Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кучето ми повръща прекалено често ...

Кучето ми повръща прекалено често ...

Мнениеот Simeon84 » Пет Май 23, 2008 11:07 pm

Здравейте, искам да ви помоля за помощ!
1. Кучето ми е женска булонка, на 12 години.
2. Моето куче от 5-6 дена започна извднъж да повръща всичко. Пие му се вода, но и нея повръща. Вече посетих 2ма ветеринарни доктора, единия каза, че било от зъбния камък. Другия каза, че има проблем със червата и отделителната система. След прочистване на гнойта ми предписа лекарства за кучето. Но то продължава да повръща водата ...
3. Нямам други животни.
4. Преди да се разболее съм го хранил със специална храна за възрастни кучета.
5. Вода му се пие, от чешмата я наливам.
6. Живее в апартамента, на разположение са му всичките стаи и тераси.
7. Не е била бременна, всяка година е обезпаразитявана.
8. През последните 6 месеца не е болдеувала, нищо не се е променяло в начина и на живот.
9. Не е било лекувано досега, защото не е боледувало както сега ...
Simeon84
Животинче с въпрос

Re: Кучето ми повръща прекалено често ...

Мнениеот mommovet » Пет Май 23, 2008 11:56 pm

Ако кучето има зъбен камък, а чак и гнойно възпаление на венците е много възможно това да е причината за повръщането - пийте си съвестно стоморджилът, почистете зъбите и махнете развалените такива. Направете кръвна картина. Ако последно е било разгонено преди 3-6 седмици или мъжките кучета проявява интерес към нея не е лоша идея и рентгенова снимка на коремната кухина - може и да сте се сдобили с възпалена матка.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Simeon84 » Съб Май 24, 2008 12:13 am

Благодаря ви много за отговора! Тя не е забременявала никога, просто е била разгонена, идвали са мъжки кучета, но тя не ги допускаше до себе си. Искам само да ви пипитам , ако има възпаление на матката, това лекува ли се? Възможно ли е да има проблем от малките бучици по горема до зърната?
Simeon84
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Съб Май 24, 2008 12:19 am

Лекува се оперативно, вижда се и на рентгенова снимка. Ако има бучици сте го закъсали - явно кученцето има нужда от сериозен "ремонт". Бучките /или с други думи туморите/ обикновено са резултат от кисти на яйниците и вървят стандартно в комплект с възпаление на матката. Колегите правилно са започнали първо от зъбите - но вероятно ви чака дълго ходене по доктори, заради поизоставени проблеми, не ги изоставяйте - важно е! може да даде още няколко години на кучето..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Simeon84 » Съб Май 24, 2008 12:34 am

Благодаря ви много за съвета, ще ви послушам.
Simeon84
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Съб Май 24, 2008 12:43 am

Ако бучките са по големи от 2-3 сантиметра ви трябва и рентгенова снимка на бели дробове - приема се по статистика, че тумори до този размер не са дали метастази в белите дробове, ако са по-големи трябва да се види дали усилията имат смисъл.. Ако има метастази и най-добрите лекари няма да постигнат повече от 6 месеца до година.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Simeon84 » Съб Май 24, 2008 1:04 am

Бучките са около 2-3 сантиметра , доколкото мога да преценя когато ги докосвам. Но аз я виждам как и се живее, иска да пие вода тя самата, но явно нещо отвътре и пречи и я повръща [mood_feelings_hurt.gif] . Не изключвам варианта и отравяне ... :ai:
Simeon84
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Съб Май 24, 2008 1:33 am

Няма такива отравяния. Освен едно - хронична интоксикация - бавно натупване на не животозастрашаващи проблеми - зъбите са причина номер едно, следващото в списъка е възпалена матка, после идва хроничен гастрит от стандартната болонска храна -пилешки шийки. Това са състояния изискващи много внимателна и последователна лекарска намеса - не отлагайте. Звучи като класически "болонски синдром" - диагнозата е шега, но не съвсем - много изоставни дребни проблеми, които в един момент вкупом се появяват. Слушайте си внимателно докторите и направете ремонт на кучето.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Simeon84 » Съб Май 24, 2008 1:53 am

Да разбирам Ви напълно, ремонта е започнал, но зъбите още не са започнати ... а пилешки шийки не сме и давали поне от 5-6 години, а ако сме и давали преди това, е било доста рядко и то по малко. Но да повръща водата, това пак ли е от зъбите? [mood_feelings_hurt.gif]
Simeon84
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Съб Май 24, 2008 11:50 am

Като непряко следствие може да е от зъбите. Хроничните инфекции, без значение на какво, водят и до поява на гастрит с времето.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Daniela » Вто Дек 30, 2008 9:34 am

Здравейте ! От 5 месеца имам куче,подариха ми го.Той е френски булдог почти на 1 годинка.От както е при нас от време на време повръща.Нашата ветеринарка му даваше алмагел и ранитидин ,защото горкото го болеше и коремчето.След последното хапче против вътрешни паразити спря да яде.Всичко ,което погълне го повръща,само водата не.Храним го с качествеа храна -има няколко вида гранули едните ,от които са медицински,варим му пилешко,правим му попара от бульон,хляб и сирене.Първо мислех ,че е от гранулите ,но вчера повърна и попарата.ЗАведохме го на ветеринар,пуснаха му система и казаха да му даваме кисело мляко,но той отказва да го яде.Много съм притеснена ! Моля ви,посъветвайте ме нещо.
Daniela
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Вто Дек 30, 2008 6:09 pm

Ако има някакъв дори и минимален риск кученцето да е хапнало кокалчета последните дни рентгенови снимки без и с контраст на първо време. В зависимост от това, което се види на снимките се предприемат съответните стъпки. Сега покрай празниците гастритите, ентероколитите, обстипациите и инвагинациите са основното занимание на ветеринарните лекари. По голяма нужда ходи ли? Нормално ли е?
Аватар
mommovet
Пчела майка

Назад към Проблеми с кучета