Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кастрация

Кастрация

Мнениеот liafilia » Съб Юни 27, 2009 1:40 am

Как се кастрират кучета?
liafilia
Животинче с въпрос

Re: Кастрация

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 27, 2009 7:37 am

Вие ли ще ги кастрирате или просто ви интересува техническата част на операцията...
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Съб Юни 27, 2009 7:41 am

:ap: :ap: [smile3537.gif]
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот liafilia » Съб Юни 27, 2009 9:09 pm

Да интересуваме само техническата част.
liafilia
Животинче с въпрос

Мнениеот andaluz » Съб Юни 27, 2009 9:39 pm

Понеже не си уточнила какъв пол е кучето тук ще сложа две клипчета. Първото е на руски език и е кастрация на женско куче, а второто е на английски и е кастрация на мъжко куче. По-подробно не успях да намеря.

Клипчетата съдържат кадри неподходящи за деца и хора с лабилна нервна система.
Офтопик:

Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 27, 2009 9:43 pm

[friendship.gif]
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Юни 28, 2009 8:26 am

И като ви интересува,мисля че си има място където да го видите,не тук.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот liafilia » Нед Юни 28, 2009 11:35 am

Знам,че има много други места на които да проверя за такава информация,но тук си мисля,че ще е най-вярно и точно.Много благодаря :ab:
liafilia
Животинче с въпрос

Мнениеот andaluz » Нед Юни 28, 2009 11:43 am

Благодарим за доверието и предпочитанието :ax:
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот meri » Нед Юни 28, 2009 12:30 pm

Защо по- точно търсите информация по този начин? Не е въпроса в достоверността или каквото и да било друго.

Andaluz, по принцип,когато се пускат такива клипчета се слага предупреждение. :ax:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Fabregas » Нед Юни 28, 2009 12:41 pm

Тези клипове са с научна цел. :ad: Хем давате зор кучетата да се кастрират, хем сте против качването на клипове с кастрации.... Между другото видях от клиповете, че и аз мога да направя кастрация на мъжко куче. :ag: :ag: :ag:
Fabregas

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 28, 2009 12:44 pm

Fabregas - тоя доктор нещо ме съмнява. Като шоу го раздаваше :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот andaluz » Нед Юни 28, 2009 12:47 pm

Meri, в поста преди да си заредиш клипчетата съм писала какво има на тях, но ако модовете решат могат да го преправят icon_dontknow
Аз за себе си искам да кажа, че видя ли малко кръв и ми премалява. Никога не бих издържала да го гледам това на живо, но на клипче не ми действа така. И понеже никой лекар не би допуснал собственика по време на операция / и то с пълно право/ защо да не знаем какво точно правят с нашия любимец зад затворената врата на операционната? Даже мисля че неизвестността плаши хората много повече :ax:
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот Fabregas » Нед Юни 28, 2009 12:54 pm

zoomaniak написа:Fabregas - тоя доктор нещо ме съмнява. Като шоу го раздаваше :ag:

Еми той толкова топки е отрязъл и вече му е като децка игра :ajaweki: е вярно, че кучето си мотаеше главата неорентирано.... но сигурно е нормално знам ли :ag: :ag:
Fabregas

Мнениеот andaluz » Нед Юни 28, 2009 12:59 pm

Fabregas написа:кучето си мотаеше главата неорентирано.... но сигурно е нормално знам ли :ag: :ag:
Да нормално е. Това е от упойката. Но това преминава за по-малко от час. То и хората са неадекватни след упойка.Дано никога не ти се наложи да разбираш на собствен гръб това smiley24
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот meri » Нед Юни 28, 2009 1:48 pm

Не само плаши неизвестността ,но понякога след като видят някой неща и не ги разберат,става още по-лошо.Щом имаме доверие на лекаря си,няма от какво да се притесняваме.

А може някой да реши и да пробва(хора всякакви и нищо няма да ме учуди).

Нека оставим това на лекарите,ние все пак сме само стопаните.
Аватар
meri
Пчела работник

кастриране

Мнениеот q1822 » Вто Сеп 22, 2009 1:58 pm

Здравейте, четох в много теми за кастрирането и разбрах че е по-добре да кастрирам кучето си, но искам да знам какво точно представлява операцията и има ли опасност за живота на кучето.
q1822
Животинче с въпрос

Re: кастриране

Мнениеот kreizo » Вто Сеп 22, 2009 3:40 pm

За какво куче става въпрос мъжко или женско. При двете операциите са различни. При мъжките е по-лека и се прави с местна упойка. При женските кучета манипулацията е по-сложна и се прави с пълна упойка.
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Re: кастриране

Мнениеот andaluz » Вто Сеп 22, 2009 3:55 pm

Явно не сте разгледали всички теми в този форум по този въпрос ЦЪК
А колкото до риска - винаги и във всичко има такъв, но....всичко се измерва относително в проценти. Ако вета е способен, ако стопанина е дисциплиниран то процента клони към 0.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот mommovet » Чет Сеп 24, 2009 7:43 pm

За какво куче става въпрос мъжко или женско. При двете операциите са различни. При мъжките е по-лека и се прави с местна упойка. При женските кучета манипулацията е по-сложна и се прави с пълна упойка.

И при мъжките и при женските домашни животни операцията се прави с ПЪЛНА упойка.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Назад към Общ форум