Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Топ 10 за Хищниците - нашата класация :)

Топ 10 за Хищниците - нашата класация :)

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 2:33 pm

Номер 1 - хиените :)
Номер 2 - лъвовете :)
Номер 3 - гризлито :)
Номер 4 - гигантските калмари :)
Номер 5 - мравките войни :)
Номер 6 - кобрите :)
Номер 7 - тазманийския дявол :)
Номер 8 - черната вдовица :)
Номер 9 - богомолката :)
Номер 10 - човека :(

Сега се иска от вас и вие да напишете вашите Топ 10 - Хищници. Пък може да стане интересно :) да половуваме :)
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот onion » Сря Апр 13, 2005 2:44 pm

1. човека
2. Стамен
3. Aquila
4. Мечка
5. Крокодил
6. Хиена
7. не знам
8. не се сещам
9. ще го напиша после
10. аз

:lol: :lol: :lol:
Изображение

Elaphe guttata 0.0.1 ; Eublepharis macularius 1.1.0 ; Brachypelma albopilosum 0.1.0 ; Nhandu coloratovillosus
Аватар
onion
В ятото

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 3:06 pm

зоо що ги броиш хиените и тасманийския дявол, аз си ловя вечерята по често от тях :lol:
онион - що съм на трето масто :evil: ще прегриза връта на койдо и да е :twisted:

1. Нилски и гребенест крокодил
2. Бялата акула
3. Косатка
4. Питоните
5. Бялата мечка
6. Гепард
7. Сокол скитник (и остонолити от неговото племе)
8. Братята орли
9. Хиеновидно куче (май трябваше да го сложа най-отпред)
10. Леопард

Тази наредба не е нито по-любим хищник, нито по най-ефикасен(според мен) това са хищниците които най-много уважавам.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 3:27 pm

Тамън пишех отговора ти и загасна тока требе и енергото да сложиме у хищниците ахахаха :)

Та относно хиените и дявола те имат най-силните челюсти. Доказано е ама не ме питай от кого и как :) не помня.

Та ако хищниците искат да папат требе яко да стискат :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот onion » Сря Апр 13, 2005 3:39 pm

Aquila хиените ловуват по често и от лъвовете ... доказано е че убиват по голям процент от това което изяждат отколкото лъвовете. лъвовете много по често разчитат на мърша и кражба. виж хиеновото куче е друга работа , СОЦИАЛНО животно , ако ти говори нещо :) перфектни са ... лошото е че са на изчезване
Изображение

Elaphe guttata 0.0.1 ; Eublepharis macularius 1.1.0 ; Brachypelma albopilosum 0.1.0 ; Nhandu coloratovillosus
Аватар
onion
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 3:45 pm

Бъркаш онион :)
Лъвовете крадът да. Но има ли редовно плячка ловуват само женските. Мърша папат само когато нема плячка и т н....ловуват само нощем. Ловуват само женските. Хранят се винаги първи мъжките и след това останалото "стадо". Но при лъвовеет има едно нещо, че те не може да се опишат тотално като характеристика. Защото живеят на много различни места. Места които обуславят различен подход и начин на живот и т н...

Хиените са просто дзверове :) дивото куче уви да то е едно от най-редките животни :( резерватна ценност.......
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот onion » Сря Апр 13, 2005 3:48 pm

аз пък мисля че ако има лесна плячка за крадене или мърша с удоволствие папат нея а не ловуват ... по лесно е
Изображение

Аватар
onion
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 3:49 pm

така е. много пъти съм виждал по анимал планет а и в книгите как крадат на другите хищници ахахаха НООО кражбата не им е основна черта :) в хищническият им живот. :lol: :!:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 4:22 pm

zoomaniak написа:Тамън пишех отговора ти и загасна тока требе и енергото да сложиме у хищниците ахахаха :)

Та относно хиените и дявола те имат най-силните челюсти. Доказано е ама не ме питай от кого и как :) не помня.

Та ако хищниците искат да папат требе яко да стискат :)

Силни челюсти на мършояди за чупете на кости. Дяволът почти нищо неможе да хване сам.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 4:25 pm

Не не ги приемай за мършояди. В тяхното местообитание стават такива - мършояди когато плячката е дефицит :) липсва. Но когато имат малки или просто плячката е достатъчно количество - не ми ги фали. Те ловуват задружно и правят мазало. Невероятни са. А и лъвовете не умират от старот. Или от човека или от Хиените :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 4:28 pm

onion написа:Aquila хиените ловуват по често и от лъвовете ... доказано е че убиват по голям процент от това което изяждат отколкото лъвовете. лъвовете много по често разчитат на мърша и кражба. виж хиеновото куче е друга работа , СОЦИАЛНО животно , ако ти говори нещо :) перфектни са ... лошото е че са на изчезване

Объркал си животните, хиените ловуват само когато няма наблиза някоя котка която да оберат. С късите си крака немогат да преследват нищо, ловуват най вече, болни животни, новородени и мъжки антилопи по време на борба за територията. А лъвовете крадът от гепардите и ако успеят да се качат на дървото и от леопардите.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 4:30 pm

Пиле чети и не ми спори с мене :)

http://zoomania.org/html/modules.php?na ... e&sid=1113

Ората са го казали како се речува у наше село :)

Не може да кажеш точно определено мнение за тях. Защото доста африкански хищници определят поведението си според много природни; екологични и още фактори. За това аз избягвам да давам точно и еднозначно определение "те са мършояди" дай им шанс и те знаят как да ловуват спокос.................
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 4:30 pm

zoomaniak написа:Не не ги приемай за мършояди. В тяхното местообитание стават такива - мършояди когато плячката е дефицит :) липсва. Но когато имат малки или просто плячката е достатъчно количество - не ми ги фали. Те ловуват задружно и правят мазало. Невероятни са. А и лъвовете не умират от старот. Или от човека или от Хиените :)

Дяволите нищо неловуват, а помежду си не се понасят и не се събират на групи. А хиените, горе написах кога ловуват.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 4:32 pm

Чети чети.......нещата не са само черни или бели в света на хищниците.....
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 4:38 pm

zoomaniak написа:Чети чети.......нещата не са само черни или бели в света на хищниците.....

Няма какво да чета дявола папа само умряла мръвка. Хиените ловуват чат пат като им изгладнее задника.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 4:43 pm

Aquila написа:
zoomaniak написа:Чети чети.......нещата не са само черни или бели в света на хищниците.....

Няма какво да чета дявола папа само умряла мръвка. Хиените ловуват чат пат като им изгладнее задника.

Ок спирам по този спор........прочети поне статията
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот onion » Сря Апр 13, 2005 5:04 pm

Aquila написа:

пцулютно не си информиран молиме ти се :)
хиените ловуват даже повече от лъвовете
Изображение

Аватар
onion
В ятото

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 9:28 pm

Добре де кажете какво ловуват хиените, ама не ми цитирайте смешните данни Гжимек(много го уважавам този човек ама някои данни които дава са много неточни сравнение с най-новите), че хиената тичала с 65 км/ч то още малко и гепарда ще надбяга с тея къси крака.
И несъм казал, че хиените неловува, просто се случва рядко, по лесно е да се открадне от лъвовете, гепардите, хиеновидните кучета дори и от малките котки, или да отмъкнат някое новородено гну. Някъде бях чел, че повече антилопи били убвани от хиени отколкото от лъвове, може НО болни, млади, ранени, бременни, мъжки по време но борба и т.н. и като имате предвид колоко хиени има и колко лъвове....
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 10:46 pm

Няма да казвам нищо аз - всичко е вече казано.....
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 2:54 pm

За да подновя спора :twisted: ще те попитам, защо си сложил гризлито, а не например бялата мечка (един истински хищник). Това, че лови лосове, сьомга и дребни гризачи нея прави толкова голям хищник :wink:
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2005 3:01 pm

Еднакви са :) техническа грешка и двете мечки са символ на сила и мощ. Само дето бялата повече нагъва месо а гризлито боровинки :).
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 3:16 pm

ДА :D . Ако говорим за хищник бялата е много по напред в материала, нагъва тюлени, делфини, хора :lol: , въпреки, че веднъж гледах как една кафявка любовно прегръщаше един мъжки лос - даста впечатляваща картина :wink: .
А калмарчето, папа си рибка и чата пат премеждия с кашалоти, какво му е хищническото :D
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2005 3:26 pm

Ахахаха намеци а :)
По напред е защото просто освен месо и малко треви през късото лято трябва сняг и лед да яде или некой местни чукчи :) - населението. В това отношение ДА, но ако ги бориме двата вида мечки белата ряпа да яде. Гризлито просто е ярост; торнадо; за това я ползват за тотеми много народи в САЩ. И прословутата огърлица от мечи нокти при индианците не е била носена - ей тъй за модата. Макар ескимосите отдавна да не ловуват бели мечоци щото са под закрила. Но сивата мечка; гризлито; кафява мечка - имената и са доста различни но говоря за гризлито тя е как да кажа жестока когато изпадне в ярост. А и филмовата индустрия и е отредила доста сериозно положение. Има няколко култуви филми с участието на гризли и с това участие рейтинга и се дига. :)

Калмарчето е сериозен хищник - не говориме за онези малките. Имаааа много по-голями в които аз вярвам а и доста друг народ :) та тези по-големшките са сериозен противник и един от основните хищници в моретата. Е не всички морета - Хумбалтовото течение им е нещо като мегдан :) :) :) и т н....Даже има една великолепна книга от БГ автор ама е роман-фантастика.Но частта за тези животни е доста изпипана от зоологическа гледна точка. Не се сещам за името и но е в нас. Готина е. Земи я прочети да видиш кво са писали наще ора :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 3:45 pm

Нещо не разбрах какво ми каза за кафевия мечок, че е гаден като се ядоса - верно, като хапне човек не се отказва от такава лесна мръвка - верно, ама от белото по свирепо нема.
За калмарите, много неща са неизяснени (даже не хващан жив досега) ама едва ли яде нещо повече от риба, поне аз не се сещам какво друго може да папа.
За "Телената обица" ли ми говориш или за една друга книга на Петър Бобев с калмар на корицата?
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2005 3:55 pm

Ти се нещо не си разбрал ахахахахах :)

Мечки хора в наши дни нападат по 1-2 пъти годишно - забрави тоя пример :)
Кво му е свирепо на белото мече - освен ако е женска и наблизо и са малките. Та тва е валидно и за другите мечки.
Живи не са но тела са намирани. Аз вярвам. Доказателства колкото искаш.Да риба яде но въпроса е по какъв начин - хищнически начин :).
Телената обица е за кашалот и акула май или бъркам :) не не за нея. Не знам името и мързи ме да ровим у нас сега почивам си - като се сетим некой ден ще ти я кажа.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 4:13 pm

Белите мечки нападат хора винаги когата могат, а кафявите само ако са "стръвници", стари и гладни, с малки.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2005 4:17 pm

Aquila написа:Белите мечки нападат хора винаги когата могат

Недай дава такива определения. Не са 100% тови. :( Аз говоря за Гризлито което е доста далече от наща баба меца.........
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 5:05 pm

Гризлито е подвид на кафявата мечка, а бялата е много опасна. Наскоро гледах един руснак правеше изследвания на поведението на белите мечки и беше научил до такава степен езика на тялата им, че гонеше майка с малкото и един мъжкар, направо се шашнох.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2005 5:27 pm

Aquila написа:Гризлито е подвид на кафявата мечка

:( :( :( :( :( Мъка ми е като чета това а за другото възможно да е така но 1 филм не ти дава характериситка на даден вид животни.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 5:50 pm

Добре бе как е латинското име на кафявата мечка - Ursus arctos, напиши в гугъла Ursus arctos horribilis и гледай какво излиза - гризли до гризли.
И уточнявай за какъв филм говориш, че пак не те разбрах.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2005 5:53 pm

Aquila написа:Ursus arctos horribilis

И демек по латинското и име ще съдиме че е под вид на кафявата мечка :( а ле лееееееее
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 6:01 pm

А по какво бе зоо, стига излагащ се, първото име е на рода, второто на вида, а третото (ако го има) на подвидовете. Това е елементарна таксономия.
Има една идея, всеки да обоснове защо е сложил тези десет хищника в челната десятка.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2005 6:06 pm

Aquila написа:първото име е на рода, второто на вида, а третото

Еми род мечки сем мечки - това е за гризлито. дай ми таксономичната характеристика на семейство мечки........

има я в зоомания но сега с тоя проблем аааааааааааа нервим се. :( за проблема де :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 6:23 pm

Пак неразбрах какво каза :?
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2005 6:26 pm

Aquila написа:Пак неразбрах какво каза :?

Дай ми таксономична характеристика на мечката. :!: :!: :!:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 6:32 pm

За какво ти е, нали ти дадох латинското име на гризлито и кафявата, какво повече ти трябва?
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2005 6:35 pm

Aquila написа:За какво ти е, нали ти дадох латинското име на гризлито и кафявата, какво повече ти трябва?

Мъкаааааааааааа :( :( :( за един зоолог таксономичната характеристика на вида животно с име "Х" е най-важното нещо. От там тръгва всичко останало :) но ти не ме разбираш :(
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 6:57 pm

Ти неразбираш, иди в някой музей и питай. Закакво ти е името на семейството, като говорим за видове от един род, при положени, че ти давам родово ими и ми на вид. Ако и така неможеш да рзбереш кое е подвид сори.
Я кажи тогава на какво са тея две имена.....
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2005 7:01 pm

спирам спора от моя страна.........било квото било........достатъчно енергия изхарчих по темата.

не казвам че не си прав. но ако мислиш че по латинското име трябва ад си правя заключения за таксономичното положение на даден вид животно - мъкааааааааааааааааааа :(
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 7:10 pm

Не ти говоря за таксономичното положение, а за вид и подвид независимо от какъв вид.
Дай пример за вид и подвид, само до родово име да вим....
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2005 7:16 pm

Aquila написа:Не ти говоря за таксономичното положение, а за вид и подвид независимо от какъв вид.
Дай пример за вид и подвид, само до родово име да вим....

Това е работа на таксономията не е моя работа. За това ти пилим на главата за Таксономична характеристика!!!!!!!!! Да даваш а не само едно кирливо латинско име дето само ти и аз разбираме и дето в 99% от статиите и литературата не се дава правилно абе говориме за неща дето не се ясни на всеки :( а в Таксономичната характеристика е по ясно там си пише:

Клас
Тип
Разред
Семейство
Вид
Подвид
и т н.....може и да съм объркал последователността и т н........
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Нед Апр 17, 2005 5:58 pm

Типът и преди клас (тип-хордови, клас-бозайници). И едва ли само двамата разбираме какво съм писал. Че и двете са мечки си е съвсем ясно :wink: Закакво да пиша, че и двете животни са от клас-бозайници, разред-хищници, семейство-мечоци, при положени, че са от един род, ако бяха от различни родове разбирасе, че щях да ги напиша подробно.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 19, 2005 2:58 am

Мъкаааа
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Пет Апр 22, 2005 1:59 pm

Кажи какво искаш бре човек, взе да ми вдигаш кръвното :?
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот snatch » Пет Май 06, 2005 10:05 am

Въпрос
Сега не намерих къде, но някъде zoomaniak беше казал(може и не в тази тема), че тасманийския дявол има най-силните челюсти сред бозайниците, а аз съм чувал, че най-силна захапка има хиената.Кое от двете?
И още един въпрос за гигантския калмар.По принцип знам каква е разликата м/у калмар и сепия, но на англ. казват Giant Squid което си е сепия.Но пък и не се сещам за думата за калмар де.Та въпроса е има ли гигантска сепия и изобщо някой ако може да ми обясни тези неща? :shock:
snatch
Животинче с въпрос

Мнениеот Гост » Пет Май 06, 2005 12:02 pm

Дано не се засегне някой но латинското име включва част от таксономичната хатактеристика то дава информация за рода и вида на животното. Не искам да ви казвам неща който съм сигурен че знаете. Но много хора който са прочели това което сте писали сигурни не са разбрали нищо.
Не съм съгласен че латинското име не се дава правилно макар че понякога има и грешки нещо което много ме дразни.
А за топ 10 хищници това с субективен въпрос така че не се палете толкова. :)
Гост

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 07, 2005 9:05 am

Anonymous написа:Дано не се засегне някой но латинското име включва част от таксономичната хатактеристика то дава информация за рода и вида на животното. Не искам да ви казвам неща който съм сигурен че знаете. Но много хора който са прочели това което сте писали сигурни не са разбрали нищо.
Не съм съгласен че латинското име не се дава правилно макар че понякога има и грешки нещо което много ме дразни.
А за топ 10 хищници това с субективен въпрос така че не се палете толкова. :)

Няма кой да се засегне - аз ни най-малко :) НОО :) ако погледнем точната характеристика на дадено латинско наименование и ако това наименование е написано по правилата си прав, че съдържа тази информация + автора открил животното и годината и тогава вярвай ми това латинско име става многоооооооооо дълго :) и в практиката и литературата го пишат в съкратен НОО правилен формат. Друго което знам е че дадено животно което се е изместило в таксономичните родове и семейства си запазва и старото и новото наименование. Тоест пример е бялата мечка ако не герша и други животни знам но сега не ми се рови в книгите които имат по 1-2 та даже и 3 латински наименования. Те са ги получили по време на тяхното откриване и преоткриване за таксономията и т н.......

Кой си ти приятелю :) не бъди анонимен
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот hyla » Съб Май 07, 2005 4:02 pm

Моита класация:
1-богомолка
2-тигър
3-тасманииски дявол
4-орел
5-акула
6-кобра
7-пума
8-тарантула
9-крокодил
10-Тиранозавър
реда може да не съответства много на хищността, но бързах.
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот Eli » Съб Май 14, 2005 5:39 pm

1.Тигър
2.Лъв
3.Хиена
4.Акула
5.Леопард
6.Дива котка
7.Гепард
8.Пума
9.Мангуста
10.Мечка
Eli
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 14, 2005 5:41 pm

Кое те кефи в Мангустата като хищник :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Eli » Съб Май 14, 2005 5:46 pm

Убила змиите с феноменална скорост.
Eli
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 14, 2005 5:49 pm

Да - знаеш си урока :D радвам се че си сред нас :) нека животните ти говорят - както на нас :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Eli » Съб Май 14, 2005 6:05 pm

Благодаря за милите думи.Аз съм нова и не ви познавам ,но съм сигурна ,че ще имаме много общи теми.
Eli
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 14, 2005 6:18 pm

http://zoomania.org/phpBB/viewtopic.php?t=160

От този линк можеш да ни опознаеш и самата ти да ни се представиш ако не ти е проблем.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Eli » Съб Май 14, 2005 6:47 pm

Благодаря за информацията.
Eli
В ятото

Мнениеот Selene » Пон Май 16, 2005 9:30 pm

Редя ги по кръвожадност:
1.Акула
2. Черна мамба
3. Тигър
4. Ягуар
5. Вълк
6. Хиена
7. Леопард
Толкова!!! Ако спомена бълхата, вампира, дървеницата, комара и бълхата, борбата между горепосочените ще стане нечестна.
ИзображениеИзображение
Selene
В ятото

Мнениеот Гост » Пон Авг 01, 2005 12:42 pm

1.az :(
2me4ka :)
3hiena :D
4kobra :shock:
5tigar :shock:
6akula :evil:
7gepard :twisted:
8valk :?
9zmiqta "boa" :?
10lisica :mrgreen:
Гост

Мнениеот Aquila » Пон Авг 01, 2005 4:48 pm

snatch написа:Въпрос
Сега не намерих къде, но някъде zoomaniak беше казал(може и не в тази тема), че тасманийския дявол има най-силните челюсти сред бозайниците, а аз съм чувал, че най-силна захапка има хиената.Кое от двете?
И още един въпрос за гигантския калмар.По принцип знам каква е разликата м/у калмар и сепия, но на англ. казват Giant Squid което си е сепия.Но пък и не се сещам за думата за калмар де.Та въпроса е има ли гигантска сепия и изобщо някой ако може да ми обясни тези неща? :shock:

Така, за захапката нито ти нито зоо сте прави. Най силната захапка е на един гол подземен гризач, който може да прегризе бетонна стена и някъде към една шеста (несъм сигурен, но там някъде беше) от масата му се пада на мескулите задвиващи мандибулата. Ще ви оставя малко да се помъчите и сами да го откриете, че така наготово не е интересно :twisted: . Само гигантски калмарчета има, сепии с такива размери никой още не е открил(което неозначава, че няма). Ако искаш добре информация за гигантските главоноги, цъкаш на подписа ми и отиваш в секцията загадки има едно интересно филмче на NGC, може да отърсиш и в другите секции за нещо ново.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот Jord » Пон Авг 01, 2005 9:56 pm

1.Крокодил
2.Акула
3.Хиена
4.Ефа (това е най-опасната змия на света, за тези които незнаят :wink: )
4.Мрежест Питон
5.Куче Динго
6.Домашна котка (в менюто си имат над 2000 индивида)
7.Черна Вдувица
8.Кралска Кобра
9.Тигър
10.Гепард

На "War Of The Beast" онова предаване по Discovery Channel което е много яко збиха крокодила и акулата и акулата победи, но за мен крокодила е хищник, който е еволюирал в продължение на милиони години!!!няма равен и + това съм верен почитател на влечугите, само дето игуаната ми избяга :( :(
Jord
Животинче с въпрос

Мнениеот Aquila » Пон Авг 01, 2005 10:11 pm

И ако вземеш да кажеш откъде измисли, че ефата най-опасната змия ще ти бъда много благодарен. Крокодилът е еволюирал милиони години, но акули е имало още преди да се зесели сушата с гръбначни.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот Jord » Вто Авг 02, 2005 4:41 pm

Aquila написа:И ако вземеш да кажеш откъде измисли, че ефата най-опасната змия ще ти бъда много благодарен. Крокодилът е еволюирал милиони години, но акули е имало още преди да се зесели сушата с гръбначни.

Почитател съм на влечугите, а специално от ефата има най-много ухапвания в африка :wink:
Jord
Животинче с въпрос

Мнениеот schnauzer » Вто Авг 02, 2005 7:11 pm

Ето я моята класация:

Номер 1 - ЛЪВ
Номер 2 - КОБРА
Номер 3 - РИС
Номер 4 - БЯЛА МЕЧКА
Номер 5 - ХИЕНА
Номер 6 - БЕЛОГЛАВ ЛЕШОЯД
Номер 7 - ДИНГО
Номер 8 - ЛИСИЦА
Номер 9 - КРОКОДИЛ
Номер 10 - АКУЛА
Изображение
Кучето - по-добрият човек
schnauzer
В стадото

Мнениеот Aquila » Сря Авг 03, 2005 8:58 am

Jord написа:Почитател съм на влечугите, а специално от ефата има най-много ухапвания в африка :wink:

Добре, но да е най-опасна, по каква класация. И нали говорим за puff adder?
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот Jord » Пет Авг 05, 2005 1:07 pm

Aquila написа:
Jord написа:Почитател съм на влечугите, а специално от ефата има най-много ухапвания в африка :wink:

Добре, но да е най-опасна, по каква класация. И нали говорим за puff adder?

в Африка има най-много охапвания от ефата, след нея е Мамбата
това е нещо като Анакондата и Мрежестия питон - съответно най-голямата и най-дългата змия в света
мисля че ме разбра :wink:
Jord
Животинче с въпрос

Мнениеот Biscuit » Съб Авг 06, 2005 5:20 pm

Трудно е да се определи, но ето и моята класация:

1-човек
2-кашалот
3-вълк
4-бяла и тигрова акула
5-морски, златен орел и видове соколи и ястреби
6-черна мамба(и други отровни змии)
7-леопард и снежен леопард