Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Животни с тумори- споделете вашия случай,потърсете съвет

Животни с тумори- споделете вашия случай,потърсете съвет

Мнениеот meri » Чет Дек 08, 2011 9:11 am

Правя темата с цел стопаните на животни с тумори да споделят своя случай, проблем,да потърсят съвет,или просто....утеха.
Дианозата е страшна,приема се много тежко от всички нас като стопани на домашни любимци.
Темата е обща за всякакъв вид животни,няма значение какво е животното,проблема при всички е еднакъв.
Ако имате нужда да споделите с нас,направете го.
По този начин можем да помогнем на някой хора да вземат решение,да приемат диагнозата,да споделят болката си и най-вече да обменят опит.
Не забравяйте никога, че навреме откритата дигноза не е толкова страшна, ако животното се заведе навреме на лекар и се започне лечение.
Винаги при най-малки съмнения веднага посещавайте лекаря си за поставяне на диагноза и съответно лечение.
Забавянето може да ви струва не само много пари,нерви,болка и притеснение, но може да причини болка и страдание на самото животно.
А ние не трябва да допускаме това.
Трудното решение евтаназия.......хуманно прекъсване на живота и болката за нашите любимци.
Винаги ще имаме много въпроси,угризения,страшна болка и терзания дали сме постъпили правилно, но винаги е по-добре да спестим мъката и болката на нашите любимци.

Разкажете вашия случай,нека всички заедно да се борим с тази толкова тежка диагноза....тумора.
Очаквам да се включат повече хора,повярвайте темата ще бъде полезна,човек винаги има нужда да сподели,не само радостта си,но и болката,преживяванията си, дори да предпази някой от грешка.

Аз лично не съм имала куче с тумор,но съм виждала такива.
Когато откриете нещо нередно по тялото на животното,най-добре ще бъде веднага да го заведете на лекар.
Не само съм виждала кучета с тумор,но и няколко пъти се налагаше да викам доктора да приспива такива,и то домашни кучета.
Стопаните на едното за жалост бяха хора нехайни,не се интересуваха от здравословното състояние на кучето си.
Ние няколко човека събрахме пари и предложихме да се заведе кучето на операция,но те не се съгласиха.Тумора започна да нараства прогресивно,беше на млечна жлеза,стана голям колкото футболна топка.Кучето се измъчваше ужасно много,вероятно го и болеше,не можеше да се движи.Когато тумора стана разязвен,най-сетне хората се съгласиха да приспят кучето.Разбира се отново събрахме пари и аз извиках лекаря на домашен адрес.Когато всичко свърши и с доктора си тръгнахме,няма да забравя думите му:
"Това куче имаше тумор,който ако беше опериран щеше да си живее още.Не знам защо хората постъпват така?"

И други случаи съм имала,не мога да опиша всички,но запомнете едно: никога не пренебрегвайте нито един симптом,винаги водете животното си на лекар,и то навреме.
Нека това бъде като един типичен пример,какво не трябва да се прави.
Защото все още има хора,които не смятат,че трябва да си водят животните на лекар,а очакват да им мине като на .....куче.
Трагедията е в това,че не осъзнават нито какво причиняват,нито че е можело да се помогне на животното,за да не изпитва болка.

Когато случаят е безнадежден и е направено всичко възможно,за да се спаси, в зависимост от вида и локализацията на тумора,най-доброто решение в случая е да приспим животното.Звучи ужасно,но един живот изпълнен с болка и страдание.....не е достоен живот,ако наистина обичаме животните си,ще им позволим да си отидат достойно,защото те не са хора и не преживяват всичко,както нас.Разбира се на всеки му е мъчно,че трябва да се раздели с животното си и че винаги си мислим дали не е можело да се направи още нещо......понякога наистина не може.
Винаги търсете лекарска помощ за всичко,защото повечето заболявания могат да имат и благоприятен изход.
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Животни с тумори- споделете вашия случай,потърсете съвет

Мнениеот iv24 » Пет Дек 09, 2011 2:47 pm

Аз съм виждала две кучета с тумор голям колкото топка... едното беше на някаква бабичка, туромра му беше от лявата част между гърба и корема. Не мисля че ще го заведе на ветеринар, щом още не го беше направила... та това се виждаше от 1 км! icon_crazy Другото куче си е с туромра на крака от... поне 1 година, живее при един вход близо до нашия блок, най-вероятно някой го храни, но явно няма кой да го заведе на ветеринар... [smile3537.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот Iman » Съб Яну 21, 2012 1:55 pm

Здравейте.Аз имам пинчер, казва се Меги...и е с диагноза тумор от този месец.Не знам точно от кога е ... не съм се заглеждала просто там под опашката. Иначе няма никаква промяна в поведението мисля си, че не я боли.Преди месец, след като се прибрах от работа в 18ч. видях малка локва с кръв и слуз и се побърках ...заведох я на ветеринар и се оказа, че била разгонена а тя е на 12-13г. и не е раждала никога, и стисна едната от цицките и потече капка подобие на мляко,и той каза, че имала изкуствена бременност или нещо такова...След това забелязах подутина под опашката и пак я заведох. Доктора обясни, че се е подуло, защото едната от жлезите на дупето и е спряла да функционира и сложи ръкавиците и започна да прави там нещо ...и ми показа нещо като ако, горкичката много скимтеше. После и би две инжекции и каза да дойдем на следващия ден, и че ако не е спаднало ще я цепне малко. Така и стана. Докато правеше разреза той каза, че това е тумор и спря. Понеже е разположен на доста кръвоснабдено място и предвид годините на кучето, той каза че по-добре да не се опитва да го маха, можела да не издържи операцията. Предписа и антибиотик, който щял да помогне за отделянето или каквото там беше на тумора. Имало случаи където кучета с такива туморни образувания, които не ги болят, можели да си живеят с тях и дори да си умрат от старост. На мен това ми е надеждата. Трябва да го наблюдавам само да не расте. Когато отидохме да и махнат конците той каза, че е мислил за този случай и май можел да го махне ако съм решила. Не знам кое ще е правилно...да рискувам или да се надявам...
снимката е от днес 21.01.12г. (8 дни след махането на конците)
Iman
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Яну 21, 2012 2:02 pm

Не я ли кастрираха?
Ако тумора няма разсейки,винаги има смисъл от операция,но преди това добре разпитайте за рисковете и всичко останало,за да решите.Поискайте биопсия за вида тумор преди това.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Iman » Съб Яну 21, 2012 2:17 pm

Не е кастрирана. А относно рисковете лекарят каза, че може да не издържи операцията или ако я издържи, да неможе да се възстанови след нея защото е стара.
Iman
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Яну 21, 2012 2:23 pm

Попитайте доктора дали има смисъл да се направи рентгенова снимка за разсейки,биопсия да се направи,изследвания на състоянието на животното,ЕКГ и чак тогава взимайте решение.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Общ форум