Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

ПОДПИШИ ПЕТИЦИЯТА- дискусия за бездомните животни

ПОДПИШИ ПЕТИЦИЯТА- дискусия за бездомните животни

Мнениеот sunny5 » Нед Апр 08, 2012 12:39 am

ПОДПИШИ И РАЗПРОСТРАНИ, защото няма време

Кажете НЕ на евтаназията на бездомните кучета на България. Ако си човешко същество, подпиши петицията и ти, и я разпространи. Да спрем безумието на кръвожадните психопати в България! Say NO to the euthanasia of a homeless dogs in Bulgaria. Sign the petition -
http://www.thepetitionsite.com/760/460/308/we-say-no-to-euthanasia-for-the-stray-dogs-of-bulgaria/?cid=FB_TA
sunny5
Животинче с въпрос

Re: ПОДПИШИ ПЕТИЦИЯТА

Мнениеот top4o » Нед Апр 08, 2012 9:46 am

ОТ мен имате един един глас. Само за големите котки не разбрах защо трябваше и за тях да попълня?! Няма проблем, дано повече хора се съберем. Това че едни кучета са нападнали, не значи че и другите са такива. Ако има 400 българи крадци, всички ли ме такива? Трябва всички да убият така ли?! Когато човек убие жестоко, животно получава присъда 1 година, а когато куче нахапе човек жестоко, присъдата е смърт. Ще потърся да видя има л Дог бг. ии в Без дом.
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Апр 10, 2012 8:28 pm

Сега ако отново върнат евтаназията...Обществото полудя!
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот lorasdawn » Сря Апр 11, 2012 8:39 am

Ако хората обичаха кучетата нямаше да има бездомни животни. Любовта е била винаги криворазбрана.
Аватар
lorasdawn
Животинче с въпрос

Мнениеот kotence » Сря Апр 11, 2012 3:04 pm

Много съм против това,главно защото на улицата има много кучета,които често храня.В двора на блока ми са се събрали няколко улични сладури,които цялата улица храни.Обикновено не кучетата са виновни за смъртните случаи или нараняванията на хората,а самите хора :ai: поне според мен.Кучето няма да те нападне,освен ако не му посегнеш. ( В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАИ ЕСТЕСТВЕНО)
Аватар
kotence
В ятото

Мнениеот Akeli » Нед Апр 15, 2012 1:48 pm

Аз също бих подписала петицията, защото има кутрета и кучета, които с нищо не са застрашили хората. Даже много от тях са подритвани и мерени с камъни от нас "човеците", просто без коментар, никакви закони не ни притесняват. Въпреки че нас българите не ни притесняват законите и, когато убиваме, изнасилваме или пък малтретираме децата си. По новините чух, че за едно бездомно куче ще бъдат отделени 4000лв... Направо не мога да повярвам. Първо колко от тези пари ще отидат за животното и колко ще бъдат прибрани в някой джоб и при условие, че сме в криза и режат бюджета на здравеопазването и образованието защо трябва толкова голяма сума да бъде отделяна за едно животно като половината от това ще бъде напълно достатъчна.
Офтопик:
Сега ако отново върнат евтаназията...Обществото полудя!

Ако питате мен обществото отдавна е полудяло и чудесен пример за това са всички скитащи сладури.

Много съм против това,главно защото на улицата има много кучета,които често храня.В двора на блока ми са се събрали няколко улични сладури,които цялата улица храни.Обикновено не кучетата са виновни за смъртните случаи или нараняванията на хората,а самите хора :ai: поне според мен.Кучето няма да те нападне,освен ако не му посегнеш. ( В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАИ ЕСТЕСТВЕНО)

Когато човек убие жестоко, животно получава присъда 1 година, а когато куче нахапе човек жестоко, присъдата е смърт.

Да съгласна съм, че много от убийците не получават присъда заради скапаната ни съдебна система, но това значили, че зверовете като някои кучета трябва да бъдат помилвани само с една кастрация. Хора, огледайте се, тук в България няма кой да се занимава с тези животни и да ги превъзпитава. Най - много да ядат бой в тези приюти.
Много кучета биват хранени от хора, на които им е жал, евала, за което. Но какво става като на тези животни започнат да им се подхвърля сурово месо ?!! Една от братовчедките ми живее в София и честно казано доста кучета са я гонили по път към спирката за университета и, а тя не от хората, които рано сутрин или пък въобще ще тръгнат да предизвикват бездомните кучета. Какво да кажем за скорошният случай на възрастният професор и той ли е предизвикал бездомните в този случай буквално бих казала "песове", че да го нахапят толкова зверски - да свалят мускулатурата на долните му крайници. Или пък да споменем случай с ромското дете, на което половината част от главата му е била нагризина от същата тази глутница.
Не винаги тези бездомни животни са толкова невинни, макар че, за да се бездомни сме виновни само ние!!!!

Дете на година и половина е било нападнато и влачено от бездомни кучета в антоновското село Любичево, съобщи директорът на болницата в Търговище.

За късмет детето се е разминало само с охлузвания, ако обаче беше умряло като възрастният професор. Какво щяха да кажат на майка му, ами ние ще ги кастрираме. :ai:

И все пак не съм съгласна, че всички бездомни животинки трябва да бъдат убити, защото по-голямата част от тях са напълно невинни.
"I will always stand my ground..."
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот top4o » Нед Апр 15, 2012 2:35 pm

Съгласна съм агресивните кучета, който са убили, нападнали човек, да се приспят. Но... има едно голямо Но, защо тези кучета са такива? Защото от малки са ритани, с рязани опашки от някое хлапе, одирани, заливани с киселина, с извадени очи, с разпорен корем, забучени на кол и още куп извращения. Хора, това са кучета, това са животни, те не мислят, като нас, не са извратени като нас. Те мразят хората, затова и ги нападат, понякога разкъсват. Но не съм чула куче, което да е направило някое от горе изброените на човек, а вие? Ще съм съгласна да умъртвяват тези кучета, когато и за тези изверги, подиграли се така с животните се приеме смъртната присъда. В доста по-напреднали страни тя е приета. Изяждайки бонбон и не знам какво вътре, човек умира. Не смятам, че е жестоко, ако някой посегне на моето животно, моята чинчила, ако някой я убие, бих отвърнала със същото. Всеки може да ме смята, за побъркана, но това е моето мнение и никой няма да го промени. Ако се приеме този закон, бих направила всичко възможно, за да не се изпълни.
Пак казвам, съгласна съм да се приспят, агресивни кучета, но и да се прави нещо с такива хора - убиици.
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Akeli » Нед Апр 15, 2012 3:53 pm

top4o написа:Съгласна съм агресивните кучета, който са убили, нападнали човек, да се приспят. Но... има едно голямо Но, защо тези кучета са такива? Защото от малки са ритани, с рязани опашки от някое хлапе, одирани, заливани с киселина, с извадени очи, с разпорен корем, забучени на кол и още куп извращения. Хора, това са кучета, това са животни, те не мислят, като нас, не са извратени като нас. Те мразят хората, затова и ги нападат, понякога разкъсват. Но не съм чула куче, което да е направило някое от горе изброените на човек, а вие? Ще съм съгласна да умъртвяват тези кучета, когато и за тези изверги, подиграли се така с животните се приеме смъртната присъда. В доста по-напреднали страни тя е приета. Изяждайки бонбон и не знам какво вътре, човек умира. Не смятам, че е жестоко, ако някой посегне на моето животно, моята чинчила, ако някой я убие, бих отвърнала със същото. Всеки може да ме смята, за побъркана, но това е моето мнение и никой няма да го промени. Ако се приеме този закон, бих направила всичко възможно, за да не се изпълни.
Пак казвам, съгласна съм да се приспят, агресивни кучета, но и да се прави нещо с такива хора - убиици.

Деси, аз съм съгласна с теб, че хората, които зверстват така над горките животинки трябва да получат присъда, което е почти невъзможно тук. Даже и протестите рядко имат ефект. Трябва още много вода да изтече, за да има ефективни присъди. Нека помислим, защо правителството се заинтересува точно сега от бездомните кучета, много просто, заради скорошния случай с възрастният човек. И понеже, ако не се направи нищо по въпроса народа ще започне да негодува те взимат под внимание проблема. Да, обаче кажи ми колко хора ще се обадят, ако някое куче е пребито или осакатено - не много. Ето и това е проблема, затова и присъди за тези хора няма.
Но за едно може и да поспоря - не мисля че на насилието - някои нарани твое животно, трябва да се отвръща с насилие - ти да претрепеш този някой. Така нещата няма да се променят. Проблемите трябва да се решават с помощта на съдебната система и държавата, иначе би настанало анархия, ако всеки реши да раздава сам правосъдие. За какво тогава са ни закони ?! А това, че в България такава система липсва / гражданин - проблем - нарушител - съд - присъда/ е съвсем отделен въпрос. Както казах и аз ще подпиша петицията, защото има животинки, които не заслужават да бъдат убити. Да, не си чула куче да залее човек с киселина просто, защото не може, те правят това, което могат - а именно хапят и разкъсват на воля. И да, ние имаме вина, за да са те такива, но тава не значи, че трябва да бъдат помилвани, защото аз, ти или жертвите на тези глутници каква вина имаме ?
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот top4o » Нед Апр 15, 2012 5:07 pm

О, няма да споря. Не няма да убия човека, ще поискам това от държавата, но ако не се изпълни, да ще го направя. :bu: А според теб какво трябва да се прави с кучетата?
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Akeli » Нед Апр 15, 2012 5:48 pm

С кои кучета ?
Кучетата наранявали хора трябва да се приспят поне според мен, а за останалите да се погрижат в приюти както трябва.
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот top4o » Нед Апр 15, 2012 7:26 pm

А ако никой не иска такъв любимец, заради нещата наговорени за тях, какво правим?
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Akeli » Нед Апр 15, 2012 8:14 pm

А, значи сега да мълча и да не казвам фактите за бездомните кучета, които вилнеят, за да може някой да ги вземе като домашни любимци. Деси, ако някой иска да направи добро и да си вземе кученце няма да се повлияе от моя коментар, а ще отиде до някой приют и ще си избере някое кутре. В такъв случай по твоята логика дай да не говорим за престъпленията, които се случват в страната ни, защото никой няма да иска да дойде и да инвестира в нея. Като си мълчим не решаваме проблема. Не можем да говорим колко лоши неща се случват, но да го правим избирателно. Тоест след като обичаме животните дай само да говорим как хората ги малтретират, но да си премълчим, когато тези животни те нападат, защото може някой да се откаже да си вземе домашен любимец от приют. Проблема трябва да се коментира и да се намери решение, примерно от 4000лв на куче, да се отдели една част, за да се плати на човек, който да се занимава с характера на даденото животно, който с времето може да се промени към по-добър.

Офтопик:
Странно, че във форума и фейсбук ние потребителите + моя милост пишем за жестокостите с животни, но никой не споменава жестокостите причинени от животни. Да, за да са такива тези бездомни кучета сме виновни само ние хората.
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот top4o » Нед Апр 15, 2012 8:21 pm

Ха - ха, :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: , съвсем не мисля, че някой ще се повлияе от моето или твоето виждане за нещата. Много мразя да се казва - по твоята логика, никой не знае каква ми е логиката, нито аз вашата. Имам предвид, че хората ще си взимат породисти кученца, в което няма нищо лошо, мисля твоето куче също е такова, както беше и моето. Та например моята майка, смята, че всички кучета улични са потенциални убийци. Как да и обясня, че не е така. Как да и обясня защо са такива? В моя квартал точно след инцидента, дойдоха две, глутници, тичащи след колита и лаещи хората. И какво, тя как да ми повярва, че кучетата са хрисими? За нея, след като е улично е злобно... Защото не се говори за хората как убиват кучета и котки. Е, не вярвам майка ми да вземе куче, след като така преувеличават нещата. А дали ще е само тя? Не ми изопачавай думите Акели, не съм казала това което ти твърдиш, че е по моята логика. :ai:
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Akeli » Нед Апр 15, 2012 10:08 pm

Пишейки го, аз приемам, че ти така мислиш съответно казвам - по твоята логика, въобще не съм ти изопачавала думите. Аз не знам какво ти се върти в главата - съдя по това , което си написала.
Защото не се говори за хората как убиват кучета и котки.

Ето ти го и отговора защо говорим само ние по форумите, които се интересуваме от животни :
Нека помислим, защо правителството се заинтересува точно сега от бездомните кучета, много просто, заради скорошния случай с възрастният човек. И понеже, ако не се направи нищо по въпроса народа ще започне да негодува те взимат под внимание проблема. Да, обаче кажи ми колко хора ще се обадят, ако някое куче е пребито или осакатено - не много. Ето и това е проблема, затова и присъди за тези хора няма.

И защо мислиш, че всичко е преувеличено, ти била ли си там, съответно и аз не мога да твърдя, че това, което казват по медиите е истина, но фактите са налице - видя се кръвта в репортажа и човека си почина. А това дали ще успееш да убедиш майка си или който и да е друг, зависи само от човека, който стои срещу теб.
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот top4o » Пон Апр 16, 2012 8:23 am

Ми след като прочетох в дог бг, темата реших, че е изопачено.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот top4o » Пон Апр 16, 2012 9:22 am

Акели, ти видя ли"агресивните кучета от Малинова долина" на снимка. Аз ги видях, и не са агресивни. По инфото което прочетох за тях, не се знае кой са виновните. Но всички от Малинова долина, най-вероятно ще ги приспят, егати законите има в тая държава. Вчера ги четох, и си ги записвах на лист, даже. :bu:
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот iv24 » Пон Апр 16, 2012 11:12 am

Понякога евтаназията е най-доброто решение. smiley24
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Апр 16, 2012 11:35 am

Чета коментарите тук-там и се чудя....човешки същества ли пишат???
Знам,че много хора мразят животните,но такова чудо.......
Освен това,защо институциите не решат проблема с изоставяне на кучетата?
До кога ще намираме по улицата малки кучета/котета?
До кога домашните животни няма да се кастрират.....а ще се изоставя поколението?
Евтаназията не е решение и никога не е била...Ще дойдат други на тяхно място.
Порочния кръг никога няма да спре,докато хората не се осъзнаят и не въдят "уникални" поколения.
И мненията за това,как базата данни не работела,за какво са чиповете и т.н. е глупава......питам такива хора......КЪДЕ Е ВАШЕТО СЪЗНАНИЕ КАТО ГРАЖДАНИ? ЗАЩО ИЗОСТАВЯТЕ ЖИВОТНИ,РАЗВЪЖДАТЕ??????

Както с много други неща,хората са свикнали друг да поеме тяхната отговорност, да се погрижи за това,което не желаят(така е и с изоставените деца,така и с животните).
Никой не е длъжен ,никой не трябва да поправя грешките на другите........кога ще се разбере????

Другия ми домашен любимец, който изгубих е Зак от темата "Помощ". Имаше разтройство и 4 пъти го водихме на вет, а той не се оправяше. Тогава татко каза "Аз куче през живота си не съм водил на доктор - не може така !" Един ден дядо ме пита къде има сезал и аз му го показах. Тогава тръгвах на училище и видях Зак вързан със сезала - щяха да го пускат в полето. Това беше най-тежкият миг в живота ми

Хорската тъпотия няма край......
Как да убедиш такива хора,че това е живо същество и се нуждае от лекар.Как да убедиш такива,че не правят добро,как да ги убедиш,че не трябва да отглеждат животни, да ги изоставят.
Как да им се обясни,че за състоянието на животното СА ВИНОВНИ САМИТЕ СТОПАНИ И НЕ ТОВА Е НАЧИНА.

Какво ли да коментираме.....властта си знае нейното(крива,права,няма значение).Освен това журналистите винаги изопачават.И аз не искам животни по улицата....и то заради самите тях,това тяхното не е живот.
Някой от вас знае ли какво става и как се държат с тях в "приютите"??? Какви са условията там?
С какво е виновно животното,че се е оказало на улицата или е плод на междусъседска скачка?
Те просто.....оцеляват.....
И как ще се определя агресията......тука няма етолози,и да има......Хората учат за това,а не....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот top4o » Пон Апр 16, 2012 12:38 pm

Напълно подкрепям мнението на Мери.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Апр 16, 2012 1:26 pm

Не съм чела всички коментари,но видях някой които много ме изнервиха.Акели,коментара ти да се приберат всички кучета в приюти е толкова банален вече и НЕОСЪЩЕСТВИМ,за Бога разберете го.И евтаназията няма да помогне.Решението е да се стегне контрола върху домашните и дворните животни.Така както аз,Мери и много други стопани кастрират,лекуват,ваксинират и тн. отговорно кучето си,значи могат и другите хора,който са взели куче,независимо за аксесоар,пазач или каквото и да е друго.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот top4o » Пон Апр 16, 2012 2:03 pm

iv24 написа:Понякога евтаназията е най-доброто решение. smiley24

Кога, да избием всички кучета, само защото са улични. Много добър избор! :bu:
Другия ми домашен любимец, който изгубих е Зак от темата "Помощ". Имаше разтройство и 4 пъти го водихме на вет, а той не се оправяше. Тогава татко каза "Аз куче през живота си не съм водил на доктор - не може така !" Един ден дядо ме пита къде има сезал и аз му го показах. Тогава тръгвах на училище и видях Зак вързан със сезала - щяха да го пускат в полето. Това беше най-тежкият миг в живота ми, относно за това, и в темата не издържах и писах. Сърцето ми се сви, направо!!!
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Апр 16, 2012 2:30 pm

Да не говорим за тази смехория,която всички тиражират......"като ги обичате,вземете си ги у вас".

Аз или някой друг не сме длъжни да отглеждаме кучетата,които хората си изоставят.....но го правим,защото не можем да подминем страдащо животно.
Ако не ги изоставяха,дали щеше да има толкова много?
Освен това,жаждата за печелене на лесни пари кара хората да плодят породоподобните си кучета....резултата се знае.....
Може да е жестоко,но аз не съм съгласна и за хората,които изоставят децата си,щом не могат да поемат отговорност.Нали така е по-лесно...държавата ще се погрижи.
Може да няма място за сравнение с хората.......но еднаквото е,че всичко произлиза от хората.
Но не можем да отглеждаме всички,невъзможно е.Те дворните кучета са на целия град,и когато стане белята....нямат собственик.Пародия,пародия.......
Разхождат се свободно,оплождат....а малките,когато се родят имат "чудесна "съдба.....реката,кофата за смет,чувала,полето........и много рядко стопанин.
И каква е тяхната вина?????

Много мога да пиша,не искам,дори не знам защо започнах.
Така,както аз съм отговорен стопанин и моите кучета имат всичко,и са кастрирани.........това важи и за другите.Как аз мога,а те не могат??? Защо???
Не съм длъжна да се тормозя,когато видя изоставено животно,да се чудя какво да го правя,как да го нахраня,къде да го сложа.И когато не мога......отминавам с много болка в сърцето и не спирам да мисля какво ще му се случи? Някой ще кажат,че съм луда.......ами да,а какви сте вие,които убивате,измъчвате.,тровите???
Моята вина е ,че нямам възможност.......а вашата.....омразата,злобата.......

Та нали всички ние,които помагаме.......имаме семейства,деца,внуци.......как да приберем всички изоставени животни?
Как да поемем финансово и морално чуждата отговорност??? КАК???

Само ако хората имаха малко съвест.......нямаше да е така.
Аз съм за евтаназия само на много болни животни,за да не се мъчат горките.
Аватар
meri
Пчела работник

Re: ПОДПИШИ ПЕТИЦИЯТА- дискусия за бездомните животни

Мнениеот top4o » Пон Апр 16, 2012 3:17 pm

Само едно се чудя, какво ще правим ако приемат закона, аз лично не мога да се примиря, просто така, и сигурно ще скрия доста кучета, който не са агресивни и ми позволят да го направя.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот iv24 » Пон Апр 16, 2012 3:19 pm

Кога, да избием всички кучета, само защото са улични. Много добър избор! :bu:

Никъде не съм казвала така, затова не си мисли че говоря за всяка ситуация.

Аз съм за евтаназия само на много болни животни,за да не се мъчат горките.

Точно това имах предвид с поста си. Не знам за вас, но аз какви ли не болни кучета съм виждала... И не само болни - виждала съм и много слаби, които предполагам след не повече от 2 седмици са умряли... Да не говорим какви домашни кучета, които имат стопани съм виждала... по - зле и от уличните.

И сега ще ви кажа и защо хората не се грижат за кучетата. Първо - не знаят как, особено възрастните хора. Като им се разболее и го изхвърлят. Не говоря за всички хора, а за неотговорните стопани. След няколко дни навън, кучето огладнява и започва да ходи след хората например. Понеже повече хора си мислят че ще ги ухапе, те го удрят, ритат и гонят. Кучето започва да става агресивно и започва да напада хората за да се храни и за да не го направят те първи. След известно време се раджат кученца, които също трябва да ядат и да оцеляват. Сформира се глутница, кучетата нахапват някой човек и тогава вече държава решава че е нужна евтаназия. Разбира се, не много кучета стават такива, но случаите за нападнати хора също не са малко.
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот top4o » Пон Апр 16, 2012 3:25 pm

Само едно се чудя, какво ще правим ако приемат закона?
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот iv24 » Пон Апр 16, 2012 3:28 pm

Нищо не можем да направим..
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Апр 16, 2012 3:44 pm

Надявам се да не го приемат,ще видим.
Вижте какво ми написа една приятелка от Гърция.

на всяка улица си има хранилки и поилки
от общината поставени

Тука общината ще ги убива,смешна и жалка картинка сме ние.Не цивилизована нация, а племе от 2 век.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Akeli » Пон Апр 16, 2012 4:12 pm

Дам, Мери постовете ти са много на място... закона не трябва да се приема, но трябва да се вземат мерки за болните и агресивни кучета. Също бих искала да попитам вас - смятате ли, че ако закона се приема той ще бъде изпълняван стриктно или ще е като останалите закони за животните, като примерно глобите за изхвърляне на домашни любимци на улицата ?
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот meri » Пон Апр 16, 2012 4:44 pm

А аз смятам,че трябва да зададеш този въпрос на органите отговорни за това.Не само да измислят закони удобни за тях,но и да ги изпълняват.Не смятам,че ние хората,които защитаваме кучетата трябва да отговаряме за безхаберието на държавата.Не мойте джобове се напълниха със средствата отпуснати за животните.

Я да те питам,твоето куче има ли чип,кастрирано ли е ,регистрирано ли е,плаща ли се данък за него? Съвестно изпълняваш закона,нали?
Не може човек да изисква нещо си,а сам да не спазва нищо......повечето стопани са такива.После за какво изобщо говорим?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот top4o » Пон Апр 16, 2012 5:55 pm

Доколкото прочетох в нета, пише че, за куче което е кастрирано, не се плаща данък.
А ако приемат закона, според мен, убииците на кучета, ще се настървят още повече, и сами ще изпълняват закона. Лично аз, не бих, искала да се приеме, и бих се опитала да направя нещо, за да не се изпълни.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот top4o » Пон Апр 16, 2012 5:59 pm

iv24 написа:Нищо не можем да направим..

Ето лошото на българите. Гърците една седмица, например, не взимаха домати. Защо? Защото саа задружни и не смятат, че няма да постигнат нищо. Колко хора сме ние, колко са управляващите? Вярно, в другите държави протестите са и кървави, но трябва ли да се примиряваме с всичко? Ние, сме овце. Оплакваме се в домовете си, но не смеем да излезем на протест. Страх ни е? От какво от 300 човека, управляващи. Или колкото са там, не ме интересува бройката.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Апр 16, 2012 6:53 pm

Метода на политиците и най-вече медиите в момента е манипулативен спрямо хората.Спрягат точно наболелите въпроси за кучетата,за да отклонят вниманието на хората от други важни неща.И така без да се усетим,един ден се събуждаме с новия абсурден закон.Никой не ни е крив,че сме стадо овце,накъдето ни водят.....и вървим.
Да не говорим колко по-важни неща има....

Ето един прост пример,в последно време колко автобуси изгоряха,в някой от тях бяха деца,чий деца ви питам.......Защо никой не протестира срещу тези компании-убийци,няма как да ги наречем по друг начин,защото един неизправен автобус е това,а неговия шофьор убиец.Кой обърна внимание на обществото върху това,само кратки репортажи ....да се оправят семействата.В нормална държава не само министъра трябваше да подаде оставка,а да се потърси и вината на отговорните лица.
И колко много такива случаи има,за които дори не знаем.Не говорим за пияните шофьори,непълнолетните и т.н.
Много интересно разсъждават някой хора,накъдето ги насочат,натам "крещят".

А хората са го казали....."Ако ти е писано да умреш в самолетна катастрофа,няма да те блъсне влак.Дори да отидеш на край света,никой не може да си избяга от съдбата."

И ето как от трагедията на едно семейство стана политически въпрос......нарочиха кучетата.
А защо вие кряскащите не попитате скъпия си кмет и управляващи......къде бяхте,че го допуснахте ???
Защо искат да изопачат закона с поредното промиване на мозъци?
Никой,ама никой не иска да има нахапани....осакатени деца и възрастни,но и никой не трябва да носи чуждата вина.
Кучето е животно и постъпва като такова,а хората.......те са озверели повече и от животните.
Защо се търпят издевателствата над животните......има закон,а кой е осъден .....никой,и защо......защото институциите не си вършат работата.
Как можем да искаме от едно животно да знае,че мястото му не е на улицата,че не трябва да хапе.

Да вземем да застреляме или отровим всички,които изхвърлят животни или развъждат за печалба,че те над закона ли са???

Смешни са някой хора,не мислят с главите си,не виждат реалния проблем.......крият се като щрауса.......срамота е в 21 век да има такова мислене.
Срамота е ,че се наричате......"хора".
Утре можете да решите,че някое дете/възрастен ви пречи....ще го убиете/отровите ли?
А жертвите на грабежи,знаете ли колко хора остават сакати,някой има ли идея как се чувстват тези хора,защо никой не им помага.......къде сте господа журналисти,показвате някакви кадри,които са за 5 мин. и отбивате номера.А те трябва всеки ден да се движат по улицата....където не само кучетата са опасни? Да не говорим за хората-инвалиди? Нали приоритет е човека....докажете ,че е така, аз не ви вярвам.
Животните са беззащитни и за това са лесна цел за всеки политик.
Не искам да ме хапят мен,внуците,децата ми.....защо не си вършат работата,защо кучетата се множат?
Защо никой не държи сметка.......стопаните на некастрирани кучета трябва да плащат солени глоби.
Кой ще ни защити от най-големия ни враг- човека???
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kitana » Пон Апр 16, 2012 7:53 pm

Няма да подпиша такава петиция.
ПО "белите" страни, които всички бленувате, евтаназия се извършва след 14 дни престой в приюта и съм съгласна това да бъде прието и тук.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот top4o » Пон Апр 16, 2012 8:04 pm

Аз не съм, и ще се постарая закона ако се приеме да се провали.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Akeli » Пон Апр 16, 2012 8:16 pm

Нека ви успокоя кучето ми е кастрирано и с чип, данък не съм плащала, но не съм и наясно с това.
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот top4o » Пон Апр 16, 2012 8:30 pm

Аз съм спокойна, дори нямам куче.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Апр 16, 2012 8:38 pm

http://www.zoomania.org/?p=13867

http://www.zoomania.org/?p=13090

Има още интересни статии в портала.И хора,които са много по-наясно от нас с проблема и причината за нерешаването му.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот top4o » Пон Апр 16, 2012 9:07 pm

Ако си гледала филма предай нататък...може би, ще разбереш какво имам предвид. Не ми се спори, но да аз бих се опитала да мотивирам хората да променят света, или малка част от него.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот kitana » Пон Апр 16, 2012 9:10 pm

Закона за евтаназия ще бъде приет, да. Всяка нормална логика води точно там.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот iv24 » Пон Апр 16, 2012 9:20 pm

Не можеш нищо да промениш, та ти си на 12. Мястото на децата не е на протест. И стига сте сравнявали България с другите държави, защото НЕ Е. Аз не вярвам изобщо да се приеме този закон, пък камо ли да се изпълни. Нали се сещате, че трябват пари за това? И кой ще ги отдели? Никой.
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот kitana » Пон Апр 16, 2012 9:23 pm

Евтаназията след 14 дневен срок би спестила голямо количество от парите, за които споменаваш. И да, определено, ако не сега, то след известно време ще се приеме. Спестява и от строенето на приюти.
Просто е въпрос на време.
А тея изкукали бабки и лелки, хранещи по емнайсет помияра, осиновяващи емнайсет бездомни кучета, които ги пускат пак на улицата, ще останат с пръст в уста. ДА си осиновител на 100 кучета... нормално ли е?
Дечица, стига се пънахте.
Евтаназия ще има. Както казах - въпрос на време.
Да не говорим, че нелегална евтаназия има и сега.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот iv24 » Пон Апр 16, 2012 9:27 pm

Да, има, но никой не говори за нея, защото все са виновни кучетата... [smile3537.gif]
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот kitana » Пон Апр 16, 2012 9:32 pm

iv24 написа:Да, има, но никой не говори за нея, защото все са виновни кучетата... [smile3537.gif]

Кучетата наръфаха професора. И какво стана? Някава побъркана леличка от Австрия дойде и заяви, че ги осиновява. А всъщност? Кучетата са си там- в квартала. Със сигурност там ще има някой, който да им поднесе заветната купичка .....И така ли е по-добре? Не, разбира се!
Кучетата не са виновни сами по себе си за това, което са. Но са НАПАСТ. Напаст, която яде хора.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Апр 16, 2012 9:32 pm

Да не говорим,че заради такива "доброжелатели" умират и домашни кучета,нека не го забравяме.
Напаст....пусната от хората.........е каквото повикало,това се и обадило.Хората ги пускат,кучетата ги хапят......омагьосан кръг.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kitana » Пон Апр 16, 2012 9:35 pm

meri написа:Да не говорим,че заради такива "доброжелатели" умират и домашни кучета,нека не го забравяме.

А който си е възпитал кучето да не яде от земята... го боли...
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот lorasdawn » Вто Апр 17, 2012 8:16 am

meri написа:Не цивилизована нация, а племе от 2 век.

Духа на патриотизъм винаги ми е харесвал в българите. Уникален е. Е, коя съм аз, че да ви казвам как да се чувствате.

Тука сте прави за кастрацията, регистрацията, данъците и т.н. Кагото човек даде 300-400 лева за домашното си куче, ще се вразуми. Обаче дори и с всички с некастрирани кучета да се направи всичко това, бездомните на улицата остават. Ще кажете, че и те се подлагат на кастрация. Добре, ще живея 5 - 10 години и ще умрат, но тази кастрация няма ли да е плащаме ние. Е, предполагам че и евтаназията ще е плащаме пак ние.
Аз обичам животните, но съм за евтаназията. Във втори век едва ли смъртта е била толкова хуманна. Ако искате в квартала ви да няма източник на кучешка тения, бълхи и подобни други красоти трябва да приемете евтаназията на бездомните и сериозната грижа към домашните кучета.
Аватар
lorasdawn
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Апр 17, 2012 9:36 am

А какво да кажем за стопаните,които не обезпаразитяват или не ваксинират своите кучета,те също са приносители на заболявания(много ги има,дори ще се учудите,така както не слагат чип,не плащат данък),не се грижат за здравето на животните си.
По тази логика трябва да се евтаназират и те.....защото са приносители.
Не ми се слушат приказки като......." не е вярно,домашните кучета си имат всичко"......да ама не, да не говорим как всеки ден форума е пълен с теми и проблеми именно от такива животни.......защо ли, защото стопаните са безотговорни,събират кучетата си с другите и след това.......кой крив??? Уличните ли???
Нека гледаме реално на нещата......избиват се тези, хората изхвърлят други и .....???
Нечий джобове отново се пълнят,истерията си остава,медиите си раздухват.....живота си продължава.

Не патриотизъм,а разум.......защото хората,които не се грижат за животните си,какви са???
Всичко плащаме ние....дори и храната на депутатите,заплатите.......всичко.
Източник на кучешка тения,краста,бълхи,хепатит и т.н.......също са и домашните необезпаразитени и неваксинирани кучета......защо никой не го смята?
Да не говорим за дворните кучета,доста често пуснати на разходка сами.......те също са носители,а едно животно на улицата без стопанин,какво е??? Кой отговаря за него, кой плаща поразиите,които върши, болестите които разнася?
Лесно е да се мисли избирателно.....каквото ни харесва само,пък другото....

И ако случайно домашното ти куче ухапе някой......какво?
Нима ще те осъдят,ще те глобят? Не вярвам.......
Защо няма статистика ........колко домашни кучета са причинили рани и травми на хората,защо тези кучета не са евтаназирани,както е редно,защо стопаните им не са в затвора или глобени?
Защото много от тези "стопани" пускат кучетата си сами на улицата.
Дори изхвърлят поколението на скъпите си "чистокръвни" кучета.
Не мога да разбера защо хората заслепени от злобата и омразата си не виждат истината.
Това,че едно куче е домашно не означава нищо......особено,когато стопанина е безотговорен и не му пука какво прави кучето му.
Къде ходи и защо не спазва правилата,закона.......тях кой ще накаже?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот top4o » Вто Апр 17, 2012 10:00 am

Другия ми домашен любимец, който изгубих е Зак от темата "Помощ". Имаше разтройство и 4 пъти го водихме на вет, а той не се оправяше. Тогава татко каза "Аз куче през живота си не съм водил на доктор - не може така !" Един ден дядо ме пита къде има сезал и аз му го показах. Тогава тръгвах на училище и видях Зак вързан със сезала - щяха да го пускат в полето. Това беше най-тежкият миг в живота ми, относно за това, и в темата не издържах и писах. Сърцето ми се сви, направо!!!
Офтопик:
(1) Забранява се проявата на жестокост към животните.

(2) За жестокост се смятат:

1. (изм. - ДВ, бр. 92 от 2011 г.) всяко действие или бездействие, което причинява продължително или повтарящо се страдание на животното, или увреждане на здравето му или стрес;

2. действия по чл. 151 от Закона за ветеринарномедицинската дейност;

3. нарушаване на принципа на добрата практика по отглеждане на животни, когато това води до вредни последици за здравето на животните;

4. увеличаване агресивността на животните чрез селекция или обучение в агресивност към други животни и хора;

5. използване на строги и електрически нашийници, електрически остени, химически дразнещи или увреждащи субстанции или на технически уреди, помощни средства или приспособления, които целят да се повлияе върху поведението на животно, като му се причинява силен страх и болка;

6. организиране на тренировки и състезания по настилки, които увреждат крайниците;

7. използване на животни за филмови снимки, реклама и изложби, при които им се причинява болка, страдание, увреждане или стрес;

8. принуждаване на животни към усилия, които им причиняват болка, страдание, увреждане или стрес;

9. излагане на животни на температурни или други неблагоприятни атмосферни влияния, недостиг на кислород или ограничаване на свободното им движение, които им причиняват болка, страдание, увреждане или стрес;

10. изоставяне на животни;

11. използване на живи животни за хранене на животни, с изключение на тези, чиято биология го изисква;

12. лишаване на животни от почивка;

13. подлагане на физическо натоварване на болни, наранени или стресирани животни;

14. пускане на свобода на животни, които са отглеждани от хората, в случай, че предварително не са подготвени за оцеляване в естествена среда;

15. ампутиране или кастриране с помощта на еластичен пръстен;

16. пълно или частично ампутиране на части от тялото или отстраняване на органи на животни;

17. подковаване на копитни животни с вредни подкови;

18. отглеждане, използване и умъртвяване на кучета и котки за добиване на кожи и месо, за производство на храна, както и внасяне и изнасяне на кучешки и котешки кожи и месо;

19. купиране на ушите и опашките с цел промяна на външния вид на животните;

20. отстраняване на нокти, зъби и гласни връзки;

21. излагане в магазини, заведения за обществено хранене и други увеселителни или питейни заведения на всички видове бозайници, примати, птици и влечуги и на опасни декоративни животни;

22. извършване на пропаганда, популяризиране или подстрекаване по какъвто и да е начин, пряко или косвено, на насилие към животни;

23. сексуално малтретиране на животни.

(3) Действията по ал. 2, т. 16, 19 и 20 се допускат, когато:

1. извършването им е необходимо по ветеринарномедицинско предписание или процедурата се налага, за да се запазят животът, здравето и доброто състояние на животното;

2. процедурата е предназначена за научни и изследователски цели в съответствие със Закона за ветеринарномедицинската дейност;

3. стерилизацията или кастрацията е необходима за ограничаване на размножаването на животни;

4. са извършени според изискванията на Закона за лова и опазване на дивеча;

5. процедурата е необходима за:

а) предотвратяване на значително нараняване на животните;

б) защитата на други животни.

Нещо, доста от нещата, стават, а май не съм чувала за такива наказани...
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот lorasdawn » Вто Апр 17, 2012 10:04 am

Кой чете законите :Д Първо хората трябва де се ограмотят, а после всчко останало

Това Закона за защита на животните ли е?
Аватар
lorasdawn
Животинче с въпрос

Мнениеот top4o » Вто Апр 17, 2012 11:13 am

Да!
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Апр 17, 2012 11:19 am

:ag:Дори сега да избият всичко, пак няма да се реши проблема. А проблема е в нас. Едните(общински съветници, кметове, кметици и депутати) са алчници, а другите(народа) са тъпи. Ама много тъпи. :ay: Все още има хора, които заплождат за здраве и не ги вълнува какво ще се случи с малките. Навсякъде са, дори и тук ги има. И за тях това е геройство. По паркинги, гаражчета и селца всички кучета се скъсват да раждат и поколението захранва градовете. Няма контрол от органите, защото се усвояват едни пари(много пари), а тях това ги устройва. Докато един бус на Еко-то харчи 200 лева на едно излизане при пробег 10-20км проблем ще има, как няма да има. :ag: Ние не сме се занимавали с транспорт, от Марс падаме и не знаем какви са разходите. Ами само това ли е? И какво искате от народ, който плюе по улиците, хвърля си фаса, памперсите и превръзките по улиците? Който поне веднъж е напускал България знае, че в другите държави няма такова безобразие. Хората просто искат да им е хубаво и сами следят за това. Пазят чисто, не плодят безразборно и спазват закона. Да не би в Париж да не си плащат данъците? Стотици по центъра и един фас да не видиш, една найлонова торбичка и глутници няма. цък,цък,цък.. на българина му остава едно цъкане с език и като се върне пак започва да хвърля, щото си плащал данъците. :ag: Ние тук чакаме да дойде Бойко, Иванчо, Хасанчо и да ни реши проблема. Няма да стане. Евтаназията също струва пари, че и като се изгори трупа не може да го върнеш повече.. :ag: Ще се доверим като ни посочат една завишена бройка приспани животни на хартийка. И с мили очички поредният шев на Еко-то ще обясни, че се работи, докато поредния човек лежи нахапан.

Аз също съм против глутниците и тези дето сипят помия по кофите. Да, такива глутници трябва да се разбиват и да се храни на отдалечени места. Кучетата, нахапали човек трябва да се прибират и да се приспиват. Но не започнат ли да работят и самите хората не се ли променят оправия няма да има. Само с рев не става.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Апр 17, 2012 11:36 am

Как да не става,я питай тия ,които изхвърлят кучетата на улицата,как с мили очички обясняват,че така трябва.А тези,които пускат кучето само да се разхожда,какво му пука,че ухапало някой....като го питат не е негово.
Прост народ сме,няма спор.
А още по-прости сме,защото вярваме(поне някой от нас,аз лично- не), на всичко,което се дрънка.
Как някой ще ме убеди,че кучето му,което няма ваксина,не е обезпаразитено е безопасно,не говорим за възпитание и обучение,някой хора са на светлинни години от тези понятия.Други не знаят,че има закон и че трябва да го спазват.Какво прави кучето на Пенчо,Стоянчо......на улицата само?
Защо уникалното куче на баба Пена трябва да има малки, а след това тя лекичко ги носи в реката,пак с усмивка.Какви ли не версии съм чувала...да се чуди човек,как им раждат главите такива неща.
То отровители,убийци и всякакви вечно ще си има......винаги една част от народа ще бъде против,защото ги мрази.
Никой няма сметка от кастрация и контрол.....как ще отчитат паричките,как ще си купят ракийка ловците на кучета?
Нямам думи,а най-вече не мога да се начудя как хората не мислят с главите си,а уж били разумни същества?
Кучетата сами по себе си не могат да се озоват на улицата,без някой да им е помогнал.
Какъв е контрола на кучетата по вилите,строежите.......
Къде са хората,които трябва да спазват закона.Преди години убиваха поголовно,с лопати ги трепаха в приюта(изолатора) и какво стана......свършиха ли кучетата на улицата......отговорете си сами.
Как не разбирате,че някой има голяма облага от това и не иска да няма кучета.А когато истерията обхване всички........е ясно е.....

Просто и ясно http://www.zoomania.org/?p=13842
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Апр 17, 2012 3:42 pm

Тази тема я дъвкахте и предъвкахте...не ви ли омръзна?Нали на всички ни е ясно,че с теми по форумите и фейсбук няма да стане.Ако ви пука наистина,просто се мръднете от компютрите и помогнете!
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот kotence » Вто Апр 17, 2012 7:27 pm

Ужасно ми звучи евтанизацията.Защо трябва да се убиват кучетата,това не разбирам.Има много от тях,които са чудесни,добри,мили и някои,които никога не са хапали хора.Ако започнат да ги събират наред,това няма да е правилно.Ако има евтанизация изобщо (аз съм против) най-добре да има някакъв тест,да установят дали са агресивни,не знам... :bu:
Аватар
kotence
В ятото

Мнениеот top4o » Сря Апр 18, 2012 8:49 am

на всяка улица си има хранилки и поилки
от общината поставени
Защо ли това не ми звучи като да ги убиват след 14 дни престой в приют! Май дори и в приют не са...
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Cake <3 » Сря Апр 18, 2012 4:03 pm

Подписах петицията.
Напълно съм отвратена от хората, които си мислят че евтаназията е решение на всичко. Ненавиждам хората, които тровят уличните кучета, защото били зли и дори не се замислят, че вината не е в кучето. Има предостатъчно начини за премахване на проблема, но въпроса е в нагласата на народа. Прибирането им в приют също е решение, но проблема е че няма достатъчно сгради. Например в Богров има място за не повече от 500 кучета, а тези по улиците са хиляди.
Аватар
Cake <3
В ятото

Мнениеот Koset0 » Сря Апр 18, 2012 4:39 pm

Подписах =)
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот cvetiborovanska » Сря Апр 18, 2012 5:41 pm

Akeli написа:С кои кучета ?
Кучетата наранявали хора трябва да се приспят поне според мен, а за останалите да се погрижат в приюти както трябва.

Аз пък мисля,че не трябва да се приспиват,а да се направи училище за агресивни кучета и да се възпитават да са добри.
И не ме питайте ,,от къде пари?,,
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот top4o » Сря Апр 18, 2012 5:45 pm

ОТ КЪДЕ ПАРИ?
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Апр 18, 2012 6:44 pm

И 500 приюта да се построят(което е невъзможно) файда няма да има, защото ще се запълнят за нула време. Трябва да секне притока на захвърлени кучета и котки..Проблема е в липсата на контрол и в това, че масово хората произвеждат..Иначе казано-манталитет..простотия. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Апр 18, 2012 7:46 pm

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... lLQfdISU5o Гледах само част от предаването, но утре смятам да го гледам цялото. След 12минута се заговори за регистъра за който са усвоени милиони, а все още го няма. Девет милиона само за създаването на регистър, който в момента не струва нищо, защото НЕ РАБОТИ. Чакайте да изчезнат бездомните кучета. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот valnata » Чет Апр 19, 2012 12:27 pm

Част от кадрите във филма съдържат сцени на насилие.-
http://www.youtube.com/watch?v=9VOEMYEC ... r_embedded

Обърнете внимание на заплатите, които са получавали тези хора 2001 година. :ag: Хората много добре обясняват ли обясняват, ама така лесно не се секва такъв теч на пари. Отвлича се вниманието на глупаците и ги оставят да сипят отрова и да се радват.. :ag: Масовата евтаназия сега ще източи още повече пари. :ay: :ajaweki: И пак няма да се реши проблема, защото никой от отговорните не смята да работи.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пет Апр 20, 2012 10:22 pm

Говорят всички по форумите,но някой софиянец случайно днес да отиде на протеста?!
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Апр 21, 2012 6:24 am

Доста хора имаше на протеста. Явно маалко се стреснаха, защото отлагат лагерите и евтаназията.. Не разбрах само тази зоополиция каква ще е. Щото ако се командва министъра- Еко-то... smiley23
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот mu6i » Пет Юли 13, 2012 10:23 am

виште сега.
уличните кучета със нищо на никой не пречат.Когато нападнат някой това не е безпричинно или е защото човека излъчва голям адреналин или е защото общесвото ги е направило такива.Както при хората - има крадци убийци и лъжци и какви ли не хора! Защо е така - именно - защото обществото ги е направило такива ако всички хора си имаха хубав дом и добра работа те нямаше да бъдат такива! нек огледнем това от сраната и на кучетата.
Ако всички кучета бяха правилно социализирани и отглеждани нямаш да има озлобени.Но за тази цел трява да имат и хубав дом- при хората от къде са уличните кучета мислите не са изникнали от земята я! нали хората са ги изоставили или изгонили от домовете си!Ако всеки българин брибере при себе си поне едно улично куче проблема с бездомните четирикраки кутрета ще се раши или тябва да бъдат направени пиюти в цялата ни държава прюти за кучета.А колкото до домашните- всяко куче трябва да е кастрирано!А ако искате кучето ви да има правото да си създавапоколене което ие да продадете трябва задължително да имате регистриран зоо магазин или развъник.Всяко домашно куче трябва да има чип.Колкото до ваксините обезпаразитяванията и папорта това собствениците на домашни кучета решават.Така проблема с бездомните кучета ще се реши, а не с тровене или евтаназия!
Последна промяна meri на Пет Юли 13, 2012 10:37 am, променена общо 1 път
Причина: Желателно е да се пише грамотно.
mu6i
Животинче с въпрос

Назад към Бездомни животни