Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

ПОМОЩ! Тикове на 3 годишно куче

ПОМОЩ! Тикове на 3 годишно куче

Мнениеот pepelqna » Пет Май 20, 2011 8:20 pm

Предварително се извинявам,ако подобна тема е пускана,но пиша за пръв път.Имам куче на 3 години,няма определена порода,според мен е кръстоска от НОК и някакво ловно. По принцип кучето е винаги много активно и игриво,с невероятен апетит,живее в двора.Днес обаче като го видях се държеше особено неадекватно,не отговаряше при викане,лежеше в градината,търкаше си муцунката в пясъка и имаше тикове на задните крака - никога не е имал каквито и да е проблеми със здравето.Изплаших се,че може би е отровен.Ветеринарят каза,че няма признаци на отравяне,а може би е някакъв епилептичен пристъп или алергична реакция.Биха му някаква успокояваща инжекция и ни дадоха 1 хапче за вкъщи- някакъв антибиотик.Не ми казаха имената на лекарствата.Сега 6 часа след инжекцията кучето е много сънливо и отпаднало и са му кървясали очите... Много съм притеснена,моля ако някой има опит с подобен проблем или мнение по въпроса,да сподели!
pepelqna
Животинче с въпрос

Re: ПОМОЩ! Тикове на 3 годишно куче

Мнениеот valnata » Пет Май 20, 2011 8:41 pm

От кой град сте? Заведете кучето на доктор за да го иследват и да се разбере какво му има. Потърсете добри лекари!
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот pepelqna » Пет Май 20, 2011 8:52 pm

От Хасково съм.Ами ветеринарят при който бяхме е доста хвален,но знам ли... Предишното ми куче обиколи всички ветеринари в града и не успяха да го спасят :( Дано утре като го поотпусне инжекцията е по-добре,ако не ще ходим при друг пак...
pepelqna
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Май 20, 2011 9:58 pm

Кучето ваксинирано ли е изобщо? Алергична реакция към какво?
Правиха ли тест за инфекциозни заболявания?
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Общ форум