Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Всичко за хамстерите и др. гризачи - отглеждане и лечение

Всичко за хамстерите и др. гризачи - отглеждане и лечение

Мнениеот 4o4incety » Чет Авг 06, 2009 9:46 pm

Ако имате хамстерче,а сте новак в тази област или пък просто не знаете какво да правите-пишете тук.Това ще е тема,в която всеки с проблеми в отглеждането на хамстер ще може да зададе въпросът си тук!Аз както и останалите ще се постараем да ви помогнем! :ay:
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Re: Всичко за хамстерите

Мнениеот Space » Чет Авг 06, 2009 9:54 pm

Чочи, тази тема малко се дублира с важните теми, но като знам повечето хора колко гледат преди да питат разни неща, може да се окаже и полезна :ab: Ще я сложа, като важна и остава да се надяваме да се ползва по-често и по предназначение :ad:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Re: Всичко за хамстерите - ЗА НАЧИНАЕЩИ

Мнениеот 4o4incety » Чет Авг 06, 2009 9:56 pm

Благодаря! :bp: Точно това ми беше идеята!Защото колко теми има,които се дублират и са с едни и същи проблеми и т.н.?!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот Space » Чет Авг 06, 2009 9:57 pm

4o4incety написа:Благодаря! :bp: Точно това ми беше идеята!Защото колко теми има,които се дублират и са с едни и същи проблеми и т.н.?!

:ay: Така е. :ab:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот nikol_vergova » Пет Авг 07, 2009 8:59 pm

ам мойе ли да попитам ако си жзема хамстерче ще мога ли да го фледам ж клетка с доста дълбоко дъно :bu: hsuh
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
nikol_vergova
В ятото

Мнениеот 4o4incety » Пет Авг 07, 2009 9:02 pm

Естествено,че ще можеш!Продават се дори специални клетки,които са оборудвани с всичко необходимо за тях(колела 2-ри етаж,хранилка и т.н.).Желателно е клетката да е с по-малки отвори между мрежата,за да е сигурно,че гризача няма да избяга!Може да му вземеш и клетка, на която мрежата да е с хоризонтални линии,за да може хамстерът да се катери!

ПП:Дъното не преи.Дори е препоръчително дъното да е малко по дълбоко,защото както предполагам знаеш на хамстерът му е нужно талаш около -5-6+,зада се заравят!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот nikol_vergova » Пет Авг 07, 2009 9:04 pm

моята е и с хоризонтални и с жертикални и мн мерси :bp: :bp:
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
nikol_vergova
В ятото

Мнениеот 4o4incety » Пет Авг 07, 2009 9:05 pm

Моля,радвам се,че помогнах.Ако имаш още въпроси-казвай!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот nikol_vergova » Пет Авг 07, 2009 9:08 pm

ам може ли линк за някои форум с снимки на хамстерчета на потребителите понеже съм нова и :a
Последна промяна nikol_vergova на Пет Авг 07, 2009 9:09 pm, променена общо 1 път
nikol_vergova
В ятото

Мнениеот 4o4incety » Пет Авг 07, 2009 9:09 pm

Нямаме отделен форум за снимките на нашите хамстери,но имаме тема в този форум с хамстерите на потребителите тук: viewtopic.php?f=68&t=1366
4o4incety
В пасажа

Мнениеот nikol_vergova » Пет Авг 07, 2009 9:10 pm

много мерси още веднъж :ab:
nikol_vergova
В ятото

Мнениеот 4o4incety » Пет Авг 07, 2009 9:13 pm

Няма защо...още веднъж! :ap:

ПП:Тук можеш да откриеш още дооооста теми,които да ти послужат в отглеждането! viewforum.php?f=68
4o4incety
В пасажа

Мнениеот nikol_vergova » Пет Авг 07, 2009 9:17 pm

дам аз всички съм ги изчела :ajaweki: :ag: :ap: :ah:
nikol_vergova
В ятото

Хамстерче

Мнениеот nikol_vergova » Пон Авг 10, 2009 4:39 pm

Днес си купих хамстерче-женско :bp:
Притеснявам се защото постоянно пие вода има ли някакъв проблем? :ajaaski:
И дали да си взема още? hsuh
nikol_vergova
В ятото

Хамстерче с въпрос

Мнениеот nikol_vergova » Пон Авг 10, 2009 10:32 pm

Здравейте.
Като си вземах неска хамстерчето беше в аквариум с още едно тя е женска,а другото беше мъжко дали да го взема и него и дали са брат и сестра те са по на 2 месеца и дали ще имат постоянно бебета??
Защото постоянно го търси (мисля че де)
И е доста неспокойна :ajaaski: Помощ!!!
nikol_vergova
В ятото

Re: Хамстерче с въпрос

Мнениеот dolittle » Пон Авг 10, 2009 10:41 pm

Има много теми, които ще ти помогнат при отглеждането на животинчето и са много важни, прочети ги!!!
За хамстерите е важно да се знае, че са единаци!!! Те живеят по единично, не си въобразявай, че страда и т.н. Не е свикнала с новата обстановка, затова е нервна. Не взимай другото, защото 1. ще се бият постоянно, а много често това завършва със смърт и 2. ще раждат непрекъснато. Гледай си хамито, осигури му необходимите грижи и не се лъжи да взимаш второ.

По този въпрос също има теми.
http://AmeliaMarinova.mondozoo.com - ИГРА ЗА ЗООЛЮБИТЕЛИ! Да играем заедно!
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот nikol_vergova » Пон Авг 10, 2009 10:47 pm

мерси много ама много наистина бях си въобразила че го търси и тн. :ajaweki:
nikol_vergova
В ятото

Надявам се

Мнениеот denis_33 » Сря Авг 19, 2009 10:25 pm

Тукущо пуснах хамитата ми да се орлождат дано стане нещо съветваите ме [smile028.gif] [d050.gif]
denis_33
В стадото

Re: Надявам се

Мнениеот 4o4incety » Сря Авг 19, 2009 10:28 pm

Задай въпросите, които са ти от по - голямо значение!Но първото, което ще кажа, е че искаш от нас съвети след като работата е свършена! (ако преди това си изчела доста информация забрави последното изр.! :ap: )
4o4incety
В пасажа

Re: Надявам се

Мнениеот 4o4incety » Сря Авг 19, 2009 10:31 pm

Има си тема: viewtopic.php?f=68&t=9124 Там си задавай въпросите!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот denis_33 » Сря Авг 19, 2009 10:40 pm

Моите хамита сега правят любов дали ще забременее :ba:
denis_33
В стадото

Мнениеот dolittle » Чет Авг 20, 2009 10:53 pm

Ако си взима навреме противозачатъчните - не!
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот 4o4incety » Чет Авг 20, 2009 11:01 pm

:ag: :ag: :ag: Чудих се как да отговоря на този..хмм "въпрос", но ето....... :ag:
4o4incety
В пасажа

Мнениеот dolittle » Чет Авг 20, 2009 11:05 pm

Ама аз освен това искам да попитам стопанинът мисли ли изобщо с главата си? Един ден пуска тема, че има кръв по половия орган на животното, пита какво му е, дали да ги отделя...била раждала два пъти, дали не е родила пак. Ден по-късно бил я отделил и като капак "правели любов" :bu: :bu: :bu:

ЧЕТЕТЕ, БРЕ ХОРА!!! Това са живи същества, не са играчки!? Това, че не могат да говорят не ви дава право да си играете така!

П.С. Тия коментари, аз предлагам само на моделаторите да се преместят в някаква друга тема, за да си остане тази важна и да не я спамим с подобни простотии.
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот kap4ica96 » Сря Сеп 02, 2009 3:20 pm

Да съобща тъжната ми вест!И моя хамстер вече не е сред живите! [mood_feelings_hurt.gif] Няма да казвам колко ми е тъжно и колко е бил добричък,колко хубави моменти сме имали (не че не е така) защото доста хора са го преживяли и ме разбират!Но понеже не мога без домашен любимец ще помоля да ме посаветвае как да си избера два нови хамстера и как да разбера да ли хапят.
kap4ica96
Животинче с въпрос

Мнениеот andaluz » Сря Сеп 02, 2009 3:29 pm

А защо 2 hsuh И ти ли ще ги развъждаш :ai:
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот kap4ica96 » Сря Сеп 02, 2009 7:16 pm

Няма да ги развъждам просто искам да са двойка!
kap4ica96
Животинче с въпрос

Мнениеот andaluz » Сря Сеп 02, 2009 7:23 pm

kap4ica96 написа:просто искам да са двойка!
Ти наистина ли вярваш, че ще са си просто „двойка„ :ai: Няма такива филми Всъщност има - вече правят кастрация и на хамстери, но ти надали ще предприемеш тази стъпка....... А и ако си си направил труда да прочетеш поне малко за тях щеше да разбереш, че хамстерите са единаци.
Ох..........Ти си знаеш.... [mood_feelings_hurt.gif]
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот jecky » Чет Сеп 03, 2009 8:06 am

еей хора, извинявам се за поста, ама имам чувството че някой хора тука се заяждат. Почти във всяка тема ни се набива в главата че искаме да развъждаме животни. Това че на някого по някаква причина са се родили бебета не значи че искаме да гледаме животни за разплод. Освен това бременността и раждането са нормални явления и при животните, както и при хората (между другото съм жена на 37 години, някой да не си помисли нещо). Смятам че във форума трябва да си помагаме и да очакваме разбиране, а не на форумците да се гледа като на тъпаци.
И главните букви в интернет са форма на крещене. Не разбирам защо като отворя форума сутрин трябва да виждам такива неща и вечно някой да ми набива канчето за нищо.
[url=http://www.ladypopular.bg/?channel=172&recruit_id=183423][img]http://193.203.198.107/signatures/bg/1/7/3/173260/173260.jpg[/img][/url]
jecky
Животинче с въпрос

Мнениеот 4o4incety » Чет Сеп 03, 2009 9:26 am

Понеже доста хора от тук незнаят нищо, ама нищо за своето любимче, но все пак го имат. А относно "развъждането": казваме го, защото няма такъв случаи да се вземат двойка хамстери, съответно мъжки и женски и до към 1 месец да няма бебета! Така, де в това няма нищо лошо. Отглеждате поколението, ако имате средства, го оставяте да си го гледате, ако ли пък не - го подарявате. Но след това пак ще пуснете майката при мъжкият и тази процедура ще се поватаря безброй пъти. А това ще е изтощително за майката. Този "омагьосан кръг" ще УБИЕ (не крещя!) женският хамстер!! А пък ако вземете разнополови, ще се бият (има и много редки изключения), понеже са "единаци"! Не знам защо мислите, че ние не помагаме, а крещим. Повечето спазваме добрият тон, но ако си мислите, че наистина не помагаме-това щеше да е така, ако не отговаряхме на вашите въпроси.
4o4incety
В пасажа

Мнениеот andaluz » Чет Сеп 03, 2009 9:39 am

jecky, за да не си помислиш и ти нещо ще ти отговоря, че сме почти наборки \макар, че тук не възрастта, а опита с животни и литературата, която си прочел са решаващи\ и
Да, след като има 100 теми, в които пише как се отглежда хамстер, за храната, водата, жилището, социализацията и че ако ако са двойка непременно ще се размножат, че той не е нещастен когато е сам, защото по природа е единак и още.....и още....И изведнъж някой, който не спазва нищо от гореизброеното иска двойка как няма да ми иде да крещя.
А ето го и моето съвсем скромно е,но.....става все пак
http://www.prikachi.com/files/906316d.jpg
Това да ти прилича на жилище за хамстер?
Обикновена храна за хамстери.Купувам си я от зоомагазина-насипна,евтина и хамстера е доволен (което е най-важното)
Мисля,че съдържа ечемик,жито,тиквени семки,слънчогледови семки,царевица,сушени плодове,фъстъци и др.
Насипна и ефтина ли трябва да е водещото при избора на храна или дали тя задоволява всички нужди на животното?
Моя също е ангорски и май си му е доста топло,но да се надяваме че една подстрижка ще му помогне :ab:
Да си чувала за подстригване на хами? Или си има начини за поддръжка на козината и изисвания към средата - светлина, температура, в която се гледа животното?
Е жалко че си от София наистина ми трябват още хамстери! :ac: [smile012.gif]
Това е по обява за подаряване на хамита преди да е починало неговото!!! Нали са безплатни давай да взимаме!!! „Колкото повече, толкова повече„ А условия за отглеждането?
Погледни ТАЗИ ТЕМА. При 2 здравословни проблема, съвети от съфорумци, потребителя не отговаря как се развива хамито и естествено идва
Да съобща тъжната ми вест!И моя хамстер вече не е сред живите! [mood_feelings_hurt.gif]

Има 100 теми от неграмотни и безотговорни стопани размножаващи без да си имат идея за последствията както за родителите, така и за поколенията. Но има и 1 000 теми как се подаряват плодовете на тези експерименти и най-лошото е, че тези плодове са толкоз генно обременени, че не доживяват нормалните си години и освен това имат купища здравословни проблеми.

Хайде сега след като изчетохте всичко това Вие не крещете, а му помогнете
kap4ica96 написа:!Но понеже не мога без домашен любимец ще помоля да ме посаветвае как да си избера два нови хамстера и как да разбера да ли хапят.

И да понеже ако е друго да му го навие човек, но акъл не можеш му наби ми остава единствено да крещя от безсилие срещу толкоз невежество.
Не че някой ще ме чуе де [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот andaluz » Чет Сеп 03, 2009 9:57 am

Само да уточня, че всички цитати са на един и същи потребител, но понеже са взимани от различни теми се получи така.
И да добавя -
jecky написа:Освен това бременността и раждането са нормални явления и при животните, както и при хората
Абсолчтно вярно, но когато са на свобода те сами си определят кога и с кого да се съберат, а в клетка или аквариум някой да им дава право на избор? Ако тебе те вържат за леглото и някой мъжки те оправя постоянно? И след раждането всичко започва отново?
jecky написа:Това че на някого по някаква причина са се родили бебета не значи че искаме да гледаме животни за разплод.
Аз също съм изчела доста постове, в които женската е купена бременна и тогава да съм употребявала главни букви? Дори и в този, както и във всички останали „случайни„ раждания главната причина е неграмотността на продавача, който ги гледа в общо жилище, на бъдещия собственик, който си избира „най-дебеличкото, защото е здравичко„ или на вече собственика, който иска да са двойка, за да си правят компания.
jecky написа:Смятам че във форума трябва да си помагаме и да очакваме разбиране
За себе си лично мога да кажа, че винаги съм проявявала и разбиране и съм помагала когато съм се чувствала сигурна в съвета, който ще дам.
Но пък и аз от своя страна очаквам, когато на някой му посочиш къде и какво да чете, да го направи и да поръзсъждава върху думите. Мисля, че не искам много нали?
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот boston_terrier_girl » Чет Сеп 03, 2009 10:26 am

Здравейте!
Ами аз имам хамстерче на име Рошльо :ab: откакто то беше на 1 месец-сега е на почеве от годинка и половина и сугурно е нормално( hsuh ) но всички ми казват, че той много се е смалил и като го гледам понякога въобще не изглежда добре, понякога се движи много бавно, а понякога изглежда сякаш се чувства страхотно.Нека ви разкажа малко за клетките му :ag: значи има си две клетки(eдната от който е висока почти 1 метър и е на два етажа с тунели, стълбички и такива глупости :ad: ) и има общо 3 къщурки-доста качествени и скъпи, има си две въртлежки-до които вече не припарва, абе с две думи-има си всичко в клетката!
Би трябвало да се чувства добре нали, но аз знам че хамстерите живеят СТРАШНО малко...а споменах ли че това е мини хамстер-за тях живота е към 1-2 години права ли съм?
Искам да знам дали е нормално да се държи така.
благодаря предварително!
оБиЧкАм сИ ХаМиТоО!
boston_terrier_girl
Животинче с въпрос

Мнениеот 4o4incety » Чет Сеп 03, 2009 10:42 am

Как така се е смалил? Това не е ли просто плод на вашето въображение? Покажи снимки и на къщурката. Хамстерите живеят наистина доста малко. В ззависимост от качеството на неговият живот годините варират от 1 до към 2, 2 и половина. Преди имал ли е такива промени в настроенията му? С какво го храните?
4o4incety
В пасажа

Мнениеот meri » Чет Сеп 03, 2009 10:51 am

Моето мнение ще бъде само предположение,защото не отглеждам хамстери и не съм наясно с доста неща(за това не ми се карайте),но си мисля че основната причина идва от зоомагазините,там всички хамстери са накуп в един аквариум(поне аз виждам всеки път,когато ходя в зоомагазина),никой не спазва никакви мерки за безопасност,нито предпазва женските от забременяване,и как след като са единаци ,предполагам и че се бият помежду си.Идеята ми беше следната: повечето хора посещавайки зоомагазина виждат всички животни заедно и си мислят,че могат да живеят така.
А това,което всеки трябва да направи преди да си закупи каквото и да е животно.....трябва да бъде осведомен и подготвен как да го отглежда,храни,изобщо всичко от което се нуждае.И това че виждат животните заедно съвсем не оправдава невежеството,защото не си купуваме плюшена играчка.......а живо същество.

Не може да отидеш и да вземеш......и чак тогава да започнеш да питаш.....после :"ЗАЩО МИ ПОЧИНА ЖИВОТНОТО,ИЛИ СЕ РАЗБОЛЯ?" :bu:

boston_terrier_girl,ако мислите,че хамстера ви има проблем...има лекари за целта,или някаква друга причина,оправете си проблема, за да не се окажете следващия собственик с оплакване .smilie8
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот 4o4incety » Чет Сеп 03, 2009 10:54 am

Мери, всичко казано от теб е така. Но грозната истина е факт! Всички тук го повтарят- ЧЕТЕТЕ ПРЕДИ ДА СИ ВЗЕМЕТ ЖИВОТНО, но уви?! Нали за това има форуми и "експериментални" хамстери?! :ai:
4o4incety
В пасажа

Мнениеот andaluz » Чет Сеп 03, 2009 11:09 am

Никой не се е родил научен и е нормално да се питаме помежду си :ax:
Аз беснея срещу хора, които ползват форумите за безплатна ветеринарна клиника, а животните за опитно поле fing23
Вместо да прочетат 1 книга или няколко теми много хора уморяват по няколко животинки и създават още десетки с проблеми fing23
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот kap4ica96 » Чет Сеп 03, 2009 1:12 pm

Желателно е да не надскачате спора и той да премине в обидни епитети.

Модератор :bb: [6984.gif]
kap4ica96
Животинче с въпрос

Мнениеот kap4ica96 » Чет Сеп 03, 2009 1:17 pm

А и не решавите че хамстера ми е умрял поради неопитността ми!Бях на почивка за 5-6 дена и го оставих при баба ми!Много по зле щеше да е ако го оставя сам без никой да го гледа!Мислих да го оставя при приятелки ама която и да се сетя не беше добре !Имьт котки и едната си беше купила ама то тя има и куче и какво сатанало хамстера избягал и кучето го изяло!Бях обеснила всичко на баба ми но изглежда смяната на обстановката също влияе!
kap4ica96
Животинче с въпрос

Мнениеот 4o4incety » Чет Сеп 03, 2009 1:43 pm

Това е тема, в която се опитваме да отговорим на затруднените стопани на хамстери. Нека да не се превръща в спор! Личните драми в скайп!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот boston_terrier_girl » Чет Сеп 03, 2009 1:59 pm

Към:4o4incety
Ами аз мислех че не се е смалил, но и мама ми казва че вече не толкова голям и хората които ни идват на гости все казват че е мн по малък от преди...незнам защо.
Мисля че преди не е имал промени в настроението-храня го с плодове, зеленчуци и т.н. но си има и пръчки за гризане с някакви ядки и там неща за хамстери.
И не съм го взела просто така хамстера прочела съм книги преди да го взема, и НЕ ми е експериментален хамстер!!
Моля ви без обиди, просто исках съвет! [mood_feelings_hurt.gif]

Към: meri
аз не съм толкова глупава да си взема хамстер от зоомагазин :ai: -знам колко зле се грижат за тях, ако въобще го правят!
Моят хамстер ми го даде една приятелка след като на нейните им се родиха малки!!!
оБиЧкАм сИ ХаМиТоО!
boston_terrier_girl
Животинче с въпрос

Мнениеот 4o4incety » Чет Сеп 03, 2009 2:16 pm

Относно смаляването-за първи път чувам нещо подобно. Вашите според мен си въобразяват. А за другите роднини, е нормално, защото не са го виждали примерно 1-2 месеца и после остват с друго впечатление. Ако мислиш, че му има нещо го заведи на ветеринар. Пусни снимка на жилището му!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот andaluz » Чет Сеп 03, 2009 2:19 pm

boston_terrier_girl, не се засягай без нищо. Аз изобщо нямах вредвид теб, а Мери само ти каза кое е най-правилното - заведи хамито на ветеринар за преглед. Срещу 10 лв. ще получиш пълен преглед и професионални и точни отговори на съмненията ти относно твоето животинче.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот meri » Чет Сеп 03, 2009 2:20 pm

boston_terrier_girl ,говоря общо,не лично за теб. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот boston_terrier_girl » Чет Сеп 03, 2009 2:31 pm

ОК !
Благодаря за съветите!
към: 4o4incety
Точно сега не мога да сложа снимка, защото скоро бяхме на почивка и стаята ми е наопаки(незнам къде ми е камерата) [smile3537.gif] :ag:
Като казах почивка...Сетих се нещо...бяхме на почивка в планината и хамстера вече за 3 път го взимам с нас, защото не желая да го оставям друг да се грижи за него. Та така като се върнахме той изглеждаше ужасно, беше му май много зле, но мама каза че от смяната на надморската височина(От планината към Бургас)
А дали това че го взимам с нас има нещо общо?
оБиЧкАм сИ ХаМиТоО!
boston_terrier_girl
Животинче с въпрос

Мнениеот boston_terrier_girl » Чет Сеп 03, 2009 3:03 pm

Намерих си камерата-ето снимка на едната му клетка!
Правилно ли е да взимам хамстера винаги като ходим на почивки, моля кажете.
оБиЧкАм сИ ХаМиТоО!
boston_terrier_girl
Животинче с въпрос

Мнениеот andaluz » Чет Сеп 03, 2009 3:22 pm

На мен къщичката като цяло ми харесва много. Искам само да те попитам каква е ролята на металната капачка и не мислиш ли че синята купичка за храна точно пред къщичката не му пречи да влиза и излиза от нея?
За пътуването-всяко пътуване е стрес за всяко животинче. Може би изключение правят само някои кучета, които са научени от малки. Всяка смяна на надморско налягане, храна, вода, климат се отразяват на животинката. И колкото е по-малка влиянието на тези неща върху нея е по-голямо. Макар, че аз лично също при възможност бих си носила животните навсякъде с мен ако нямам доверие на някой че ще ги гледа правилно и ще изпълни точно инструкциите, които аз му дам. И все пак те съветвам ако ще отсъствате около 2-3 дни да не го взимаш с теб. Сложи му повечко храна и втора поилка с вода и бъди спокойна.
Според мен най-много на хамстерчето ти е повлияла температурата.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот boston_terrier_girl » Чет Сеп 03, 2009 7:52 pm

Ами там за капачкката незнам точно просто я сложиш за да му е по-лесно да ходи по вторият етаж, защото решетките са по-раздалечени и му потъват краченцата и не може да ходи-паничката за него не представлява проблем, той обича да седи вътре и да се чисти. :ab:
Относно почивките ние ходим за по 10 дни! Ако беше за три мога спокойно да го дам на някой, но винаги ходим за повече от седмица! :ac:

ПС:Благодаря за съветите :ax:

Моля Ви. Спрете да пишете цветно. Смятаме, че знаете, че очите се скапват от такива текстове. Ще сме Ви благодарни да приемете молбата ни присърце [6984.gif]
Модератори...
оБиЧкАм сИ ХаМиТоО!
boston_terrier_girl
Животинче с въпрос

Мнениеот jecky » Пет Сеп 04, 2009 3:29 pm

аз имам един малко тъпичък въпрос - продължителността на дневния сън на хамстерите зависи ли от продължителността на деня например - иначе казано като почне да се стъмва в 17,30 ще се събуждат ли по-рано щото сега стават към 8-9 часа
[url=http://www.ladypopular.bg/?channel=172&recruit_id=183423][img]http://193.203.198.107/signatures/bg/1/7/3/173260/173260.jpg[/img][/url]
jecky
Животинче с въпрос

Мнениеот pac0slawa » Пет Сеп 11, 2009 12:04 am

Моля ви помогнете! Начинаеща съм преди 3 дена взехме 2 хамстерки. И двете са в 1 аквариум след 1,2 дена ще получим два нови големи.. Както винаги тази вечер пуснах моята да се разхожда.След това я пуснах в аквариума.След няколко часа забелязах, че по талажа има следи от кръв!! проверихме и 2-те хамстерки и нямаха рани. По дупетата нямаше следи от кръв. Какво може да е? Много се притеснявам ..! icon_bawling [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] А дали просто не е разгонена незнам?!.. icon_dontknow icon_dontknow [mood_feelings_hurt.gif]
[url=http://line.mole.ru/][img]http://line.mole.ru/animal/01012009_1_11_35_0_0_0_H4b617269__.gif[/img][/url]
pac0slawa
Животинче с въпрос

Мнениеот 4o4incety » Пет Сеп 11, 2009 9:44 am

Разгонени....вземете им превръзки :ag: :ag: :ag:

Щом има кръв, значи има проблем. Тя не е паднала от "небето"! Може хастерите да са се сбили!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот pac0slawa » Пет Сеп 11, 2009 6:38 pm

Мойта хамстерка роди! В зоомагазина не са ни казали че е бременна ии аз много се уплаших като видях кървавите следи! Сега в гнездото има 3 малки сладури.Другите 2 за жалост бяха болни . icon_bawling Обаче малките са големи сладури :bp: [smile012.gif] [smile348.gif]
[url=http://line.mole.ru/][img]http://line.mole.ru/animal/01012009_1_11_35_0_0_0_H4b617269__.gif[/img][/url]
pac0slawa
Животинче с въпрос

Мнениеот jecky » Пет Сеп 11, 2009 8:09 pm

Ами и на мене не ми бяха казали че хамстерката ми е бременна :ag: по-точна те изобщо не са знаели. сега ще си гледате бебетата - не я притеснявай и в никакъв случай не пипай малките. Хамстерката нормална ли е или мини? И какво стана с двете болни малки - изяде ли ги? Само спокойствие и трябва на майката и е добре да си похапва белтък от сварено яйце. Доста информация има във форума по твоя въпрос - чети
jecky
Животинче с въпрос

Мнениеот pac0slawa » Пет Сеп 11, 2009 8:54 pm

Ами да тя ги изяде още след като ги роди.Давам и сварен белтък , моркови,корички с кисело мляко и чета много от сайта.Аз както съм начинаеща и както внезапно се родиха малките тази тема и изобщо сайта ми помогнаха много! :ax: Хамстерката ми е нормална.Казва се Кари и е кафява hamster_hearts hamster_hearts Сега с нетърпение очаквам развитието на малките и се надявам да пораснат здравички! :aj:
pac0slawa
Животинче с въпрос

Мнениеот teddynsun » Съб Сеп 12, 2009 7:40 am

Прочетох че имаш две хамстерки,които са в един аквариум.След като роди едната ти премести ли другата в друг аквариум или клетка? Защото щом са обикновени хамстери и щом са заедно майката може да е непрекъснато в напрежение и малките да продължават да изчезват... Раздели ги -трябва да са в отделни жилища :ad:
teddynsun
В стадото

Мнениеот pac0slawa » Съб Сеп 12, 2009 1:30 pm

Ами разбира се ,че ги разделихме още щом започнаха да се раждат малките отделихме другата в аквариум.. :ad: Но днес пристигат 2 по-големи аквариума и се чудя дали мога да преместя моята хамстерка и бебетата и?Или чак след седмица? :ax: ето я и нея icon_wavey
pac0slawa
Животинче с въпрос

Мнениеот andaluz » Съб Сеп 12, 2009 1:34 pm

Ако ги пипнеш преди да са се окосмили и прогледнали ще ги изяде.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот pac0slawa » Съб Сеп 12, 2009 1:47 pm

Мхм мерси значи ще почакат още малко :ad:
pac0slawa
Животинче с въпрос

Мнениеот jecky » Съб Сеп 12, 2009 2:23 pm

около 15 дена най-добре - тогава вече без проблеми можеш да ги преместиш. Мойте прогледнаха на 14-15 дена
jecky
Животинче с въпрос

Мнениеот kap4ica96 » Съб Сеп 12, 2009 3:22 pm

Изглежда има бум на ражданията или по-точно все по често хамстерките са си забременели в самия магазин ето,че и на мен хамстера ми роди!Искам само да попитам -има едно хамстерче което все е извън гнездо!(защо е така)Цялото е в талаш даже си помислих,че е умряло,но се движеше.
kap4ica96
Животинче с въпрос

Мнениеот kap4ica96 » Съб Сеп 12, 2009 3:27 pm

Разбрах че трябва да се дава белтък на майката,но проблема е, че вкъщи чакаме новата печка и няма как да сварим яйца.С какво друго мога да заменя белтъка!?В къщи имаме всякакви млечни продукти,но нямам представа какво да и дам.
kap4ica96
Животинче с въпрос

Мнениеот jecky » Съб Сеп 12, 2009 7:19 pm

ами ако печката дойде до 2-3 дена сигурно няма да е фатално. Коричка хляб натопена в кисело мляко, обаче каквото не изяде веднага трябвад а се извади за да не се развали. Това изхвърленото хамстерче прибра ли го майката? Може би нещо е болно или дефектно, но в такъв случай тя го изяжда
jecky
Животинче с въпрос

Мнениеот pac0slawa » Съб Сеп 12, 2009 9:43 pm

Ами попринцип аз знам че трябва на родилите майки да им даваме моркови, белтъци и корички натопени в кисело мляко ;) давай й и плодове .. и обезателно да чистиш останките от храните и изобщо поне на 3 дена да почистваш талажа около гнездото .. Няма я да не чистиш докато не се окосмят бебетата :ag:
pac0slawa
Животинче с въпрос

Мнениеот jecky » Нед Сеп 13, 2009 5:41 pm

майката сама се грижи да си почиства гнездото. Аз лично почистих клетката основно чак на 10 ден без да пипам вътре в гнездото. Не сте ли видели че само да се доближите да гнездото и майката веднага откача, а може и да ви ухапе. Ако се почувства заплашена от нещо може даси изяде бебетата,а всяко ръчкане из жилището може да се възприеме като заплаха. Аз и мойта щерка отгледахме 5 хубави бебета, за съжаление 4-5 дадоха фира - майката ги изяде
jecky
Животинче с въпрос

Мнениеот kap4ica96 » Нед Сеп 13, 2009 7:30 pm

Проблема с яйцата се реши днес бях при баба ми и тя ми свари две яйца!Всичко е наред за сега мисля че са живи всичките.
kap4ica96
Животинче с въпрос

Мнениеот nikol_vergova » Нед Сеп 13, 2009 10:34 pm

моите маници пораснаха вечеее :bp: :bv: и много обичат да се боричкат AvatarSmileyFencing
nikol_vergova
В ятото

Мнениеот andaluz » Нед Сеп 13, 2009 10:39 pm

като навършат 1,5-2 ги раздели на мъжки и женски, че ще видиш боричкат се [smile003.gif]
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот kap4ica96 » Пон Сеп 14, 2009 9:24 am

Кога започва да се различава пола?
kap4ica96
Животинче с въпрос

Мнениеот jecky » Пон Сеп 14, 2009 9:35 am

О, много е рано още - най-малко на месец и половина за да си личи сигурно - за златистите хамстери. За минитата - не знам
jecky
Животинче с въпрос

Мнениеот w0llffy » Пет Сеп 18, 2009 10:20 pm

Здравейте! Имам хамстер от 5 дни и днес му купих колело, за да не скучае, но от тука вече идва и въпроса ми защо върти колелото отвън а не влиза вътре и там да си го върти. То влиза, но излиза пак. Не се застоява и продължава да го върти отвън с предните си крачета. Та искам да знам мога ли да го науча как да влезе вътре и да върти? [mood_feelings_hurt.gif]
w0llffy
Животинче с въпрос

Мнениеот andaluz » Пет Сеп 18, 2009 10:33 pm

Споко smiley24 След 1-2 дни ще го кара като на олимпиада :ad: Ще му намери цаката, не се притеснявай :ay:
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот w0llffy » Пет Сеп 18, 2009 10:42 pm

Дано, че като го гледам как се мъчи и ми е жал.
w0llffy
Животинче с въпрос

Мнениеот nikol_vergova » Съб Сеп 19, 2009 1:17 pm

Малките са на около 30 дена да ги местя ли вече по пол
:ajaaski: hsuh :ai:
nikol_vergova
В ятото

Мнениеот andaluz » Съб Сеп 19, 2009 7:40 pm

Ако не им е много тясно остави ги още 4-5 дни заедно. И да ти кажа, че после като ги разделиш по пол трябва много да ги наблюдаваш, защото съм сигурна, че ще има боеве между тях. Особенно при мъжкарите. Нищо, че са братя и са били винаги заедно.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот ИНА » Съб Сеп 19, 2009 7:41 pm

Определено са готови за разделяне.Няма какво да ги чакаш още 4-5 дена.Да не стане кръвосмешение.Задължително обаче трябва да ги наблюдаваш,за да не се бият.Ако има проблем отделяй веднага.Успех с правилното определяне на пола. smiley24
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот nikol_vergova » Съб Сеп 19, 2009 9:05 pm

Отделих ги оказа се че са 4 мъжкара и една женска 1.ги отделих защоте забелязах че почнаха да бият майка си 2.вече не сучат 3.мисля че така е по-добре и на майката и на женското :)
nikol_vergova
В ятото

Мнениеот kap4ica96 » Пет Сеп 25, 2009 3:36 pm

Хора да ви попитам нормално ли ви се струва от седем бебета да умрат три и то на веднъж!?Чудя се от какво е ако някои предполага или знае да каже спешно ми трябва отговор!Останаха само четири. [mood_feelings_hurt.gif] Възможно ли е да е от храната на майката?Напоследък не стоят мирно, все излизат от гнездото и пробват твърда храна?Дали не са се задавили?Какво мога да направя?
kap4ica96
Животинче с въпрос

Мнениеот nikol_vergova » Пет Сеп 25, 2009 7:41 pm

Нормално е според мен жсе пак мойе да са били болни и ли дефектни и майката да ги е омартвила.А относно излизането от глездото и моите бяха така ,а я ми кажи на колко дни са , за6тото те почват да се приспособяват затова жкусват тжарда храна моите на 5 6 дни почнаха да се опипват да похапват твърда храна. :ay: :ay:
nikol_vergova
В ятото

Мнениеот kap4ica96 » Пет Сеп 25, 2009 8:11 pm

На две седмици са.
kap4ica96
Животинче с въпрос

Мнениеот nikol_vergova » Съб Сеп 26, 2009 10:22 am

еми нормално е да поемат вече твърда храна скоро ще прогледнат я покайи и малко снимкии :ay:

Слагай препинателни знаци!
Пиши грамотно!
Ще се трият неграмотни постове!!!
Модератор
nikol_vergova
В ятото

Мнениеот kap4ica96 » Съб Сеп 26, 2009 12:25 pm

За сега това.Скоро ще кача и други. :ab:
http://www.prikachi.com/files/1082728f.jpg

http://www.prikachi.com/files/1082732Z.jpg
kap4ica96
Животинче с въпрос

Мнениеот hammy96 » Съб Сеп 26, 2009 12:33 pm

kap4ica96 написа:За сега това.Скоро ще кача и други. :ab:
http://www.prikachi.com/files/1082728f.jpg

http://www.prikachi.com/files/1082732Z.jpg

Какви са малки буболечета :ba:
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот kap4ica96 » Нед Сеп 27, 2009 1:26 pm

Да, но останаха само две! [mood_feelings_hurt.gif]
kap4ica96
Животинче с въпрос

Мнениеот hammy96 » Нед Сеп 27, 2009 2:27 pm

kap4ica96 написа:Да, но останаха само две! [mood_feelings_hurt.gif]
Майката изяде ли ги или?
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот kap4ica96 » Нед Сеп 27, 2009 3:19 pm

Не знам!Просото ги намерих умрели.
kap4ica96
Животинче с въпрос

Мнениеот elialti » Чет Окт 01, 2009 6:55 pm

Аз имам един хамстер на име Чарли.Дадоха ми го за рожденият ми ден, който беше скоро.
Чарли е на около 1 месец.Купих му голяма клетка с къщичка, едно колело което да върти, едни дървени стълби, които го водят до един тунел в, който сега спи по цял ден и си крие храната.През деня той само спи яде бързо и пак си ляга а вечрта, някаде в7:00часа става излиза от тунела и не спира да върти колелото. :ag:Аз му давам смеска от храна и едно малко парче ябалка и му сменям водата всеки ден.Ще ми дадете ли идея какво да направя още за здравето му?:)
elialti
Животинче с въпрос

Мнениеот ИНА » Чет Окт 01, 2009 8:23 pm

За неговото здраве най-важното е да не го прехранваш,да му даваш лакомства с витамини/отвреме-навреме/,да даваш и пресни плодове,сурови ядки/по една-две/ и зеленчуци.Слагай и понякога крекер.Слагай му и сенце.Сложи клетката на сянка и задължително да не е на течение.И неслагай всичко на куп,а редувай едно с друго.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот elialti » Пет Окт 02, 2009 5:14 pm

Много благодаря!
elialti
Животинче с въпрос

Мнениеот kap4ica96 » Пет Окт 23, 2009 6:30 pm

Имам един проблем с хамстера ми...Подут му е корема.Сигурно ще решите че ще ражда,но не е това защото си я купих преди два месеца и роди.Пък и в няма друг хамстер сама е!Какво може да е?!
kap4ica96
Животинче с въпрос

Мнениеот selgomez97 » Пет Окт 23, 2009 7:31 pm

Немога да ти кажа...Аз немога да те разбера,в какъв смисъл "подут" ?!Ако искаш го снимай,покажи ни го и ако можем ще ти отговорим на въпроса..ии има по-сигурен начин-ветелинарен лекар!Отиди..да му направят един преглед и ще си сигурна и спокойна!
"Love is when a puppy licks your face... even after you left him alone all day."
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот kap4ica96 » Пет Окт 23, 2009 8:17 pm

Ако го снимам няма да се види! А иначе от подут стомах колко по ясно може да звучи!?
kap4ica96
Животинче с въпрос

Мнениеот selgomez97 » Вто Ное 03, 2009 5:42 pm

Охх...сега като стана студенко и хамстера ми САМО СПИ!!!
Дори се чудя кога пие и яде...САМО СПИ И СПИ!!!
Става чак в 22.10 вече съм го забелязала... :ad:
При вас така ли е?Защото мойто хами лятото горе-долу през деня спи,но не спеше чак толкова много... :ba:
"Love is when a puppy licks your face... even after you left him alone all day."
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот RainbowGirl » Вто Ное 03, 2009 7:39 pm

спокс при всички е така. заради студа е даже при много ниски темп. някои хамтери спят и зимен сън
Тери.. <33
Аватар
RainbowGirl
Животинче с въпрос

Мнениеот selgomez97 » Вто Ное 03, 2009 10:23 pm

Аха..Мерси! :ay: Сега даже вече стана и почна да се мие..Ахх,това миене!
През 5 минути все го гледкам-ближе се,чеши се по лицето много често..
Голяма чистофайница е мойта Пухи.. :bi: :ba: tongue :sunny:
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот alic » Пон Ное 09, 2009 7:04 pm

Здравейте!Аз съм нова тук, и искам да попитам:колко хамстера е препоръчително да си взема защото не мога да реша!Чувала съм че ако е единствено хамстерче може да му е самотно...,а ако са двечки, могат да се бият.... [mood_feelings_hurt.gif] моля ви,помогнете ми!
alic
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Пон Ное 09, 2009 8:19 pm

alic написа:Здравейте!Аз съм нова тук, и искам да попитам:колко хамстера е препоръчително да си взема защото не мога да реша!Чувала съм че ако е единствено хамстерче може да му е самотно...,а ако са двечки, могат да се бият.... [mood_feelings_hurt.gif] моля ви,помогнете ми!

Хамстерите са ЕДИНАЦИ!!!Нямат нужда от компания... :bs:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот selgomez97 » Пон Ное 09, 2009 9:10 pm

Попринцип,ако си вземеш две мъжки хамстерчета,ще се бият много,дори може да се стигне и до смърт! [dontuu.gif] Ако си вземеш две женски,мисля че отношенията им пак няма да са добри..Ако си вземеш едно мъжко и едно женско=развъждане на хамита... :at: Ти решаваш!Но archy е права..хамстерите могат да живеят сами и е по-добре така... smiley24 :sunny: :ay:
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот alic » Вто Ное 10, 2009 7:50 am

Много ви благодаря!:)
alic
Животинче с въпрос

Мнениеот elialti » Пон Ное 16, 2009 7:48 am

И аз съм на това мнение.Но аз имах един мъжки хамстер на име Чарли.Оня ден му купих женска на име Белушка.Първите три часа Чарли я опознаваше и дори се опита да се чифтоса с нея но тя го отблъскваше с писъци.Сега те си живеят чудесно в една клетка.Нито се бият нито нещо подобно.Чарли вече е по бавен с действията си.Надявам се скоро да имат бебета. :ap:
elialti
Животинче с въпрос

Мнениеот selgomez97 » Пон Ное 16, 2009 2:59 pm

Сигурни ли сте ,че искате БЕБЕТА??? Те се раждат по 5-7 бебета! ...А после?Грижи,отделни клетки...???!!
:bu: Четете,помислете за всичко! :bu:
Аватар
selgomez97
В пасажа

Следваща

Назад към Гризачи