Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Парвовироза-дезинфекция

Парвовироза-дезинфекция

Мнениеот Paradox » Сря Ное 16, 2011 6:10 pm

Имах кученце мъжки Лабрадор на близо седем месеца и половина, но заболя от парвовироза и след 5 дни ходене по мъките се предаде. Искам отново да си взема същото животинче, но преди това искам да почистя дома, двора и автомобила от този ужасен бацил. Попитах тук таме, но никой не се нагърби с конкретно мнение... Казват белина и това е... но аз не мисля така. Изобщо възможна ли е тази процедура? И ако да, или поне не на 100 % как да предпазя следващото си кутре от евентуално заразяване. Също искам и за попитам дали е добре допълнително да се подсили имунната му система с "Цигапан" четох, че било страхотно, но за хора... Наистина се нуждая от искрено и конкретно мнение, защото параноите които ме подгониха след случилото се никак не са малко.
Paradox
Животинче с въпрос

Re: Парвовироза-дезинфекция

Мнениеот meri » Сря Ное 16, 2011 8:06 pm

Кучето не е ли било ваксинирано.
Ето малко информация
viewtopic.php?f=218&t=16982
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Paradox » Сря Ное 16, 2011 8:42 pm

Прочетох го. Бе ваксинирано, но ветеринарят отказа първа ваксина на 45 дни под предлог, че сме закъснели. Минахме директно на втора (холандкса) и трета (френска) за което впоследствие разбрах че било уникална глупост, но както и да е. Момченцето ми си отиде :( Искам да знам оттук нататък как да процедирам
Paradox
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Съб Ное 19, 2011 12:32 am

Белината е добър избор за почистване на дома след вируси. Може да помолите и някой ветеринарен лекар или работещ в хуманна болница да ви даде малко специализиран вирусоциден препарат за индустриална употреба. Препоръчвам Ви да си вземете кученце на по-голяма възраст, когато вече са му поставени и трите ваксини и се предполага, че има достатъчно силен имунитет срещу заболяването. Може да си купите и по-малко, но нека остане при майка си, докато навърши необходимата възраст.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Назад към Общ форум