Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

„Срещу насилието – Жестокостта към животните е престъплениe"

„Срещу насилието – Жестокостта към животните е престъплениe"

Мнениеот Nadivto » Пон Яну 26, 2009 10:58 am

Следват шокиращи кадри, може не всеки да иска да ги види.

Успешен старт за „Срещу насилието – Жестокостта към животните е престъпление"

Кампанията „Срещу насилието – Жестокостта към животните е престъпление" стартира с невероятен успех на 24 януари в София, Пловдив, Велико Търново и Враца. Доброволци от цялата страна събираха подписи от 11 до 16ч на избраните за града им места, като даваха и допълнителна информация на заинтересовалите се.

Изображение Изображение

Стартът в София мина повече от успешно. За централно място бе избран пл. Славейков, където действително се събраха най-много подписи за деня.

Целите на кампанията трогнаха както възрастни софианци, така и по-младите. Естествено, като най-големите любители на животните - децата, също напираха да дадат гласа си в полза на хуманното отношение към четирикраките си приятели и оставаха разочаровани от факта, че само лица над 18г могат да се подпишат.

Изображение Изображение

Друго от избраните десет места в столицата бе пл. Патриарх Евтимий (т.нар. Попа).

Изображение Изображение

Там пък наред с подкрепящите инициативата вървяха и предложение за откупуване на един от плюшените талисмани на доброволците - кучето, услужило приятелски гърба си за всички подписи в подкрепа на желаните промени за по-добър живот на четирилапите!

Изображение

Един от основните ефекти на такива кампании върху обществото е, че хората поне малко осъзнават колко много зависи начина им на живот от самите тях.

Защото колкото и да са миловидни талисманите на инициативата, това срещу което тя се бори далеч не е толкова розово. А именно - пука ли ни, че децата ни правят това:

Изображение

ДА - това Е причинено от деца! Историята на това коте можете да прочетете ТУК

Децата ни би трябвало да знаят, че жестокостите за удоволствие НЕ са естествено нещо в природата! Човекът е единственото същество, което е способно да нарани друго просто за удоволствие. Или дори да го накара да наранява себе си... за неговото, "човешко" удовлетворение. Дали наистина в природата може да се случи това:

Изображение Изображение Изображение

ДА - това Е факт благодарение на хората и техните представи за удоволствие! Ако имате сили да прочетете повече за организираните боеве с кучета, вижте ТУК и ТУК.

Или може би е нормално да смятаме, че "има човек, има проблем. има куче, има проблем" - някои решават да заличат "проблема" с киселина:

Изображение

ДА, ама Проблемът има право на живот и иска на живее! Научете историята на това куче ТУК.

Тези и още стотици кървави и болезнени гледки съществуват- не само безименни в интернет и на филм, а около нас. Съберете смелост и вижте какво се случва около вас - разгледайте всички ИСТОРИИ . Ако не искате следващият ден да бъде все така черен за подпалени котки, кучета с извадени очи, простреляни котараци, здравословно хранене с малки кученца... направете нещо! Подкрепете ни!

Изображение

Повече информация за кампанията - http://www.city4people.eu

източник: PARK4Pets
http://www.velvet-heart.net (Velvet Heart - Chinese Shar-Pei)

http://Park4Pets.com
Nadivto
В стадото

Re: „Срещу насилието – Жестокостта към животните е престъплениe"

Мнениеот zoomaniak » Пон Яну 26, 2009 11:14 am

Видя ли коментарите под статията в Портала. :ap:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Re: „Срещу насилието – Жестокостта към животните е престъпле

Мнениеот zoomaniak » Пон Яну 26, 2009 2:52 pm

:bp:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Nadivto » Пон Яну 26, 2009 3:05 pm

Видях аз... а ти не знам дали си гледал тези из новинарските сайтове!
Максимата на повечето хора май е "Може да мен да не му е добре, но важното е на Вуте да му е зле"

Nadivto
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Вто Яну 27, 2009 5:56 pm

[mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Nadivto » Вто Яну 27, 2009 9:43 pm

Над 6000 подписа в подкрепа на кампанията СРЕЩУ НАСИЛИЕТО за първите два дни:
http://park4pets.com/event.php?id=153

Nadivto
В стадото

Мнениеот sasin » Сря Яну 28, 2009 4:28 am

Не знам колко ще си направят труда да кликнат за да прочетат, но снимката не може да покаже целия ужас, който дори да прочетем историята няма да е като да го изживеем лично ние.. Затова ще си позволя да я копирам:

ПЛАМЕНА - КОТКА, ПОДПАЛЕНА ЗА ЗАБАВЛЕНИЕ
Published by Anonymous on Януари 19th, 2009

На 30.11.2007 г. в столичния комплекс Зона Б-5 горяща котка тича в ужас като факла в нощта. Подгонват я две жени, за да я изгасят. Едната изгаря якето си, за да потуши огъня. Котката е подпалена за забавление от деца на възраст между 15 и 17 години. Върху горящото тяло е имало и пластмаса, която да се разтопи.

Приета е в тежък шок в клиника "Добро хрумване". В продължение на 3 дни е в кома. След като се събужда прави около 40 гърча в рамките на два дни. Болките са неописуеми. При всеки допир до кожата с цел обработка котката изпада в гърч или пищи. Пораженията – цялата задница е с тежки изгаряния, най-вече заради разтопената пластмаса. Козина липсва по почти цялото тяло. Ушите са с изгорени хрущяли, формата им е променена. Няма мустаци, изгорели са.

Следва период от 3 месеца на възстановяване. Остават малко белези. Едното ухо е леко изкривено, присъстват и част от нервните признаци – при малко по-голям стрес губи равновесие, разширява зеници и пада назад.
На четвъртия месец е осиновена. Пламена престава да пищи и подскача по време на сън 8 месеца след преживения ужас. Днес живее с още 1 котка и 4 кучета.

А на останалите снимки се вижда колко очарователно котенце е - тук
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот Nadivto » Сря Яну 28, 2009 10:28 am

Това съвсем не е единствената история. Не е и единствената толкова фрапираща.
И да- ужасно е! Ей-така възпитаваме децата си!

Не може да не сте чули поне и за Евгени Андреев ("Аспидов"), който срещу обещание за добри грижи и любов осиновява ваксинирани, обезпаразитени и обгрижени котета и кучета... за да нахрани с тях змиите си! Протяга ръка и бие закачлив чимбер на полумъртвото хамстерче, около което е обвита змията, тананика „Зайченцето бяло” на агонизиращото зайче. Камерата му детайлно заснема ухапването и предсмъртните гърчове на жертвите. След смъртта ръката му ритуално погалва главата на змията. После дере, разфасова и предлага храната на змиите.

Четете и вижте снимки, ако имате сили - ТУК

А това куче, изключително мило и добродушно... с какво ли е заслужило това:
Изображение
Прочетете и за нея - ТУК

А може би ромите, мятащи малко котенце със зверска сила в земята, за да не бъде то на някой друг? ТУК

А как звучи това:
След като загубва в ужасни мъки кучето си – отровено с арсеник, момиче получава следното писмо в пощата си:

„Съжалявам за загуба ви, но трябваше да го направя. Писна ми кучетата да обикалят около детето ми навсякъде – по тротоари, в пясъчници, в градинки. Писна ми и от собственици, които като им направиш забележка да си държат кучето далеч от децата, започват да ти се карат на теб. Затова отрових кучето ви. Преди време то се доближи невързано в опасна близост до детето ми. Тогава не направих нищо, но ви проследих до дома ви, за да разбера къде живеете. По-нататък няма да ви разказвам, за да не ви депресирам със самата процедура по подхвърляне на отровата. Ако това ще ви успокои, вие сте седмото куче, което отравям. Всяко, което се доближи до детето ми, ще бъде отровено. Можете да си пускате кучетата между децата, но гледайте и следващото да не се доближи до моето. Тоя скапан народ явно само от бой разбира. Още веднъж ме извинете, нямам нищо против вас, а само срещу кучето ви.”

Прекрасно, донякъде разбирам майката и не мога да знам къде е било разхождано това куче, как се е държало и дали е било на повод. Но това ли е начина? На това ли тази майка ще възпита детето си? Няма проблем, после някой негов съученик ще му се пречка и то ще намери какво да му сипе.

Е, някои аналогично си отглеждат и кучетата
"... Мъжът сякаш стъпка нещо със сила. Погледнах и видях малка топка козинка. В същото време кучето му ръфаше животинката и тя ИЗМЯУКА! Покъртително - беше дал на кучето си да яде ЖИВА котка и докато кучето я дъвчеше, той й тъпчеше главата, за да не се мъчи да бяга от "любимеца му"."

"...Често разочарованият собственик сам убива кучето, стига да реши, че повече няма нужда от него, защото излиза от боя със счупен крак или пък е загубило недостойно. Въпрос на чест и престиж. Разочаровани от уменията на боеца си, някои предпочитат да го обесят на съседното до арената дърво, да го изгорят жив, да го убият с ток или просто да го зъхвърлят някъде да умре от раните си...." за боевете - ТУК и ТУК

Наистина, не си затваряйте очите- вижте какво се случва!

Nadivto
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 28, 2009 10:42 am

„Съжалявам за загуба ви, но трябваше да го направя. Писна ми кучетата да обикалят около детето ми навсякъде – по тротоари, в пясъчници, в градинки. Писна ми и от собственици, които като им направиш забележка да си държат кучето далеч от децата, започват да ти се карат на теб. Затова отрових кучето ви. Преди време то се доближи невързано в опасна близост до детето ми. Тогава не направих нищо, но ви проследих до дома ви, за да разбера къде живеете. По-нататък няма да ви разказвам, за да не ви депресирам със самата процедура по подхвърляне на отровата. Ако това ще ви успокои, вие сте седмото куче, което отравям. Всяко, което се доближи до детето ми, ще бъде отровено. Можете да си пускате кучетата между децата, но гледайте и следващото да не се доближи до моето. Тоя скапан народ явно само от бой разбира. Още веднъж ме извинете, нямам нищо против вас, а само срещу кучето ви.”

На кучкарите не им пука...това е факт. Ако вземеме 1000 кучкари от тях само 20 ще са развити стопани клонящи дори към кинолози - това е факт.

Като кучкарите не ги лови никой закон. Няма глоби за лайната. Няма лежали в затвора за нахапани деца; хора. Никой не съди общините за нанесени щети от бездомни кучета на хората.

Какво ви учудва.

В София има над 20 000 домашни кучета....даже са над 50 000.......какво очаквате като се изсипят 120 в Южния парк през уикенда........

Вие се притеснявате за жестокостта..........аз се притеснявам за липсата на изисквания. Никой кучкар не скача на друг кучкар да му прави забележки или скандали в Южния парк.......защото си е пуснал кучето на място където не е за кучета. Или сере кучето му дето не трябва и никой не чисти.........

Изпитвам огромен срам от факта, че Теро сере дето играят деца.........хора са ми скачали на скандал само когато минавах през една детска площадка - мислеха си че съм довел кучето си да пикае и сере там (на разходка).....

Като няма култура (я забравете за нея) - гилдията никога няма да скочи на своите? Гарван - гарван око не вади.......

Оффф защо се нервя..............като сулю и пулю може да си има куче - не по 5 броя и да не му търси никой сметка. Освен ако не заколи едното и не му качи клипа в интернет и тогава всички ще скочат........
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Nadivto » Сря Яну 28, 2009 2:51 pm

Има си изисквания, има си глоби, има си отговорности. Ама трябва някой да пуска жалби поне, в момента системата иначе не работи. Това, че някой не ги спазва, не прави всички черни, дори и ако само 5% спазваме всичко!

Nadivto
В стадото

Мнениеот COLUBER » Сря Яну 28, 2009 3:01 pm

zoomaniak написа:„Съжалявам за загуба ви, но трябваше да го направя. Писна ми кучетата да обикалят около детето ми навсякъде – по тротоари, в пясъчници, в градинки. Писна ми и от собственици, които като им направиш забележка да си държат кучето далеч от децата, започват да ти се карат на теб. Затова отрових кучето ви. Преди време то се доближи невързано в опасна близост до детето ми. Тогава не направих нищо, но ви проследих до дома ви, за да разбера къде живеете. По-нататък няма да ви разказвам, за да не ви депресирам със самата процедура по подхвърляне на отровата. Ако това ще ви успокои, вие сте седмото куче, което отравям. Всяко, което се доближи до детето ми, ще бъде отровено. Можете да си пускате кучетата между децата, но гледайте и следващото да не се доближи до моето. Тоя скапан народ явно само от бой разбира. Още веднъж ме извинете, нямам нищо против вас, а само срещу кучето ви.”

Няма нищо против човека но има против кучето!?!? Що за МАЛОУМНИ ТЕСНОГЪРДИ хора има!!!! Човека много добре познава кучето си и ако той каже, че кучето нищо няма да направи на дете, то така и ще бъде! Ако някой е трябвало да бъде отровен това е човека. А тая/тоя ако не може да си опази детето от едно куче че трябва да го трови - ами те не трябва да гледа деца защото явно е лош родител! Аман от тъпизми! 22emo
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Nadivto » Сря Яну 28, 2009 3:11 pm

Nadivto
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 28, 2009 4:20 pm

Nadivto написа:Има си изисквания, има си глоби, има си отговорности. Ама трябва някой да пуска жалби поне, в момента системата иначе не работи. Това, че някой не ги спазва, не прави всички черни, дори и ако само 5% спазваме всичко!

Така е [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sasin » Сря Яну 28, 2009 10:44 pm

zoomaniak написа:Вие се притеснявате за жестокостта..........аз се притеснявам за липсата на изисквания. Никой кучкар не скача на друг кучкар да му прави забележки или скандали в Южния парк.......защото си е пуснал кучето на място където не е за кучета.
И мен ме притеснява тази липса на изисквания между кучкарите!
Или сере кучето му дето не трябва и никой не чисти.........
Обаче ме притеснява и факта че никой не знае и никой не обяснява ЗАЩО трябва да се чисти след питомеца - не е само заради загрозяване на гледката и не е само в интерес на тези без кучета!!!
Изпитвам огромен срам от факта, че Теро сере дето играят деца.........
Само не разбрах това продължава ли да се случва или става въпрос за инцидентен случай.
хора са ми скачали на скандал само когато минавах през една детска площадка - мислеха си че съм довел кучето си да пикае и сере там (на разходка).....
Ами не знам дали са дигнали скандал само защото така са решили или защото по закон кучета не бива да се разхождат на такива места, обаче това е още един ГОЛЯМ проблем - училищата и детските площадки не са оградени и бездомните животни, кучета и котки, имат достъп който застрашава здравето на децата! Айде, ясно е че котките минават през всякакви огради, ама поне пясъчниците да са с капаци.
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пет Яну 30, 2009 8:44 am

[mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Nadivto » Пет Яну 30, 2009 10:02 am

Накратко ще се опитам, че треперя...

след като становището на водещата комисия по законопроекта на Манева беше да НЕ се приема, вчера беше четен в зала, никой не пожлеа дума да каже- нямаше дебати.

Днес бе гласувано.

Гласуваха 38 за, 10 против, 62 въздържал се, с което законопроектът НЕ се прие

Манева поиска думата + повторно гласуване. Попита ги знаят ли какво гласуват? Боевете ли подкрепят, дето са престъпление във всички нормални държави!? Как могат да се въздържат по такъв въпрос. Каза им: "Най-тъмните кътчета в ада са запазени за онези, които не заемат позиция!" Попита ги дали да не се срещнат на по-добро място.
Гласът й трепереше от вълнение.
РЪКОПЛЯСКАХА!

Прегласуваха:
149 гласували
82 за
19 против
48 въздържали се

ПРИЕ СЕ на първо четене!!!

ОТ тук нататък, борбата много много продължава! Но това беше голям успех!
Последна промяна Nadivto на Пет Яну 30, 2009 10:08 am, променена общо 1 път

Nadivto
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Пет Яну 30, 2009 10:05 am

мдаа :bp:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Nadivto » Пет Яну 30, 2009 12:44 pm

Nadivto
В стадото

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Яну 30, 2009 12:47 pm

:bi:

„Най-тъмните кътчета в ада са запазени за онези, които не изразяват позиция по морален въпрос." smiley24

С тези думи от днешното изказване на г-жа Манева Град за отговорни хора призовават българските граждани да подкрепят кампанията. :ax:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот little_didi4 » Пет Яну 30, 2009 2:34 pm

господи ужасни снимки!!!!!!!!
не бих искала да гледам още от тях..а камо ли да прочета какво са им направили.
толкова ужасни...толкова много болка в тях...човека е ужасен!

за жалост се съмнявам някога да се промени нещо...но дано..ДАНО!
little_didi4
В пасажа

Мнениеот Nadivto » Пет Яну 30, 2009 3:52 pm

Все още не сме успяли!

Предложенията са минали само на първо четене. Крачката е голяма, но ни чака още много, докато успеем!

Помогнете ни, включете се!
http://www.city4people.eu

Поне елате и дайте подписа си, утре и вдругден, 11-16ч на следните места:
площад Славейков (при фонтана)
ЦУМ
Южен парк
НДК - близо до входа на сградата;
хотел Плиска - около автобусните спирки и в двете посоки;
София Мол;
Сити Център София
Орлов мост

Nadivto
В стадото

Мнениеот sasin » Пет Яну 30, 2009 7:14 pm

Защо не събирате подписи и по другите градове - и аз искам да подпиша. Разбрах че тия в нета не важали, което не ме спира да се разписвам де.
sasin
Пчела майка

Мнениеот hyla » Пет Яну 30, 2009 9:36 pm

Изтегли си бланка от сайта, подпиши я и я изпрати на адреса им
http://www.city4people.eu/%D0%BA%D0%B0% ... 0%B5%D0%BC

Винаги има начини :ay:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот Nadivto » Съб Яну 31, 2009 9:22 pm

Днес само на пункта ни на пл. Славейков събрахме над 1000 подписа (902 от възрастни и над 100 от деца). В София общо със сигурност са над 3000 .... за един ден, и то бррррмного студен!

Nadivto
В стадото

Мнениеот Nadivto » Съб Яну 31, 2009 9:52 pm

Nadivto
В стадото

Мнениеот sexydevil » Пон Фев 09, 2009 3:10 pm

Nadivto написа:Това съвсем не е единствената история. Не е и единствената толкова фрапираща.
И да- ужасно е! Ей-така възпитаваме децата си!
...

а съм ги видял тея деца , а съм ги пребил fing23 тея хора са безмозъчни мухльовци
sexydevil
Животинче с въпрос

Мнениеот Nadivto » Сря Фев 11, 2009 10:45 am

Днес внесох Петицията до:
Председателя на 40-то Народно събрание
Председателя на парламентарната комисия по правните въпроси
Председателя на парламентарната комисия по жалбите и петициите на гражданите
Председателя на парламентарната комисия по европейските въпроси
Представителство на Европейската Комисия в България
Омбудсмана на Република България
Министъра на правосъдието на Република България

Към Петицията бяха приложени:
1. Подписка – 1195стр с 31 060 подписи на лица над 18г.
2. Подписка – 75стр с 1 732 подписи на лица под 18г.
3. Писмо за подкрепа от Български Хелзинкски Комитет
4. Писмо за подкрепа от Национална Федерация по Фелинология

Nadivto
В стадото

Мнениеот Nadivto » Съб Мар 07, 2009 2:10 pm

Промените по НК се разглеждаха в Комисия по правни въпроси в четвъртък. Заседанието като цяло е минало добре. Променили са малко неща. За жестокостта- при първо провинение е само пробация, но с по-високи глоби. Махнали са и за изземването на животното. Имало е и от мин-вото и мвр хора, иначе - Манева, Масева и Ив. Иванов. Като притеснение и нещо, което трябва да се намери и конкретно за всяка ЕУ държава в кой закон или акт са криминализирани тези деяния
Имало е и спорове, но са били поне по-склонни за идеята в сравнение с преди. Като цяло, можеше и да е много по-зле.
Повече инфо ще имаме в понеделник вероятно.

Междувременно, от името на гражданската група сме изпратили доста писма с призив за подкрепа до различните парламентарни групи, както и до някои конкретни политици, които са били благосклонни за подобна промяна.

Сега следва да излезе Доклад на комисията с новия законпроект (в съответствие с гласуваното и обсъжданото на заседанието), който вече ще влезе за второ гласуване в пленарна зала. Има вероятност това да се случи още следващата седмица!

Имаме отговор на Петицията от Министерство на правосъдието:
Изображение

Nadivto
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Съб Мар 07, 2009 2:21 pm

Браво
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Galiadogs » Съб Мар 07, 2009 7:13 pm

smiley24 smiley24 smiley24 :ba: :ba: :ba:
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот Nadivto » Сря Мар 18, 2009 9:53 am

Промените на НК са включени като т.8 от дневния ред на НС тази седмица!!!

Може да се наложи спешно да търсим доброволци за разлепване на плакати из центъра за днес и утре, но след около половин час ще имам информация, трябва да обсъдим и да се организираме!

Nadivto
В стадото

Мнениеот Nadivto » Сря Мар 18, 2009 11:02 am

Зачестяват случаите на употреба на огнестрелно оръжие срещу животни, алармират от фондация „Четири лапи”
В повечето случаи полицията отказва да разследва стрелбите

http://park4pets.com/n.php?id=188

Nadivto
В стадото

Мнениеот Nadivto » Сря Мар 18, 2009 11:17 am

СПЕШНО търсим доброволци за разлепване на плакати на кампанията из центъра ДНЕС и УТРЕ!

Моля всеки желаещ да се свърже с Анна Божкова (ansf)- на ЛС в дог.бг или на тел 0899 615109

Материалите се намират при нея в ТЦ Интерпред.

Става дума само за ДНЕС и УТРЕ! Моля захваналите се да ги лепят само на позволени места!!!

Nadivto
В стадото

Мнениеот Nadivto » Сря Мар 18, 2009 12:01 pm

Стотици писма до „Град за отговорни хора” в подкрепа на инкриминацията на жестокостта към животните, гласуването е сега!

Тази седмица предстои второ гласуване в пленарна зала на промените в Наказателния Кодекс на Република България, между които е и предложението особената жестокост към животните и организираните боеве с животни да се обявят за престъпления.

След повече от успешния старт на кампанията „Срещу насилието” в подкрепа на тази инициатива, организаторите „Град за отговорни хора” бяха заляти с писма от граждани. Развълнувани от вниманието към темата, хората споделиха безброй случаи на изключително жестоки и нехуманни прояви на насилие към животни, в които те самите са се чувствали отчаяно и безпомощно. Лавинообразно се увеличиха и писмата с предложение за съдействие и подкрепа, а междувременно гражданската група получи и положителен отговор на внесената подписка с над 31 000 подписа от Омбудсмана на Републиката и от Министъра на правосъдието, г-жа Миглена Тачева.

Все по-често сме свидетели на категорични доказателства, че превантивните мерки срещу насилието като цяло в страната ни са неадекватни. Потресени сме, че емисиите на новините приличат на филми на ужасите. Обществото ни е все още безкритично към ранните прояви на насилие и агресия, каквито са домашното насилие и жестокостта към животни, и това неизменно дава своите горчиви плодове.

В същото време зачестиха случаите на безразсъдно разпръскване на отрова на обществени места, както и неправомерна стрелба по бездомни и домашни животни. Тези случаи са реална опасност и за хората- най-вече за децата, които могат да пострадат от отровата, но и да станат свидетели на разстрел на животно.

Логичен отговор на тези процеси е засиленото внимание към домашното насилие и работата на МС по предложения за промени в Закона за защита срещу домашното насилие. Предвижда се всяко дете да се счита за жертва на домашно насилие, дори и само ако претърпи емоционален и психически стрес от извършено в негово присъствие насилие, а в понятието насилие се добавя и емоционалното насилие. Зверствата към животни често стават в присъствието на деца и нанасят непоправими травми върху тях, или пък се използват като инструмент в затворения кръг на домашното насилие. Класифицирането на жестокостта към животни като престъпление би допълнило разумно тази система от превантивни мерки срещу агресията.

Ключовият момент за кампанията е сега- второто разглеждане на промените по Наказателния Кодекс е включено в програмата на Народното събрание тази седмица. Това е и моментът законодателите да обърнат внимание на обществото, призоваващо ги за крачка напред към една толкова разумна практика, приета в ЕС преди години. Гражданска група „Град за отговорни хора” вярва в успеха на кампанията, считайки я за символ на желанието за превантивна и по-адекватна наказателна система.

Nadivto
В стадото

Мнениеот Nadivto » Сря Мар 18, 2009 8:07 pm

На 19 март 2009 г. , четвъртък, от 11:00 часа в Националния пресклуб "София прес" ще се проведе пресконференция относно Закона за защита на животните, съобщиха от пресклуба.

Организатори на събитието са фондация "Четири лапи" и гражданска група "Град за отговорни хора".

Темите на пресконференцията са:
• Защо органите на НВМС и МВР отказват съдействие при разследване на случаи на особена жестокост към животните
• Необходими ли са промени в Наказателния кодекс
• Коя е институцията, която трябва да следи за изпълнение на Закона за защита на животните

PS Важно уточнение - още днес започнаха обсъжданията на промените по НК в пленарна зала!

Nadivto
В стадото

Мнениеот Nadivto » Чет Мар 19, 2009 11:50 pm

Днешната пресконференция мина много добре. Бяхме аз, д-р Мила Бобадова, Явор Гечев от "Четири лапи" и Кристина (кикита от дог.бг), която разказа пресен случай на бездействие на властите. Медии имаше малко, но бяхме подготвени с брутални снимки и клипове... разплакахме три от журналистките.

http://www.dnes.bg/article.php?id=67943

http://www.bnr.bg/Horizont/News/Bulgari ... ivotni.htm

Nadivto
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Пет Мар 20, 2009 6:47 am

Браво :ba:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Nadivto » Сря Мар 25, 2009 11:39 am

3т. от дневния ред тази седмица.
Почти стигнаха дори до нея.

Nadivto
В стадото

Мнениеот Nadivto » Чет Мар 26, 2009 11:13 pm

Дебатите по нашите текстове се проточиха и вчера, и днес.
Вчера не мина никак добре, имаше много недоразбрали, много недочели, насмешки дори. Председател беше Л. Корнезов, който се дъжа просто недопустимо - с подмятания и плоски шеги, едва ли не се опитваше да манипулира заседанието.
Днес мина значително по-добре. Имаше предложена от Янаки Стоилов (Председател на Комисия по правни въпроси, водеща за законопроекта) редакция, която не е мнооого съществена и в крайна сметка е добре, тъй като момента би било много трудно да мине нещо повече.
Като цяло опонираха Надка Балева, Ралчев и Четин Казак (с различни доводи и по различни неща).
В подкрепа се бориха многократно и с много емоция и хъс Е. Манева, А. Понева и Иван Иванов. Положително се изказаха и Яне Янев, Мария Капон и А. Мозер.

Утре в 9ч. започва заседанието, в началото на което ще се гласуват текстовете на второ четене.
Това е, хора! Тогава ще се решева какво и как, окончателно!
Искам да вярвам, че нещата в държавата ни поне капка по капка ще потръгнат!

Nadivto
В стадото

Мнениеот Nadivto » Пет Мар 27, 2009 4:54 pm

Гласуването е отложено за следващата седмица, тъй като трябваше в дн. ред да влезнат други неща.
Значи, най-вероятно в четвъртък.

Nadivto
В стадото

Мнениеот Nadivto » Сря Апр 01, 2009 3:33 pm

УТРЕ СМЕ ПЪРВИ!

Предстоящи гласувания
за четвъртък, 02.04.2009

1. Гласуване на второ четене на законопроекта за изменение и допълнение на Наказателния кодекс (Приети на първо четене на 30.1.2009 г.).
2. Гласуване на законопроект за ратифициране на Спогодбата между Република България и Република Австрия за избягване на двойното данъчно облагане на доходите и имуществото (Вносител: Министерски съвет; 23.3.2009 г.).
3. Гласуване на проект за решение за приемане на Годишна работна програма на Народното събрание по въпросите на Европейския съюз (2009г.) (Вносител: Комисия по европейските въпроси; 26.3.2009 г.).

От сайта на Пaрламента -> http://parliament.bg/?page=plv&lng=bg&SType=show&id=107

Утре, 09.00ч, всички да зачервите палците от стискане!!!!

Nadivto
В стадото

Мнениеот Galiadogs » Чет Апр 02, 2009 7:54 am

8.54 e.Вече започвам да стискам палци.Успех.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот Nadivto » Чет Апр 02, 2009 10:01 am

Гласуването мина много объркано.
Поради незнание, Ралчев спори за глупости хиляда пъти и поради мнението му против използването на термина "постоянно увреждане" за животни, след няколко гласувания и прегласувания на различни неща...

Инкриминираха боевете.
НЕ инкриминараха умъртвяването и причинявано на трайно увреждане.

Ще пиша пак по-късно...

Nadivto
В стадото

Мнениеот Nadivto » Чет Апр 02, 2009 10:58 am

Имаше предложение за връщане към комисията (от Иван Костов), но не се прие.
Теоретично, няма как да се правят редакции.

Само се стегнете, без рев!!! И ние треперим, но ще се постараем да мислим рационално и да видим какво ще се прави!

Успях с телефона си да запиша какво се случи
Част 1 (само началото) можете да слушате или изтеглите тук:
http://yourlisten.com/channel/content/2376...DANIE20090402_1

Част 2 (съществената) можете да слушате тук:
http://www.zshare.net/audio/5807210863fa19e8/

За яснота, текстовете, според редакцията на комисията:

“§ 61. Създават се чл. 325а и чл. 325б:
Чл. 325а. (1) Който умишлено умъртви гръбначно животно по особено мъчителен за животното начин или с особена жестокост, се наказва с лишаване от свобода до една година или с пробация, както и с глоба до три хиляди лева.
(2) Който противозаконно причини трайно увреждане на гръбначно животно, се наказва с пробация или с глоба до три хиляди лева.
(3) Наказанието е лишаване от свобода до две години или пробация, както и глоба от хиляда до пет хиляди лева, когато деянието по ал. 1 или 2 е извършено:
1. повторно;
2. от ветеринарен лекар или техник, от длъжностно лице или лице, осъществяващо дейност или професия, свързана с отглеждане на животни или полагане на грижи за тях;
3. по начин или със средства, опасни за живота или здравето на хора или животни.
Чл. 325б. (1) Който организира боеве с животни или предоставя животни за боеве, се наказва с пробация и с глоба от хиляда до пет хиляди лева.
(2) Наказанието е лишаване от свобода до две години или пробация, както и глоба от две хиляди до десет хиляди лева, когато:
1. деянието е извършено повторно;
2. деянието е извършено от ветеринарен лекар или техник, от длъжностно лице или лице, осъществяващо дейност или професия, свързана с отглеждане на животни или полагане на грижи за тях;
3. боевете с животни се осъществяват в присъствието на малолетни или непълнолетни лица.”

Nadivto
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Чет Апр 02, 2009 7:37 pm

Надя какви са изводите от това положение, които можем да си извадим...
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Чет Апр 02, 2009 8:22 pm

Пак изостанахме от света. Мъчението на животни няма да е престъпление

България остана единствената страна в Европейския съюз, в която мъченията на животни не се считат за престъпление.

На свое заседание днес Народното събрание първоначално прие, а веднага след това отхвърли промените в Наказателния кодекс, които инкриминират умишленото осакатяване и убийството на гръбначни животни.

„Мнозинството от народните ни представители не осъзнават, че инкриминирането на умишленото насилие над животни би имало превантивна функция при по-тежки престъпления”, коментира Явор Гечев от фондация „Четири лапи”.

„Макар в България да не са правени сериозни проучвания, по света отдавна е известно, че има пряка връзка между насилието над животни и тежките криминални престъпления.

Оставяйки издевателствата над животни безнаказани, нашите народни представители всъщност толерират проявите на различни форми на насилие”, каза още той.

В началото на март организацията стартира кампания за промени в Наказателния кодекс, които да предвиждат по-високи глоби и затвор за насилие над животни.

От фондацията са категорични, че ще продължат да се борят за инкриминиране на жестокото отношение към животните, и обещават да използват контактите си в западноевропейските страни, както и тези в институциите на ЕС, за оказване на натиск върху българския парламент да приеме нужните промени в Наказателния кодекс.

Преди две седмици представители на организацията и ветеринарни специалисти обявиха, че всеки ден получават сигнали за случаи на грубо нарушаване на Закона за защита на животните в цялата страна и все по-често сигнали за използване на огнестрелно оръжие срещу животните.

В европейски страни като Великобритания закони за инкриминиране на насилието срещу животни са приети и действат още от 19 век, припомниха те.

"Отдавна е доказана връзката между малтретирането на животни и насилието над хора", каза д-р Бобадова, като цитира световни проучвания, сочещи именно това.

Тя сподели, че в клиниката, в която работи, постоянно водят наранени по особено жесток начин животни.

“И когато става въпрос за престъпления срещу животни, институциите за защитата им – Националната ветеринарномедицинска служба и органите на МВР – остават безучастни“, заявяват от „Четири лапи“.

http://www.dnes.bg/article.php?id=68782
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Galiadogs » Пет Апр 03, 2009 8:22 am

Хората,които са се заели с това благородно дело няма да се откажат.Да не губим вяра и ние.Борбата продължава.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот Nadivto » Пет Апр 03, 2009 1:40 pm

Зверствата към животните не се криминализират поради несигурност на народните ни избранници

Вчера, 02.04.2009 г. след объркано и повратно гласуване в пленарна зала Българският Парламент зае половинчата позиция по отношение насилието над животните, като обяви за престъпление организираните боеве с животни, но остави без наказателна санкция особената жестокост към животните.

Запис на гласуването можете да чуете тук: http://www.zshare.net/audio/5807210863fa19e8/

“Радостни сме от факта, че позорно явление като организираните боеве с животни най-после е обявено за престъпление от българския законодател. Но недоумяваме какви бяха причините толкова проста и логична стъпка като инкриминацията на зверства към животни да бъде заобиколена.” - споделя доктор Мила Бобадова, представител на Гражданска група „Град за отговорни хора”.

Криминализацията на тези две деяния беше заложена още в Закона за защита на животните, който е в сила от 31 януари 2008г. Тогава с формалния мотив, че Наказателният кодекс не може да бъде променян „на парче”, макар да има принципно съгласие с тези мерки, ангажиментът беше отложен за неопределено време.
Моментът настъпи когато назря необходимост от многостранни промени в НК и бяха внесени 14 законопроекта за неговото изменение и допълнение, между които и предложение за криминализация на зверствата към животни и организираните боеве с животни с вносители Евдокия Манева и Елиана Масева от ПГ на ДСБ.

В законопроекта подлежащите на наказателна отговорност деяния бяха изброени и ясно дефинирани, за да не подлежат на интерпретации. Отново с формален мотив, че това е наказателен кодекс, а не филм на ужасите, Парламентарната комисия по правни въпроси не подкрепи законопроекта. Въпреки това той беше приет на първо гласуване след драматично изказване на г-жа Манева в пленарна зала.

Преди второ гласуване бяха внесени няколко предложения за редакция на текстовете, които да удовлетворят критериите на Правната комисия. Неин ангажимент беше да подбере и състави окончателния законопроект така, че той да е юридически и стилистично издържан в обичайния за наказателното право изказ. В резултат на своята работа, комисията представи за второ гласуване текстове, които подкрепи.

При обсъждането на второ гласуване законопроектът срещна неочаквана след първото гласуване съпротива, съпроводена с много ирония. Надка Балева от ПГ на БСП се обяви срещу криминализацията с мотива, че ще пострадат онези, които убиват риба с чук в рибния магазин или колят прасе с тъп нож, което предизвика въпроса на Любен Корнезов дали рибата е гръбначно животно. Четин Казак от ПГ на ДПС изказа опасения, че ще бъдат заплашени исконни традиции на мюсюлманския етнос като ритуалните жертвоприношения. Борислав Ралчев от ПГ на БНД заяви, че чрез административните наказания в ЗЗЖ българският парламент вече „се е отчел” по въпросите на хуманното отношение към животните и не е необходимо да залага опасни формулировки в НК, които могат да доведат до това, че ако удариш коте, това да се тълкува като особена жестокост и да попаднеш в затвора; или до необходимост КАТ да прави изследване относно скоростта, с която „тичат бездомните кученца” по улиците.

Самият председател на комисията по правни въпроси Янаки Стоилов демонстрира незаинтересованост от текстовете с мотива, че трябва да се погрижим за хората и че не е предложена наказателна санкция за безотговорни стопани, които допускат отглежданото от тях животно да нарани човек. На цитати от Наказателния кодекс на Австрия той реагира с изказването, че не е необходимо да копираме всичко от Европа, откъдето идват и ужасни неща, а след като стана ясно, че дебатът ще бъде бурен и продължителен заплаши, че ако още се обсъжда темата, ще предложи всичко да отпадне.

По време на обсъждането, председателстващият заседанието Любен Корнезов си позволи многократни подмятания и насочващо поведение, от които стана ясна категоричната му отрицателна настройка към приемане на подобни текстове в НК.

В защита на законопроекта се изказаха Евдокия Манева, Антонела Понева, Иван Иванов, Мария Капон и Анастасия Мозер. Те нееднократно успокоиха своите опоненти, че всички въпроси, свързани с ритуалните жертвоприношения, както и с начините, по които да се умъртвяват животни, предназначени за храна, и други спорни въпроси, са решени в действащото законодателство и формулировката „умишлено и противозаконно” умъртвяване на животно няма да позволи да бъдат наказани хора, спазващи действащите закони, неволно причинили смърт на животно или пък извършващите религиозни ритуали, като за запознатите е ясно, че в същността на тези ритуали е залегнала липсата на жестокост. Те припомниха, че няма цивилизована държава, в чийто наказателен кодекс да не са включени такива текстове, както и причините за това – фактът, че насилието над животни е прелюдия към насилие над хора и че в световен мащаб хуманното отношение към животните е мерило за нивото на развитие. Те увериха колегите си, че ще подкрепят всяка инициатива или текст, насочен към превенция на насилието над хора, но в никакъв случай жестокостта към животните няма да помогне на добруването на хората.

„Град за отговорни хора” добавят, че причинена от домашен любимец травма на човек е престъпление по непредпазливост и са многобройни примерите, че допусналите това носят наказателна отговорност.

В резултат на обсъжданията Янаки Стоилов като председател на Комисията по правните въпроси) предложи опростена редакция на първия от предложените два члена, в която бяха премахнати оспорваните от г-н Ралчев термини като „тежко и трайно увреждане” и „особено мъчителен начин” и беше добавено изрично, че наказателна отговорност ще се търси само при наличие на умисъл.

Гласуването на текстовете премина дори още по-несъстоятелно от дебатите. Първоначално беше гласувана предложената от Янаки Стоилов редакция по чл.325а, отнасящ се до проявите на особна жестокост към животните. Предложението беше подкрепено почти единодушно, с един единствен глас против! Борислав Ралчев, обаче, поиска прегласуване... защо? Защото открито призна, че не е наясно с текста, наложи се дори председателстващия заседанието да изчете текстовете на глас. Призна и че не е компетентен с материята като цяло, но е против използването на понятието „трайно” или „постоянно увреждане”, тъй като „няма да бъркаме животните с хората”. Представител на „Град за отговорни хора” поясни: „Това е един интересен аргумент, при положение че колегите му както на дебатите в зала, така и в комисията, поддържаха теорията, че не бива да се въвежда нова терминология по отношение на животните, а задължително да се ползва вече съществуващата в наказателното право.” За съжаление, обаче, въпреки разясненията на Евдокия Манева, мнозинството народни представители също бяха толкова незапознати с материята и терминологията и при повторното гласуване отхвърлиха предложенията на г-н Стоилов.

Подигравателни подмятания от залата се лееха както от Татяна Дончева и Надка Балева, така и от представители на ДПС.

Отново се включи Борислав Ралчев, с думите „Аз съвсем ясно си признавам- претендирам, че това ми е материя, но много трудно се ориентирах при това гласуване в нея” и „Моето предложение беше само за ал. 2. Сега виждам, че то се е изтълкувало като гласуване против целия чл. 325а.”. „С какво това очевидно почиващото на недоразумение искане на г-н Ралчев уплаши останалите, че промениха вота си на прегласуването?” – питат „Град за отговорни хора”.

Иван Костов даде предложение да не се гласува този параграф веднага, а да се прецизира. Янаки Стоилов, обаче, демостративно се изказа, че „с този въпрос повече няма да се занимава” и „който иска да прави редакция”. В този момент дори представители на ДПС (Нихат Кабил) се възмутиха и изразиха мнение, че всеки един текст може да бъде подобрен. “Подобно еднолично изказване на председател на комисия де факто е крайно недопустимо, но за съжаление повлия гласовете на присъстващите, които отказаха прецизиране на текста.” – коментира д-р Бобадова.

Последва гласуване на първоначалния вариант на комисията за чл.325а. Парадоксално, но факт – единствено заради спорове по определен термин (неясен само за някои от народните ни представители), българският парламент НЕ ПРИЕ инкриминирането на варварски жестоки прояви в нашето общество, каквото е особената жестокост към животните. Положителното в цялата ситуация е, че накрая се прие чл.325б в целия му текст, включващ утежняване на наказанието приименно провеждането на боеве с животни в присъствие на малолетни и непълнолетни.

В крайна сметка депутатите декларираха, че за тях особената жестокост към животните не е престъпление и напълно отрекоха отдавна доказаната й връзка с насилието към хора. „Питаме се дали това беше недоразумение или грижливо подготвен сценарий. Припомняме, че в свое интервю пред БНР след първо гласуване на законопроекта г-жа Манева изрази опасения, че ще бъде направено всичко възможно текстовете да бъдат бламирани и обезличени. За жалост опасенията й се оправдаха.” – коментират от Град за отговорни хора. „За разлика от нормалния свят, където позиция, защитаваща животните, е престижна, в България политиците се опасяват, че ще навредят на рейтинга си и ще бъдат подложени на подигравки, ако покажат такова отношение. Това, комбинирано с непознаване на текстовете от действащото законодателсто относно животните и неизаинтересоваността по тази специфична материя доведе до вчерашния резултат.” – добавят те.

Във връзка с предстоящите промени в НК групата проведе кампания „Срещу насилието”, която само за две седмици събра над 31 000 подписа от свои съграждани в подкрепа на инкриминацията, които бяха внесени в Парламента и съответните институции. „За съжаление много от народните ни избраници доказаха, че мнението на такъв голям брой гражданите е без значение за тях и лесно може да бъде пренебрегнато.” – твърдят от групата. Те са на мнение, че парламентаристите буквално са се подиграли със становището на хората, които очакват да ги подкрепят на изборите. „Петицията ни беше адресирана и до Министъра на правосъдието. Това е единствената институция, която ни удостои с официален отговор и той гласи, че в Министерство на правосъдието се подготвя нов Наказателен кодекс на Република България и нашите искания ще бъдат взети под внимание при разработката му.”

От гражданската група няма да се поколебаят в условията на предизборна обстановка да направят в своя сайт резюме на поведението на политическите сили и народни представители относно цялостното развитие на темата в Парламента и да анализират моралната им позиция по въпроса за цивилизованото отношение към насилието над животните. Тяхната надежда е в следващия Парламент да има повече депутати със зряло или поне информирано виждане по тези въпроси.
---------------------------------------------------------------------------
Гражданска група "Град за отговорни хора" е неформална общност от хора, споделящи позитивно отношение към животните, радост от общуването с тяхи недоволство от неадекватното институционално отношение към проблемите, свързани с животните в България. Цел на групата е постигане на по-добре балансирани отношения между стопаните на домашни любимци и безразличните към тях, безконфликтно съжителство в съвременния урбанизиран град с повече внимание към отговорното поведение и на двете страни и уважение към законите и нормите.

В минала своя кампании те успяха да се преборят със съседската намеса в личния живот, заложена в предложени текстове в Закона за управление на етажната собственост, които да позволят съседска забрана за отглеждане на домашен любимец. Стартираха инициатива "Чист град за децата и техните кучета" с почистването на един от любимите за разходка с куче столични паркове, което смятат да превърнат в традиция. Планират кампании срещу две явления, които имат голям принос за свръхпопулацията от скитащи животни в българските градове, но традиционно остават без внимание - безогледната и безконтролна търговия и внос на животни и безотговорното домашно развъждане на животни компаньони.

За контакти:
Гражданска група „Град за отговорни хора”, уебсайт: http://www.city4people.eu
е-мейл: info@city4people.eu, тел: 0899 61 51 09

Nadivto
В стадото

Мнениеот Nadivto » Пон Апр 06, 2009 3:45 pm

Понева и Капон в защита на животните. Депутатите искат жестокостта да се инкриминира

Народните представители Антонела Понева и Мария Капон ще предложат отново да влезе в пленарната зала текстът за инкриминиране на жестокостта към животните. Двете депутатки са категорични, че в българския Наказателен кодекс такива текстове трябва да съществуват, за да сме част от цивилизования свят.

Позицията, че жестокостта към животните лесно преминава в жестокост към хората подкрепиха и представители на организациите “Четири лапи” и “Град за отговорни хора”, както и на партия “Зелените”. От организациите, подкрепящи инициативата, представиха снимки на залети с киселина, простреляни и подпалени котки и кучета, на пребит до смърт кон и на редица други агонизиращи след упражнено върху тях насилие животни. За повечето от случаите са подадени жалби, но наказани няма, уточни Явор Гечев от “Четири лапи”. Той предупреди, че зачестява използването на огнестрелно оръжие срещу животните.

Само за две седмици са събрани повече от 31 000 подписа в подкрепа на инкриминирането на жестокостта към животните, които са внесени в парламента. Дебатът в Народното събрание около текста в Наказателния кодекс, който трябваше да инкриминира подобни деяния, бе определен като срамен от депутатката Антонела Понева. Тя каза, че този дебат е бил профанизиран и манипулиран.

”Дебатът за жестокостта към животните е част от дебата за жестокостта в общественото въобще”, подкрепи я Мария Капон. Когато няма отношение към животните, няма как да очакваме отношение към хора в критична ситуация, каза още тя.

На 2 април след доста объркано и повратно гласуване в пленарна зала Народното събрание зае половинчата позиция по отношение насилието над животните, като обяви за престъпление организираните боеве с животни, но остави без наказателна санкция особената жестокост към тях.

източник: http://www.vsekiden.com/?p=48679

---------------------
Депутати искат строги наказания за жестокостта над животни

Депутатите Мария Капон и Антонела Понева дадоха специална пресконференция по повод отхвърлените от Народното събрание поправки в Наказателния кодекс, които инкриминират третирането с особена жестокост на животни.

Друга причина за пресконференцията са зачестилите случаи на нечовешко отношение към животните, сред които дори и консумацията на малки кучета с лечебна цел.

Не зная в кои векове се е случвало това, заяви Понева и допълни - в Европа това не е случвало.

Тя е категорична, че жестокостта към животни е обществена опасност. Според Мария Капон в пленарна зала е приет компромисен текст по темата. Когато се грижиш за животните, значи си имал волята да се погрижиш за хората, коментира тя.

Капон посочи още, че според психолози, често убийците в детството си са измъчвали животни. Тя каза още, че в Испания се обмисля премахване на коридатата, която за испанците вече е част от миналото, но не и от времето, в което те искат да живеят сега. Тя допълни, че в Мароко при жертвоприношение например животното се покрива с бяло платно.

Понев и Капон ще се опитат отново да прокарат отпадналите текстове.

В българското законодателство животните са приравнени към предмети. Това заяви от своя страна Явор Гечев от фондация „Четири лапи". По думите му според нашите законотворци жестокостта към животно е все едно да увредиш чужда вещ.

Над 30 000 подписи са събрани в подкрепа на инкриминиране на жестокостта към животни. Те са внесени в Народното събрание при председателя Георги Пирински. Резултат обаче засега няма.

източник: http://news.ibox.bg/news/id_1433917762

Nadivto
В стадото

Мнениеот Galiadogs » Пон Апр 06, 2009 4:21 pm

Дано успеят. smiley24

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот sasin » Сря Апр 14, 2010 2:09 pm

Бясна съм!
На 2 април след доста объркано и повратно гласуване в пленарна зала Народното събрание зае половинчата позиция по отношение насилието над животните, като обяви за престъпление организираните боеве с животни, но остави без наказателна санкция особената жестокост към тях.
Това просто противоречи на всякакъв здрав разум и логика!
Значи е престъпление ако е масово организирано с цел някой да гледа и да се кефи, че да печелят и пари, но не и ако го убиваш някъде тайно и насаме :at:

Кой им дава дипломите в училище бе?! Тия сичките тряа ги пратят на психиатър, защото насилниците СА ТЕ!!!

Ако тряа, нека се приеме закон, който да гласи че е забранено на разни дъртаци над определена възраст, със закостенели мозъци да припарват до народното събрание - то е НАРОДНО а не приматско!
sasin
Пчела майка

Мнениеот kris4i » Сря Апр 14, 2010 4:46 pm

Това май е от предишното гласуване
Bleed on, to the waves you talk in your fevered delight now
Dreep on, under burning rooms and falling mindstars
So long, keep the sun and the moon... and tell'em of your scars
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот meri » Сря Май 19, 2010 6:25 pm

Артисти и музиканти с клип в защита на животните

Български знаменитости се обявиха срещу насилието над животни, редом с гражданска група „Град за отговорни хора” и стотици хиляди хора в социалните мрежи.

Милена Славова, Елица Тодорова, Бате Енчо, Ювиги, Веси Бонева, Виолета Марковска, Хората от Гетото и още любимци на българската публика подкрепят искането за криминализиране на проявите на особена жестокост към животни.

Те участват в благотворителен видеоклип към кампанията „Срещу насилието”.

„Животното винаги ти е предано. При него я няма тези завист и този егоизъм, който са обзели хората. То е едно открито същество, което с предаността си и блясъка в очите ти дава толкова много, което трудно може да откриеш. Съжалявам, че много хора не разбират това”, коментира рок певицата Милена Славова.

Актрисата Виолета Марковска споделя: „Аз съм против насилието във всичките му форми. Това определя същността ни като човешки същества. Да можеш да обичаш и да правиш добро, това е най-възвишеното нещо, което за съжаление не всеки умее”.

„Всеки един от нас, независимо дали е популярен или не, може да даде пример със своето лично отношение. Ние сме създадени да живеем в хармония с животните и природата около нас. Любовта е най-важното нещо и животните много силно я усещат”, призовава и Елица Тодорова.
Инициативата „Срещу насилието“ стартира в началото на 2009 година и постигна частичен успех.

С окончателно гласуване през април 2009г., българският парламент инкриминира само организирането на боеве с животни, но не счете жестокостта към животните за обществено значима, въпреки че тя отдавна се третира като престъпление в развитите държави по света, а също и във всички държави от ЕС, с изключение на България и Румъния.

След поредните зверства, като най-фрапиращ е случая на кучето с отрязани крайници от с. Дряново, обществената нетърпимост избухна и стотици хиляди хора се обединиха срещу насилието над животни.

Фейсбук групите организираха протести и подписка из цялата страна. Правителството и депутатите демонстрираха политическа воля да приемат необходимите промени в НК на Република България и да обявят особената жестокост към животните за престъпление, като те следва да се гласуват от Парламента.

„Нашата гражданска група работи активно върху информирането на хората колко опасни са за обществото подобни деяния, подкрепяме действията и на други организации в тази насока”, обясни д-р Мила Бобадова, ветеринарен лекар и един от представителите на „Град за отговорни хора”.

„Жестокостта към животни е един наистина обществено опасен акт - има проучвания, доказваща пряката връзка между насилието над животни и това над хора, затова обществото трябва да покаже ясна позиция и да се противопостави на толерирането на подобни деяния”, коментира тя.

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2010/05/1 ... nite.91321

http://www.youtube.com/watch?v=EIarger_ucE
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот debiito » Сря Авг 17, 2011 8:15 pm

smiley24 smiley24 smiley24 :sunny:
RIP Алекс - 22.07.2011 - куче, женско ;( (L)
RIP Пъцко - 29.07.2010 - морско свинче, мъжко ;( (L)
debiito
Животинче с въпрос

Мнениеот joro_76 » Нед Окт 02, 2011 12:19 pm

Леле шокиран съм. Това ми напомня на една мисъл - "не всички които са изтезавали животни като деца са станали брутални убийци като възрастни, НО ВСИЧКИ БРУТАЛНИ СЕРЕЙНИ УБИЙЦИ СА ИЗТЕЗАВАЛИ ЖИВОТНИ КАТО ДЕЦА". Но не мога да съдя бащата, за това, че иска повече отговорност от собствениците на кучета. И ще ме прощавате ама никой собственик не може да ГАРАНТИРА, че кучето му няма да нападне никого. Може много да ви се иска, но това си е животно и не може да разсъждава като човек, а и току що прочетохме, че и МНОГО ХОРА НЕ РАСЪЖДАВАТ КАТО ХОРА.
Аватар
joro_76
В ятото

Мнениеот ivo.tr » Вто Дек 06, 2011 9:09 am

[quote="Nadivto"]Днешната пресконференция мина много добре. Бяхме аз, д-р Мила Бобадова, Явор Гечев от "Четири лапи" и Кристина (кикита от дог.бг), която разказа пресен случай на бездействие на властите. Медии имаше малко, но бяхме подготвени с брутални снимки и клипове... разплакахме три от журналистките.

Много трогателно, но си права че бездействат властите. Защо проблема още не е решен, защо няма приюти и приспиване за агресивните кучета. Докато не се реши проблема ще има и такива случаи просто хората гледат да си решат проблемите който никои не им разрешава. Включително и аз подкрепям да се избият всички бездомни кучета, а после да мислим за хоманни действия, както направиха много държаваи. Друг вариант е бездомните кучета се хващат отиват в приюти и ако не ги потърсят или осиновят до 3 месеца да се преспиват.
ivo.tr
Животинче с въпрос

Мнениеот spinus98 » Вто Дек 06, 2011 10:51 pm

ХОРАТА СЪС СЛАБИ СЪРЦА ДА НЕ ГЛЕДАТ!!! http://www.peta.org/feat/ChineseFurFarms/index.asp Вижте на какво се натъкнах. [mood_feelings_hurt.gif] Никога не съм виждал подобна жестокост към животните, ноправо ми идва даа...... fing23 Не мога да повярвам, че сред нас има такива извратеняци които да се кефят на подобни неща! Трябва да ги затварят такива хора. fing23 [angry22.gif] [angry22.gif]

Моля, не пиши с червени букви. Модератор
Im on the Highway to Hell
Аватар
spinus98
В ятото

Мнениеот iv24 » Сря Дек 07, 2011 8:07 pm

Това клипче го гледах... може би миналата година. Наистина е ужасно, тия хора са напълно луди, нормален човек няма да направи такова нещо. И от къв зор го правят? Да запазят кожата по-дълго ли, какво ли... Ето затова не обичам хората (не всички естествено), защото ми писна от всякакви гадости и ще става все по-зле.
Аватар
iv24
В пасажа

Назад към Бездомни животни