Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Хронично разтройство при куче

Хронично разтройство при куче

Мнениеот margokk » Пон Дек 08, 2008 3:48 pm

Здравейте, имам куче с тежко разтройство от 8 дни - на 7 месеца, има всички ваксини, обезпаразитявана е преди около месец за последно. Други симптоми почти няма. За последните 8 дни повърна 2 пъти. Няма температура, храни се, не е летаргична.
Първото предположение беше, че е настинала - беше 4 дни на антибиотик, без резултат. В събота беше на имодиум, който също не спря разтройството. В неделя правихме изследвания на фекалии и рентгенова снимка - нищо. В момента й даваме на сляпо флажил. Диагноза няма. Някой може ли да ме посъветва нещо? [mood_feelings_hurt.gif]
"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг
margokk
В ятото

Re: Хронично разтройство при куче

Мнениеот zoomaniak » Пон Дек 08, 2008 4:08 pm

Дайте материал на паразитолог за излседвания. Всякакъв?
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пон Дек 08, 2008 4:11 pm

Всяко разстройство минава през няколко фази. Ваща каква фаза е.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот margokk » Пон Дек 08, 2008 4:14 pm

Няма фаза, Зоо - тече като фонтан и от нищо не се влияя. Съмнявахме се за гиардия, ама не. Няма паразити в изпражненията. Не знам вече, какво да правя, ако и сега не се повличе от лечението.
"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг
margokk
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пон Дек 08, 2008 4:16 pm

Диария = като клизма.
Минава на системи - и хоспитализация - иначе си заминава за няколко дни.
Клинични изследвания поне на 2 различни места.

В каменната ера сме имай в предвди и всичко е пари - шибан свят.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот margokk » Пон Дек 08, 2008 4:23 pm

Е, това е най-странното. Ужасно течно ходи и би трябвало да се дехидрира, а не е много обезводнена. Вярно, че пие и като луда, но аз непрекъснато гледам нос, венци - добре е. :ai: То парите са ясни, ама втори лекар ми казва, че няма идея, какво и е.
margokk
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пон Дек 08, 2008 4:24 pm

Трябва ти лаборатория? Не само лекар?
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот margokk » Пон Дек 08, 2008 4:30 pm

По-добре оборудвана от ОВК не знам. [mood_feelings_hurt.gif]
От довечера сме на обикновенни бисквити със смекта.
margokk
В ятото

Мнениеот meri » Пон Дек 08, 2008 6:32 pm

Системите са задължителни в случая и хоспитализация, не толкова за обезводняването,трябва да се спре разстройството ,а това става само чрез системи,лекарите добре го знаят.Иначе организма отслабва и изхода е фатален, защо никой до сега не помисли да спре това изтечение някак,в домашни условия не става.Изследвания не само за паразити,има какво още да се желае в случая,какво лекуват тогава без диагноза, за хората има инфекциозна болница в такива случаи, а за кучето системи и хоспитализация.Бисквитите няма да решат проблема,нито ще спре разстройството.Ако трябва тестове за всичко,направиха ли някакви,за да се изключи всичко предполагаемо и да има адекватно лечение? Трябва да се установи какъв вид е бактериална, вирусна или заразна (както е салмонелозата) ,за това проба не само за паразити,а и ПКК, ехограф ако трябва....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Пон Дек 08, 2008 10:23 pm

Не винаги при няколкодневно разстройство трябват системи - това се определя от лекуващите лекари - ако е обезводнено или има електролитен дефицит се слагат. Причини за разстройство също има много. Първо трябва да се определи дали причината е в тънките или в дебелите черва. Щом са изключили паразити и гиардия, а тези антибиотици не са дали ефект, трябва да се изключат хранителен интолеранс и еозинофилен ентероколит.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот margokk » Вто Дек 09, 2008 10:06 am

Хранителен интолеранс също може да се изключи мисля. Сменихме храната - ефекта е нулев, беше само на обикновенни бисквити със смекта - нак нищо. С такова разтройство трябваше вече да е много омаломощена и обезводнена, но не е - нагла си е и се закача, пращи от енергия. Какво би могло да протича по този начин? Тази сутрин изхвърли течна струя направо на поне 30 см. Цветът е жълт, по-скоро охра, миризмата неприятна. Възможно ли е да е някакво постоянно натравяне - нещо вкъщи, което да й действа така? Какво би дало такива симптоми? Сигурна съм, че не взема тайно разхлабителни, защото такива вкъщи няма. Как се изследва еозинофилен ентероколит? Какво е това въобще?
Благодаря за отговорите! :ajaaski:

Мери, ако дори един от ветеринарите ми беше препоръчал да хоспитализираме Френ, щях да го направя, разбира се, но всички са на мнение, че не е нужно. Системите сами по себе си няма да спрат разтройството. Трябват ми предположения, за да можем да ги изключваме едно по едно, защото диагноза не можем да поставим. :ac:
margokk
В ятото

Мнениеот meri » Вто Дек 09, 2008 12:22 pm

Много добре знам , че щеше......просто ме е яд,как може да не се открива нищо досега и нищо да не помага.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Вто Дек 09, 2008 6:25 pm

Системите нямат лечебен ефект при растройство.
Еозинофилен ентероколит е локалана реакция на свръхчувствителност на стомашно-чревната лигавица към някакъв антиген - от хранителен, паразитен, бактериален или някакъв друг източник.
За да се изключи хранителен интолеранс се използват специални диети при това се спазват дълго време. С бисквити за 3 дни нищо не може да се изключи / в тях има маргарин, яйца, мляко, глутен и още доста хипотетично алергизиращи съставки.../.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот margokk » Вто Дек 09, 2008 6:39 pm

Опитах се да давам интестинал на РК - повърна я и взе да бяга от нея. :ai:
Да спра ли бисквитите? Оф, какво да й давам?
margokk
В ятото

Мнениеот slapshot » Вто Дек 09, 2008 8:05 pm

Може и да е чуждо тяло, мойто винаги така се просира ако е глътнал някви боклуци. Така беше и на един приятел ротвайлера, намериха му половин топка за тенис на хайвана.
slapshot
В стадото

Мнениеот meri » Вто Дек 09, 2008 10:05 pm

Не яде, повръща, разстройството не спира, диагноза няма, тестове без резултатни,лечение на сляпо,предполагаема или никаква диагноза,кучето не се оправя........ icon_dontknow какво да си мисли човек ,как да постъпи ,как да се помогне, а причината чака да я открият,може и да е погълнало нещо, някой да се сети да провери,много неща могат да са. Аз не споря,системите разбира се че нямат лечебен ефект, но с тях се подхранва организма при такова състояние,и поне за хората знам помага да спре и повръщането и разстройството,нали се слагат подходящи за целта лекарства, а докато се открие диагноза.........да не стане малко късничко за лечение.Проблема е в това, че много от заболяванията имат еднакви симптоми, но все нещо трябва да насочи към правилното лечение и диагноза.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот margokk » Сря Дек 10, 2008 10:56 am

Не, Мери, не си разбрала - кучето яде (и то с апетит), повърнала е само 2 пъти и то необичайна за нея храна ( Интестинал с ориз).
В момента имам силни съмнения, че е непоносимост към глутен. Стискайте палци да е това.
margokk
В ятото

Мнениеот mommovet » Сря Дек 10, 2008 4:13 pm

Роял Канин Intestinal е добро начало. Първо му забъркай малко гранули с нещо което обича колкото за вкус и опитай така да го накараш да я яде. После минавате само на тази храна в посочените на пакета грамажи. И продължавате да си търсите диагнозата.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Назад към Проблеми с кучета