Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Сайтовете на вет лекарите - размисли

Мнениеот zoomaniak » Вто Дек 04, 2007 4:51 pm

meri

да ти кажа честно не знам читав сайт на вет кабинет - който да дава точна информация освен цените и адреса примерно :(

не им се занимава със сайтове или не вярват на интернета като надежден носител на информация... :(
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Вто Дек 04, 2007 4:58 pm

Знам, че е така не го написах да се заяждам и не вярвам някой така да го е приел, а защото някой хора очакват като има сайт и там всичко да пише, не е възможно разбира се, та нали затова са телефоните, а сайта е така за обща информация. :)
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Вто Дек 04, 2007 5:14 pm

meri

всичко е наред :D не съм си и помислил за заяждане
ама си мисля че ако има желание - може даден вет кабинет да има сайт - нещо повече от сайт - ама некой ден ако се договориме с някой вет кабинет за добра сума може и да им го направиме

1 да си запазиш ден - удобен час за теб
2 да видиш с кои животни работят
3 цените им - услугите им
4 статии
5 съвети
6 галерия
7 да платиш операцията по интернет
8 да ги повикаш на домашен преглед без 20 минути да им обясняваш по мобилния симптоми и т н...всичко си описваш в интернет и те преди да дойдат знаят какво му е на животното - цъкат на принтера и са при тебе - подготвени...
9 абониране за услугите им...
10 промоции на услуги...

и ОЩЕ....

И още куп услуги...
Може и тук да стане - търпелив съм...

По света тва си е практика...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Вто Дек 04, 2007 6:27 pm

Да би било чудесно, само че има да си помечтаеме още за такова нещо, далече сме от това.Колко би било хубаво да е така, ама нали се сещаш, че освен лекари в кабинета май трябва да има и секретарки да записват и вършат всичко друго дето не е медицинска дейност, иначе лекарите няма да имат време за пациенти , ако само това правят. Иначе идеята е супер , но.............. съня свърши.
По света е практика, ама тука не е и дали ще е скоро кой знае, ма не пречи да си помечтаеме, щото веднага ще почнат да викат , че нямат пари за секретарки и такива български работи.
Дано пък стане. :lol:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Вто Дек 04, 2007 7:09 pm

meri - ще стане...аз вярвам или аз - ние ще го направиме - търпение
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Вто Дек 04, 2007 7:19 pm

живеем в един глобален мобилен интернетски свят Мери - е поне някои от нас де - не целия свят и е грешно да не се възползваме от възможностите на всичко около нас...

секретарката=SMS при всяко действие в категория Услуги от страна на "клиент" доктора ще получава съобщение... и щом се е наел да предлага онлайн услуги - ще си намира време и да си преглежда админ панела на сайта си.... :!: :arrow:

ние Българите сме на последно място по ползване на възможностите на интернет...

като почнах да банкирам в интернет се преродих...и услугите на банката се промениха - еволюираха според нуждите на мен - клиента им...

вет-докторите не виждат възможностите на интернет...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Вто Дек 04, 2007 7:51 pm

Само, че забравяте една малка подробност - на запад например една клиника си е клиника.... Огромна сграда, различни екипи, различни етажи или помещения за стационар, за операции, за прегледи и всичко и всичко... Тогава наистина имаш нужда да си запишеш час. Но тук, освен за операция, която трябва да се планира, за друго няма и смисъл да си записваш час. При положение, че най-много 10 мин ще чакаш за да влезеш. Освен това, аз поне така го приемам, сайт освен носещите и сега информация, аз не виждам смисъл да има друго. За всичко останало трябва лично да се говори с лекарите, лично да се преглеждат животните, лично всичко.
Статии... да, защо не... но кой ти вярва на статии, че то в нета има толкова много неща, на кое да се вярва?
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Дек 04, 2007 8:07 pm

Не съм съгласен - в един вет кабинет има прекалено много дейности и не всичко се свежда до прегледи и операция...

За един скапан нашииник Надя се разкарва 2 пъти до кабинета...

Въобще искам да се помисли за една гъвкавост - гъвкавост на високо професионално ниво...

Незабравяйте че материята "вет кабинет" е много обширна...
Че ние сме само малка част от нея...а разни там специализирали се хора - които имат развъдници за разни животинки - за тях - охххх трябва да се обяснява много май - ами дано се сетите......
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Вто Дек 04, 2007 8:20 pm

Че какво има да се разхождаш за един нашийник? Толкова ли нямате зоомагазин под блока? Аз ветеринарния кабинет го ползвам за лечение на животните си. Пазарувам от съвсем друго място, най-малкото защото в повечето вет кабинети надценката е по-голяма.
А развъдници и други подобни какво общо имат с вет кабинет?
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Дек 04, 2007 8:35 pm

от зоомагазин бих си купил нашииник за кокер - ама за далматинец - 35кг дет е на 10м повод - сметни 35кг при бяг на колко кг се равняват когато кучето ни опъне въжето и ще се сетиш колко нашииника сме скъсали...купихме специализиран нашииник и проблемите спряха...и колко поводи се скъсаха не е истина :) зоомагазините си имат роля - вет кабинетите също...

Ами ако имам развъдник за кучета и вет доктора не си дига мобилния (редовен номер) просто си попълвам бланката за запазване на ден и час или за искане на :Домашно посещение: или опс :Договора за абонамент с 20% отстъпка за развъдници: и още....

по повод това че си чакала 10 мин....ами на мен не ми е проблем да чакам 10мин....на мен ми е проблем че не знам дали когато отида точно ще чакам 10мин...ако Гери е в операция (един път ни върнаха)? - даже искам да кажа, че има работещи хора които си движат по часовник своето ежедневие и ако не знаят в колко часа ще им е прегледана котката им не могат да си планират денят...

на пръв поглед дребните неща са важни...не живеем в некое село с 1 вет доктор...дет може само да скопява прасета...живеем в свят който изисква от нас да ценим времето си...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Вто Дек 04, 2007 8:41 pm

Зоо, какво значи специализиран нашийник? И зоомагазините и вет кабинените зареждат от едно място - Борсата на Иво и вносителите на различните марки. Давам пример - купих си нагръдник на ферпласт от зоомагазин, от каталога на ферпласт - знае се цена, цветове, килограми, размери, какво повече ти трябва? От друг магазин си поръчах по каталог ролков повод до 25 кг. И зоомагазините и вет габинетите разполагат с едни и съши каталози. Единственото, което може да се намери във вет кабинет а в зоомагазин е забранено това са противопаразитните препарати и специализираните лечебни храни.
Колкото до чакането, записване на час и тем подобни - мислиш ли, че лекарките /примерно Гери/ ще имат време да седят и да записват час по интернет, вместо да вдигнеш телефона и да питаш утре в 10 ще има ли кой да ти прегледа кучето? Пак ти казвам нашите клиники не са като на запад.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Дек 04, 2007 8:51 pm

ами ще станат като на Запад когато:
- как мога да се свързвам с вас?
- ами по телефона
- сайт имате ли
- да
- ама той е само все едно визитка с телефон сте ми дали - то това с телефона беше през 50те години...сега има интернет...
- еми това е ако ви отърва...

сега да не би да ми кажеш че не знаеш че нашииниците и поводите се делят на колко кг тежест издържат - което пък ни информира за коя породна група кучета говоря...лека - средна - тежка...

и вярвай ми не зареждат от едно място...истинското качество не може да си го позволи всеки и тогава то не е интерес на зоомагазините...

Не визирам Гери като вет кабинет - а принципно вет кабинетите....в големите градове..................

Аз искам да ползвам услугите - и онлайн..........както ги ползват по света..........ти май не искаш
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Вто Дек 04, 2007 8:57 pm

ДОбре де Зоо, обясни ми каква е разликата да си запазиш час по телефона или онлайн? И времето едно и също и ефекта един и същ.

Е нали точно за това ти дадох примера бре, за килограмите, нагръдника е с лимит до 40 кг, повода ми е с лимит до 25. Същото важи и за нашийника. И вярвай ми от едно и също място ги взимат. Имам откъде да взема достоверната информация. Най-скъпите и най-качествените неща в момента са на ферпласт, рогз.... нищо, което и зоомагазините да не могат да вземат и вет клиниките също.

Ще поискам да има и онлайн обслужване /то не че няма, ама за момента няма смисъл от него щото работи заради 2ма на месец/ когато ми обясниш каква е разликата. За мен няма такава, докато самите клиники не станат като на запад. Чак тогава и връзката с клиентите ще трябва да е като на запад. АМа на запад едно отиване за контролен преглед в клиниката струва 1000 долара! А тук е без пари.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Вто Дек 04, 2007 10:13 pm

Зоо, леко си в грешка! Никъде по света това дето си го представяш го няма - ама и в най-стахотната клиника! Първо, зоомагазин и ветеринарен кабинет са две абсолютно различни неща. Второ, ветеринарната медицина не е компютърен съпорт - ако кучето ви куца с предна лява лапа - натиснете 1, ако куца с предна дясна лапа натиснете 2! и накрая диагноза + лечение - ами не става - иначе в хуманната медицина отдавна да са го въвели.... За адекватно поставяне на диагноза и лечение трябват 3 неща - стопанин + пациент+ компетентен лекар - НА ЕДНО МЯСТО!. Добре, ами запиши си час по интернет и какво от това, каква е разликата спрямо телефона? Би ли ти помогнало ако аз в това време имам спешен и неотложен случай - пак ще си чакаш. За да мога аз примерно да ти осигуря адекватна интернет поддръжка на сайта , не само за реклама, интересни случаи и съвети и да ти гарантирам бърза реакция, трябва да си назнача отделен човек, при това лекар, който само с това да се занимава - не един път на ден да преглеждам кой, какво е писал, а непрекъснато - за поръчки, и въпроси от типа "абе кучето ми го блъсна кола - трябва ли да го заведа на доктор?" - ако човекът разчита , а не се реагира веднага след 2 часа може и да е късно. Съжалявам, но не мисля, че някой може да си позволи да плаща заплата на квалифициран кадър в името на петте човека дневно - за справка разгледай основните форуми и виж колко човека пускат нови теми с въпроси различни от "от две седмици кучето ми се чеше..." за един ден - ами не повече от един човек на два дни на форум....
За това все още телефоните са с предимство и директната връзка винаги ще си остане много по-полезна. И най-добре доведи животното, пък аз да ти кажа, че нищо му няма и излишно си се притеснил, отколкото да ми го донесеш вече изстинало и после да се обвиняваш...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Дек 04, 2007 10:49 pm

Отеглям се от спора - с много неща не съм съгласен - но те не касаят мен - просто споделих разни мои мисли и не само мои де...макар че за да има спор ще се наложи да пиша цели статии - постове...но и не вярвам да ме разберете...а и не виждам интерес към тези теми тип "фантастика"

само да вметна че аз за да отида до Гери с песа губя 2 часа (кола нямам) и да се върна с градския още 2 - 4 часа...а ако недай си боже тя е в сложна операция - значи колко губя общо 8 часа...за вас това число 8 е нищо за мен е всичко - мразим - ама много мразим да си губя времето - ако искам да си загубя 8 часа ще прочета за 3 път "Анатомия на животните" опс и да не забравяме напрежението по пътуването с далматинец с наморник...

колко по лесно щеше да ми е да влезна в сайта и да видя дали вет доктор с име ХХХХ утре има свободен час или е заета до дупка???

опс опс ама преди да влезна в сайта мога да направя същото запитване по телефона - опс опс ама няма кой да ми вдигне - а не то пък е изключен телефона, защото всеки койти си мисли че хамстера му е в депресия те търси....охххх колко щеше да е по лесно чрез сайта....

Дедо казваше по телефон работа се не върши - ама ако можеш да си спестиш време се обади?

Оххх натъжих се........ама карай - спора е енергия
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Вто Дек 04, 2007 11:18 pm

Не се коси Зоо ,има му лесното ,вместо да губиш n-броя часове ,не може ли да вдигнеш тел. и доктора да цъфне у вас в уречения час/даже рима има :o :o :o /А и защо само при един вет,си водиш кучето/ясно че си доволен от Гери/,но винаги трябва резервен вариант.Това с онлайн изпълненията.....ами фантастика си е.... :lol:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Дек 05, 2007 7:38 am

bu6i

не е фантастика
просто никой не иска да го реализира защото никой не си е измислил точна концепция и проект - за това точно какви ще са онлайн "услугите" и ако некой ми каже че е проблем да влеза в сайта и да видя как е графика на доктора - за да си спестя куп телефонни нерви...и ако има свободен час да си го запазяи ако вие твърдите че това е фантастика - нема какво да говоря повече...

има и нещо че всеки гледа на запад....еми нека гледа....еволюция....тук каква е еволюцията - да те хвалят по форумите...карма

днес по някое време ако получа вдъхновение ще напиша като за 1клас - концепцията на сайта на вет доктор (принципно) и ако некой ден видя достоен лекар - срещна де - може и да му изградя тази концепция - проект - да го изтестваме - без пари...при такива проекти не може да не се работи в екип с други хора и не може да не се ангажират поне минимално с пари тези хора..........

ще стане интересно....не знам защо докторите се плашат от онлайн нещата - а после нямали клиенти.........

защо трябва да ограничаваме хората - дай им избор - разнообразие - ама в началото може верно да са 2ма на месец - но след 1г. ще станат 20.......клиента през сайта.........

това е цяла система - която е един жив организъм...със свой темп на живот и развитие........
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Сря Дек 05, 2007 12:04 pm

Зоо, ти вече си измисляш. На Гергана телефона /че и на всички в кабинета/ телефоните винаги са включени и винаги вдигат. АКо не вдигнат сега, ще е след 5 мин. Просто си се заинатил. ЗНам много добре какво е да си изгубя ценното време, аз пък пътувам 2 пъти повече от теб, защото съм още по-далече от тях. Ама като нямам кола ще си патя. АКо искам да стигна по-бързо не ми е Гери виновна, а аз, че не съм си купила кола.

Буши, в тази клиника ако си водиш кучето няма нужда да ходиш при други лекари. Те самите са 4. Освен това работят достатъчно добре и имат достатъчно опит за да не се налага да искаш друго мнение. ;)
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Дек 05, 2007 12:12 pm

kokerka

не е нужно всеки път да визирам даден доктор за да кажа че има проблем...да давам примери от моята практика и т н...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Сря Дек 05, 2007 3:30 pm

Ето затова ти казвам, че си измисляш вече.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Дек 05, 2007 3:31 pm

Не...но е безмислено да спорим...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Сря Дек 05, 2007 10:36 pm

Зоо ,абе то онлайн доставките на ХРАНА не вървят ти за вет. услуги приказваш :!: :?: Може би след време............затова ти казвам ,че е фантастика ,което не значи ,че не може да се работи по идеята.Давай ,като ти дойде музата......... :) :) :)
kokerka,само при един доктор или клиника .......ами няма как да стане ,на теб са ти помогнали ,доволна си, ясно ,че така ще приказваш и мислиш,ама дали е доволна жената за която Зоо писа /изгонената/или някой на който са уморили животинчето/даже и да не е по тяхна вина/ или поради липса на пари са отказали лечение,а как ще реагират ако разберат ,че се съветваш и с други доктори?-трябва да има разнообразие...... :lol: иначе започват да си мислят ,че са незаменими,а не е така ,назаменими НЯМА :!: :lol: и този номер с изследванията :) :) :)
Да ,ще ми кажеш ,че те си знаят работата,че така трябва и така се прави навсякъде по света,да така е ама тук си е Б-я и всеки си има едно наум.......А наи-добрия вет. който аз знам/за съжаление вече пенсионер/как едно изследване не му потрябва ,ега ти ,диагностика беше...........Лично моето мнение е ,че така се презастраховат и не поемат отговорност.Всеки му намира лесното в работата и аз включително ,та затова не ги съдя ,само казвам какво мисля.
bu6i
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Чет Дек 06, 2007 12:04 pm

Отказвам да коментирам, поради простата причина, че този път наистина ще се ядосам. Просто защото продължаваш да говориш, без да разбираш. И това много ме ядосва.
Жалко е, че хората не могат да приемат, че могат да съществуват и свестни лекари и свестни клиники. Жалко е...
Имам достатъчно опит за да знам на какво трябва да отговаря една клиника за да е много добра /перфектни и на запад няма/.
Хората ако си тръгваха от добрите специалисти само защото са им казали, че в момента са в операция и да дойдат малко по-късно /защото съм убедена, че са ги изхвърлили, изгонили/ ами те просто не си знаят интереса.
Колкото до изследванията - как па изобщо можа да родиш такова нещо. Каква е тая медицина, на която изследвания не й трябват? Въз основа на изследвания се установява какво аджеба в организма на животното не е наред и предизвиква симптомите, поради които се е стигнало до лекарите. Ако ти харесваш да ти лекуват животните "на око, по предположения, по налучкване и на късмет" ние си харесваме изследванията и те доста по-точно показват какво всъщност става. Айде спри да говориш наистина на изуст. И приеми, че ДОРИ и у нас, в тая скапана държава, може да съществуват и добри специалисти.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Чет Дек 06, 2007 1:21 pm

Народе ние сме си доволни от лекарката - със съвсем козметични забележки :) - успокойте се - не сте на по 17 :lol:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Чет Дек 06, 2007 1:34 pm

Не, Зоо, той наистина е прав. ПОВЕЧЕТО лекари в нашата страна наистина не можеш да имаш пълна вяра. Така е поради много причини - гледат първо парите, гледат да минат по-лесно, гледат да те претупат, гнякои са от старо поколение и не искат да се учат на новостите, повечето малки кабинетчета не разполагат с достатъчно техника, и т.н. да не изреждам. Повечето неща в нашата държава са такива. Няма какво да се лъжем. Но все пак се срещат и добри лекари и има добри неща в нашата държава. Има хора, които правят всичко необходимо, както си трябва, както се казва както си е по дебелите книги. Има ги, във всички поприща. И трябва такива хора да стимулираме, а останалите да пренебрегваме, за да може качеството да остане, а некачественото да изчезне. Но с недоверие няма да стане. Еле па когато не разбираш от материята.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Дек 06, 2007 3:13 pm

Колкото за сайтовете, това си е мит, не е за нашата черга все още, ами много хора въобще не ползват нет, нямат компютри, и предпочитат телефона.Аз например съм си по- спокойна ,когато лично си обясня за проблема , а не да го пиша.Би било хубаво, ама след някоя и друга година, не сега.А за квалификацията на лекарите спор няма, много са неграмотните у нас и за съжаление има и такива ,които гледат печалбата, не здравето на животните.Но аз пък съм си намерила отлични професионалисти, които не само от време на време ходят в чужбина за обучение и кастрационни програми, и тука работят в приют, отлични диагностици и хирурзи, имат чудена библиотека , която много им помага, ама айде стига с четките, че ще почне да звучи като реклама.И аз съм за ,да се знаят добрите лекари, за да може хората да получат най- доброто за любимците си, защото много се парих от некадърници и благодарение на една такава преди години кучето ми стана жив труп за цяла година, а после живя с тикове и не можеше да ходи ,та го носех докато проходи, какво да разправям просто знам от личен опит доброто си е добро и няма нищо лошо в това да се сподели опит, за да не пострада и друг. Слава на бога тая некадърница вече не работи ,кой я знае къде е, но животното ми се мъчи благодарение на нея и ако не бяха ето тези хора, които сега са ми лекари, може би щеше да бъде приспано.Извинявам се, че звучи малко рекламно, всеки си има лекар и опит, просто споделям моя, а няма как като поне малко не разкажа за случая.Няма какво да ги пазя за себе си , ето координатите им, ако някой просто желае може да види за кого говоря:
http://www.vetbg.com
И никога не се водете само по сайта на който и да било лекар, не може да се разбере нито квалификацията ,нито какво умее, а просто го посетете и се уверете сами, не става въпрос за тях , а за всички лекари със сайтове, защото има някой с хубав сайт, но ..............некадърник.Това е приятелски съвет.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Чет Дек 06, 2007 3:48 pm

Няма нищо лошо в рекламата на добрите лекари. Така се помага на хора, които нямат нашия опит и не знаят коя клиника е добра и коя лоша. Няма и нищо лошо да се назовават имената и на некадърните /според нас/ лекари. Не виждам защо да се мълчи и по двете теми. Казвай си имена и за и против тях, разбира се и защо така мислиш.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Чет Дек 06, 2007 9:44 pm

Абе kokerka ,ти изобщо ЧЕТЕШ ли какво пиша и като го четеш дали го РАЗБИРАШ !!!
bu6i
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Чет Дек 06, 2007 10:26 pm

Със сигурност ЧЕТА, не е нужно да натякваш така на думата но не съм убедена, че те разбирам. Ако си искал да кажеш нещо, а не си се изразил правилно и аз не съм разбрала е съвсем друг проблема, нали?
Аватар
kokerka
Пчела майка

Назад към Общ форум