Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

За операциите

За операциите

Мнениеот meri » Сря Мар 05, 2008 9:11 pm

Това е тема за хората, на които предстои да направят операция на животното си , но се колебаят по някаква причина или не могат да вземат това трудно решение.Споделете какво ви притеснява и тревожи, поискайте съвет, помощ , морална подкрепа, ще я получите тук от хора, които ще са съпричастни с болката и проблема ви, ще ви препоръчаме добър хирург ,ако не познавате.Много е трудно да се взима такова решение, но понякога това се налага и е животоспасяващо, затова когато трябва просто го направете, за да спасите живота на любимите си същества.Трудно е след операция, периода на възстановяване е тежък понякога, но винаги си заслужава, за да може да се помогне на животното да живее пълноценно.Не се колебайте, когато се налага ,защото животните заслужават най- доброто , не се измъчвайте ако не е сполучлива --за съжаление се случва , но пък ще знаете, че сте направили всичко по силите си , за да му помогнете. Dog06
Аватар
meri
Пчела работник

Re: За операциите

Мнениеот gaga » Пон Мар 10, 2008 12:23 am

Чувала съм, че пекинезките раждат с операция, заради големите глави на малките. Това задължително ли е или ако е необходимо доктора преценява.
Изображение
gaga
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Пон Мар 10, 2008 12:50 pm

Всички брахицефални породи /тези с късите муцуни/ , както и много дребните породи са с повишен риск от усложнения при раждане. Не е задължително да не могат да родят сами, но се среща често.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Мар 14, 2008 9:51 pm

Едностранен или двустранен крипторхизъм е често срещан , както при хората, така и при животните. Лечението е само оперативно, като операциите са рутинни и възстановяването леко.Ако животното ви страда от тоя проблем не се колебайте, оперирайте го. :ay:Надявам се лекар да обясни по- подробно, за да няма недоразумения. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Нед Мар 16, 2008 6:33 pm

Явно някои хора обаче не вярват... Споря с една дама, която при потвърден двоен крипторхизъм тотално отказва да го оперира и твърди, че това осакатяване няма да го направи за нищо на света. И че кучето й ще си умре от старост.... Ех..
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Нед Мар 16, 2008 9:00 pm

Кучето й ще умре на 7-8 годишна възраст от рак на някой от задържаните тестиси...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Нед Мар 16, 2008 9:13 pm

Е а кажи ми как да й го обясня? Как да я накарам да ми повярва? Тя - НЕ, кастрацията е осакатяване, не е задължително да се появи рака, лекари й били казали, че не е задължително да го кастрира, а то може да си живее така. Ако видиш какви неща сме си изписали, чак до лични нападки стигнахме в спора за кастрацията. И разбирам да не беше болно да не го кастрира. Ама двоен крипторхизъм.... как да й обясня?
Водя си тоя диалог с нея само защото има кокер, а аз имам адска слабост към тях. И ми се иска кучето да живее добре....
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Нед Мар 16, 2008 10:41 pm

Еми и аз обяснявам ли обяснявам, но не са малко хората на които все едно им говоря за нивото на река Дунав.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Нед Мар 16, 2008 10:42 pm

Интересното е, че жената има медицинско образование. Не е някоя неука, проста.... Преди малко ми каза, че се случвали чудеса.....
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Нед Мар 16, 2008 11:06 pm

Като например? Топките да му избият на челото ли?
Да, може и да го прегази кола преди да успее да се разболее от рак... icon_crazy
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Нед Мар 16, 2008 11:09 pm

Не бе, кучето е родено с късмет - че е при нея, че не яде гранулирана храна, че рак-а просто ще му се размине, защото "не е задължително да се появи". Даже питаше в една тема дали куче с напълно скрит един тестис и втори полу /или нещо от сорта/ може да има поколение. Искаше да го прави татко /може би и още иска/.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Мар 16, 2008 11:27 pm

Жалко за всички животни, имащи такива стопани.Пълно безумие да подлагаш животното на страдание ,да не го лекуваш, че даже и поколение да искаш.Как е възможно да е медицинско лице, абсурда е пълен, нямам думи просто за нищо от нейните изказвания. icon_crazy .Да му имам и "късмета" на горкото куче. :aq:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот MANUS » Пон Мар 17, 2008 12:09 am

пък аз до колкото съм чел знам че дори при хората крипторхизвмът се свързва с генна мутация която води до увеличен риск от рак дори на НОРМАЛНИЯ тестис. изобщо не виждам защо в такава ситуация трябва изобщо да се обсъжда операцията след като тя е животоспасяваща. всички ми знаете мнението за кастрацията, ама това тук е просто прекалено.
дори да реши да не го кастрира обаче това си е нейно право и нейно решение. не разбирам обаче желанието да обрече не същото поколението на това куче. това граничи със съдизъм според мен.
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот kokerka » Пон Мар 17, 2008 12:13 am

"Лекар" й бил казал, че може да се мине без операция и тя се хванала за това като удавник за сламка. Мнението й за кастрацията е в пъти по-лошо от твоето. И само някой да е прошепнал, че рак не се развива винаги.... край... непреклонна е. А за поколението май имаше нещо за майчина линия или нещо такова, но аз лично не виждам изобщо смисъл в правенето на опити за поколение.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Мар 17, 2008 12:03 pm

Ако се поинтересува и прочете разни статии, ще види, че при крипторхизъм поколението е строго забранено.Операцията е желателна, защото ако не се оперира се получават редица усложнения, както при хората -няма разлика, ненапразно децата родени с тоя проблем се оперират още малки, точно заради това, при животните е същото.А кастрация може и да не прави , стига това да е възможно имайки предвид състоянието и все пак само лекар би могъл да прецени това.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Общ форум