Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Дали в България се внася руската ваксина Vacderm-F ?

Дали в България се внася руската ваксина Vacderm-F ?

Мнениеот poptolev » Вто Юни 26, 2007 7:07 pm

Ако тука някъде по форумите се появяват ветеринарни лекари биха ли ми писали дали в България се внася руската ваксина Vacderm-F. И ако да къде мога да я намеря.

Благодаря !

Поптолев
poptolev
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 26, 2007 7:44 pm

За съжаление нямам споразумение форума да е наблюдаван от вет.специалисти. Но пък съм специалист по търсене на информация в мрежата или извън нея и ти намерих тази фирма го внася......от 2000г актуализирала си е списъка за последно през 2005

фирмата

http://www.gergiovche.com/

http://www.gergiovche.com/norma/register/registar.html
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот poptolev » Вто Юни 26, 2007 10:11 pm

Изчетох им целия списък, който е актуализиран през май 2007 година ама не го намерих. Обаче пък им писах да ги питам дали го внасят. Оказа се че тая ваксина дето е за котки върши добра работа и при чинчилите за лечение на гъбички.
poptolev
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 26, 2007 10:31 pm

poptolev написа:Изчетох им целия списък, който е актуализиран през май 2007 година ама не го намерих. Обаче пък им писах да ги питам дали го внасят. Оказа се че тая ваксина дето е за котки върши добра работа и при чинчилите за лечение на гъбички.

Като търсиш нещо натисни Контрол и F5 после напиши търсената дума и воала има начин ти да не я търсиш а самият компютър.......

Това ми изкара по този начин от списъкът

148.
A 0820

14.05.2001
Vacderm Vaccine
Vetzverocentre AD,

Russia
215/02.02.2000
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 26, 2007 10:35 pm

poptolev написа:Оказа се че тая ваксина дето е за котки върши добра работа и при чинчилите за лечение на гъбички.

Много често съм чувал при разговори с развъдчици на животни-гризачи, че едни ваксини за едни животни - могат и да се прилагат и при други животни. Но след като вет-доктор ти даде консултация. Имало чалъм преди да се ползва ваксината! Принципно казано!
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот poptolev » Вто Юни 26, 2007 11:20 pm

Абсолютно си прав. Аз това за тая ваксина го прочетох в един руски специализиран сайт за чинчили. Там и дозировка и всичко са дали ама мисля първо да го препиша и да го дам на нашата ветеринарна лекарка да го прочете и да прецени.

Щото тоя мъжкия го налегнаха някакви гъбички на поразия и вече не мога цял месец да го оправя.

Значи тая комбинация с контрол и F5 при мене е рефреша, а при теб не знам какво трябва да е. Ти с какъв браузер работиш. И после това е списък май с регистрираните лекарства, та не знам дали това означава че ги внасят.

Ама както и да е де аз нал им писах те сигурно хората ще отговорят.

Благодаря ти много за съдействието.
poptolev
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Юни 27, 2007 5:27 am

Добро утро - допусната е малка правописна грешка -)))) Контрол и F исках да кажа. С това действие изкача търсеща машинка-прозорче и т н....съжалявам снощи ми се спеше и за това така се получи.

А за другото - в БГ поне не може да се внасят нерегистрирани лекарства. Има си цяла процедура за регистрирането на лекарствата било за хуманната медицина или за вет. медицината.

Ако няма регистрация всеки може да си внася каквото му падне и т н.....без комисията по лекарствата към ДВСК или БГ да следи потока на вноса и т н.....
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот trenertg » Съб Юни 30, 2007 11:15 am

zoomaniak написа:Добро утро - допусната е малка правописна грешка -)))) Контрол и F исках да кажа. С това действие изкача търсеща машинка-прозорче и т н....съжалявам снощи ми се спеше и за това така се получи.

А за другото - в БГ поне не може да се внасят нерегистрирани лекарства. Има си цяла процедура за регистрирането на лекарствата било за хуманната медицина или за вет. медицината.

Ако няма регистрация всеки може да си внася каквото му падне и т н.....без комисията по лекарствата към ДВСК или БГ да следи потока на вноса и т н.....

действително тези ваксини /руските/не са регистрирани и подлежат на санкция , провери на леокоом чешки ваксина мисля че имат .
в момента 70 % от лекарствата подлежат на пререгистрация и е малък ужас няма внос , а за тези които има в наличност налагат глоби и предписания , че ги използваме или че ги има по складовете дори и риванола не е пререгистриран и ако го има ... да му мисли доктора
http://trenertg.dir.bg
http://best-friend-vetclinik.dir.bg/

Fortes Fortuna adjuvat - Съдбата помага на смелите - Юлий Цезар
trenertg
Животинче с въпрос

Назад към Общ форум