Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

А колко горе-долу струва кастрацията в България?

А колко горе-долу струва кастрацията в България?

Мнениеот little_didi4 » Пет Апр 25, 2008 9:15 pm

Здравейте...та за толкова говорената кастрация колко трябва да се оръси човек...(в кръга на шегата)
little_didi4
В пасажа

Re: а колко горе долу струва кастрацията?

Мнениеот zoomaniak » Пет Апр 25, 2008 9:40 pm

30-80лв
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот little_didi4 » Пет Апр 25, 2008 9:48 pm

стига бе,толкова ли е евтино,не мога да повярвам...супер тогава..само да бях в бг

и сору не видях че тук по добре стои темата
little_didi4
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Пет Апр 25, 2008 9:51 pm

Е в И... колко е :ap:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пет Апр 25, 2008 10:09 pm

И не знам защо се радваш.

Искам да споделя с тебе че ниските цени на вет-медицинските услуги са една основна причина за възможността всеки да си има животно (сулю-пулю)...другата причина е ниската цена на храните.

Кажи на наще сънародници колко излиза издръжката на животно в И....за 1 месец?

Тука всеки взима куче и коте без да се замисля за финансовата страна на въпроса - като им кажем на незнаещите че "качествено отглеждане" веки вика скъпо брееееееееее - епа скъпо си е насекъде по света да имаш кучета и котки и още неща.........тука за тва всеки си ги храни животните масово с хлеб и помия...

Представи си няколко пъти съм лафил със стопани на кучета претърпяли оперативна интервенция...и не чувам да ми обясняват за инфо около причината за операцията а само чувам колко били дали на доктора за операцията :ag: :ag: - Българите няма да разберът че да имаш животно е като да имаш сериозна финансова тежест...

И не е само при кучетата и котките само тая тежест....

Дано някой ден цените на вет услугите скочат с 50% и данъците и дано забранят храните под 5лв.......колкото повече граници има пред хората дет само "обичат животните по 3 пъти на ден" толкова по-малко ще има проблеми около животните......

Темата е безкрайна... hsuh
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Пет Апр 25, 2008 10:18 pm

А какво да кажем за тези хора,които си обичат животните,не само по 3 пъти на ден,а се озоват в изключително "приятната"ситуация да не могат да си позволят храната и грижата за любимците?Тях кучета ги яли...Кофти е да се поставя всичко под един знаменател.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот zoomaniak » Пет Апр 25, 2008 10:19 pm

Ама извън Бг от стотици години всички са под общ знаменател hsuh нема угодия за всички hsuh
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Пет Апр 25, 2008 10:24 pm

Извън БГ и заплатите са други.................Пенсиите също.......Няма толкова бездомни кучета-има приюти за тях........Майчинството не е 50Е/100лв..............
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот mommovet » Пет Апр 25, 2008 11:00 pm

Обаче апаратурата, медикаментите и консумативите са на същите цени...
Кастрация на какво? Куче, котка, заек, момче, момиче?
Последна промяна mommovet на Пет Апр 25, 2008 11:17 pm, променена общо 1 път
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот MANUS » Пет Апр 25, 2008 11:02 pm

в чужбина издръжката на домашен любимец е в ПЪТИ по малка от тук, както като абсолютна стойност, така и като прозент от доходите.
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пет Апр 25, 2008 11:06 pm

За чужбина не съм съгласен - ама карай...не ми се спори - стандартите на държавите са различни...тука всеки като види животно и му текът лиги от любов... smiley23
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Пет Апр 25, 2008 11:22 pm

Като процент от доходите наистина е в пъти по-евтино. Като абсолютна стойност - също в някои случаи - тук цените на качествените храни и консумативи са завишени. Като цена на медицинското обслужване обаче навсякъде е в пъти по-скъпо.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот little_didi4 » Пет Апр 25, 2008 11:37 pm

ами здрасти ,явно не се разбрало добре радването ми....то беше породено от изненада главно..за огромната разлика в цената тук и в бг.

тук едно кастриране струва в зависимост от местоположението ,от политиката на вета и така....но почва от 150 евро и може да стигне до 300 ...и сега мисля че ме разбираш защо се зарадвах така първоначално.....

а иначе самата храна не е толкова скъпа....но вече опреш ли до ветове,до техтите услуги бегай.в бг не се плаща толкова за тези неща колко тук...ваксини,обезпаразитяване...всичко е скъпо,марак и по големите заплати пак си е скъпо

пс...също и каишки ,играчки,поводи,и всякаквите неща свързани с кучето са скъпи и хора нещо много важно.....СЪБИРАТ СИ ФЕКАЛИИТЕ НА ЖИВОТНИТЕ ,което в бг трудно ще заработи някога

и не искам и не исках да се заяждам...ако има нещо сори
little_didi4
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Пет Апр 25, 2008 11:55 pm

little_didi4 - всеки ли може да има куче или котка при теб или друго животно - с кое човек требе да се съобрази ако иска да има куче примерно... :ay: :ap:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот little_didi4 » Съб Апр 26, 2008 12:09 am

тук интересното е че почти всеки има куче,дори по две даже...а бабите задалжително
но пак има и адски много кучета които стоят до кучкарници...аз съм обиколила няколко и просто гледаката е покъртителна...това не са 20 ку4ета те са по 20 в клетка.......тук също ги има несериозните хора,но пък от друга стара има организации които да се занимават с изоставените животни
аз първоначално исках да си взема куче от дом,ако знаеш кви интервюта минаваш.....

задължително всяко куче има чип,има си специални места в парковете за кучета,отделно това че се чисти като направят купчинка.

също и ако кучето лае много и живееш в апартамент и пречи на другите,трябва да го махнеш или да вземеш някакви мерки

но като цяло тук не е толкова трудно да имаш животно...просто е малко по скъпо всичко тук.. и някак хората са по отговорни и имат закони които спазват
little_didi4
В пасажа

Мнениеот little_didi4 » Съб Апр 26, 2008 12:12 am

хехе а тук интересното е че....до сега бездомно куче съм видяла само веднъж,но котки в моят квартал има на 3 места поне по 15 котки.....

в зоомагазините едно куче стува от 600 евро нагоре до 800,900 понякога....за това доста хора вземат кучета от приюти,защото не и държат толкова много на породата
Последна промяна little_didi4 на Съб Апр 26, 2008 12:15 am, променена общо 1 път
little_didi4
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 26, 2008 12:13 am

Много ми е любопитно да ни разкажеш за законите и фразата "куче нахапа човек или куче уби дете или човек" - какво закона прави в тоя случай - виж даже в нета ако не ти е ясна материята - познаваш езика по-лесно е - моля те :ay: :ap:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот little_didi4 » Съб Апр 26, 2008 12:17 am

ок ще се поровя тея дни из нета,защото си признавам аз незнам нищо по тея тема тук....по новините не съм виждала никога такава новина...но те малко канали ли са....
ще се поровя,че и на мен м стана интересно
little_didi4
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 26, 2008 12:25 am

Ако имаш възможност наснимай някой неща от сорта кучешките паркове и ни ги покажи - на мен винаги ми е било интересна тема как аджаба извън нашето велико конско Българско общество са си решили проблемите...защото тука всеки иска само да обича животните; да ги размножава; да ги продава и води по изложби...

И е интересно да разкажеш за видовете кучета - щото говориме само за термина "куче в испания" - ама на дали бабите има пибули или едри породи - тоест едрите породи и така наречените "отговорни-опасни породи" при тебе как са...всеки ги има; всеки ги пуска ей така свободно - я разузнай и за това...като бяхме в Париж с жена ми за 7-10 дни не видях едро куче.........и като питам французина защо нямате едро куче всеки казваше "скъпо излиза да имаш едро куче" и т н....

Ето виж кво снимахме...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 26, 2008 12:27 am

Ето това беше най-едрото куче и без наморник :ag:

В Париж имаха интересна квалификация кое куче да носи наморник и там е според КГ :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 26, 2008 12:31 am

Масовото куче на париж бяха тези: :ag: :ag: и не защото някой им забранява - просто се усмихват и ти казват - едро куче не ми е по джоба...

и т н............
zoomaniak
Пчела работник

Re: А колко горе-долу струва кастрацията в България?

Мнениеот little_didi4 » Съб Апр 26, 2008 3:05 am

относно темата за хапането....потърсих в нета хехехе и ми излезе статия от 1999 г....за дете убито от първо от питбулл после от дого аржентино...явно и тея хора не са били наясно кво е било кучето....(ставаше въпрос за едно и също дете)
интересното беше че не намерих почти никакви статии по тая тема...освен тая и от рода на куче уби две котки...или еди кой си уби едно куче.....стана ми много интересно и потърсих братовчедка ми която живее от повече време тук и е в столицата,тя какво каза че почти няма такива инциденти и ако се случи нещо ,последсвията са изцяло за стопанина.....

относно породите тук....преди живях в едно градче албасете там на мода бяха йоркширтериетите и фокстериерите....навсякаде гъмжеше от тях....но тук във валенсиа има всякакви ....от кокери шпаниоли...до питбулчета.....

но като че ли по разпространени са френските булдози тук,голдън ретривър,лабрадорите,хъскитата(само ги мъчат на теа жеги)
но в моят квартал който е зна4ително малък има доста големи кучета,тук мисля че големината не от такова значение....за един ден видях 5 различни боксера,имаме два питбула....3 не ги знам точно какви териери са ,но са огромни и са на един човек....и т.н и това са една част от животинките които знам.

не съм виждала животно с наморник,чесно...като изключим едно две....и не съм виждала да се пътува с куче в метрото....може би защото самата валенсия не е толкова голяма колкото си мислят повечето хора

а за снимки се заемам тея дни
little_didi4
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 26, 2008 8:32 am

Разбери какви са точно последствията...за човека :ay:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот MANUS » Съб Апр 26, 2008 11:24 am

моммо.... с всички медицински услуги е така у нас. не само ветеринарните... напълно те разбирам, но... както ако ти си сложиш цените такива каквито трябва да бъдат, и аз ако го направя просто животните/хората ще останат без медицински грижи. а ние сме глупави и състрадателни и заради това правим нещата най-вече заради пациентите си. не знам... поне в моята област има хора които си действат на съвсем реални цени (ако ти ги кажа ще ти се завие свят) и са пълни с пациенти. не знам защо все още във вет грижите не се е появил някой такъв.... ама мисля че съвсем скоро и товна ще стане.
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот mommovet » Съб Апр 26, 2008 1:49 pm

За съжаление си прав Манус, но докато цените на медицинските услуги са такива, аз ще гледам оборудването само в каталозите и на Булмедиката и ще си мечтая.Изображение
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот little_didi4 » Сря Апр 30, 2008 2:35 pm

здрасти..относно последствията са затвор...това е.....
то тук и пил да те хванат си зад решетките...не си поплюват тук....

а за снимките съм в процес на събиране
ще кача но не с толкова хубаво качество
little_didi4
В пасажа

Мнениеот anymary » Нед Юли 24, 2011 6:52 pm

zoomaniak написа:И не знам защо се радваш.

Искам да споделя с тебе че ниските цени на вет-медицинските услуги са една основна причина за възможността всеки да си има животно (сулю-пулю)...другата причина е ниската цена на храните.

Кажи на наще сънародници колко излиза издръжката на животно в И....за 1 месец?

Тука всеки взима куче и коте без да се замисля за финансовата страна на въпроса - като им кажем на незнаещите че "качествено отглеждане" веки вика скъпо брееееееееее - епа скъпо си е насекъде по света да имаш кучета и котки и още неща.........тука за тва всеки си ги храни животните масово с хлеб и помия...

Представи си няколко пъти съм лафил със стопани на кучета претърпяли оперативна интервенция...и не чувам да ми обясняват за инфо около причината за операцията а само чувам колко били дали на доктора за операцията :ag: :ag: - Българите няма да разберът че да имаш животно е като да имаш сериозна финансова тежест...

И не е само при кучетата и котките само тая тежест....

Дано някой ден цените на вет услугите скочат с 50% и данъците и дано забранят храните под 5лв.......колкото повече граници има пред хората дет само "обичат животните по 3 пъти на ден" толкова по-малко ще има проблеми около животните......

Темата е безкрайна... hsuh

Офтопик:
В Дания ваксина за куче е около 100 евро(мисля че беше горе-долу толкова)
Всеки нов ден е нова емоция!^_^
Аватар
anymary
В ятото

Назад към Общ форум