Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Защита от дирофилариоза.

Защита от дирофилариоза.

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Апр 05, 2012 2:47 pm

Какво използвате предпазване от дирофилариоза?Ние сме крайдунавски град,всяко лято гъмжи от комари,виждала съм куче болно от това и много съм се наплашила.Други години не съм знаела за тази болест,но сега като се заинтересувах и настръхнах.Сега сме с каишка Скалибор,уж пазела от комари,но пък на други места чета,че не е надеждна.За вътрешни паразити ползваме Празимек или Цестал,различно.Но пък чета,че и те не пазят особено много.Интересно ми е също и тези тестове какво представляват?Кръв ли се взема?
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Re: Защита от дирофилариоза.

Мнениеот valnata » Чет Апр 05, 2012 5:46 pm

Има различни варианти. Може да се ползва Адвокейт, Празимек Д или Ивермектин. Празимека е най-евтин и е наше производство, ама му нямам вяра. За вътрешни паразите аз ползвам Caniverm(всеки месец), а за дирофилария Ивермектин.

Взима се кръв и се изследва. Няма смисъл да започваш профилактика ако няма направен тест. Първо правиш теста и ако е здраво кучето се започва с лекарствата. Ако не лекуваш. Дано всичко е наред. На на никой не пожелавам да се сблъсква с тази отвратителна болест.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Апр 07, 2012 8:49 pm

Значи първо се прави тест и след това вече започваш да даваш лекарство...Ами теста какъв е?В смисъл,кръв ли се взема?
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Апр 07, 2012 8:54 pm

Да, първо се взима кръв и се изследва, после почваш профилактика. Поне на моето куче взимаха кръв и всяка пролет взимат, преди да започна профилактика. Аз зимата не ползвам препарати против външни паразити, също не ползвам лекарствата, които пазят от комари, затова всяка пролет правя тест и после започвам профилактика. Това е болест, която се развива с години и ако кучето е болно(недай Боже) трябва да се мине към лечение, не профилактика. Даже мисля, че беше опасно ако е заразено да даваш тези медикаменти, които са за профилактика. Обаче може и да се бъркам сега, защото питах за подробности преди време и не помня с точност. :ag: Най-добре питай някой запознат лекар.

Офтопик:
И теб ли те е страх като му вземат кръв, че все питаш?
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Апр 10, 2012 4:07 pm

Когато става въпрос за нея,ме е страх да и правят каквото и да е :(.Мерси Вална,от полза ми е всичко което каза :) .
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Назад към Общ форум