Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Искам да стана ветеринар и ми е нужна информация

Искам да стана ветеринар и ми е нужна информация

Мнениеот seduce » Пон Окт 20, 2008 4:54 pm

Моля ви,помогнете ми да добия ясна представа за обучението и самата професия като цяло.Кураж имам,напуснах сегашния си университет след 2 години за да сбъдна детската си мечта и се надявам да успея.Моля ви да не ми спестявате нищо,както и да ми дадете препоръка за учебно заведение и материали.Предварително ви благодаря!
seduce
В стадото

Re: Искам да стана ветеринар и ми е нужна информация

Мнениеот kokerka » Пон Окт 20, 2008 5:41 pm

Ами значи избираш си - Стара загора или Лесотехническия в София, намираш си книжките за кандидатстуденти и там си пише какви са изискванията за документи, учебници, как се кандидатства и какви знания са нужни за изпита. Кандидатстваш изкарваш 6 и започваш да учиш. Като с всички други университети е. Успех.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Окт 20, 2008 5:46 pm

И поне на всеки 3 години специализация в чужбина. :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот seduce » Вто Окт 21, 2008 9:19 am

А кой от университетите е по-добър в обучението?Знам,че в Стара Загора има и гимназия със същия профил и си мисля,че там ще имам по голяма полза...или греша? icon_dontknow
seduce
В стадото

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Окт 21, 2008 9:40 am

Абе кой може да ти каже къде е по-добре. Малко са сигурно хората, които имат впечатление и от двата университета.
Пък и това е субективно мнение.
Ако си решила това да е професията на живота ти - от теб зависи колко ще бъдеш подготвена за нея - дали ще го караш през пръсти или наистина ще се отдадеш на тази кауза.

Абе идвай в Стара Загора - няма какво да му мислиш. :ad:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Вто Окт 21, 2008 4:53 pm

Който е учил в София сигурно ще каже софия, другите обратното. Като цяло всичко зависи от теб. Аз познавам гениални лекари и от двата университета, както и нищо не струващи пак и от двата университета. Ако на теб ти се учи, занимава.... където и да идеш все ще се научиш. От там нататъка практики, стаж, четене и ще станеш добър професионалист. Точно сега е момента да седнеш да учиш стабилно и на юни да се явяваш на изпит. Успех.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот seduce » Чет Окт 23, 2008 3:07 am

Надявам се да се справя,бях най-добра по биология и химия в потока.Интересува ме за какво трябва да бъда подготвена в самото обучение,стажуването и прочие студентск легенди :ad:
seduce
В стадото

Мнениеот kokerka » Чет Окт 23, 2008 1:35 pm

Ами, тук трябва да питаш някой, който е завършил този университет, който си избереш. Ние имаме само един лекар на линия, признавам не знам кой университет е завършила.
Аз мога само за обучението по биология в СУ да ти говоря, за ветеринарните нямам идея, не се престраших да вляза в такъв.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Bebe_mi6ka » Сря Ное 19, 2008 12:40 am

Аз имам същите запитвания :ag: , значи в софия освен лесотехническия няма друг така ли???? :ac: [mood_feelings_hurt.gif]
Bebe_mi6ka
Животинче с въпрос

Мнениеот асена » Нед Юли 10, 2011 10:09 am

хора ако има ветеринар близо до вас по - добре е да питате него
асена
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Пон Юли 25, 2011 10:59 pm

И в двата университета специалността Ветеринарна медицина е на ниво 1968-ма година. Доколкото ми е известно в Стара Загора поне имат действаща клиника в която студентите могат да срещнат някой реален пациент. В София няма университетска клиника изобщо. След 2-ри курс студентите са изцяло зависими от доброволно стажуване по частните клиники, ако искат да получат някакви практически умения. Дипломата се получава само въз основа на теоретични изпити.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Назад към Общ форум