Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Дезинфекция срещу гъбички

Дезинфекция срещу гъбички

Мнениеот dolittle » Вто Ное 25, 2008 10:51 pm

Моля някой компетентен по въпроса нека ми каже как се дезинфекцират предмети след допир с животно болно от гъбички. Искам един предмет да се ползва от друго животно и трябва да го дезинфекцирам, но не знам с какво. Със спирт става ли? И какъв спирт, трябва ли да е по-специален? Дайте съвет.Благодаря!
http://AmeliaMarinova.mondozoo.com - ИГРА ЗА ЗООЛЮБИТЕЛИ! Да играем заедно!
Аватар
dolittle
В глутницата

Re: Дезинфекция на гъбички

Мнениеот mommovet » Сря Ное 26, 2008 12:52 am

Няма никакъв смисъл да го дезинфекцираш - гъбички има навсякъде. Ако много държиш може да го пуснеш в пералнята на 60-100 градуса, да го накиснеш в 10% белина, да го напръскаш с кислородна вода..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот little_didi4 » Сря Ное 26, 2008 12:59 am

аз като скоро изпатила с тея работи..ти казвам че голямо чистене пада...
пода с белина...или уф как се казва...не мога да се сетя..та с белина пода.всички дивани и места където има постелки се перат на 90 градуса...с прахосмукачката се минава често навсякъде....килими...дивани....
аз дори каишката съм прала...

и след две седмици пак се перат нещата на които евентуално се докосва животното..внимавай...грижи се добре...да не стане като мен....объркаха ме ветевоте и почти 5 месеца не мога да се оправя с тоя проблем.горкото животно изпи тонове хапчета
little_didi4
В пасажа

Мнениеот little_didi4 » Сря Ное 26, 2008 1:01 am

а ако става въпрос за теб как да се предпазиш...просто хигиена..миене на ръцете след пипане на животното..макар че аз пак пипнах въпреки това...но пък се оправих много бързо..за 3 дни с едно кремче
little_didi4
В пасажа

Мнениеот dolittle » Сря Ное 26, 2008 2:50 am

Благодаря на отзовалите се! Хубавото при моят случай е,че става въпрос за хамстери и като съм го изолирала и не го пипам проблемите се свеждат до минимум. И аз преди години съм си патила от гъбясало коте 6 месеца и беше кошмар. Та сега изобщо не го пипам и каквото мога дезинфекцирам със спирт...като не знам друго.

Аз не съм особено убедена, че става въпрос за гъбички. Уж под микроскоп, когато ги гледаха лекарките казаха, че не са гъби, а от липса на витамини и лошо отглеждане от предишните собственици. Да, но ги тъпчех с всякакви храни, витамини, добавки и плодове и зеленчуци и това чудо не минава и си ги имат люспичките. Опада им козинката на места, после пак пораства...не знам и аз какво е, но като напатила от гъби реших, че не искам да се повтаря това и да питам за дезинфекцията. Знам, че може да е глупаво, но н ми се преминава през онзи кошмар!
http://AmeliaMarinova.mondozoo.com - ИГРА ЗА ЗООЛЮБИТЕЛИ! Да играем заедно!
Аватар
dolittle
В глутницата

Назад към Общ форум