Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Всичко за хамстерите и др. гризачи - отглеждане и лечение

Re: Всичко за хамстерите и др. гризачи - отглеждане и лечени

Мнениеот Ziggiana » Чет Сеп 05, 2013 12:52 pm

Не искаме да се разделяме с нито едно от хамстерчетата, явно ще трябва да купя още една къщичка, ще мисля за място. Дъщеря ми вече се привърза към тях, кръсти ги Барби и Нова. И преди да ме нападате пак искам да подчертая, че много материали изчетох за мини хамстерите преди да ги купим и навсякъде пишеше, че не са единаци, а социални животни. Но явно няма как да се увериш в това докато не започнеш да ги отглеждаш в къщи. Колкото и да четем на книга е едно - на практика е друго. А и всяко животно си има различен характер. Нова е по-спокойна, кротичка, не е много игрива, докато Барби е доста палава, много подвижна и може би поради по-голямата си миша емоционалност така реагира на вниманието на Нова. Както и да е - ясно е, че ще ги гледаме разделени.
Аватар
Ziggiana
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Сеп 05, 2013 2:49 pm

Не те нападаме, но трябва да знаеш, че отглеждането на хамстери заедно си е опасно мероприятие. В буркана няма вентилация и животното бавно се отравя,за това го махнете от там, ако не сте го направили вече.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот anymary » Пет Сеп 06, 2013 8:42 pm

Ziggiana написа: И преди да ме нападате пак искам да подчертая, че много материали изчетох за мини хамстерите преди да ги купим и навсякъде пишеше, че не са единаци, а социални животни.

https://www.google.com/search?q=%D1%85% ... 3Aofficial
https://www.google.com/search?q=%D1%85% ... 3Aofficial
Офтопик:
Кои викате,че са многото материали?Дори когато напиша "хамстерите не са единаци" търсачката елиминира думата "не" и ми излизат мнооого статии ,където пише ,че са.
Ще подкрепя Мери,за продавачите, а и не само в този бранш искат да си продадат стоката,почти навсякъде е така. :ab: А и често те не разбират нищо от животните,които продават,затова не им се доверявайте много. :ab:
Всеки нов ден е нова емоция!^_^
Аватар
anymary
В ятото

Мнениеот Ziggiana » Съб Сеп 07, 2013 7:01 pm

http://bloomink2.wordpress.com/%D0%BC%D ... %80%D0%B8/
http://hamsteri-info.alle.bg/%D0%BE%D0% ... %B6%D0%B5/
Пускам само два линка, не искам да влизам в спорове. Разбрах вече.

Сега друго искам да попитам - какво означава, когато хамстерчето прави постоянно задно салто?
Аватар
Ziggiana
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Сеп 07, 2013 7:32 pm

Само хамстерите Роборовски могат да живеят на групи. Твоите такива ли са. Понякога ги продават за мини, а се оказва, че не са. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sunbabuty » Съб Апр 12, 2014 10:56 am

Здравейте, имам хамстер от 3 дни, женска е, на 3 месеца, златиста. Много е дружелюбна, като някой отиде при нея веднага се показва и започва да души и да се закача, обаче още не ми дава да я вдигам. Знам, че е рано, но ми се иска по-бързо да свикне, за да не я мъча, като почиствам клетката. Яде ми от ръката, слага си лапите върху мен, но понякога като ме види се скрива веднага. Да и дам ли още време и да не я закачам или да пробвам всеки ден?
Имам и друг въпрос: Като и пълня купичката с храна тя изхвърля всичката храна в/у талаша и си го яде оттам, даже понякога си обръща купичката. Има ли възможност да е бременна или просто е диваче? :ag:
Аватар
sunbabuty
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 12, 2014 11:21 am

@sunbabuty - Трябва да сложите жилището и на нивото на гърдите ви или очите ви. Когато се надвисвате над нея в опит да контактувате с нея ставате нещо като хищна птица и я плашите или стряскате.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sunbabuty » Съб Апр 12, 2014 12:02 pm

Ще се опитам да и намеря място на по-високо. Много голям проблем ли е ако се гледа отгоре не трябва ли да свикне по някое време? Също така клетката ми се отваря отгоре, това ще я стресира ли допълнително? Много се притеснявам, искам да се чувства добре вкъщи, гледам да я глезя с каквото мога и се надявам да свикне скоро с мен.
Аватар
sunbabuty
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Апр 12, 2014 5:21 pm

Да, проблем е и няма да свикне. Ти по този начин се явяваш хищника, за това се крие. Също така не е добре клетката да се отваря отгоре. Ще живее във вечен стрес и може изобщо да не ти се довери или да свикне с теб.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Bamo » Съб Апр 12, 2014 7:57 pm

Аз те съветвам да прочетеш преводите на meri за хамстерите, ще ти е много полезна информацията -> search.php?keywords=%D1%85%D0%B0%D0%BC%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80&terms=all&author=meri&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5
Bamo

Мнениеот sunbabuty » Нед Апр 13, 2014 10:12 am

Благодаря ви за отговорите, ще направя всичко възможно да й осигуря необходимото. Но имам спешен въпрос смених талаша на моята Деми, оставих малко от стария и я сложих в клетката и сега рие под него панически сякаш търси нещо. Преди си беше складирала много храна в единия ъгъл и не мога да разбера дали е бременна или просто си отделя. Дали си търси храната hsuh hsuh hsuh Помогнете ми!
Аватар
sunbabuty
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Нед Апр 13, 2014 4:14 pm

По принцип хамстерите си ровят и се крият в талаша. Може и храната да си търси, но не виждам проблем ако си има друга храна в клетката. Друг е въпроса прегледа ли добре какво има в талаша преди да го изхвърлиш. Може да е родила там.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот sunbabuty » Нед Апр 13, 2014 7:04 pm

Върнах малко от храната, която си беше запазила и спря да рови и аз вече съм спокойна. Явно и е било непознато в началото, защото малко пренаредих нещата вътре в клетката. :ah:
Аватар
sunbabuty
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Апр 13, 2014 7:50 pm

Не трябва да пренареждаш клетката без причина, защото това причинява стрес и безпокойство.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sunbabuty » Вто Апр 15, 2014 6:46 pm

А полезно ли е да яде тоалетна хартия, защото и сложих постелка в къщичката, където спи и тя я яде непрекъснато и даже я складира?
Аватар
sunbabuty
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Вто Апр 15, 2014 7:48 pm

Помисли малко- с какво според теб може да полезна тоалетната хартия за един хамстер? :ag: Ако имаш в предвид дали е вредна- не, не е, осен ако не е от тези ароматизираните и т.н. Може да слагаш, но да е от евтината и обикновена. Като я изхабиш може да сложиш ролката на хамстера да се занимава с нея и да си я гризе.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Bamo » Чет Апр 17, 2014 9:22 am

sunbabuty написа:А полезно ли е да яде тоалетна хартия, защото и сложих постелка в къщичката, където спи и тя я яде непрекъснато и даже я складира?

Сигурно няма да е голям проблем, но по-добре не я давай тая хартия. Все пак в производството се използват някакво количество химикали, които отнесени към масата на 70 килограмов човек не биха били проблем, но колко тежи хамстерчето ти?
И за ролките се отнася същото. А за да задържат цилиндричната форма на ролката се слага лепило. Дори само да гризе и да плюе, няма да е добре да се разложи това лепило от слюнката на хамстера и после да го поглъща.
За ароматизираната вече ти казаха, а пък най-вече тези новите ролки, които се разграждат във вода, кой знае какви химикали са там.

Я вземи му пусни някакви неотровни клончета (от ябълка, круша, върба) да си гризе. Като имаш предвид, че има и отровни такива (череша, кайсия). Повече за клоните тук. Зъбките му ще растат цял живот и с гризане трябва да си ги поддържа.

И хубаво е сега да прочетеш, кои храни са вредни за неговото здраве, защото в магазина голяма част са такива. Това, че нещо се продава, не значи че е полезно, а значи, че от него могат да се изкарат пари. Храненето е в основата на живота, но здравословното хранене е това, което определя неговото качество.
Bamo

Мнениеот Koset0 » Чет Апр 17, 2014 12:56 pm

Ето какво са писали относно обикновената тоалетна хартия във форум за хамстери : http://hamsterhideout.com/forum/topic/6 ... -hamsters/
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот sunbabuty » Чет Апр 17, 2014 8:32 pm

Благодаря ви за отговорите, съжалявам че задавам толкова, но много си я обичам вече и искам да и е хубаво при мен. :ah: Тоалетната хартия много я обича и за нула време изяжда, а рулото, което сложих не го е пипнала. Още имаме проблем с доверието - дава ми да я галя само докато хапва, а за вдигане и дума да не става, но се надявам с времето всичко да е точно. :ab:
Аватар
sunbabuty
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Чет Апр 17, 2014 10:47 pm

Слагай лакомства в ръката си и я слагай ниско в клетката, за да се качи хамстера в нея доброволно, за да вземе лакомството. Като правиш така редовно, би трябва да свикне, че нищо лошо няма да му направиш.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Bamo » Пет Апр 18, 2014 6:07 am

sunbabuty написа:Тоалетната хартия много я обича и за нула време изяжда

Гълта ли я?
Bamo

Мнениеот meri » Пет Апр 18, 2014 7:31 am

Ролото от тоалетна хартия не е опасно за хамстера. Тоалетната хартия може да се използва, но не трябва да бъде ароматизирана. Това, че хамстера я изпробва със зъби е нормално, те си строят гнездо така или тоалетна.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sunbabuty » Пет Апр 18, 2014 5:13 pm

Не я гълта, пълни си устата и я плюе в ъгъла при храната си и аз я вадя ако е събрала твърде много. Но забелязах сега в ъгъла, който ползва за тоалетна има нещо, което оранжевее и не знам дали е урина http://prikachi.com/images.php?images/14/7273014Y.jpg това е снимката, ако някой има представа да помага, ако не да я водя на ветеринар. [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
sunbabuty
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Апр 19, 2014 8:23 am

Сигурно си прави гнездо. Мисля, че няма за какво да се притесняваш. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sunbabuty » Сря Май 07, 2014 11:37 pm

Здравейте отново, много се стресирах тази вечер! Стори ми се че хамито ми мирише по странно, но си помислих, че сигурно ще се разгоним тези дни и не се усъмних много, но я взех да си поиграем и забелязах, че водата от поилката повече от половината беше изчезнала и се оказа, че се е развалила и изсипала в клетката. Талаша беше мокър и веднага като го видях го смених, но ми се стори, че пухито ми кихна няколко пъти! Знам, че е опасно ако хамстер се намокри, но тя не беше мокра, а само талаша. Помогнете ми! Да я водя ли на ветеринар още утре или да изчакам? [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
sunbabuty
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Чет Май 08, 2014 1:44 pm

Ако продължи да киха я заведи. Особено ако го прави прекалено често.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот sunbabuty » Чет Май 08, 2014 4:57 pm

Не е често, даже днес не съм я чувала въобще за щастие. Успокоих се вече :ay:
Аватар
sunbabuty
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Чет Май 08, 2014 6:45 pm

Понякога се случва и от талаша ако е прашен.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Май 08, 2014 9:36 pm

че водата от поилката повече от половината беше изчезнала и се оказа, че се е развалила и изсипала в клетката.

Това какво означава, че водата не се сменя редовно ли? Ако е така не е добре и е опасно.Поилката трябва да се мие всеки ден.
Ако не е удобна или е развалена поилката я смени. Да, не трябва да бъде мокро животното, нито да бъде на течение,лесно може да се простуди.
Еструса при женските е периодичен, примерно веднъж на 3-4 дни.Практически е невъзможно да се определи еструса. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sunbabuty » Пет Май 09, 2014 12:02 am

Водата я сменям всеки ден, беше се развалила и сега я смених. А еструса й го хванах вече и й го определям лесно. Благодаря ви за отговорите :ab:
Аватар
sunbabuty
Животинче с въпрос

Мнениеот sunbabuty » Пет Май 09, 2014 5:41 pm

Поилката се беше развалила, извинявам се, пропуснала съм :ah:
Аватар
sunbabuty
Животинче с въпрос

Всичко за хамстерите

Мнениеот Valeria89 » Нед Юли 06, 2014 2:28 am

Здравейте любители на хамстерчета, тук можем да си споделяме всичко за нашите хамстери. Аз преди имах 2 хамстера женската роди и раздадохме мъниците. Във вторник ще се сдобия с ново мини хамстерче, порачах клетка от интернет и ще пристигне във вторник и за това ще си го купя тогава, клетката е мъничка, но ми е достатъчна за 1 мини хамстерче, ще го пускам честичко да се разхожда. Ще гледам да е женско, но за съжаление сама ще трябва да го извадя и да му определя пола, защото продавачката в зоомагазина я е стрях и нищо не разбира. :ag: Когато си го взема ще кача снимки. Давайте идеи за име за женски хамстер за сега съм се спряла на Моли, Лейси и Еми. Вие как мислите? Ще се радвам да качите снимки на пухчетата си и да споделим опита си. :ab: [smile028.gif]
Персийка - Лора 8г.
Зайо - Джиджи 3г.
Куче - Сара 5г.
Мини Хамстер - *скоро*
Аватар
Valeria89
Животинче с въпрос

Re: Всичко за хамстерите

Мнениеот zoomaniak » Нед Юли 06, 2014 6:50 am

Фъфи :ba:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Юли 06, 2014 7:09 am

Това е темата за споделяне.... :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Valeria89 » Нед Юли 06, 2014 12:55 pm

Аз съм се объркала, мислех, че аз правя темата, но е имало такава. Нищо ще си споделяме тук :)
Персийка - Лора 8г.
Зайо - Джиджи 3г.
Куче - Сара 5г.
Мини Хамстер - *скоро*
Аватар
Valeria89
Животинче с въпрос

Мнениеот Valeria89 » Нед Юли 06, 2014 1:00 pm

Гадното, обаче е, че живея в малък град и имаме 2 зоомагазина, в единия имаше само един и беше голям, но забелязах, че има плешиви петна на гърба, а в другия си харесах 2 минита, но има някаква нова продавачка, която я е страх и грам не разбира от животни. Когато приятелката ми си взимаше нейното хамстерче от там аз извадих мишлето с кепче за рибки. -.- Ще я кажем на собственика, но него от доста време го няма в магазина, те имат магазин и в Бургас.
Персийка - Лора 8г.
Зайо - Джиджи 3г.
Куче - Сара 5г.
Мини Хамстер - *скоро*
Аватар
Valeria89
Животинче с въпрос

Мнениеот Valeria89 » Вто Юли 08, 2014 7:04 pm

Най-накрая вече хамстерчето е при мен момИченце е казва се Моли и е такова ангелче, тя сама дойде при мен в зоомагазина и вече дава да я пипам да я изкарвам и не ме хапе, а е тук от около 17:00. Другите бяха много палави и бягаха. Купих и крекер с разни залепени неща като слънчоглед, царевица, ечемик и т.н. Ще се опитам да прикача снимка Изображение [smile012.gif]
Персийка - Лора 8г.
Зайо - Джиджи 3г.
Куче - Сара 5г.
Мини Хамстер - *скоро*
Аватар
Valeria89
Животинче с въпрос

Re: Всичко за хамстерите - ЗА НАЧИНАЕЩИ

Мнениеот zdravko089 » Пет Апр 17, 2015 9:48 am

kap4ica96 написа:Имам един проблем с хамстера ми...Подут му е корема.Сигурно ще решите че ще ражда,но не е това защото си я купих преди два месеца и роди.Пък и в няма друг хамстер сама е!Какво може да е?!

Мисля че сигурно има газове. Това е много опасно пише го в нета. Но ще бъдеш най-сигурен/на ако го заведеш на ветеринар.
Аватар
zdravko089
Животинче с въпрос

Предишна

Назад към Гризачи