Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кои ветеринари имат достъп до регистъра

Кои ветеринари имат достъп до регистъра

Мнениеот sasin » Пон Май 03, 2010 12:07 pm

На мен засега ми казаха само за един в София.
Има ли някакви условия на които трябва да отговаря или как?
Всички ветове ли ще са задължени да имат четец за чипове (и връзка към интернет?!)? Или ще могат по телефона да проверяват в базата данни чрез свои колеги?
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Re: Кои ветеринари имат достъп до регистъра

Мнениеот zoomaniak » Пон Май 03, 2010 12:20 pm

sasin написа:Всички ветове ли ще са задължени да имат четец за чипове (и връзка към интернет?!)?

То по принцип са задължени - ама не от закона май за четеца, защото иначе се обезмисля чипирането. Защото като стане проблем - хващаш такси и почваш да търсиш ветеринарен доктор с четец :ab:

Системата - регистъра е сървърно базирана система. И изисква интернет или по телефона. Но за да вкарват данни трябва пак интернет :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sasin » Пон Май 03, 2010 1:12 pm

Да де, тва имах предвид - аз не съм луда да си чипирам кучето там където нямат четец, но има места където това може да стане по предварителна уговорка, за да вземат назаем четеца от свои колеги. А досега, вкарването на данните за чиповете можеше да става и с писмено пращане на информацията до РВМС-тата.

Ако човек знае къде има това което му е нужно, то няма да губи време в лутане.

Въпросът вече не е "къде има ветеринари" - сега важното е "при кои ветеринари какво можем да направим".
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Пет Май 07, 2010 9:45 pm

Засега, поради изключително тромавата процедура, стоте декларации, които всеки ветеринарен лекар трябва да попълни и течащата в момента поредна пререгистрация на ветеринарните лечебни заведения - достъп до базата данни реално никой няма. А дори и някой да има все още 99.9% от чипираните кучета не са въведени там, защото докторите им нямат достъп до системата и съответно е неизползваема.
Примерно аз съм си подала документите февруари месец - досега нямам нито достъп, нито отговор кога ще имам.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот meri » Съб Май 08, 2010 7:51 am

Не е ли абсурд тогава, от нас изискват регистрация, чипиране, но всичко се обезмисля.....може би на хората им писна и за това и не спазват нищо, иначе на разходка глобяват ако няма паспорт кучето, вакснини.........смехория, от нас се изисква, а пък те?

А дори и някой да има все още 99.9% от чипираните кучета не са въведени там, защото докторите им нямат достъп до системата и съответно е неизползваема

Ето това е , чипа само си седи в кучето и е неиползваем, може би мнозина си задават и въпроса:" Защо да го регистрирам тогава и да плащам данък, за какво"?
Както винаги системата не работи, не се знае и до кога? Щом лекарите не знаят, какво да кажем за тези, които трябва да си вършат работата, но изискват, как да станем отговорни стопани, като самата система нарушава или не спазва правилата?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Съб Май 08, 2010 9:01 am

meri написа:Не е ли абсурд тогава, от нас изискват регистрация, чипиране, но всичко се обезмисля...

Защо да се обезмисля? icon_dontknow Аз съм твърдо за чипирането - така се знае,че точно това куче е кастрирано,точно този паспорт е негов,точно тези ваксини са поставени.И когато е регистрирано в общината това куче има точно този собственик.И ако системата все още не работи както трябва,това съвсем не означава,че ние като собственици трябва да се измъкваме от отговорност - напротив,след като сме изрядни откъм документи,трябва да си търсим правата.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот meri » Съб Май 08, 2010 9:13 am

То и аз съм съгласна, чипирани са, и толкова, за сега поне. Ами тъпо е някак да изискваш, пък държавата като институция да не спазва собствените си закони.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Съб Май 08, 2010 9:15 am

А моите са чипирани,кастрирани и регистрирани.Заради подобно мислене обаче сме на този хал.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Съб Май 08, 2010 12:46 pm

Нищо не се обезмисля. Само ще отнеме известно време, докато системата проработи.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот sasin » Съб Май 08, 2010 4:54 pm

И през това време политиците и журналистите ще продължават да лицемерничат, а тъпаците ще продължават да крякат като гъски срещу НПО-тата smiley23
sasin
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 08, 2010 6:32 pm

Имам усещането, че малко хора разбират значението на чиповете...
Дали има система или няма е се тая, който знае ролята на чипа ще си чипира кучето и тва е :ab: защото е осъзнал необходимостта от това действие...ще избере доктор, който има четец и т н...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sasin » Съб Май 08, 2010 9:37 pm

Не е достатъчно - да, аз съм го чипирала, но то заслужава ПОВЕЧЕ!
sasin
Пчела майка

Мнениеот sasin » Пон Май 10, 2010 9:29 pm

Ще ми се да напиша още нещо по въпроса.

Никога не съм намирала за нужно да се бърника в базата - според мен е достатъчно ако:
- се въвеждат данните, когато някой ветеринар чипира животно и
- просто да чете информацията, когато при него отиде гражданин, намерил куче на улицата.
Все пак те имат четци, за да могат да слагат чиповете, а и хората ще отидат и за да бъде прегледано животното, а да не пренебрегваме и възможността самите ветеринари да го познаят като пациент. Рядко някой би избрал да отиде в приют, където също би трябвало да има четец. Нито пък виждам смисъл в специалното разкарване до РВМС, сякаш там си нямат достатъчно друга работа.

Вече ако се наложи някое куче да си смени собственика, предполагам е достатъчно да се отиде в общината с паспорта на животното, а да речем РВМС да нанесе корекции в базата данни. Ако пък новия собственик се опасява че може да възникне проблем от страна на стария, то нека си върже гащите с някъв договор за покупка или дарение smilie8

Тва са си мои разсъждения разбира се. Аз лично не съм наясно как точно стоят нещата в другите страни, които преди нас са се справили с проблема.
sasin
Пчела майка

Мнениеот mimav » Вто Май 11, 2010 7:20 am

За чипа съм съгласен напълно.Но за плащането на данъка......Знам,че сега много от вас ще скочат и ще се развикат,но какво е направила държавата за моето куче,та ще ми иска пари?????Нима ми е осигурила места,където да го разхождам?Въобще къде е нейния принос или нейната помощ в отглежднето на кучетата,та ще иска данък......
mimav
Животинче с въпрос

Мнениеот sasin » Вто Май 11, 2010 11:38 am

Аз пък даже съм съгласна да плащам данък за кастрираната си кучка, който да е по-малък от данъка за некастрирано, САМО НАЙ-НАКРАЯ ДА ПУСНАТ ТАЯ БАЗА ДАННИ КАТО ХОРАТА.
sasin
Пчела майка

Мнениеот Space » Вто Май 11, 2010 11:55 am

А колко е годишния данък за едно куче? smilie8
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот sasin » Вто Май 11, 2010 12:03 pm

Твърде малко - някакви си мизерни 20тина лв [mood_feelings_hurt.gif]
Чудно ми е как е в другите страни hsuh

П.П. Да зема да добавя - мисля си че ще е по-редно да е съобразен с килограмите на животното. Те и за колите плащат различни данъци smilie8
sasin
Пчела майка

Мнениеот Space » Вто Май 11, 2010 12:08 pm

За някои са много, за други малко ...
По-добре е критериите да са кастрация, порода и тн .... Да не говорим, че въобще е тъпо да се плащат данъци, но това е друг въпрос :ag: :ag:
Space
Пчела майка

Мнениеот mimav » Вто Май 11, 2010 12:49 pm

Някой знае ли нещо повече за тези чипове?Например ако ти откраднат кучето може ли по чипа да го засекат къде е?Мисълта ми е като джи пи ес системата ли функционира тази за чиповете....
mimav
Животинче с въпрос

Мнениеот radko1985au » Вто Май 11, 2010 1:03 pm

Няма как да го " засекът ", с него можеш да докажеш, че кучето е твое ако го откраднат. Баркодът е уникален ( номерът се залепя и в паспортът на кучето ).
radko1985au
В ятото

Мнениеот freiya » Вто Май 11, 2010 2:06 pm

sasin написа:П.П. Да зема да добавя - мисля си че ще е по-редно да е съобразен с килограмите на животното.

В какъв точно смисъл..т.е. защо точно с килограмите?
Unfortunately, no one can be told what the Matrix is. You have to see it for yourself.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот meri » Вто Май 11, 2010 2:20 pm

Ми да, принципно не може за един дог да платиш като за пинчер,например.
Безмислици много в тия закони.......

Офтопик:
Иначе всички са кучета и еднакво цапат, ама и не за всички изискванията са еднакви.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sasin » Вто Май 11, 2010 10:12 pm

Идеята ми е че дребните породи просто не се срещат по улиците и дори да ги има, те не могат да представляват такава опасност за хората, каквато са по-едрите кучета. Нали не си представяте някой пинчер или мопс да ви нападне така че да пробие плата на дънките ви например и да ви нанесе някакви травми, дори ако са "глутница" пекинези и дакели smilie8 Един ваш шут ще се отрази много по-трагично на животното.. Такава космата топка не би могла да събори първокласник, но я питайте хората които асистират при обучението на овчарки например - яки мъже съм чела да го сравняват с "все едно те връхлита влак".. Не знам, аз лично може би бих опитала, но само ако ме уверят че няма да се сдобия със счупено ребро например..
sasin
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Май 11, 2010 10:15 pm

:ax: няма саси :ba: ....някой ден като дойдеш в п-в ще се пробваш :ay: :ax:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Space » Вто Май 11, 2010 10:19 pm

Е, той данъка не се плаща, защото кучето МОЖЕ да ухапе повече или по-малко .... smilie8
Space
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Май 11, 2010 10:26 pm

Space написа:Е, той данъка не се плаща, защото кучето МОЖЕ да ухапе повече или по-малко .... smilie8

icon_dontknow ми за кво се плаща icon_dontknow че аз не се сещам...принципно не се сещам :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Space » Вто Май 11, 2010 10:32 pm

Ми аз по-горе казах, че въобще не трябва да се плаща този, а и въобще данъците :ajaweki: Не, че един ротвайлер не с*ере повече от пинчер, ама това е в случай, че екскрементите си седят по улиците и поляните, пък нали уж трябва да си ги събираме .... :ab:
Space
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Май 11, 2010 10:34 pm

:ag: :ag: :ag: аве може да служи данъка като регулатор на числеността на кучетата...ама няма да стане..така ,че според мен е безсмислен в този му вид :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Space » Вто Май 11, 2010 10:37 pm

bu6i написа::ag: :ag: :ag: аве може да служи данъка като регулатор на числеността на кучетата...ама няма да стане..така ,че според мен е безсмислен в този му вид :ag:

Според мен този конкретно служи само за взимане на кинти и нищо друго :ag:
Space
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Вто Май 11, 2010 10:52 pm

По принцип това което се плаща за кучета всъщност е такса,а не данък и доколкото знам чисто юридически таксата е безвъзмездна,т.е. нищо не получаваш,а данъкът - не,т.е. можеш да изискваш нещо отсреща :ag: И според мен е много ниска
rinusha
Пчела майка

Мнениеот sasin » Вто Май 11, 2010 10:52 pm

Плащаме, за да могат приютите да си вършат работата - да залавят изгубените домашни любимци, да ги настаняват в подходящи условия и да се грижат за тях, докато някой ги вземе, за да живеят живота за който сме ги създали. Мисля че е много по-лесно да се хване едно дребно куче, отколкото едно едро. Плюс това и издръжката откъм храна и място е по-малка.

Разбира се, част от данъците ще са и за поддържането на единния регистър.
sasin
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Май 11, 2010 10:57 pm

sasin написа:Плащаме, за да могат приютите да си вършат работата - да залавят изгубените домашни любимци, да ги настаняват в подходящи условия и да се грижат за тях, докато някой ги вземе, за да живеят живота за който сме ги създали. Мисля че е много по-лесно да се хване едно дребно куче, отколкото едно едро. Плюс това и издръжката откъм храна и място е по-малка.

Разбира се, част от данъците ще са и за поддържането на единния регистър.

:ax: по -правилно...БИ ТРЯБВАЛО да плащаме за това smiley24 ...ама при 100-200 платени данъка в П-в...докъде... icon_dontknow ..а дали ша е едро или дребно саси :ba: ...е все тая..все си е зор ,ако кучето не ще да бъде хванато :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Space » Вто Май 11, 2010 10:59 pm

Не вярвам да отиват конкретно за това, но и там ще има де. Кой, как си гледа кучето, с какво го храни и къде го държи не е работа на общината и не могат да ми взимат повече пари, защото го гледам примерно в 150 квадрата апартамент :ab: Според мен в тази държавица много вода трябва да изтече, докато хората започнат да плащат за кучетата си (данъци). :ab:
Space
Пчела майка

Мнениеот sasin » Вто Май 11, 2010 11:31 pm

Абе все тая - не ми казвай че мъж като теб няма да надбяга по-лесно едно чихуахуа :ajaweki: както и просто да го хванеш, било с ръкавици, било без :ad: Мен що от дребните кучета не ме е страх - пазя се от едрите :aa:

Кой, как си гледа кучето, с какво го храни и къде го държи не е работа на общината и не могат да ми взимат повече пари, защото го гледам примерно в 150 квадрата апартамент
Нямах тва предвид :ab: Просто казвах че дневната издръжка в приюта излиза по-евтино за дребните породи :ad:

Там е работата, че в момента в който наистина заработи базата данни, която по закон е тяхна отговорност (а те си позволиха да я забавят повече от година fing23 ), нищо няма да спаси стопанина от солена глоба когато го спрат на улицата докато той разхожда кучето си (и тук предимството е пред котките които се отглеждат само в дома, но това е за друга тема). Не може едно куче да има нашийник и повод, а да няма паспорт, както и никой ветеринар не бива да издава паспорт, ако преди това не е проверил дали животното не е чипирано.

По тоя повод да питам - не е ли редно и в кучешките паспорти да пише на коя дата са издадени?
sasin
Пчела майка

Мнениеот Space » Вто Май 11, 2010 11:36 pm

Аа, извинявай! Не разбрах, че за приютите говориш :ax:
Space
Пчела майка

Мнениеот mimav » Сря Май 12, 2010 10:50 am

Аз продължавам да не разбирам-за какво трябва да си давам парите на държавата?25 ли са 100 ли са все тая.Въпроса е че държавата все си намира начин да ни цица.Писна ми да ми разправят как било на запад,как хората там си плащали данъците и таксите,как си събирали екскрементите на кучетата в торбички и си ги хвърляли в кофите.Хора,тука е българия(нарочно с малка буква го написах),заплатата ми е българска и всичко останало.Не ща да ме сравнявате с европейците само когато става дума за да ми вземете левчетата или да ми вдигнете някоя цена.
А за кучетата-когато община Младост в София ми осигури поне една алея,където да си разхождам кучето без да ме гледат майки намръщено-тогава да очаква мойте 25 лв такса.
mimav
Животинче с въпрос

Мнениеот freiya » Сря Май 12, 2010 2:32 pm

Ама хубаво де...че сме калпава история,калпава сме..ма до кога все така да я караме?С извинения,че държавата ни е крива..
И защо точно общината да ти осигури алея...то кучето да не е нейно?
Всичките дето сме с кучета искаме спокойно да ги разхождаме без да си пречим с майките например.А като има пари има и алеи и детски площадки и всичко...

Ти как предлагаш да стане работата?
Unfortunately, no one can be told what the Matrix is. You have to see it for yourself.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот mimav » Сря Май 12, 2010 2:58 pm

Като не са нейни кучетата какво иска тогава.Предлагам да се определят места за разхождане на кучета.С кошчета и пликчета за изпражненията.Въобще общините да почнат да правят нещо за хората.Чак тогава да крякат и да заплашват.Гледам в квартала почнали да лепят плакати по ветеринарните клиники със заплахи за глоби за собствениците на кучетата.Искам да мога да си разхождам кучето някъде спокойно,където няма да изкочи някоя майка с дете и да му каже...ела на мама че кучето ще те изяде.И после да почне да ме разпитва къде му бил намордника на кучето,защо не било вързано и т.н. глупости.Видя ли тези неща направени-отивам да си дам парите за такса ли,данък ли..както се води.
mimav
Животинче с въпрос

Мнениеот freiya » Сря Май 12, 2010 5:09 pm

mimav написа:Като не са нейни кучетата какво иска тогава.Предлагам да се определят места за разхождане на кучета.С кошчета и пликчета за изпражненията.Въобще общините да почнат да правят нещо за хората.

Ами например гражданите на съответната община да не газят в лайна.А това,след като собствениците не си чистят трябва да го свърши някой друг,на когото да му се плати.
Разбира се че трябва да има места само за кучета..ма без пари как да стане?
И тия пари от къде да дойдат,ако не от заинтересованите собственици на кучета.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Май 12, 2010 8:23 pm

Защо си мислите, че общината е длъжна с нещо на собствениците на кучета... smilie8
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Сря Май 12, 2010 9:18 pm

Защото изисква от стопаните такса, да спазват някой правила, а самата община какво прави.......наистина на места няма къде да си разходиш кучето, да не говорим за други неща. Не може да искаш, а да не даваш нищо в замяна.
Иначе глобяват за нередности.....кой ще ги глоби тях за несвършената им работа и забавяне и ......куп неуредици?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Май 12, 2010 9:37 pm

Домашните любимци никога на никоя община по света не са били приоритет :ab: - и навсякъде се плаща и никой не реве и си събират лайната. Ако ли не пак глоби :ag: да се научат. Дано доживея да стане и това тука...

Разберете, по света никой не го интересува да ти подсигури условия да отглеждаш куче :ag: искаш куче - плащаш си като пич. Ако не искаш да плащаш - купи си златна рибка icon_dontknow .

Какво искате да ви подсигури общината :ai: хартиени пликчета и лопатки или да ви огради полянка да са лайната на едно място. Е на тая полянка като се изсипят 200 кучовци в 9 часа :ai: :ai: :ai: сутринта да се "разхождат". Ама вие какво с повече от 3 кучета разходка не става...и 3 са много... :bv:

Много анимал планет гледате :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот freiya » Чет Май 13, 2010 7:20 am

.наистина на места няма къде да си разходиш кучето, да не говорим за други неща.

Навсякъде можеш да си разходиш кучето,стига да не е детска площадка или обозначено със знак "забранено за кучета" място.
Ама след това трябва да си почистиш...
И защо да не си почистиш?Ами ако това беше твоя двор?Така ли щяха да се оставят купчините навсякъде?
"Общината е длъжна..."...Преди общината да ни е длъжна с нещо,ние сме тези които трябва да се държим като "бели хора".Отговорни.
Дали нямаме пликчета,дали нямаме кофи,дали нямаме тоалетни...?
Кучето е луксозна придобивка.И щом имаш време и средства да го купиш/вземеш/ храниш и разхождаш,трябва да намериш начин и да му чистиш и обезопасяваш.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот sasin » Чет Май 13, 2010 9:44 pm

Аз излизам с по няколко торбички, че достатъчно често се случва да се изтропа на два пъти.

Обаче едно куче не може да се разхожда само на повод, задължително трябва да има места, където да се пуска свободно да тича и информацията да е достъпна, защото е адски лицемерно да те глобяват за закон, който.. просто липсва!!?!? Освен на сайта на общините, е достатъчно да сложат информацията по ветеринарните кабинети и зоомагазините, за предпочитане да е отвън, че да се вижда и когато са затворени.

И по-добре да забравят че ще ме глобяват задето не съм взела паспорта на кучето със себе си за 5-10 минутната разходка около блока. Че аз личната си карта не вземам, паспорт ша мъкна - имат си четци, да си проверяват каквото ги интересува.

Както и да осигурят поне евтина кучешка храна по приютите, а не да чета как дори от хляб са лишени животните и ако не са доброволците и даренията ша мрат от глад fing23
sasin
Пчела майка

Мнениеот mimav » Чет Май 13, 2010 11:30 pm

Ми тя цялата работа е да ни вземат парите.Не вярвам изобщо и един лев да дават за приютите,иначе няма да ги пише тези неща по форумите за мизерията в тези приюти.Не твърдя,че съм против таксите,просто да се вижда някакъв смисъл да си дават парите хората.
Лукс било кучето и дай да ти вземат пари затова.Ми то в скоро време ще почнат да ни взимат пари за всичко.Като гледам какъв скъп стана живота-не е ли лукс да отглеждаш деца,да се нахраниш с тези цени.Хайде да ни взимат пари и такси за децата,за яденето дето ядем,за това че сме живи....
Не мислите ли, че е такакато се съгласяваме с всичко следва и данък за това че сме живи и дишаме въздуха.
mimav
Животинче с въпрос

Мнениеот sasin » Чет Май 13, 2010 11:44 pm

Правилно. Затова е крайно време да вдянат че има кой да им търси сметка.
sasin
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 15, 2010 11:40 am

zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mimav » Съб Май 15, 2010 1:49 pm

Хаха......направо смешно изглежда това.
Първо пак ни дават за пример разни западни страни.Докога ще ни сравнявате с тях бе хора - аз искам ако ще изравняват всичко със западна европа да ми изравнят и заплатата-иначе безмислици само.
Второ- загубите на общината.Живи да ги ожали човек тея от общината,голи и боси останали че не прибрали парите на хората с кучета.
Трето,заради тези предавания по телевизията страдаме аз и моето куче.То не е питбул,но адски прилича защото е близка порода.И сега хората ме гледат на кръв като изляза на улицата.а то никога не е проявявало агресия,защото не съм го учил на такива неща.
Въобще доста тенденциозно ми се струва всичкото това,което се случва.Данъци,глоби,преследване от общината,предавания по телевизията.Ами хората с кучета ли са най - големите престъпници на българия?
Община Младост да не чака пари от мен.Пълно е с помияри в квартала и то на големи глутници,няма и къде да си разхождам кучето.Една единствена алея да бяха определили за тази цел.Господа общинари-не се чудете защо хората не си плащат таксите за кучетата.
mimav
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Съб Май 15, 2010 3:25 pm

Като престъпници трябва да се наказват тези, които си пускат кучето без повод. Защо да не може да се разхожда само на каишка? Като иска да бяга да го заведе на безлюдно място(има доста такива) а не да го пуска в морската или около блока. smiley23 Затова са тези нахапани деца и др., и затова искат да забраняват някои породи. Около нас е пълно с идиоти, които си пускат овчарката, хъскито и др. без повод, и същите тези кучета нападат.Те наистина са опасни когато не може стопанина да ги контролира. Аз колко пъти се карам с тези образи не е истина(накрая трябва да набия някой) и на другия ден пак пуснал "послушното" куче... И същото това послушно куче напада моето.. Моето куче си е на каишка и дори да лае не заслужава да бъде хапано от песа на някой комплексар, който се заблуждава, че контролира кучето си. Затова общините трябва да се стегнат и да започнат да глобяват. Ама не само за ден-два "акция" и после една година почивка. Като "друснат" някой "тарикат" 500 лева щот не е регистрирал кучето си, или щото е без повод ще му дойде акъла. Да глобяват и докторите, които си затварят очите(а те са много поне във Варна) Иначе оправия няма да има, колкото и да ми се иска. А на който му е скъпо да не гледа куче. Не може само да искаме, да искаме а самите ние да акаме на метеното. smiley23
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Съб Май 15, 2010 3:35 pm

Всичко е до ниската култура на населението. И не само, то комплекси добре избиват някой,или си въобразяват че имат най- послушното куче, но защо да страдат всички заради такива? И една регистрация не променя нищо, нито манталитета на собственика, нито нрава му, нито отношението към кучето (по-точно на това на което го учи), пък и българина лесно заобикаля законите и е спец по неплащане на такси,глоби ........

И всички ли носим паспортите на кучетата си по време на разходка?

Оправия никога няма да има, до като ние не се променим, кога ли? icon_dontknow
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 15, 2010 3:45 pm

mimav - не вярвам европейската заплата да донесе европейско мислене на Българина. Защото нещата са много по-сериозни от колкото са на пръв поглед...неплащането на каквото и да е - връща нещата назад. Просто ги съсипва...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот valnata » Съб Май 15, 2010 3:45 pm

Ама трябва да глобяват мери. Колко човека контролират кучето си? Това са много малко хора, даже се броят на пръсти, и мога да ти го докажа. Излизам да разходя пинчера си и почти всяко куче освободено от повода проявява агресия. Разбира се тя е провокирана от моя "звяр" щото ги лае, но ако си ги държат на повод няма да се налага да им ритам песовете и да се караме. А ако кучето насочи тази агресия към дете знаеш какъв е резултата. Затова докато не се налагат глоби няма да се оправим. Няма да стане изведнъж, но като се разчуе, че през ден обикалят и следят за нарушения, като глобят 100 глупака и работите ще започнат да се нареждат. Винаги ще има нарушители. Сега обаче всеки си прави каквото иска. Не може в морската при стотици деца да си пуснеш двата лабрадора и като им направих забележка ми отвърнаха, че били много милички кучетата(нямало страшно)... smiley23
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Съб Май 15, 2010 4:04 pm

Съгласна съм, но как да промениш такива(дано пък глобите да свършат работа, не знам навсякъде ли проверяват или само в София).
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Съб Май 15, 2010 4:11 pm

Ами и тук са ходили на проверки в морската, но май вече не проверяват. :ag: Общините това с проверките и актовете ако могат да постигнат ще е голяма работа. Аз поне друг вариант не виждам. С тези "хора" е трудно да се разбереш без да приложиш сила(те просто не вдяват) Обръща се и вика: "ми да ме глобят", "ми те на мен ко ми дадоха" и други подобни бисери(ама какво ти обяснявам ти знаеш). :ag: Нямам идея защо все искат нещо да им се даде тези хора. Дано по-скоро да се оправят нещата, ама и ветеринарите трябва да им отказват преглед.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот mimav » Съб Май 15, 2010 4:19 pm

Всеки си носи отговорност за кучето,така е.Аз мойто заради гадните погледи на майките с деца го разхождам на едно поле.Какво значи породи,които да са забранени.Кучето не е виновно за поведението си а стопанина му.Добре,мойто е стафордшир и повечето пъти е вързано при разминаване с другите кучета.Обаче какво се получава-на полето където ходя има много хъскита.И всичките пуснати на свободен режим.И какво трябва да направя в случай когато пуснато куче напада моето и го хапе.Да искам да забранят хъскитата?Всичко е до човека,който отглежда дадено куче.да не говорим,че миналата седмица бях свидетел как 2 овчарски кучета(не знам точно какви,азиатски ли,кавказки ли) нападнаха един човек докато той тичаше и горкия се принуди да се качи на един стълб с високо напрежение.Дайте да забраним и овчарките.Ами кокера на горния етаж , който е агресивен?И кокершпаньолите ли трябва да са забранени?
Няма лоши кучета,има само лоши стопани....
mimav
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 15, 2010 4:28 pm

Е като има лоши стопани кво ги правиме :ai:

Моето далматинско петно като извади окото на дете в парка с мен какво става или с него...
Моето куче като обезобрази дете - с мен какво става или с кучето ми.

:ab:

Нищо в момента........плащам 20лв глоба или 200лв. Тоест с пари се отървавам.

Та какво правиме с лошите стопани - нищо в момента.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Space » Съб Май 15, 2010 5:18 pm

Офтопик:
mimav написа:Всеки си носи отговорност за кучето,така е.Аз мойто заради гадните погледи на майките с деца го разхождам на едно поле.Какво значи породи,които да са забранени.Кучето не е виновно за поведението си а стопанина му.Добре,мойто е стафордшир и повечето пъти е вързано при разминаване с другите кучета.Обаче какво се получава-на полето където ходя има много хъскита.И всичките пуснати на свободен режим.И какво трябва да направя в случай когато пуснато куче напада моето и го хапе.Да искам да забранят хъскитата?Всичко е до човека,който отглежда дадено куче.да не говорим,че миналата седмица бях свидетел как 2 овчарски кучета(не знам точно какви,азиатски ли,кавказки ли) нападнаха един човек докато той тичаше и горкия се принуди да се качи на един стълб с високо напрежение.Дайте да забраним и овчарките.Ами кокера на горния етаж , който е агресивен?И кокершпаньолите ли трябва да са забранени?

:ay: Напълно съм съгласен!

zoomaniak написа:Е като има лоши стопани кво ги правиме :ai:

Моето далматинско петно като извади окото на дете в парка с мен какво става или с него...
Моето куче като обезобрази дете - с мен какво става или с кучето ми.

:ab:

Нищо в момента........плащам 20лв глоба или 200лв. Тоест с пари се отървавам.

Та какво правиме с лошите стопани - нищо в момента.

Ми, кучето ти го приспиват, ти лежиш 3 години примерно и т'ва е ...
Space
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 15, 2010 5:21 pm

:ag: :ag: :ag: :ag: :ag:

ахааааааааа тва влиза в графа "примерно"

Но не в графа: "Това е закона" - зацепваш ли :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Space » Съб Май 15, 2010 5:28 pm

zoomaniak написа::ag: :ag: :ag: :ag: :ag:

ахааааааааа тва влиза в графа "примерно"

Но не в графа: "Това е закона" - зацепваш ли :ag:

Т'ва ми е пределно ясно, само споделях какво ТРЯБВА да се случи, а ти си споделил какво СЕ случва :ag:
БУЛГАР-БУЛГАР :ajaweki: :ajatki:
Space
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 15, 2010 5:42 pm

оффф гледа ли Карбовски hsuh
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Space » Съб Май 15, 2010 5:58 pm

zoomaniak написа:оффф гледа ли Карбовски hsuh

Не. За какво става дума? smilie8
Space
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Май 15, 2010 8:42 pm

За кучета които нападат-убиват, и за това как стопаните се измъкват с думите "аз само ги храня" :ag: :ag: Не трябва да се забраняват породи а да се глобяват глупаците.. smiley24
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Space » Нед Май 16, 2010 1:18 am

Aaa, това ли било ..... Мдам, кучетата не са виновни. :sunny:
Space
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Май 16, 2010 12:09 pm

mimav написа:Всеки си носи отговорност за кучето,така е.Аз мойто заради гадните погледи на майките с деца го разхождам на едно поле.Какво значи породи,които да са забранени.Кучето не е виновно за поведението си а стопанина му.Добре,мойто е стафордшир и повечето пъти е вързано при разминаване с другите кучета.Обаче какво се получава-на полето където ходя има много хъскита.И всичките пуснати на свободен режим.И какво трябва да направя в случай когато пуснато куче напада моето и го хапе.Да искам да забранят хъскитата?Всичко е до човека,който отглежда дадено куче.да не говорим,че миналата седмица бях свидетел как 2 овчарски кучета(не знам точно какви,азиатски ли,кавказки ли) нападнаха един човек докато той тичаше и горкия се принуди да се качи на един стълб с високо напрежение.Дайте да забраним и овчарките.Ами кокера на горния етаж , който е агресивен?И кокершпаньолите ли трябва да са забранени?

http://www.zoomania.org/kucheta/kucheta ... v-ot-globi

“Как да нося документа винаги с мен? Ще стане на нищо”, възмущаваше се Мариела Тодорова, собственичка на две бебета от породата мопс в Южния парк. “Ламинирайте го”, посъветваха я инспекторите и Тодорова получи фиш за 20 лв. “Защо не наказвате хората, които тормозят кучетата?”, ядосваше се Анна Георгиева. На нея проверяващите й съставиха акт, защото отказа да даде пари.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sasin » Нед Май 16, 2010 1:02 pm

Абе що говорят простотии :bb: Никой нормален човек няма да откаже да плати 20 кинта и да се набута в пъти по толкова - просто бедните го отнасят, дето не излизат с финикийците всеки път AvatarSmileyFencing
sasin
Пчела майка

Мнениеот freiya » Нед Май 16, 2010 1:29 pm

Понеже не ми работи мишката както трябва,ще се постарая да цитирам приблизително:
"Кучето има нужда да тича някъде свободно,а не само да се разхожда на повод."

Има разбира се :ay: И преди да си вземеш куче трябва да помислиш имали къде да го разхождаш,така както на него му е нужно.
И тогава вземаш куче,съобразно условията с които разполагаш.Вземаш си такава порода която тича из 40кв.м апартамент и това и е достатъчно,порода с която и ти можеш да търчиш без да и сваляш повода,или изобщо не си взимаш куче.
И да отделят една поляна където кучетата да тичат свободно,какво се случва като излязат 20 човека с кучета?
Стамен го беше задал тоя въпрос някъде по-назад,ама аз не видях някой да е писал как точно ще се получи.Защото съгласете се,като се замислиш как 100 човека след работа са си извели кучетата на разходка по алеята си става неудобно и за животното и за стопанина.
Ако отделят повечко алеи,ок smiley24 ..обаче според мен няма толкова място поне на този етап,и с тези пари с които разполагат.
Колко са бедни общините аз не знам,обаче знам че решиш ли да му бръкнеш в джоба на българина винаги ще намери извинение да не даде пари.Чак след като си си платил можеш да търсиш сметка как са използвани парите ти,и дали са те прецакали.
А през тези години кой си плащаше за това че има куче,кой си чистеше..?
Sasin,ти си сигурно една на 100 човека която си почиства след кучето...просто няма масова практика това да се случва,и всички го знаем.
Сега за документите на кучето..редно е да се носят и от гледна точка на кражбите на животни.И чипиране и всичко да има...както при колите:маркировки,талон и пр.
И да се разбере най-накрая че да гледаш куче не е като да гледаш хамстер.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот meri » Нед Май 16, 2010 1:38 pm

Ако отделят повечко алеи,ок ..обаче според мен няма толкова място поне на този етап,и с тези пари с които разполагат.

Пари има, терени също,просто няма желание от общината да ги отдели и да има място за разхождане на кучетата.
Не всичко винаги е пари все пак, но хората нямат стимул за да плащат, това е.
И не мисленето ни е толкова ,колкото на човек му писва, веднъж, два- пет пъти изведеш кучето, няма къде да се отпуснеш нито ти ,нито то......тогава каква разходка е това.
Повече хора има в почивните дни по парковете, нормално е все пак, човек е зает през деня, да не би щом нямаш време, да нямаш и животно- не съм съгласна.

Няма значение породата, не е казано че кучето трябва да тича с километри за да е щастливо, те се нагаждат. Не това е най- важното.
Има доста статии по въпроса за разходките. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот freiya » Нед Май 16, 2010 1:50 pm

Е как иначе?..нямаш време и условия за животно пък взимаш?
Добре де,като няма къде да го разходиш и да тича и както казваш ти "няма къде да се отпуснеш" какъв е смисъла да се мъчите и двамата?

И как не всичко е пари,като е точно така.
Как да се направят тия алеи и паркове без пари?
Онези готини места по анимал планет с приютите за хиляди долари да не са общински случайно?
Нали всичко е частно спонсорство.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот meri » Нед Май 16, 2010 2:06 pm

Ами ей така, общините винаги нямат пари (но не е вярно).

Това че човек е зает и не може да разходи кучето 1-2 часа , вместо това го разхожда половин не е основание да няма куче.
Като се сетя за какви глупости се дават пари, имат но така е по-лесно.....
Както винаги въпрос на политика......да уредим мене, тебе, родата...после кучетата..

Къде толкова особено в София има място за разходка на кучета, и не всичко е до нямане на пари, проблема е съвсем друг.
Всичко е строителство, строителство.....истината е че от една кучешка площадка няма да изкарат нищо, до като от някой мол например ....да. Ето това е, общината не иска да дава, а да взема, да взема.........дреме му на някой че псето ти няма къде да се разтъпче. Иначе глобите и те са това......печалба, на гърба на някой друг, няма значение че в замяна няма нищо. smiley23 Данъци трябва да има, хората трябва да се научат че кучето е лукс, но и общината не може само да изисква, а трябва да поеме отговорността си, а тя както винаги е криворазбрана.
Ей всичко е пари, пари........но за печалба.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sasin » Нед Май 16, 2010 2:19 pm

Съгласна съм че няма нищо общо с гледането на хамстер :ay:

Обаче аз, както винаги, много бих искала да знам КАК ТОЧНО е решен проблема в другите държави - все пак ми звучи много по-удобно да нося картонче, вместо да правя на дреб паспорта на кучето си. Аз и до банката като ходя си нося само картонче, а не договора smilie8 Даже бих могла да си изтегля пари и само с личната карта. В крайна сметка нали идеята е да се глобява ВСЕКИ, който не е обезпаразитил и ваксинирал животното си - е как ша стане с некви си проверки по парковете, било инцидентни или редовни. Нали ветеринарите всеки месец пращат информацията в РВМС-тата, за което е достатъчно проверяващите да носят четец и така цялата информация да им излиза AvatarSmileyFencing

И пак ще кажа - много съм против богаташите да се измъкват с 20 лв глобичка, а бедните хорица да го отнасят. ЗАКОНИТЕ ТРЯБВА ДА СА ЕДНАКВИ ЗА ВСИЧКИ!

А и не смятам че тези които не са регистрирали и платили данък си търсят извинение - просто им е много удобно на дебилните чиновничета да се оправдават, при условие че просто не стават за работата за която са назначени icon_crazy Първо на първо, тоя проблем не е от вчера и за него са виновни ВСИЧКИ, ще повторя - АБСОЛЮТНО ВСЕКИ БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИН, защото тия които навремето са си отглеждали кучета и са ги изхвърляли по улиците сега няма как да ги хванеш да платят, А ВИНОВНИ И СА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ, които не са се погрижили навреме за законите и за търсене на сметка от управляващите. Та това е обида към малкото съвестни, които изпълняват "законите", И ТО ДОБРОВОЛНО, защото в момента няма кой да ги прилага като хората - нима те нямат право да изискват?!?!

Пак ще кажа - не ми е до парите, но е много важно да има места където кучетата да се обучават и да общуват помежду си. Когато започнат да глобяват за несоциализирани животни, на стопаните ще им е по-изгодно да си плащат за треньор и място, което просто трябва да бъде дадено от общините.
sasin
Пчела майка

Мнениеот mimav » Нед Май 16, 2010 4:41 pm

Абе всичко в тази мизерна държавица е зрелища и показност.
До вчера гонеха онея с цигарите - контрабандистите.
Днеска нас са ни подгонили-собствениците на кучета.Сега на дневен ред е акция по наказание на престъпниците.Най-големите престъпници в държавата сме били тия с кучетата,че не искаме да си плащаме и искаме да си ги разхождаме.Не казвам ,че няма инциденти,няма ухапани.Нека тези хора си носят последиците .За това са съдилищата,пострадалите си завеждат граждански искове и готово.Но останалите какво сме виновни.
mimav
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Нед Май 16, 2010 9:37 pm

Кои сте ВИЕ останалите? Ако си редовен какво те притеснява, и какво ти пречат проверките? icon_dontknow
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот freiya » Пон Май 17, 2010 3:25 pm

mimav написа:Най-големите престъпници в държавата сме били тия с кучетата,че не искаме да си плащаме и искаме да си ги разхождаме.

Нека не преувеличаваме... :ay:Къде се твърди подобно нещо?
Аз само не разбрах,защо не искате да си плащаме?
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пон Май 17, 2010 3:28 pm

Защото едно 30% от Българите са свикнали още от времето на Тодор Живков да им е без пари живота :ab: а не да изискват от живота това, което им е нужно...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот freiya » Пон Май 17, 2010 3:33 pm

Аз предлагам да увеличим процентите на 80... :ajaweki:
Някои не са живели по времето на Живков,обаче родителите им са предали "татовото време" къде чрез възпитание,къде чрез гени.
В общи линии всички тук живеем един безметежен живот що се отнася до домашни любимци...кеф ти едно кеф ти 100 кучета.Няма кой да те потърси дали си си платил данъка,дали си ги ваксинирал..абе нищо от никъде.
В същият момент обаче ти имаш претенции за алеи,паркове, защо си бил длъжен да носиш документи?,защо си бил длъжен да носиш личната си карта дори?.... :ag:
Защо ли?
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот mimav » Пон Май 17, 2010 7:00 pm

Ей затова сме в това положение-защото плащаме и не били длъжни да ни осигурят нищо в замяна.Затова си плащаме билетите за градския транспорт по левче и чакаме по спирките с часове,возим се в мръсни стари автобуси.Затова всичките цени ни ги вдигат,а ние си траем,за сметка на това обаче заплатите се намаляват.Понеже никой не го е еня и понеже не ни били длъжни с нищо.Не казвам,че не трябва да си плати човек таксата.Твърдя,че все нещо трябва да получим в замяна.Някоя и друга алея или полянка в парка например.
mimav
Животинче с въпрос

Мнениеот freiya » Вто Май 18, 2010 9:57 am

mimav написа:Ей затова сме в това положение-защото плащаме и не били длъжни да ни осигурят нищо в замяна.

Плащаме ли? hsuh Кой плаща?
Със сигурност на улицата на която живея никой нищо не е платил.А хората са с по две кучета повечето.Все породисти.На последната сбирка-разходка на кучкарите дори се обсъждаше "къде и как да ги скрием" ако тръгнат да проверяват по къщите кой има куче. :ajaweki: :ajaweki: :bu:
Затова си плащаме билетите за градския транспорт по левче и чакаме по спирките с часове,возим се в мръсни стари автобуси.

Тука вече,имаш пълно право да си търсиш правата и да държиш сметка.
Аз пък имам право да им търся сметка за две спукани гуми от огромните ями дето зеят навсякъде,и за липсата на съответните знаци които са били длъжни да сложат и да ги обозначат.
Действай. :ay: :ajatki:
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот Space » Вто Май 18, 2010 10:15 am

Офтопик:
Бе и с автобусите не седят точно така нещата, щото пенсерите, дет не плащат са преобладаващия контингент в градския транспорт :ap:
Space
Пчела майка

Мнениеот diva21 » Вто Май 18, 2010 10:40 am

Space :ay:
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот freiya » Вто Май 18, 2010 11:07 am

Space написа:
Офтопик:
Бе и с автобусите не седят точно така нещата, щото пенсерите, дет не плащат са преобладаващия контингент в градския транспорт :ap:

Офтопик:
Бе там да се оправят тия дето са си мислили правилниците и законите за градският.Цените ли ще си вдигат,какво ще правят да си го смятат.Кондукторите сега пък щели да ходят на курс по карате четох... :ajaweki:
Аз ако съм редовен пътник и дупча всеки път билет,имам право поне да успея да се кача на заветния рейс ако не друго.
Аватар
freiya
В ятото

Назад към Общ форум