плуват.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 12, 2005 7:58 pm

Еми не са китове :) -:))))))))))))))))))))))) чети за делфините в сайта и ще се научиш. Добре де хищници са технически - НО не ме кефят :) нема тръпка при тях. Макар, че сетивата им са на супер ниво....... :) ще ме провокирате да пусна както бях решил новата категория........да се кефите кво е писал за тях баща и син кусто едни от най-великите изследователи на тва рибе ахахах
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 12, 2005 8:00 pm

COLUBER написа:Btw не всички акули умират, когато спрат да плуват.

само 2 вида :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Вто Апр 12, 2005 8:01 pm

zoomaniak написа:

Ето гледаш ли :wink:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Aquila » Вто Апр 12, 2005 8:03 pm

Пускай, аз тая книга съм я чел 8) . Шест метрово риби, два тона изкача с невероятна скорост на метри над водата и разполовява морски слон, кажи ми че няма тръпка.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 12, 2005 8:03 pm

Ама тия два вида не са хищни :) към човека. Безобидни са като златна рибка :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 12, 2005 8:05 pm

Aquila написа:Пускай, аз тая книга съм я чел 8) . Шест метрово риби, два тона изкача с невероятна скорост на метри над водата и разполовява морски слон, кажи ми че няма тръпка.

Добре....... :lol: :lol:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Вто Апр 12, 2005 8:09 pm

zoomaniak написа:Ама тия два вида не са хищни :) към човека. Безобидни са като златна рибка :)

Кое е безобидно???? Бялата акула ли :shock:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 12, 2005 8:17 pm

Колубер говорех за онези дето не умират като спрът да плуват....... :lol: :lol:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Вто Апр 12, 2005 8:32 pm

zoomaniak написа:Колубер говорех за онези дето не умират като спрът да плуват....... :lol: :lol:

Аааааааааа, еми да те не са опасни... :)
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 12, 2005 8:34 pm

COLUBER написа:Аааааааааа, еми да те не са опасни... :)

Ти си по-опасна от тях. Сега подготвям новата категория да има 1 статия и леко по леко ще я напълниме с инфо за рибета-дето папат Млади и Нежни Колуберчета - в басейнчета ахахахахахаха
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Вто Апр 12, 2005 8:41 pm

zoomaniak написа:
COLUBER написа:Аааааааааа, еми да те не са опасни... :)

Ти си по-опасна от тях. Сега подготвям новата категория да има 1 статия и леко по леко ще я напълниме с инфо за рибета-дето папат Млади и Нежни Колуберчета - в басейнчета ахахахахахаха

Айде не! :(
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот onion » Сря Апр 13, 2005 8:41 am

Aquila написа:Пускай, аз тая книга съм я чел 8) . Шест метрово риби, два тона изкача с невероятна скорост на метри над водата и разполовява морски слон, кажи ми че няма тръпка.

това го правят само на определени места ... там където подводния терен е подходящ ...
Изображение

Elaphe guttata 0.0.1 ; Eublepharis macularius 1.1.0 ; Brachypelma albopilosum 0.1.0 ; Nhandu coloratovillosus
Аватар
onion
В ятото

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 12:44 pm

zoomaniak написа:

ААААААа излагаме се със старо инфо, аз в момента се сещам за три :D
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 12:58 pm

onion написа:

това го правят само на определени места ... там където подводния терен е подходящ ...

Хубаво, че ми каза щот не го знаех :?
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот onion » Сря Апр 13, 2005 1:44 pm

иронията не е подходяща :)
казах го защото твърдението ти че го правят ми прозвуча все едно това е съвсем нормално явление навсякъде , а то не е така
Изображение

Elaphe guttata 0.0.1 ; Eublepharis macularius 1.1.0 ; Brachypelma albopilosum 0.1.0 ; Nhandu coloratovillosus
Аватар
onion
В ятото

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 2:05 pm

onion написа:иронията не е подходяща :)
казах го защото твърдението ти че го правят ми прозвуча все едно това е съвсем нормално явление навсякъде , а то не е така

Е да в Южна Африка рипат като зайци ама в средиземноморието няма такива екстри. Казх го защото ЗОО вика, че не ги броял за хищници :x
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот onion » Сря Апр 13, 2005 2:30 pm

той па... хищници са , как да не са ... и то какви ... ама то това не зависи от рипането ... ако беше така питоните не са никви хищници :)))
Изображение

Аватар
onion
В ятото

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 3:18 pm

onion написа:той па... хищници са , как да не са ... и то какви ... ама то това не зависи от рипането ... ако беше така питоните не са никви хищници :)))

Не бе... разправя, че нямало тръпка при тях :lol: да плува с бели акули без клетка да види какво е тръпка :twisted:
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот onion » Сря Апр 13, 2005 3:41 pm

въййй , Стамене , как тъй бре ... немало тръпка , как вика Aquila иди да поплуваш с една да видиш ко е ... не че аз знам де :)
моето мнение: акулите (и по специално белите) са грозни животни .. косатката е друго нещо ... за змиите да не говорим
Изображение

Аватар
onion
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 3:47 pm

Живеем в съвременен свят :) белите акули - за тях и за останалите има вече лечение. :) тоест предпазни средства :) но не можеш да плуваш сред бяли акули. Защото те се срещат по единични бройки и т н...обитават строго определени морета и места. Абе познаваш ли ги можеш и белот да играеш с тях - ама все те требе да печелят или.......ями ями :-)))))))))
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот onion » Сря Апр 13, 2005 3:55 pm

ма ако лъжат в картите - оная пушчица дето ти е показах и ... знаеш кво :)
Изображение

Аватар
onion
В ятото

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 4:06 pm

onion написа:въййй , Стамене , как тъй бре ... немало тръпка , как вика Aquila иди да поплуваш с една да видиш ко е ... не че аз знам де :)
моето мнение: акулите (и по специално белите) са грозни животни .. косатката е друго нещо ... за змиите да не говорим

Хич не са грозни даже :evil: , а питоните скачат та се късат, гледай филмите на ВВС и ще видиш :wink:
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 4:11 pm

zoomaniak написа:Живеем в съвременен свят :) белите акули - за тях и за останалите има вече лечение. :) тоест предпазни средства :) но не можеш да плуваш сред бяли акули. Защото те се срещат по единични бройки и т н...обитават строго определени морета и места. Абе познаваш ли ги можеш и белот да играеш с тях - ама все те требе да печелят или.......ями ями :-)))))))))

Първо - можеш да плуваш с бели акули стига да знаеш правилат, освен ако не си самоубиец.
Второ - пак старо инфо имаш белите акули рядко се движат по единично.
Трето - отиваш на море в южна италия и ей ти бели акули, при това едни от най-големите.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 4:18 pm

Епа и аз кажувам, че рядко се движат в стадо те са самотници - ловци. :) Абе не ме кефят не ми ги фали....едни зъби и тва е. Нема интилигентсност а да и едно обоняние усещат 1 капка кръв примерно от 3км - чудо големо. Ама да не се засегнеш сега. :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 4:35 pm

zoomaniak написа:Епа и аз кажувам, че рядко се движат в стадо те са самотници - ловци. :) Абе не ме кефят не ми ги фали....едни зъби и тва е. Нема интилигентсност а да и едно обоняние усещат 1 капка кръв примерно от 3км - чудо големо. Ама да не се засегнеш сега. :)

Зоо извинявай ама говориш пълни глупости.
1. Движат се нагрупи и много рядко сами (чети какво съм написал)
2. Това са едни от най-интилигентните морси хищници. Могат да "разговарят" помежду си имат различни тактики и могат да преценяват различни ситуации.

Гледай повече телевизия и стига си чел тея книжки дето са ми набори :D
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 4:41 pm

Белите акули се движат на стадо - чети моля ти се. Ходи до библиотеката и вземи книга на БГ език виж в интернет статии има на инглиш. Те не са стадни риби - белите акули. Единствената стадна акула, която е опасна и е сериозен хищник е акулата чук. Може да има още 1-3 вида не ги помня. Но спешъл фром бялата гаранция ти давам, че не знае кво е стадо. Как си представяш такова стадо да се храни. Може ли според тебе да се нахрани и колко време ще им трябва и каква плячка. Може би ще ловуват китове а :).....все едно как да ти го обясня единствените стадни хищници принципно казано са много малко като видове. Лъвове; вълци и още.

САМО СИ ПРЕДСТАВИ И СИ ЗАДАЙ ВЪПРОСА ЗАЩО Е МНОГО ПАГУБНО ЗА ХИЩНИЦИТЕ ДА СА СТАДНИ - за сериозните видове говоря. То не знам да има несериозни.

Но конкуренцията за храна при бялите акули е толкова голяма, че ако са стадни риби ще приличат на цаци от глад :)

Ще ме караш да търся специално цитати от книгата на Кусто относно белите акули.....да видиш кво казват за тях тези природоизследователи на подводният свят.......
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 5:05 pm

Ох боже, групи а не стада. Движат се на групи от 2-6 индивида обикновенн огромна женска с млади животни, ловуват си поотделно, но си комуникират през цялото време.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 5:12 pm

Ще ти докажа, че са самотни ловци. Чак пък и женска ле ле :) спри да гледаш филми :) а чети книги :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот onion » Сря Апр 13, 2005 5:23 pm

Aquila написа:Ох боже, групи а не стада. Движат се на групи от 2-6 индивида обикновенн огромна женска с млади животни, ловуват си поотделно, но си комуникират през цялото време.

бе да не ги бъркаш с косатките , ние за акули говорим :))
шегувам се де ... да не се обидиш :)
Изображение

Аватар
onion
В ятото

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 9:17 pm

А ти спри да четещ 30 годишни книги и започни да гледаш филми.
Хората с това се занимават от години. Маркират ги и ги следят със сателити, снимат ги под водата, дори са успяли да разшифроват част от знаците, които си дават с гръдните перки. Филма беше правен след 2001 година, а изследванията са правени дълги години с най-големите популации на бели акули, Южна Африка, Австралия и прилежащите и острови и един остров(забравих му името) в тихия океан покрай западното крайбрежие на Америка.
Единствените единаци са в средиземно море (въпреки, че не е сигурно, че са единаци), но не са изследвани достатъчно тъйкато повечето средства отиват за опазването и изледването на китовете, делфините и гигантскте(слонск) акули в средиземно море.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 10:48 pm

И тук аз казах всичко.......
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Пет Апр 15, 2005 8:46 pm

Лесно се предаваш :twisted:
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Пет Апр 15, 2005 9:26 pm

Aquila написа:Лесно се предаваш :twisted:

Бъркаш. :) просто се научи да водиш диспут; спор по правилата на диспутите - това са вечни спорове. Още има хляб да папаш :) употребявай думите по-плавно защото иначе не водим спор а се надприказваме или се нагрубяваме. Това е само хипотетично. :) Изкуството наречено спор е много интересно.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 5:08 pm

Бая разводнихме темата. Та имали някой снимки(с по-голям размер) или някакви клипчета?
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот Maccarta » Пон Авг 29, 2005 12:02 pm

Пробвай тези, може да намериш доста неща.
Препоръчвам и на останалите.

http://www.coralrealm.com/
http://news.nationalgeographic.com/news/sharks.html
http://www.sharks.com/

Това е за стамен
http://www.4coolpics.com/show.php?id=13915

А това са сомо снимки.
http://www.4coolpics.com/show.php?id=13914
http://www.4coolpics.com/show.php?id=13913
Maccarta

Мнениеот zoomaniak » Пон Авг 29, 2005 8:07 pm

Maccarta

Сайта го знам........ама нали правиш разлика от авторска снимка и гепена от нета.....
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Maccarta » Вто Авг 30, 2005 10:37 am

Правя, но все пак незнам за какво са му на Aqila.
:?:

Предположих, че го знаете, но все пак да се подсигоря....... :lol:
Аватар
Maccarta
Животинче с въпрос

Мнениеот Maccarta » Вто Авг 30, 2005 11:33 am

правя, но незнам за какво са му на Aquila..... :?:

предположих че ги знаете, ама все пак да се подсигоря..... :lol:
Аватар
Maccarta
Животинче с въпрос

Назад към Други