Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Какви изследвания трябва да се изискват при:

Какви изследвания трябва да се изискват при:

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 19, 2008 3:14 pm

1 Покупко-продажба на котка
2 Покупко-продажба на куче
3 Покупко-продажба на екзотично животно
4 Покупко-продажба на други животни

Питането ми е към момовет - но всяко мнение е добро дошло тук?
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Какви изследвания трябва да се изискват при:

Мнениеот mommovet » Сря Мар 19, 2008 3:32 pm

Такова нещо като задължителни изследвания няма за нито един вид животно. Най-многото което може да се получи при покупка и то само кучета и котки са сертификати че родителите са свободни от дадени генетични или предавани в потомството заболявания и данни за стандартната профилактика съобразно с възрастта на купуваното животно.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот kitana » Сря Мар 19, 2008 3:49 pm

И аз имам въпрос към Момовет.Когато се купува куче,"ваксинирано и обезпаразитено"(както тръбят всички,които продават кучета),с паспорт,как да е сигурен човек,че кучето е наистина ваксинирано? hsuh Може ли,как да кажа,да се фалшифицира тоя паспорт?Може ли вет-а да си лепи лепенките за ваксините без да ги слага?Така тоя,който продава кучето си спестява парите за ваксините....Може въпроса да "загатва" :ap: за невежество :ag: ,но все пак искам да знам
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот meri » Сря Мар 19, 2008 3:57 pm

Много правилно питаш, сега ще ти разкажа един случай, верно не е за куче от зоомагазин, развъдчик или където и да било другаде, но няма значение. Та една моя приятелка си харесала куче от обява в Без дом, обадила се , казали й че има всичко това и се уговорили кога да отиде, и какво било учудването й ,когато отишла нямало куче, само един лекар, който подал обявата от името на едно дете, оказва се че няма ваксина, не е обезпаразитено, нито има паспорт, а забележи в обявата това се изтъква, че е направено , даже имало и снимка на детето с кучето ( та си мисля дали повечето обяви не са такива, за да се хващат хората за балъци). Дошло детето, ма кучето било изчезнало ,уж било преместено и след издирване се оказва,че това дете не знае нито къде е кучето, нито къде го е оставило, та така си и остана неосиновено.А детето е било някъде към 12 годишно, изводите са ясни. icon_dontknow
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 19, 2008 6:16 pm

mommovet написа:Такова нещо като задължителни изследвания няма за нито един вид животно. Най-многото което може да се получи при покупка и то само кучета и котки са сертификати че родителите са свободни от дадени генетични или предавани в потомството заболявания и данни за стандартната профилактика съобразно с възрастта на купуваното животно.

Айде бре - ами конете - ако купувам кон от Англия в една готинка папка пристигат при мен всичките му документи + вет изследвания (поискани от клиента) - клиента трябва да ИЗИСКВА тези изследвания...ИНАЧЕ ДА закона май не задължава никой - но при внос на свине и други елитни животни - вет-санитарните документи се гледат под лупа......

Каква е разликата между прасе за 1000евро и куче :bv:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 19, 2008 7:07 pm

момовет - кръвните изследвания кви пари са и генетическите...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 19, 2008 7:11 pm

И на каква възраст могат да се правят hsuh :ba:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Сря Мар 19, 2008 9:11 pm

На първия въпрос дали може да сте сигурни, че животното е ваксинирано и обезпаразитено отговорът е че не можете. Всички борси и развъдници за кучета и котки сами си ги ваксинират и обезпаразитяват за да не дават пари на докторите и никой не знае дали го правят наистина. Ако е ваксинирано от лекар това винаги може да се провери по амбулаторния дневник в съответния кабинет.

По вторият въпрос - Зоо - повечето изследвания могат да се направят по всяко време, а някои като за дисплазия, луксация, катаракта или брой постоянни зъби след достигане на определена възраст - възможните изследвания обаче са хиляди, не знам какво искаш да се проверява на всяко животно. Няма такова нещо като набор от изследвания при взимане на кученце...
Няма кой да ти провери дали кучето ще развие епилепсия, ще се окаже с порок на сърцето или с разширение на хранопровода - или с инфекциозен перитонит, както чухме наскро...
Последна промяна mommovet на Сря Мар 19, 2008 9:20 pm, променена общо 1 път
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 19, 2008 9:18 pm

Май за това има договор покупко-продажба. С разни клаузи - и те изискват кой и какви излседвания да се правят и какво става коа тези изследвания докажат еди какво си.

В чуденка съм...
Момовет - а на 60 дни кученце или коте може да му се искат кръвни изследвания доказващи обща картина на здарвословното му състояние - нали така...

А генетически наследствени болести кога е редно - нали опира до ДНК - или бъркам а те кви пари са да му се невиди :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Сря Мар 19, 2008 9:30 pm

Може да му се направи кръвна картина, няма проблем. Тя би показала само дали кученцето в момента е болно от вирусно или бактериално заболяване - това ще е видимо и с просто око...., но не и дали то няма да се разболее след една седмица примерно ако вече е заразено.

Сори, но никога досега не съм се сблъсквала с генетични изследвания освен с научна цел и бегла идея си нямам дали изобщо някой някъде по света прави такива неща с практична цел и още по-малко колко би струвало..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Сря Мар 19, 2008 9:35 pm

Зоо подхождаш грешно по темата. Не трябва продаваното животно да се разчекне от всевъзможни тестове и изследвания. Просто в договорът за продажба трябва да е описано в кои случаи какво се прави - дали се сменя животното, дали се връща част от сумата, дали се поемат медицинските разходи... Няма начин да получиш 100% гаранция, че животното е здраво - това е живо същество, винаги има риск...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 19, 2008 10:26 pm

хъм...в този женски месец много размисли ми идват...

значи:
- извод първи - нема гаранция
- извод втори - требе договор с клаузи
- извод трети - има задължителни изследвания и за котки и за кучета за сериозни заболявания, които се правят след закупуването на животните - ама кой дава гаранция за коректност...
- извод 4 - никой не знае дали малкото коте или куче не носи генетично заболяване - и тук има скрита опасност - дори да има слабо сърце котето примерно никой няма да узнае...
- ако аз внасям прасета - разплодници - мога да изисквам вет-документи преди да преведа парите - документи доказващи, че тези свине нямат стандартните опасни болести...същото важи и за крави - коне - овце - и т н...при тях е стандарт на закупуване - но - но всичко се сблъсква с липсата на документи при кучета - котки и т н....трябва договори и т н....ама - нещо не разбирам - дали заради различните заболявания - възможните...

Странно се замислих - и не знам къде са отговорите - има и парадокс - ако ИЗИСКВАШ разни документи и те гледат накриво - казват ми "еми правете ги при вашия вет-доктор" - е ква е файдата ако дам парите и после гони михаля по съдилища или други места....

Мисля - че не е проблем изследванията да влизат в цената или не знам.......

Офффффффффф
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот MANUS » Сря Мар 19, 2008 10:30 pm

ами зоо един уважаващ себе си и животните си развъдник никога няма да даде свое животно на 40-60 дни, а след поне 3 месеца. и да, правят се тези генетични тестове, ама... наистина много кофти подхождаш. наскоро ти пуснах лично аз един линк на радвъдник (на Дамур) и там на 90% от котките са направени генетичните изследвания, а на останалите 10% (дали има и толкова) предстои в най скоро време.
ама ти като си решил че положението е трагедия, и само това си повтаряш без въобще да подлежи това на разубеждение. за какво изобщо пускаш тия теми...
и освен това разбери че това са живи същества. гаранция не може да има. може да се подсигури някаква сигурност, но тя никога не е 100%. все едно да искаш гаранция че детето ти ще е хубаво и здраво... всеки му се иска, има си начини да се подсигури до известна степен това, но гаранци... НЯМА!
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 19, 2008 10:32 pm

MANUS написа:ами зоо един уважаващ себе си и животните си развъдник никога няма да даде свое животно на 40-60 дни, а след поне 3 месеца. и да, правят се тези генетични тестове, ама... наистина много кофти подхождаш. наскоро ти пуснах лично аз един линк на радвъдник (на Дамур) и там на 90% от котките са направени генетичните изследвания, а на останалите 10% (дали има и толкова) предстои в най скоро време.
ама ти като си решил че положението е трагедия, и само това си повтаряш без въобще да подлежи това на разубеждение. за какво изобщо пускаш тия теми...
и освен това разбери че това са живи същества. гаранция не може да има. може да се подсигури някаква сигурност, но тя никога не е 100%. все едно да искаш гаранция че детето ти ще е хубаво и здраво... всеки му се иска, има си начини да се подсигури до известна степен това, но гаранци... НЯМА!

Кой ти намесва развъдниците...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 19, 2008 10:35 pm

Защо ли пускам тези теми...ами огледай се....кой от къде купува и какво купува и какви са му познанията за покупко-продажбата...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот MANUS » Сря Мар 19, 2008 10:39 pm

нулеви са познанията. и не ти е правилна насоката на разсъжденията-не какво да иска човек като купува от Зоомагазин/борса, ами просто да НЕ купува от такива места. по цял свят животни може да си вземе човек от две места-от Развъдник, и от приют. това изчерпва напълно въпроса.
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 19, 2008 10:46 pm

MANUS написа:нулеви са познанията. и не ти е правилна насоката на разсъжденията-не какво да иска човек като купува от Зоомагазин/борса, ами просто да НЕ купува от такива места. по цял свят животни може да си вземе човек от две места-от Развъдник, и от приют. това изчерпва напълно въпроса.

Аха...
И аз да съм спокоен...
"По цял свят" - амммм България не е в този свят и се надявам, че ако поне познанията на хората не са нулеви ще има промяна - иначе ако ти чакаш някой да даде 1000лв щото виждаш ли котката е от развъдник - вместо да я купи за 300лв от зоомагазина - не се надявай така да се променят нещата - НО развъдника дава излседвания разни - има договори - има информация - има добър пиар....зоомагазина няма нищо - но ако се изискват от крайния клиент разни вет-хартиики тогава доста хора ще отидат там където ги има тези хартиики (развъдника)

Но ако чакаме само да се прави сравнение между думата развъдник и зоомагазин и да не се знае какво се крие зад тези думи - няма да стане нищо.........

Проблема е че нулевата информация е виновна за всичко
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 19, 2008 10:57 pm

И пак питам...
Когато си купувате разплоден бик - с него има и родословие и още бая купища вет-документи. Когато е внсо де....
Каква е разликата между бикът-котето и кучето...на всяко животно могат да му се изискват документи доказващи здравословно състояние или липса на генетични заболявания....ако не на него поради факта че е малко - то на неговите родители....

Абе не знам защо подценяваме документите......изобщо не знам?

Оффффффффффф
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот MANUS » Сря Мар 19, 2008 10:58 pm

не зоо, не е така. не се опитвай да ограмотяваш как Зоомагазините да взимат парите на хората, срещу НУЛЕВО качество. защото отивайки да си вземеш коте от зоомагазин ти питаш за породата, която те интересува и те ти казват. да, ама не. защото това е коте за "домашен любимец" и то няма родословие, а всъщност ПОРОДА означава родословие. просто едното без другото го няма. и как така ще дадеш 300 лева за нещо без порода? та това си е чиста проба измама. със сйщия успех може да си вземеш котето от пред блока за без пари, със същата гаранция за здравето му (по-голяма всъщност, защото тези борси и магазини за неизчерпаем резерввоар на всякакви гадости).
и ще ти кажа за тези 300 лева още нещо... нищо не можеш да си вземеш от магазин за 300 лева. поне в София. да каже AHASVER колко й е излезнало котето с родословие от чужбина, с всички гаранции, изследвания и документи и сравни с това че на Солунска едно "британче" се продаваше съвсем наскоро за 800 лева. и помисли дали си струва. и котето на AHASVER е хубаво, не е ПЕТ клас. ако някой иска такова коте може да си намери от развъдник за доста под тази цена. дори одумваната в прадишната тема на AHASVER жена, която беше поискала баснословна сума за нейно коте, преди време подари едно котенце, защото имаше дефект, на хора които го поискаха такова каквото е.
а "персийче" (повече приличащо на дългокосместа улична котка) обикновено върви по около 450-500 лева. съжалявам ама... някъде не излизат сметките. как така развъдника инвестира в добра грижа, добър вид на котките, в изложби, в членски внос към организации, които да контролират качеството, отглеждане на котетата до навършване на 3 месеца, чипиране, вет грижи и какво ли не, а зоомагазина събира две котки и ги РАЗМНОЖАВА напълно безцелно, продава котетата на 35 дни, още сучещи и после взима почти същите пари. има някъде грешка тука.. и не е в документите. и всъщност тук е разковничето за голямата смъртност на тези животни.
та ако ще информираш информирай за това. дай информация на хората, търсещи нещо истинско, а не на магазинерите как по-хубаво да те подхлъзнат...
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 19, 2008 11:02 pm

Нещо се измества темата...
Аз искам всеки който купува животно да изисква чрез вет-документ доказателство за здравословното състояние на животното - ако ще от зоомагазин ако ще от развъдник ако ще от майка ми да го купува.
Съгласен ли си с мене за това мое желание :ai:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот MANUS » Сря Мар 19, 2008 11:07 pm

нека иска документи, ама да знае за какво ги иска. когато даваш 500+ лева трябва да знаеш за какво е и да си се поинтересувал предварително. не опира само до вет документите.
и не, бик/свиня и котка/куче не е едно и също. жалко че за теб е така.

и както моммовет ти каза-документа може да ти даде информация за моментно състояние, а това са живи същества и те могат да се разболеят по всяко времет. може да се зарази 3 минути след като му се направи излесдването и резултата ще е същия...
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 19, 2008 11:14 pm

Изсикването на документи е огромен лост според мен - за да се усети-разбере кой е коректния продавач - развъдчик.

Усети ли се липса на документи или съпротивление за осигуряването им нещата не са на добре и всеки да се замисли...

Исках да пиша статия и една инфо-кампания да пусна - за това пуснах темата...да видя как да подхвана нещата...

Представи си колко ще е интересно ако хората започнат да питат:

- А освен вет-паспорт има ли котето документ за - кръвни изследвания; урина и фекалии...и генетически изследвания на родителите му :ag: :ag: :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот MANUS » Сря Мар 19, 2008 11:19 pm

а ти мислиш ли че по същия начин както дават фалшиви родословия тези документи ще са проблем? казваш ми докумнет който трябва и ми даваш един час да ти го направя на MS Word... никакви проблеми.
цялата ти концепция е грешна Зоо, прочети ми пак мнението където обяснявам за цените на котета в магазините и ще видиш къде е проблема.
научи хората да искат не документи, а качество. да искат социални животни, на достатъчна възраст, да знаят ако си търсят породисто животно как да разберат дали е наистина такова, как трябва да се гледа едно животно и как изглежда едно здраво животно и шанса някой да бъде подведен и без докумнти спада до НУЛА.
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 19, 2008 11:25 pm

Аз не казвам че нямаш право или не търся кой метод е най-добър - май требе да се обобщава - ако се пише нещо.

Но искам да кажа че:

1 Малко трудно ще ми направиш валшификат...
2 Взимам документите и ги давам на моя вет за преценка...(нали аз си ги плащам)....ако са ОК си взимам котето - ако моя вет нещо се усъмни отивам и стана боя fing23 fing23
3 До сега моите криминални разузнавания доказват следния отговор:

- Ами котето има вет-паспорт - какво искате повече... smiley23
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Чет Мар 20, 2008 12:24 am

1. Фалшификатите са най-лесното нещо на земята и са значително по-евтини от всеки истински документ
2. Е, като ми донесеш някакъв сертификат как си мислиш че аз ще позная дали е истински?
3 Ако котето има реален паспорт направо си уцелил в десятката

... така изглежда реалността...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 20, 2008 12:32 am

mommovet написа:1. Фалшификатите са най-лесното нещо на земята и са значително по-евтини от всеки истински документ
2. Е, като ми донесеш някакъв сертификат как си мислиш че аз ще позная дали е истински?
3 Ако котето има реален паспорт направо си уцелил в десятката

... така изглежда реалността...

Е искаш да кажеш че ако ти донеса бланка от кръвни изследвания или подобно нещо и ти няма да усетиш ако е менте...тепърва се запознавам с материята - но мисля че май са едни бланки за всички вас - дори и да са купувани от ведомсвената книжарница :ag: :ag: - за паспортта нямам възражения - но мен той не ме успокоява за здравето на животно което искам да купя...един печат+няколко думи и разни лепенки - на много хора не им говори нищо...особенно ако не са на Бг език...

требе да мислим над тези неща и да измислим нещо интересно - не така просто и лесно - некупувайте от там а от еди къде си....не искайте документи а вет-паспорта е всичко :ai: :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Чет Мар 20, 2008 12:44 am

Резултатите от кръвните изследвания идват по електронната поща и аз си ги разпечатвам на принтера... Другият вариант е стопанина да ми даде още 3 лв за куриер и да ми дойде оригиналната бланка. Познай колко от стопаните биха дали тези пари...
Всяка от лабораториите си има собствена бланка, нали не мислиш, че знам как изглеждат бланките на колегите в Пловдив примерно?
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 20, 2008 12:50 am

Гадост fing23 :ai:
Но ще го измисля...
Аз изхождам от факта че все повече хора си имат лични вет лекари...ако имат и животно де...при тях е лесно - носят на ръка бланката при теб примерно...

Но тез които нямат лекари - новаците купили снощи котка - мислим за тях...ако изискват разни вет-документи - требе ги носят за мнение при кварталния или друг лекар....

Мразим да мислим за проблемите на другите - ама е голем гъдел fing23 :ag: :ag: fing23 - да разплиташ преждата :sunny:

Ти момовет - как мислиш...въпроса ми е не от къде се купува а какво да изискваме при закупуването на дадено животно....за да нема фаслове като оная тема с Украинската котка AvatarSmileyFencing icon_wavey
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Чет Мар 20, 2008 1:27 am

1. Търговските документи - те са вид гаранция в случай на съдебен иск - фактура, касова бележка или протокол за продажба - важи за всички животни, независимо откъде са купени.
2. Здравен паспорт с цялата профилактика съобразно вида и възрастта с подпис и печат с номер на ветеринарен лекар, а не на развъдника, магазина, борсата или там каквото друго ви хрумне - важи за всички видове на които се прави профилактика.
3. Договор за продажба в който се описва при какви условия, кой какви отговорности и задължения има - когато става въпрос за животни с родословие
4. Родословните доказателства, ако има такива
5. Копие от CITES или друг документ за произход ако се изисква такъв.

С това се изчерпва задължителното, независимо откъде и какво се купува - другото е по желание на някоя от страните
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 20, 2008 1:29 am

3. Договор за продажба в който се описва при какви условия, кой какви отговорности и задължения има - когато става въпрос за животни с родословие

Това при непородисти животни пак е в сила нали - договора :ai: :sunny:

Добре казано smiley24
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 20, 2008 1:31 am

2. Здравен паспорт с цялата профилактика съобразно вида и възрастта с подпис и печат с номер на ветеринарен лекар, а не на развъдника, магазина, борсата или там каквото друго ви хрумне - важи за всички видове на които се прави профилактика.

Какъв номер - телефон или регистрационен един вид :ax: :bv:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Чет Мар 20, 2008 1:37 am

Зоо,като си купуваш кон от Англия за 1000 евро и ти го пратят с "купища документи и родословия и изследвания" пусни ми едно ЛС да закупя и аз два три :ad: ....Изобщо няма място за сравнение...или разплоден бик.... hsuh Там са купища пари...... :ai: А нашите домашни любимци са друго нещо....няма никаква гаранция за документите и за ваксините....затова си ги ваксинираш и обезпаразитяваш сам....почти всички малки кучета са с глисти примерно....и като си го вземеш на два месеца, ако са му махнали глистите поне ,пак добре е работата.....и за 300 -400лв и за 1000 евро да е, какви изследвания да искаш hsuh ....а mommowet e права за другите заболявания ....като почне да замята и да куцука то станало на година и половина и кел файда че е родословно и с изрядни документи hsuh :ac: и ваксинирано и обезпаразитено си го взел hsuh Ан за фалшификатите ....ами ти си спец на снимки и компа ....и на шопа ....на теб ли да обяснявам колко е лесно да се изфабрикуват документи....пък за екзотичните да не говорим ...малко абсурдно ми се вижда.....то скорпиони ,то паяци ,то хлебарки,жаби...та даже и змиите и игуаните....забрави ...поне за сега..... :ay: :sunny:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Чет Мар 20, 2008 1:42 am

Всеки лекар с право да практикува си има личен регистрационен номер, който е задължително да присъства на печата му. Това не е номер на клиника, а номер на всеки отделен лекар под който е заведен в държавния регистър и носи отговорност за това какво е подпечатал с него.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот kitana » Чет Мар 20, 2008 1:43 am

Е,значи нас са ни поизлъгали... :ac: В паспорта на нашето куче няма печат,има само подпис,ама и аз мога да се подпиша...Родословието си има и печатите,и всичко,че проверих и дали е валидно като се обадих в БОГОК на Михаела не-знам-коя-си(не й помня името,сори).Нямаме и такъв договор"за покупко-продажба"(сега като се замисля,звучи ужасно).Развъдчика е писал в паспорта какви обезпаразитяващи му е давал.Ние продължихме да пишем там.Абе,да му се не видяло,имаме голям късмет май :ag: ,можехме да завършим и като Украинската котка....Проучихме въпросния развъдник,видях в нет-а и хора,дето са си взели оттам кучета...Ама може ли да бъде сигурен в нещо човек на тоя свят :bu: Като няма закони и/или не се спазват.... :bu: brickwallemo.И наистина е добре-нашия нямаше глисти...Разбрахме,като му дадохме хапче за обезпаразитяване,че му беше дошло времето
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 20, 2008 1:49 am

Я каква интересна тема стана...тва с биковете може и да не го четете :ag: :ag:

Ама сега като гледам вет-пашапорта на теро само на Итаветките в печата има тоя номер :ag: :ag: :ag: :ag: :ag:
А после защо ги хваля...

И си имаме ЗДРАВНА КНИЖКА от клиниката на Итаветките......

Ами се ще да попитам какво правиме с "вносните котки и кучета" те идват с документи на чужд език - как се процедира тогава момовет - дай още инфо от под масата :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Чет Мар 20, 2008 1:52 am

Няма печат, защото развъдниците, борсите и магазините пари за лекари не дават - правят си сами профилактиката - на който както му хрумне..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 20, 2008 1:53 am

УР № ** - ****

Ей такоф е :bi:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Чет Мар 20, 2008 1:55 am

Експортните документи и паспортите са си на английски...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 20, 2008 1:57 am

mommovet написа:Експортните документи и паспортите са си на английски...

А случая с Украинската котка - ония мозъци от зоо центъра по телефона казваха че бил вет-пашапорта на Украински - тва дали е наченка за измама...

И дори да е на Инглиш - как ние да направим справка за коректността на този документ icon_bawling icon_bawling
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Чет Мар 20, 2008 1:59 am

mommovet написа:Експортните документи и паспортите са си на английски...

или на друг език :ag: да кажем унгарски :bp: щото и такива съм виждал hsuh
bu6i
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Чет Мар 20, 2008 2:01 am

Но имената на препаратите и стикерите на ваксините са на английски, датите също са в познат формат..
Аватар
mommovet
Пчела майка

и аз да поразпитам малко..

Мнениеот sasin » Съб Мар 22, 2008 2:16 am

Много сериозна тема е подхваната..
В нашия паспорт няма такъв печат.. оказва се че няма много неща.. нито подпис, нито нашето име, адрес и телефон, нито отличителни белези..
Печатите от ваксините нямат номер на лекаря :ac:
Някой ще го приеме ли изобщо за валиден..

Като сме повдигнали въпроса.. какво ще кажете за касови бележки от ветеринаря? Колко хора се оплакват от грешни диагнози.. А и нали имало големки разминавания между цените на едно място и друго за една и съща манипулация..
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Назад към Общ форум