Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Правилно отношение към домашните любимци..

Правилно отношение към домашните любимци..

Мнениеот mommovet » Чет Юни 05, 2008 10:28 pm

Ето ви прясна, прясна историйка от днес, показваща що за хора сме..
Идва един мъж и започва да ми разказва за котката си. Имал 3 годишна мъжка котка, която забележете, много обичал. Та, тъй като котката много мяукала понякога, жена му не издържала и вече два пъти я изхвърляла от третия етаж, обаче котката се прибирала до пред вратата и те си я пускали обратно вътре. Нещо й били криви крачетата /може би от падането, според него/, трудно ходела и не можела да се качва на стола в кухнята, където живеела също така. Та преди два дни пак и се случило същото - за трети път, само дето тя крещяла навън цяла нощ и един съсед с въздушна пушка я отстрелял освен това. Прибрала се котката пак, но била нещо подута и само лежала и не се хранела и човекът питаше дали трябва да я доведе на преглед. Като чу 10 лв преглед, реши, че ще изчака още няколко дни.. Красота, нали?
Аватар
mommovet
Пчела майка

Re: Правилно отношение към домашните любимци..

Мнениеот zoomaniak » Чет Юни 05, 2008 10:33 pm

[clover.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Чет Юни 05, 2008 10:44 pm

Това ми звучи като лоша шега-нещо в стил Стивън Кинг.....Ужасно!Само това мога да кажа...думи нямам...
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот MANUS » Чет Юни 05, 2008 11:19 pm

10 лева ама ако може ти да му ги дадеш icon_crazy

горкото коте само ще кажа....
а да, и ще похваля всичките си съкварталници fing23
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот meri » Пет Юни 06, 2008 11:34 am

И защо след като толкова са им важни парите изобщо гледат животно, че даже го и изхвърлят, сега мъките и болката пак за негова сметка.Е няма ли кой да наказва такива хора,чак я и простреляли, жив ужас.Що да дава пари за някакви си котка, като може да си пийне с тях, па като им писне, че мяука от болки колко му е-------пак ще я изхвърлят, и да се надяват другия път и да не се върне, поне да си спестят парите за прегледа.ЧОВЕШКАТА ЖЕСТОКОСТ КРАЙ НЯМА! :ai: fing23 НЕ МОЖЕ ДА ГЛЕДАШ ЖИВОТНИ И ДА НЕ ПОЛАГАШ ГРИЖИ ЗА ТЯХ,КАКТО И ДА НЕ ГИ ВОДИШ НА ЛЕКАР! [dontuu.gif] ТРЯВА ДА СЕ ОТНЕМАТ ЖИВОТНИТЕ НА ТАКИВА "СТОПАНИ"! само, че кой ли да го прави и какво да ги правят, много недовършени неща има по тоя закон, приет, но не приложим.Мога да си представя какво изпитва горкото животно, сега без медицински грижи и всякакви други, колко болка и страдание изживява, такива хора заслужават затвор най- малкото.Наглостта на този човек е безмерна, че чак пък я и обича, как не. hsuh
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Пет Юни 06, 2008 11:41 am

Добре mommovet, защо не го напсува или нещо да му се скараш? Как може да оставяш такива хора просто да си тръгнат без променено мислене за животните. Дошъл е на вет ми погрижи се поне малко гадно да му стане. Са голям праз като загубиш един клиент понеже си му казала че е шибано копеле и не заслужава да има котка. :ac: Ми ако детето му хвърчи през 3тия етаж и не може и да ходи вече дали няма да го е завел на лекар? Аууу много съм възмутена и от вас! Да ви каже някой ми котката ми се тормози умира мен ме боли фара и вие да му кайете ми ок... кво е времето днес...
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот sasin » Пет Юни 06, 2008 12:14 pm

Доповръща ми се докато го четях .. Не мога да повярвам че е възможно, но пък нито вярвам че момовет ще се шегува, нито си представям някой да й се обади да се гаври с измислици .... Всеки път си мисля че съм видяла всички гадости свързани с животните .. вече почвам да се страхувам ..... Как е възможно котката всеки път да се прибира там ?!?!?
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот MANUS » Пет Юни 06, 2008 12:28 pm

COLUBER написа:Добре mommovet, защо не го напсува или нещо да му се скараш? Как може да оставяш такива хора просто да си тръгнат без променено мислене за животните. Дошъл е на вет ми погрижи се поне малко гадно да му стане. Са голям праз като загубиш един клиент понеже си му казала че е шибано копеле и не заслужава да има котка. :ac: Ми ако детето му хвърчи през 3тия етаж и не може и да ходи вече дали няма да го е завел на лекар? Аууу много съм възмутена и от вас! Да ви каже някой ми котката ми се тормози умира мен ме боли фара и вие да му кайете ми ок... кво е времето днес...

мислиш ли че момовет си е замълчала? и дори да го е направила мислиш ли че е за да не изгуби клиент??!? та това не е клиент... този човек не е отишъл там с котката за помощ, а е отишъл да се разходи. а и ако си мислиш че такива хора можеш да ги промениш по някакъв начин също много се заблуждаваш... за съжаление в конкретната ситуация нищо не може да се направи.
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот COLUBER » Пет Юни 06, 2008 12:36 pm

Според мен се прибира защото са териториални животни, а не толкова заради "любящите" стопани. А и мъжа нищо не и е правил само жената я хвърля.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пет Юни 06, 2008 12:38 pm

MANUS написа:
COLUBER написа:Добре mommovet, защо не го напсува или нещо да му се скараш? Как може да оставяш такива хора просто да си тръгнат без променено мислене за животните. Дошъл е на вет ми погрижи се поне малко гадно да му стане. Са голям праз като загубиш един клиент понеже си му казала че е шибано копеле и не заслужава да има котка. :ac: Ми ако детето му хвърчи през 3тия етаж и не може и да ходи вече дали няма да го е завел на лекар? Аууу много съм възмутена и от вас! Да ви каже някой ми котката ми се тормози умира мен ме боли фара и вие да му кайете ми ок... кво е времето днес...

мислиш ли че момовет си е замълчала? и дори да го е направила мислиш ли че е за да не изгуби клиент??!? та това не е клиент... този човек не е отишъл там с котката за помощ, а е отишъл да се разходи. а и ако си мислиш че такива хора можеш да ги промениш по някакъв начин също много се заблуждаваш... за съжаление в конкретната ситуация нищо не може да се направи.

Не със сигурност не мисля, че човека ще се промени, но трябва някой да го накара поне да си помисли. Със сигурност е по-добрия вариант от това да стоим и нищо да не правим. Или поне ако доиде при мен и му се скарам и го убидя и тн ще се чувствам по-добре като знам, че му е станало кофти. А и ако наистина много си обича котката както е казал, може наистина да се промени малко. просто е невеж и някой трябва да му отвори очите.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот tigyr4e » Пет Юни 06, 2008 3:49 pm

Е тя простотията граници нямала! fing23 Добре,че не съм била на мястото на момовет,горко му на тоя човечец,и на жена му,не бих се сдържала!Момовет сигурно ти е било трудно да го гледаш даже!?10лв. :ai: ,ама за алкохол и цигарки се дават лесно icon_crazy
tigyr4e
В стадото

Мнениеот goldi_ » Пет Юни 06, 2008 7:20 pm

:ajafr5t6ki: за съжаление е пълно с такива хора, които и те не знаят за какво им е животинче в къщи. [smile3537.gif] хвърляй котката от третия етаж, после се чуди защо не може да се качва на стола. Това, което ме изумява най-много е, че жената е тази, която не може да я понася... icon_crazy
goldi_
В стадото

Мнениеот mommovet » Пет Юни 06, 2008 9:15 pm

Преди години опитвах спокойно да вразумявам такива - без резултат, после минах на крясъци и обвинения в невменяемост - пак без резултат, сега вече знам, че нищо няма ефект при такива хора. Котката или ще умре сега от травмите си или следващият път като я изхвърлят или се разболее от нещо - но на лекар няма да бъде доведена.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пет Юни 06, 2008 9:21 pm

Аз заради такива хора съм краен в много отношения...пак казвам ако 1000 стопани са отговорни и добри - от тях 300 не им пука; или не са в час; или са неуки; или си имат свои теории; или са болни от любов към животните???
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Юни 07, 2008 12:49 am

Нямам думи!!?? Що не вземат другия път като замяука котката и не могат да я търпят да скочат те двамата през прозореца! Абе има ненормалници колкото искаш. Жалко за животинчетата! :ac:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот stam85 » Съб Юни 07, 2008 1:24 am

То в БГ много толерантност към животните няма - били те домашни любимци или не. В чужбина правят инспекции дали се грижиш добре за дом. си л'бимец а тука съседа стреля с пушката. БГ е страна пълна с идиоти.
My blog sites at: http://stamen-tonchev.blogspot.com
My hi5 profile at: http://tonchev.hi5.com
I found it: precious,little and charming-the degu-the most adorable animal on the planet!
stam85
В ятото

Мнениеот hyla » Нед Юни 08, 2008 11:36 pm

Оф такива хора да не си взимат животни. Дано да нямат и деца, че те не само мяукат, ми и реват и пр. :bu:
Нямам думи! Чудя се кво да напиша, но нищо не ми идва наум :ai: Що за хора. Като имат проблем с котката да го разрешат или по-добре да я затворят или най-добре да я пуснат на вън през вратата, не през балкона като цигарен фас.
Горкото животно. Ама пък за едни 10 лв. - човека може да се лиши от цигарите си за два дена примерно icon_crazy
Ужас!
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Чет Юни 26, 2008 12:27 am

И следващото Хорър Стори от днес - 4 годишен ротвайлер пазач на цех. Според един от работещите там кучето от няколко дни имало малка раничка на бедрото, която за дни станала колкото човешка длан - кучето непрекъснато я хапело и видимо го боляло. Намазали го с гранулин, обаче не помогнало и за да не се мъчи му нахлузили найлонов плик на главата и го удушили.. А за доктор и малко циперметрин /3 лв/ срещу бълхи никой не се е и сетил..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Юни 26, 2008 9:58 am

Няма да коментирам---убийство,без последици за извършителите. :bu:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот elidilidjova » Чет Юни 26, 2008 10:05 am

Направо нямам думи :at: !
Мисля,следователно съществувам.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот StR » Чет Юни 26, 2008 1:27 pm

Найстина,човешката глупост няма граници,както казват някои съфорумци.Ама то нали става въпрос за пазачи на склад-то визшето образование стига само до там...(има и изключения,но те са тинейджъри,които работят за да изкарат някой и друг лев).А иначе отностно котката не мисля,че и има нещо заради падането,а мисля че любвеобилната съпруга я е биела.Мисля така,защото нашата котка е скачала 5 пъти от 3я етаж-ДОБРОВОЛНО.Мисля,защото ня нашия двор имаше сборище на котки,събрали се с цел размножаване.
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот goldi_ » Пет Юни 27, 2008 1:47 pm

:ajafr5t6ki: :ajafr5t6ki: :ajafr5t6ki: горкото животинче
:ai: :ai: нямам думи...
goldi_
В стадото

Мнениеот vikito40491 » Сря Яну 28, 2009 11:15 pm

:bu: :bu: Нямам думи icon_crazy :bu:
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот meri » Съб Яну 31, 2009 2:22 pm

Ето това много ме впечатли, потресе ме как може все още да има такива хора,които не зачитат живота и се отнасят към живи същества ,като към непотребна вещ.Търси се дом на кученцата,дали ще имат този късмет или ще се преселят под моста на дъгата никой не знае,и защо няма кой да накаже такива, има закон,но,кой и как ще докаже какво им се е случило? Дано съдбата се смили над тях,да се намерят добри хора и да ги спасят.

http://dog.bg/forum/index.php/topic,18106.0.html
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот archy » Пон Апр 06, 2009 10:23 am

нямам думи :ai: :ai:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот AdincetO » Пон Апр 06, 2009 10:48 am

Добре как може да кажеш, че " ТОООЛКОВА МНОГО ОБИЧАШ" котката си, и когато мяучи да я хвърляш през 3-я етаж. И да си кажеш: "А не, нищо си и няма" и да не я заведеш на ветеринар? icon_dontknow И как може да я простреляш с въздушна пушка? И да виждаш как се мъчи и не може да ходи и мяучи от болка и.... Да ти свиди за 10 лева.... icon_crazy И пак повтаряш: " Аз обичам животното си"? ..... icon_bawling :bu:
Или пък да видиш, че кучето има рана и да го удушиш, за да не се мъчи.... icon_dontknow
Моммовет си каза, какъв е проблема да дадеш 3 лева за лекарства.. icon_dontknow
AdincetO
В пасажа

Мнениеот peter » Сря Апр 29, 2009 3:54 pm

Проблема е че ти си такъв идиот, че какво може да ти пука. По-лесно им е кво като умре ще го изхвърля през нощта в някой контейнер и ще си взема друго куче- това не си го измислям, чувал съм хора да говорят така
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=400950&pid=13602677
peter
В стадото

Назад към Общ форум