Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Информация за парвовироза при хора ?

Информация за парвовироза при хора ?

Мнениеот Гост » Чет Май 05, 2005 7:43 pm

Някой знае ли къде мога да намеря повече инфо за парвовирозата ПРИ ХОРАТА и това, което ме интересува най-много - има ли връзка между парвовирозата при хората и при кучетата?
Благодаря!
Гост

Re: Информация за парвовироза?

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 07, 2005 9:18 am

Anonymous написа:Някой знае ли къде мога да намеря повече инфо за парвовирозата ПРИ ХОРАТА и това, което ме интересува най-много - има ли връзка между парвовирозата при хората и при кучетата?
Благодаря!

Виж този линк:
http://bgvet.dir.bg/pets/dogs/infcanis/parvo.html

Да има връзка. Според мен. И тя се състои в това, че чрез акито на кучетата които не са ваксинирани примерно се предава и на човека стига да е имал контакт с заразена повърхност. А вече точно какво е влиянието на болестта при човека не знам - но мога да науча във времето :) за повече инфо попитай във Ветеринарния форум - Тема кучета относно влиянието на болестта в кучето но в интернет има много инфо.

Виж напиши тука името на болестта и виж какво ще стане :) :

http://www.google.com/intl/bg/

Само цъкни да търси в БГ мрежата.......
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bushkata » Съб Май 07, 2005 11:29 am

Благодаря ти. Преди да пусна темата търсих в Гугъл, но намерих само за парвовирозата при кучетата. Ще попитам и във ветеринарния фомум. (аз бях Гост) :)
bushkata
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 07, 2005 4:14 pm

Ти търсиш точно как болестта при човека ли протича ако той е заразен така ли :) :!:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Гост » Пон Май 09, 2005 3:59 pm

tui kato do sega ne znaeh 4e ima parvoviroza i pri horata, se 4udeh dali ima "prenostimost" ot hora na ku4ove i obratnoto.... Vupreki, 4e ot tova koeto 4eto mai niama nisto obsto.
Гост

Мнениеот zoomaniak » Пон Май 09, 2005 4:31 pm

Ще проуча въпроса но според мен би трябвало да има преносимост. Радко такива заболявания не се пренасят от един на друг животно - човек и обратното. Защото и двата вида човек - животно са биологични единици, които могат да приемат и предават доста заразни заболявания но ще проуча въпроса и на мен ми стана интересно. За сега не мога да дам 100% отговор. Дано ветеринарите се произнесът капацитетно :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Georg » Пон Май 09, 2005 5:18 pm

Имах на времето две безпородни кученца, които преболедуваха от парвовироза - едното без последствия, другото - не можа да израстне достатъчно.Лекарят не даваше благоприятен изход, но и двете оживяха/без лечение/ и достигнаха преклонна възраст.Никой от нас, грижещите се за тях, не показа признаци на заболяване, но нека все пак последни имат думата ветеринарите.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Назад към Общ форум