Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Как убиват хищниците!

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 2:56 pm

Тоя пич нищо няма да направи така като е захапал само ноздрите :lol:
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 2:57 pm

Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот onion » Сря Апр 13, 2005 2:59 pm

Aquila написа:Тоя пич нищо няма да направи така като е захапал само ноздрите :lol:

шегуваш се нали ?!
Изображение

Elaphe guttata 0.0.1 ; Eublepharis macularius 1.1.0 ; Brachypelma albopilosum 0.1.0 ; Nhandu coloratovillosus
Аватар
onion
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 3:07 pm

zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот onion » Сря Апр 13, 2005 3:08 pm

Изображение

Elaphe guttata 0.0.1 ; Eublepharis macularius 1.1.0 ; Brachypelma albopilosum 0.1.0 ; Nhandu coloratovillosus
Аватар
onion
В ятото

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 3:21 pm

onion написа:
Aquila написа:Тоя пич нищо няма да направи така като е захапал само ноздрите :lol:

шегуваш се нали ?!

Ами ако иска да го задуши трябва да му сапуши устата освен ако не е решил само да му идуха носа :lol:
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот onion » Сря Апр 13, 2005 3:29 pm

Aquila написа:
onion написа:

шегуваш се нали ?!

Ами ако иска да го задуши трябва да му сапуши устата освен ако не е решил само да му идуха носа :lol:

пак се шегуваш ... задушава се като стой та гледай ... той му схрусква всичко дето е там ... и животното умира безвъзвратно :)
Изображение

Аватар
onion
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 3:29 pm

zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 3:34 pm

zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 3:35 pm

zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 3:42 pm

Изображение
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 3:52 pm

zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 4:04 pm

zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 4:08 pm

zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 4:15 pm

http://images.google.com/images?hl=en&lr=&q=eagle+kill

Изображение

орел маймунояд :)

Изображение

тука не знам кой кво лови :)

Изображение
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 4:18 pm

onion написа:пак се шегуваш ... задушава се като стой та гледай ... той му схрусква всичко дето е там ... и животното умира безвъзвратно :)

Нищо неможе да схруска, целта на тази хватка е да задуши бивола, тъй като биволите немогат да бъдат убити по стандартния начин (притскане на трахеята) но този лъв не е направил правилно захвата, трябва да обхване цялата муцуна, за да спре притока на кислород.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 4:22 pm

Нооо станахте тука килърите ахахахаха :)
Как нищо не може да се схруска ами носните хрущяли; меса и т н. Целта на този захват е да задържи бивола. Защото биволите са едра плячка за лъвовете и ги ловуват дружно. Мъжкия излита и се парви на батман а женските идват и прецакват бивола - достатъчно е с едно махане на лапата си да изкормят животното и после си пият кокаколата докато то издъхне. И тва е. На снимката просто мъжкия го е гушнал в предсмъртно збогуване.....лъвовете не душат. Нема време. Те са такава сила, че и квото да направят рано или късно жертвата умира.....воала.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 4:50 pm

zoomaniak написа:Нооо станахте тука килърите ахахахаха :)
Как нищо не може да се схруска ами носните хрущяли; меса и т н. Целта на този захват е да задържи бивола. Защото биволите са едра плячка за лъвовете и ги ловуват дружно. Мъжкия излита и се парви на батман а женските идват и прецакват бивола - достатъчно е с едно махане на лапата си да изкормят животното и после си пият кокаколата докато то издъхне. И тва е. На снимката просто мъжкия го е гушнал в предсмъртно збогуване.....лъвовете не душат. Нема време. Те са такава сила, че и квото да направят рано или късно жертвата умира.....воала.

МАААЛИИИИИИИИИ имам чувството, че съм единственият в тоя форум който разбира от хищници, глупост след глупост ръсите и двамата.
Как така лъвът не душил той само това прави, захапва за врата притиска трахеята и чака животното да се задуши(знаеш ли колко пъти съм виждал лъв да пусне, поради някаква причина захвата и антилопата леко замаяна да се чупи). При биволите тактиката е съвсем друга, при тях трахеята е защитена от мощни мусколи, сухожилия и хрущяли и лъвът неможе да я достигне, затова захапват муцуната и чакат животното да се задуши.

А това "Мъжкия излита и се парви на батман а женските идват и прецакват бивола - достатъчно е с едно махане на лапата си да изкормят животното и после си пият кокаколата докато то издъхне. И тва е. На снимката просто мъжкия го е гушнал в предсмъртно збогуване.....лъвовете не душат. Нема време. Те са такава сила, че и квото да направят рано или късно жертвата" са най-смешните измислици които съм чел.

Хайде със здраве и повече нови книжки и филми

:wink:
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 5:07 pm

Ок ако мислиш че при хищниците ти повтарям пак не знам за кой пет всичко е черно и бяло и щом ти си видял десетина пъти лъвовете да душат жертвите си или не знам там кво си гледал ами гот - лошо нема гледай филми и анимал планет. Лошо нема само че знай че не може да се каже с точност как един хищни убива с точност. Ти казваш с душене еми добре - не ми се спори. Нема да казвам аз кво съм гледал или чел и т н....щото съм чел статии които говорят за поведението при убиването и преди това принципно за хищниците от сем.Котки. И знай едно спрямо жертвата е и подхода за убиване. Ако лъва си мислиш ще седне да души антилопа дик дик - мисли си - гледай филми нема лошо.

Не се изхвърляй само в знанията си. В света на хищниците нещата не са черно или бяло. Лъва не убива всичко душейки.

Относно мойте метафори нема да говориме. Казвам ти ти си гледал едно аз друго. При мен мъжките лъвове тва дето аз гледах - макар че аз знам че тва дето гледам не е мерило за всички лъвове. Защото лъвовете са доста различни по характер котки и убиват доста интересно и РАЗНООБРАЗНО според плячка и още куп неща. Статия ли да ти пиша. Та много често един лъв - мъжки просто задържа бивола за носа. Другите просто си правят с останалата му част каквото си искат

Ето ти една готина снимка

Изображение
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 5:10 pm

Ето ти доказателство само че тук нема лъв да го държи бивола отпред. На онази снимка просто не се виждат тези женски които са просто неделима част от убиването на бивола. Рядко много рядко мъжки сам или сама женска ще убие бивол.

Изображение
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот onion » Сря Апр 13, 2005 5:21 pm

значи от това което аз съм гледал, чел и т.н. за структурата на челюстите на големите котки мога да кажа само едно: при затварянето си те са инструмент за пречупвани или разделяне на вратните прешлени ... за кучешките зъби става дума ... че душат - душат , спор нема ... но не всеки път
ше зема да потърся статия за това нещо ... ама утре че сега требе да си ходим от работа па ми изгоре видео картата на домашния компот :)
Изображение

Аватар
onion
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 5:23 pm

Акуила да не говориме, че много често лъвовете просто чупят вратовете на жертвите си в зависимост от жертвите. Така, че аз не се наемам да слагам точно определение като твоето "лъвовете душът"........
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 5:26 pm

Изображение

Те така ловуват..........вълците :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 5:29 pm

Изображение

Те тва направо ме разби :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 5:33 pm

Те тва е интересен момент антилопи дик дик преследвани от лъвица :)

Изображение
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 5:38 pm

Пиле скиф тва за пръв път виждам такава снимка :)
Интересно как ще удушът хипопотама ахахахахаха

Изображение

Запомни едно от мене - нема значение кой колко знае. При хищниците нема черно и бело поведението им е доста различно и не убиват само по 1 начин. Признай че съм прав както и аз казвам че и ти си прав :) ай кефи се на снимката.........
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот snatch » Сря Апр 13, 2005 5:53 pm

Въпрос.Нали вълците могат да убият животно над 3 пъти по-голямо от тях?Знам, че 1 вълк може да убия овцебик, който е голям горе-долу колкото як.Но гледах едно предаване, където глутница вълци цял ден преследваха, давиха и най-вече хапеха един бизон преди той да сдаде багажерията.Та питам бизонът ли е "виновен" или как точно стават тези неща?
snatch
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 6:16 pm

snatch написа:Въпрос.Нали вълците могат да убият животно над 3 пъти по-голямо от тях?Знам, че 1 вълк може да убия овцебик, който е голям горе-долу колкото як.Но гледах едно предаване, където глутница вълци цял ден преследваха, давиха и най-вече хапеха един бизон преди той да сдаде багажерията.Та питам бизонът ли е "виновен" или как точно стават тези неща?

Не е възможно да убие овцебик :) - допускам 1 случай. Поради някакви причини овцебика е бил изтощен и т н. Но принципно не е възможно да го убие 1 вълк. Ако познаваш това животно овцебика ще разбереш защо така казвам.

Относно твоят пример ще кажа следното. Много видове хищници практикуват относно прекалено големи жертви следното: 1 гонят ги 2 изтощават ги 3 и след това ги нападат групово и те вече изтощени физически не могат да окажат сериозна съпротива.

Това са направили вълците: 1 цял ден са го преследвали и са го изтощили физически и после работата е лесна. Много хищници имат определен подход за лов на едра плячка.

Давай друг въпрос....... :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот snatch » Сря Апр 13, 2005 6:25 pm

Да знам, че преследването е стратегия, но те пак го мъчиха 1 час.А за овцебика съм 100% сигурен, защото ми направи много голямо впечетление!Поне в предаването, което ти казвам така казаха.
snatch
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 6:27 pm

Снач - то такива жертви не са характерни за вълците. Много хищници убиват разни инцидентни жертви. Като на тая снимка лъвовете хипопотама :) аз за пръв път виждам такава снимка. Прав си и ти....
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 7:17 pm

Изображение
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 7:22 pm

Изображение
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 7:46 pm

Изображение
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 8:36 pm

Снимките с косатките са от сериала на ВВС Trials of Life(изпитанията на живота). Гледайте го задължително :wink:
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот Aquila » Сря Апр 13, 2005 8:52 pm

Зоо аз не си измислям като говоря, тизи сведения са от хора които цял живот са се занимавали с това.
Относно биволите - женските го повалят и задържат, а мъжкият или женска го захапва за муцуната и го задушават, а друг е въпроса, че ако са много гладни започват да го ядат докато е жив, но лъвът не си пуска захвата докато животното неумре. Лъвовете само ДУШАТ, нямат толкова разнообразна плячка, че да измислят двеста начина за убиване. Как убиват жираф например - хапят го драскат го докато го съборят, тогава някой го захапва за врата и го удушава. Някъде бях видяр лъвица удушваща малко слонче.Хипопотама незнам как са го убили (ако въобще са успяли), аз веднъж гледах ка нападнаха един носорог, бориха се бая време и накрая си тръгнаха изморени, а носорога беше в кофти настроение (горките джипове :lol: ). Тигрите например убиват по друг начин, захапват връта отзад и чупят прешлени, много рядко, когато хващат биволи душаат ( това съм го чувал но не и виждал).
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2005 10:43 pm

Няма да споря - като дойдеш на мойте знания относно лъвовете ще разбереш сам мойте думи и т н.....
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Пет Апр 15, 2005 8:52 pm

Ако ще се обиждаме аз да си ходя :?
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Пет Апр 15, 2005 9:29 pm

Aquila написа:Ако ще се обиждаме аз да си ходя :?

Никъде нема да си ходиш. Но ти казвам тепърва има да спориме по много теми - а тръпката е с кой ще спориш. Ти искаш бързо бързо да приключиме и аз го правя. Научи се да спориш :) за да сме интересни на всички :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 3:31 pm

Изображение
no comment :!:
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2005 3:41 pm

Aquila написа:Лъвовете само ДУШАТ, нямат толкова разнообразна плячка, че да измислят двеста начина за убиване.

Да възобновиме спора :)

Май трябва да ти давам уроци :) Пиле на небето.

Антилопа Гну
Антилопа Дик Дик но тя им е много бърза и повечето случай я крадът от гепардите.
Жирафова антилопа
Любимата им храна - Зебрите
Домашни говеда - но рядко
Биволи
Водни козли
Мърша - чат пат при сухите сезони

Рядко но убиват:

Хипопотами
Жирафи
Слончета
Хора
Птици
Крокодили

Бас ловим, че пропускам нещо.........

Това е само относно плячката им. Знай че плячката им зависи много от местоположението на лъва или прайда.!!!!!!!!! Те 95% следват плячката си в сезонните миграции. НОО има и прайдове които ако са в по-богат на плячка район обитават един и същ терен :) Даже в зависимост от местообитанието им на лъвовете и те самите се различават доста по външни белези. Но това е друга тема :)

Това е как да кажа дребен урок - карам на спомени от прочетени книги; статии - гледани филми и т н......... :lol: :lol:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 4:05 pm

Пак смешки.
1. Все копитни, които се убиват по един и същ начин, да не ти го повтарям.
2. не следват никаква миграция, стоят си в територията и манджарат каквото има. Като си идат животните, разчитат на шопари(това пропусна) и биволи, понеже те не мигрират.
3. Обитават различни места от Окаванго до пустините, прилагат немного богат репертоар от тактики и убиват по стандартния начин.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2005 4:14 pm

Aquila написа:2. не следват никаква миграция, стоят си в територията и манджарат каквото има.

:( :( :( :( срамота че го написа. изброй ми колко вида хищници правят определен вид миграция според местенето на плячката ми и ако не сложиш лъвовете - не те признавам........ :( :( :(
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 4:21 pm

Ако щеш ме признавай, аз ти казвам факти, а ти разни смешни работи незнам си от къде. Кажи някой голям котарак, който да не си седи в територията, а да тича след плячката си (без да броим животни, които тепърва си търсят място под слънцето).
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2005 4:32 pm

Не са факти твойто. Чуто от тука - гледано от там и т н...не си и чел и една статия относно етологията на лъва. но това няма значение. значи чуй ме в Африка има два сезона - дъждовен и сух. но това ти го знаеш. какво става когато има дъждовен сезон а. тревицата избуява. копитните се размножават и са много. лъвиците раждат и т н... какво става когато дойде сухия сезон. тревицата намалява. водата намалява което е най-важния фактор който кара едни от най-основните им плячки да мигрират. гну-зебри-антилопи орикс-виторогите антилопи-и ощееееееее. е така как си мислиш че ако не мигрират лъвовете айде да не е заради плячката тоест храната. нека да е поне заради водата. кво ще пият. без храна могат и издържат но без вода!!!!!!!!!! замисли се малко и виж отново фактите. лъвовете които обитават саваните вервай ми не мигрират ли умират. сега тези които обитават резервати в които хората са направили постоянно да има вода на определени места - така наречените водопой места те лъвовете ще си седят на едно място и т н......

това са факти.......
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 4:35 pm

Аз се отказвам, с толкоз заблуден човек не мога да се оправям :cry:
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2005 4:41 pm

Aquila написа:Аз се отказвам, с толкоз заблуден човек не мога да се оправям :cry:

Кое ми е заблуденото :) а и не забравяй че още не еписала модераторката :) да видиме тя кво ще каже :)

Лесно се отказваш :twisted: ахахахаха
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 4:57 pm

Ами лъвовете не си мърдат от територията (която е доста голяма), вода за един прад се намира, я някоя локва, я дупка изкопана от слон. Най-голяма смъртност на малките има повреме на сухия сезон поради липса на храна и вода и ти казах какво ядат тогава биволи и брадавичести прасета.
А модераторката ще яде бой, иска тоя форум и забегна, а ние да се трепим тука.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2005 5:08 pm

Aquila написа:Ами лъвовете не си мърдат от територията (която е доста голяма), вода за един прад се намира, я някоя локва, я дупка изкопана от слон. Най-голяма смъртност на малките има повреме на сухия сезон поради липса на храна и вода и ти казах какво ядат тогава биволи и брадавичести прасета.
А модераторката ще яде бой, иска тоя форум и забегна, а ние да се трепим тука.

В грешка си :( не е доста голяма. Защото смятам знаеш че прайдовете са доста. Битките за надмощие между мъжките са доста и т н. Водата е кът - говориш така просто. Не си виждал лъв мъжки изтощен от жажда и глад. Броят му се костите на ребрата и т н....но върви след стадото гну. Това са филми от време оно по канал 1.
Малките по време на сухия сезон не са малки а са на средна възраст.
Лъвицата ги ражда в началото на дъждовния и ги отглежда за да станат самостоятелни като дойде сухия и т н.......

Нема да говоря за твоето определение че само биволи и прасета и т н.....папат.....
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 5:22 pm

Ти представяш ли си какво ще стане ако е вярно това което казваш(добре, че не е). Седи си прайда чака гнутата и изненада с манджата идва некъв си прайд преселници, много весело щее стане.
Големите котки си имат строго определини територии, които бранят и ненапускат. Само младите животни, търсещи собствен прайд, групите ергени, изгонени мъжки или женски, обикалят и гледат да има повече мръвка покрай тях. А малките мрът та се късат ако нацелят сухия период.
А биволите и прасетата не мигрират и затова стават основното ястие.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2005 5:30 pm

Aquila написа:Само младите животни, търсещи собствен прайд, групите ергени, изгонени мъжки или женски, обикалят

Нема такива млади животни!
Няма група ергени!
Има изгонени мъжки но те са самотници; стари лъвове загубили водачеството си след бой.
Няма женски които да са гонени. Има женски които живеят отделно по време на раждането и определен брой дни след това.

Другото не ми се критикува написано от тебе.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 5:54 pm

Няма групи ергени? Направо се излагаш, младите половозрели лъвове в прайда, какво правят след като татко ги изгоне от вкъщи? Женски също, голям прайд, много женски и на някоя и бият шута. Да дойде мода той ги знае тея работи да ти ги разясни щото нещо не си в час :wink:
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2005 6:03 pm

Aquila написа:младите половозрели лъвове в прайда, какво правят след като татко ги изгоне от вкъщи?

Скитат се сами!!!! Ловуват сами - може да се съберът до 2-3 броя но рядко става така. Като станат готови за борба стараят се да превземат некой прайд. И така нататък - за женските е друго. А да видиме кво ще каже и модераторката :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 16, 2005 6:42 pm

Сами, грънци, 3-4 най малко, и се учат как да ловуват.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2005 6:51 pm

Aquila написа:Сами, грънци, 3-4 най малко, и се учат как да ловуват.

Ти си знаеш своето.......щото си гледал филми :(
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Нед Апр 17, 2005 4:55 pm

Ами поне съм го видял с очите си.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 19, 2005 3:00 am

Aquila написа:Ами поне съм го видял с очите си.

Е в неделя гледах по канал 1 филм за спасяването на ивичестите китове в средиземно море. ако съм новак бива го. но иначе нищо ново не научих - гледах го заради картинките както казват децата е и малко други неща...

така че и ти правиш същото........гледкаш картинки. ценни знания има едва 5% от целия филм.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Пет Апр 22, 2005 1:10 pm

ОК твоя воля, но като съдя по постовете ти по добре картинки, но верни.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Пет Апр 22, 2005 11:19 pm

Кое им е ценното на филмите. За нас говориме - щото сме напред с материала по един или друг начин.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Нед Апр 24, 2005 10:10 am

Че сме напред с материала - верно, ама не отричай филмите. Първо виждаш неща, за които само си чел и второ научаваш за неща, които едва ли някой е чел, защото още не са публикувани.
Гледах една копродукция за проучвания над скачащите паяци, и този материал едва ли е публикуван някъде освен в тесни научни среди.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот Biscuit » Съб Авг 06, 2005 6:29 pm

Може ли да навляза в спора, няма да взимам страна, само излагам знания(от филми по animal planet, които съм гледала)

Най-често лъвовете убиват антилопи, като захапват гърлото и строшаат гръкляна, а понякога и чупят врата.На по-дребните животни им трошат черепа а по- едрите-задушават като захапват муцуната.
Лъвските прайдове имат територии(седяд си в тях) и зорко ги пазят.
Раждат в началото на дъждовния сезон и женските лъвчета остават в прайда за цял живот, но понякога, ако прайда е станал твърде голям, гонят някоя възрастна женска.За мъжките лъвчета знаете-напускат прайда(биват изгонени), щом достигнат полова зрялост и скитат години, учейки се да се бият и търсейки си собствен прайд.Често се случва да се съберат няколко(2-3)мъжки лъва и заедно да завладеят прайд.Много рядко се събират 4 лъва.Ловуват главно женските, но и мъжките се включват в лова на по-голяма плячка, като жирав, бивол и др.Мъжкият лъв броди из територията и пази семейството от други мъжки.
Не искам да ви пиша есе :lol:

Съветвам ви да гледате филмите за лъвове в този сайт:
http://www.kolibka.com/2.html
Biscuit
Животинче с въпрос

Мнениеот Biscuit » Съб Авг 06, 2005 11:16 pm

Кокерка написа:Раждат в началото на дъждовния сезон

Извинявам се, това не е вярно :oops: :oops: Женските могат да раждат по всяко врее на годината(току що го видях в един филм).Сори, моя грешка.

За останалата информация съм сигурна!

Пропуснах да кажа, че смъртността при лъвчетата е много висока-поваче от 60%. :)
Biscuit
Животинче с въпрос

Мнениеот Eli » Нед Авг 07, 2005 2:39 pm

1.Престанете да спорите! :evil: За една снимка се изпокарахте!
2.Понякога наистина прайдовете следват плячката си.За това понякога се стига до сблъсаци.
3.Наистина по някога има мъжки единаци които са изгонени при превземането на прайда.
4.Модераторката няма да се върне!
Ако искаш да разсмееш Господ , кажи му , че имаш планове...
Eli
В ятото

Мнениеот Eli » Нед Авг 07, 2005 2:41 pm

Пропуснах да кажа, че смъртността при лъвчетата е много висока-поваче от 60%. :)

И това е радостна новина за да се усмихваш1 :?:
Eli
В ятото

Мнениеот Biscuit » Нед Авг 07, 2005 10:34 pm

Ами,НЕ!
Незнам защо го написах, но не е радост, както се сещаш. :( :(
Biscuit
Животинче с въпрос

Мнениеот Eli » Пон Авг 08, 2005 10:40 am

Да може нещо да си сгрешила и това се случва.
Това просто се получи смешно.
Иначе тази информация която публикува въобще не е за смях.
Eli
В ятото

Мнениеот hyla » Сря Авг 10, 2005 1:21 pm

ей тва е хищник

Изображение

Изображение

само да не попаднеш пред тая паст
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот Eli » Сря Авг 10, 2005 5:36 pm

Да съвсем си права.Искам да те питам кой беше ноа първата снимка защото не ми се отвори.
Eli
В ятото

Мнениеот hyla » Чет Авг 11, 2005 1:04 pm

пак акула, неще да с еотвори.

Нема проблем, ще изровя още.
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот hyla » Чет Авг 11, 2005 1:42 pm

Ето ви един узъбен звер:
Изображение Изображение Изображение Изображение
Последна промяна hyla на Пет Авг 12, 2005 12:51 pm, променена общо 1 път
hyla
Пчела майка

Мнениеот Eli » Чет Авг 11, 2005 3:38 pm

Да определено "много приятна гледка".
Eli
В ятото

Мнениеот hyla » Пет Авг 12, 2005 12:48 pm

много ми харесва тази тяхна усмивка. Е, стига да не ми се уснихват на мен :wink:
http://www.sharks.com
hyla
Пчела майка

Мнениеот hyla » Пет Авг 12, 2005 12:58 pm

вижте на кво попаднах, май не е тука мястото, ама айде../......

Изображение
Изображение Изображение
Изображение Изображение
hyla
Пчела майка

Назад към Други