Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Тазобедрена дисплазия - лечение

Тазобедрена дисплазия - лечение

Мнениеот y.bozhankov » Нед Окт 03, 2010 5:02 pm

Здравейте, пиша тази тема за да помогна всички стопани които имат подобен проблем и имат нужда от помощ, имам Дог от бордо на вече 9 месеца, казва се Бари, като малък (4-5 месечна възраст) накуцваше леко, заведох го в Стара Загора при доктор Кръстев, той снима предните лапи, предписа профилактично флексодон и каза, че няма причина за притеснение.Преди месец обаче кучето започна да куца по-сериозно и за няколко дни почти спря да ходи, направих снимки (този път на задните лапи) и се оказа тазобедрена дисплазия. Лекари които посетих във Велико Търново ми казаха, че ще се влоши и ще осакатее, други предложиха скъпи диети с храна за дисплазия, убеждаваха ме, че имало опрации но без ефект и съм щял да хвърля пари на вятъра. Прочетох доста форуми, изчетох десетки сайтове в щатите (където лекуват подобни заболявания оперативно повече от 30г) Четох и автстрииски такива, информирах се подробно за стадиите на заболяването и възможните видове опаративни и медикаментозни намеси. В нашия случай, заболяването беше в най-тежката форма, във форумите намерих хора с подобни проблеми и се информирах за лекарите и клинике които ги лекуват. Срещнах се с доктор Васил Василев в София, млад лекар който по моя преценка е страхотен професионалист, направихме снимки в централна ветеринарна клиника, където апаратурата е страхотна, диагнозата се потвърди и д-р. Василев препоръча тройна остеотомия на 2-те крачета. Потърсих 2-ро и 3-то мнение. За 2-ро мнение отидохме при професор Аминков, също в София, той потвърди диагнозата и препоръча същата операция, информиран бях, че същият е направил над 100 операции на тазобедрена дисплазия и всички успешни, което ми даде надежда. За 3-то мнение се обърнах към доктор Борислав Георгиев, който отново потвърди диагнозата и препоръча същата операция. На 3-те места получих добро отношение, моите наблюдения са, че за тази хора подобни операции са рутинни, а дисплазията съвсем не е такъв бич, какъвто го изкараха във Велико Търново ( няма да споменавам имената на лекрате, не искам да отклонявам темата в негативна посока). Взех решение и оперирах Бари при д-р. Георгиев в Син Кръст, месец след опарицията Бари се чувства далеч по-добре, държа го винаги на каишка защото иска да бяга, а след операцията трябва да се пази, след 2 седмици ще оперираме и другото краче. Нека стопани, грешно информирани от некадърни лекари не се отчайват, има хора които са посветили доста време и средства за специализации и за щастие са в България, благодарен съм на горе посочените за всичко. Ако някой има въпроси може да ме търси на 0887 81 21 85, с радост ще помогна с каквото мога!
y.bozhankov
Животинче с въпрос

Назад към Общ форум