Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Абе така и не разбрах - как умират кучетата от натравяне

Абе така и не разбрах - как умират кучетата от натравяне

Мнениеот zoomaniak » Съб Авг 16, 2008 10:58 pm

В разни велики форуми на тема кучета - сега новата мода е да умират кучета от натравяне...

1 Пуска се тема; мнение - ред сополи - ред сълзи и пак се мисли за ново куче...ама ме вълнува факта - как може тва да е масова проблемация...

Баси :ajaweki:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Re: Абе така и не разбрах - как умират кучетата от натравяне

Мнениеот botev_1912g » Съб Авг 16, 2008 11:04 pm

еми не знам в пловдв до един блок бяха сложили кучешка гранула с отрова и сумати кучета се изтровиха абе на всички всичката им е такава :ac:
botev_1912g
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Съб Авг 16, 2008 11:06 pm

г-ще Ботев :ag: представете си куче - дето има стопани - как за 30 дни ще умрът около 14 кучета и всеки стопанин казва "вероятно отравяне" - :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот botev_1912g » Съб Авг 16, 2008 11:12 pm

офф стига с тва ботев [dontuu.gif]
еми това е безотговорни стопани и накрая жертви то па неможе да тръгнеш да им го набиеш ф главите че треа да си гледат животните кату няма да се грижат за тях за какво се захващат а това възможно отравяне щом не са много сигорни не ми се вижда много вероятно ама техен си проблем само милити животинчета icon_bawling :ajaaski:
идиоти icon_bawling icon_bawling icon_bawling
botev_1912g
В ятото

Мнениеот Rottweiler » Съб Авг 16, 2008 11:52 pm

На съседа ми кучето го отровиха но не това дет мойта кучка го здъфка а другото :ag: :ag: поне той така каза лоша работа тогава за 1 месец двете му кучета пукалясаха
Rottweiler

Мнениеот meri » Нед Авг 17, 2008 1:03 am

Що си набутал темата тука? hsuh
Нова мода е та, като тая за некадърните ветове вече остаря! :ajaaski:
И откъде изкопа тая вампирска снимка да плашиш форумците ли я сложи? :bp: :ag: :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Нед Авг 17, 2008 3:15 am

Това не е "МАСОВА ПРОБЛЕМАЦИЯ" По-скоро е "не знаем какво му е на кучето - сигурно е отрова".. /важи за Сф - в провинцията има с какво да тровим кучета и там може и да е истина/.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Авг 17, 2008 9:12 am

mommovet - само ти си над всичко...вчера имах свободно време и гледам по животинските форуми бая кучета са в рая и всеки вика "отровено" и странно ми стана - smilie8 icon_dontknow
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Авг 17, 2008 10:48 am

Интересно,как така пък толкова натровени кучета, стопаните пак са полудели, ми да си пазят кучетата, е сега явно ветовете са понахвърляли отрова да има какво да лекуват, че останаха без пациенти покрай темите за некадърността им.Иначе няма кой да е виновен......отново? hsuh smilie8 :ajaweki:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Нед Авг 17, 2008 8:52 pm

е сега явно ветовете са понахвърляли отрова да има какво да лекуват, че останаха без пациенти покрай темите за некадърността им

Неееее, ние хвърляме кренвирши с рибарски кукички по тях - по-скъпо е за лекуване :ag:

Иначе и аз все се чудя с какво и кой трови кучета и то в София. Досега никога не ми е попадал ей така просто натровен пациент. Винаги стопаните знаят какво се е случило и носят и опаковката на препарата - кой изял на дядо си лекарствата, кой изпил антифриза от колата или малко натриева основа, кой сложил от лекарство срещу бълхи за кучета на котката си..
По селата, където залагат отрова за плъхове,ползват торове и друга растителна химия или разни лекарства и дезинфектанти за едри животни се случва и да има и натровени кучета и котки. В София обаче го приемам малко като измъкване на докторите... Разбира се и стопаните обясняват всяко повръщане и диария с натравяне. На един мой съсед всяка година някой му трови кучето на двора и той си взима ново, но досега не съм успяла да го убедя, че когато кучето му започне да повръща и изхожда кръв, това не е натравяне, а следствие от липсата на ваксини..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Авг 18, 2008 12:16 am

Да ,почти винаги причините са липса на ваксина..само дето не го приемат,нито ги ваксинират,отрова било......Случва се да се натровят,ама това пак е поради немарливостта на стопаните им---оставили тук там някой препарат,отрова за мишки, а за антифириза просто незнам как става...... hsuh ,защо не си прибират нещата-на какво разчитат..животните да се пазят сами ли? icon_dontknow

Не мога да ги разбера някои хора, защо не прибират, не пазят животните си---после все някой им крив? Та нали симптомите се познават--всеки лекар би трябвало да знае за какво става въпрос----не да се измъква? Дано разберат ползата от ваксините--все още много хора не искат и да знаят ,че така рискуват. smilie8 За всяко заболяване си има и логично обяснение-----не невежството на стопаните обаче,защото те пък не си признават грешките,нито се вразумяват да ваксинират и така се получава----"отровата". icon_crazy

А иначе имаше и има случаи на отровени умишлено кучета по улиците,когато има пострадали и домашни,но това се прави с умисъл-----да се намали броя им, пък мъките и страданията на животните за някои нямат значение.Ето това е престъпление и много жалко,че не получават и заслужено наказание такива хора.Как е възможно така да се постъпва---да си тровиш, да съсипваш нечий живот-----та макар и кучешки, всеки щом се е родил на тоя свят има свещеното право на живот, и не са те тия"отровителите",които ще слагат край на този живот, трябва да си понесат последиците........но няма кой да ги накаже.Такива хора нямат нито съвест,нито морал. [ideauu.gif]

И mommovet---- гледайте поне кучкичките да са по- големи, тъкмо ще е още по- скъпо. :ad: :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Общ форум