Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Коментари по Конкурсите

Re: Коментари по Конкурсите

Мнениеот Misho » Пет Апр 15, 2011 6:39 pm

Офтопик:
Не видях че са два потребителите,които са регистрирани след датата.
Аватар
Misho
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Пет Апр 15, 2011 7:17 pm

selgomez97 написа:13-2=11?! icon_wavey

Ще ти дам задачата да си преброител :ab: искаш ли [smile278.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот selgomez97 » Съб Апр 16, 2011 12:47 pm

Може, може.. :sunny: :ax:
"Love is when a puppy licks your face... even after you left him alone all day."
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот Para_Noir » Съб Апр 16, 2011 6:18 pm

Извинявам се аз искам да попитам не е ли малко несправедливо хора вече спечелили един конкурс да участват пак и пак например за 2 месеца?!Не ,че нещо ,но гледам че Витаминка и l0veanimals печетят често (не нападам и обиждам никой,просто питам ) разбирам ,че снимките им са много хубави да,но не мисля ,че трябва само 3-4 човека да печелят винаги(ох звучи гадно,но се надявам двете момичете и никой друг да не се обиди !!- Ако греша за нещо Извинявам се !! :ba: :ajatki: :ajatki:
Птиците умират сами !! <3
Аватар
Para_Noir
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Съб Апр 16, 2011 6:21 pm

Аз пък мисля, че трябва да има два типа конкурси- един за хора с професионални апарати и един за такива с обикновени! Или пък да се направи така: един месец за такива с професионални, следващия за такива със сапунерки? icon_dontknow
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2011 6:26 pm

Para_Noir написа:Извинявам се аз искам да попитам не е ли малко несправедливо хора вече спечелили един конкурс да участват пак и пак например за 2 месеца?!Не ,че нещо ,но гледам че Витаминка и l0veanimals печетят често (не нападам и обиждам никой,просто питам ) разбирам ,че снимките им са много хубави да,но не мисля ,че трябва само 3-4 човека да печелят винаги(ох звучи гадно,но се надявам двете момичете и никой друг да не се обиди !!- Ако греша за нещо Извинявам се !! :ba: :ajatki: :ajatki:

Ще оправя правилата - тези дни и за тези конкурси. Имате право. Просто ми дайте време. Знаем за това "недоразумение".
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Para_Noir » Съб Апр 16, 2011 6:26 pm

Мерси много за отговора :ax:
Аватар
Para_Noir
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2011 6:28 pm

Koset0 написа:Аз пък мисля, че трябва да има два типа конкурси- един за хора с професионални апарати и един за такива с обикновени! Или пък да се направи така: един месец за такива с професионални, следващия за такива със сапунерки? icon_dontknow

Точно като въведем едни нови правила, които в момента се пишат и обмислят от мен-нас ще елиминираме проблема с нивото и марката на фотоапарата. Защото просто 1 победител ще печели по-рядко Конкурс и ще даде възможност на други да печелят.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 16, 2011 7:44 pm

Para_Noir написа:Извинявам се аз искам да попитам не е ли малко несправедливо хора вече спечелили един конкурс да участват пак и пак например за 2 месеца?!Не ,че нещо ,но гледам че Витаминка и l0veanimals печетят често (не нападам и обиждам никой,просто питам ) разбирам ,че снимките им са много хубави да,но не мисля ,че трябва само 3-4 човека да печелят винаги(ох звучи гадно,но се надявам двете момичете и никой друг да не се обиди !!- Ако греша за нещо Извинявам се !! :ba: :ajatki: :ajatki:

Ето за сего това се очертава:

viewtopic.php?f=58&t=4541
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот h0rses » Съб Апр 16, 2011 8:41 pm

СЪГЛАСЕН с Para_Noir и Koset0 :bi: :bi: :bi:
Аватар
h0rses
В стадото

Мнениеот Koset0 » Съб Апр 16, 2011 9:33 pm

Един победител в един конкурс, може да участва в конкурсите на форума след 4 месеца отново от датата на последно спечелилият конкурс. :sunny: :ba: :ba:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот vitaminka » Нед Апр 17, 2011 9:50 am

Само да вметна, че аз съм печелила два пъти миналата година и един път тази. Видяла съм, че годишно може да се печели по един конкурс, на ясно съм. Този ми е първият конкурс, който печеля за тази година тъй че... чак пък често...
Миналата година съм печелила още един конкурс, от който отказах наградата и я отстъпих, именно за това.
Включвам се в конкурсите за удоволствие, обожавам да намирам в архивите или да снимам снимки по дадена интересна тема и след това ми доставя голям кеф, когато някой оцени снимката, чрез глас. Наградата не ми е важна, даже неудобно чак ми стана миналата година, когато е един от кучешките конкурси Зоо ни изпрати цяло кучешко легло. Според мен няма нужда от чак такъв скъп награден фонд, не че е лошо леглото :ag: .
В следващите конкурси съм се включвала, като съм писала, че дори и да спечеля, ще отстъпя наградата си на следващия по-гласове, за да е честно.
И на мен ми се играе tongue ! Не ми се печели! Не съм съгласна да не мога да участвам! :bl:
По-добра идея би било да не ни се зачитат гласовете, на нас, спечелилите през последните 4 месеца
Ако нямаш опашка, размахвай усмивки.
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот selgomez97 » Нед Апр 17, 2011 10:11 am

Да...Витаминка си е права.
Защо да й забранявате да участва? Нека участва..така дори и да има най-много гласове..ще разбере че снимката й е хубава и че прави много добри снимки..което е вярно.
А пък после ще отстъпи на този който е след нея по брой гласове!
Не е нужно да й забранявате..то тя и сама казва че не участва за да спечели..а защото й е кеф! :sunny:
"Love is when a puppy licks your face... even after you left him alone all day."
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот h0rses » Нед Апр 17, 2011 10:24 am

и с това съм съгласен .. :ag:
Аватар
h0rses
В стадото

Мнениеот selgomez97 » Нед Апр 17, 2011 10:28 am

Еее...решихме проблема! :ai: :az: :ba:
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот h0rses » Нед Апр 17, 2011 11:21 am

:az: :sunny:
Аватар
h0rses
В стадото

Мнениеот Misho » Нед Апр 17, 2011 11:32 am

И аз съм съгласен с това. :az:
Аватар
Misho
В пасажа

Мнениеот l0veanimals » Нед Апр 17, 2011 11:36 am

Аз също... :ab: :az:
Нищо на може да се сравни с отглеждането на първото куче...
l0veanimals
В ятото

Мнениеот Para_Noir » Нед Апр 17, 2011 6:09 pm

Съгласна :ba: :ajatki:
ПС-Витаминке може ли да те помоля ако не ти е проблем да пи напишеш марката на фотото ти на ЛС мерси много :ah: :ax:
Аватар
Para_Noir
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 17, 2011 6:15 pm

То всички вие сте съгласни, НО ние взимаме и др. фактори, които влияят на всичко.

Има време...ще надграждаме правилата, благодарение на мненията ви.
:ba:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот h0rses » Нед Апр 17, 2011 7:26 pm

Офтопик:
Para_Noir написа:Витаминке може ли да те помоля ако не ти е проблем да пи напишеш марката на фотото ти на ЛС мерси много :ah: :ax:

и аз искам [mood_feelings_hurt.gif] :ah: /ако не ти е проблем разбира се :ah:/
Аватар
h0rses
В стадото

Мнениеот vitaminka » Нед Апр 17, 2011 8:25 pm

С Никон Д50... ох карай, няма значение.
Днес съм крайно разочарована от новите "визия и идеи" на форума icon_crazy
Айде, конкурсите ще ги преглътна, и на други места има конкурси, но заключените теми във фотофорума... :bl:
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот Para_Noir » Нед Апр 17, 2011 8:56 pm

Мерси за марката,че сега ми предстой ново фотоапаратче и ми хареса твоето ! :ba: :ax: :ax: Мерси много
Аватар
Para_Noir
Животинче с въпрос

Мнениеот rinusha » Нед Апр 17, 2011 9:02 pm

vitaminka написа:........., но заключените теми във фотофорума... :bl:

Да,и мен това ме учуди.Чак пък да пускаме тема за всяка снимка :ai: Така беше добре - имам снимка,искам да ви я покажа,слагам я там и всичко е о.к.Няма да седна да пускам теми.Но пък и това не е фотофорум като се замисля
rinusha
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 17, 2011 9:05 pm

Какво ви пречи да си пуснете тематична тема:

- Цветя
- Морето
- Човешки лица
- Пейзажи
- Черно и бяло
- Деца
- Буболечки
- Смехории

и т н...

И във вашата тема ще пуснат снимки и други. Така правят дори по фотофорумите. После темата потъва надолу в живота и и изчезва. След 4 месеца Иванчо се сеща и пуска отново тема с име Природа - и всички пускат отново такива снимки.

Това е навсякъде. Мислех си, че са ви ясни тези неща.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Нед Апр 17, 2011 10:07 pm

Ами знам ли,имаше тема портрети,защо да се затрива за да пускам тема човешки лица.Пък и ми е интересно да разглеждам старите снимки - твоите,на други форумци,може да се проследи развитие,периоди,можеш да научиш много неща,да ти хрумнат идеи,да прочетеш отзиви,критики и мнения за някоя снимка.Това е история,защо да я няма?
rinusha
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 17, 2011 10:14 pm

Историята трябва да я надграждаме...не да живеем само с нея. Пускай си снимки и ще видиш...какво имам в предвид.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Нед Апр 17, 2011 10:16 pm

Не съм казала,че трябва да живеем в нея,а и с нея,т.е. не мисля,че трябва да я няма.Сама не разбрах какво написах,дано някой ме разбере.Отивам да спя. [mood_feelings_hurt.gif]
rinusha
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Нед Апр 17, 2011 10:25 pm

и аз мисля като Ринушка :ba: ...в смисъл ,че има работи които беше добре да останат...а не може ли..да се направи нещо като фонд и там да се местят по цените неща..снимки ,теми....и т.н.....няма да философствам защо и какво е историята....но си мисля ,че ще е добре да се пази поне част от нея :ax:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот selgomez97 » Сря Апр 20, 2011 5:36 pm

Зоо, не може ли да се пускат такива конкурси, в които да участват не само котки и кучета, а и по-малките животинки...например гризачите, птиците и т.н. ... :ab: Така като гледам в този пролетния конкурс само кучета участват и има една снимка на хамстер, която дори не е и пролетна! Нямам нищо против участниците или кучетата и котките, но...просто конкурсите да са на такава тема, че да можем всички да участваме! Аз примерно (а и не само аз..) къде да извадя прасето си? Навън, на полянката й да снимам свинчо до цветята ли.. Темите са хубави - не са лоши..но просто .. [smile3537.gif]
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 20, 2011 7:52 pm

Аз примерно (а и не само аз..) къде да извадя прасето си? Навън, на полянката й да снимам свинчо до цветята ли..

Вкарай полянката при прасето!!! Набери букет от полянката - сложи клонки с цъфтеж - сложи всичко във ваза и до нея сложи в стойка прасето.

И ми дължиш 1 бира за идеята :az: tongue :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот selgomez97 » Сря Апр 20, 2011 8:45 pm

Май ти дължа не 1, а 3 бири...като включим онази идея с очилата и имаше още една, ама не я помня.. :ag:

Ее..айде сега сериозно.. :ag: Зоо, как да стане хубава снимка с един букет цветя..в смисъл много "сухо" :bu: ..няма идея снимката...и къде да вадя прасчо на поляната - има котки, изпражнения и какво ли още не [smile3537.gif] ...май мислиш много просто това да снимаш гризач навън icon_dontknow ..страх ме е да го изкарам! Има много улични котенца.. :ac:
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 20, 2011 9:11 pm

Добре де.....оффф накарай някой с клонка да я държи над главата на прасето. Тоест все едно е под дърво, което е цъфнало.
[smile337.gif]
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Eyzanet » Нед Апр 24, 2011 9:51 pm

Ммм...аз имам малък проблем.Първата от снимките ми за пролетния конкурс се вижда изрязана от дясната страна...а така и се губи цялата идея и т.н.Бих искала да попитам защо е така,тъй като не съм я качвала по този начин, и ако може да се направи нещо.Много се извинявам за притеснението. :ax:
Eyzanet
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 25, 2011 6:50 am

Тя не е качвана - а е линквана. Форума не прави нищо на снимките :ab:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пон Апр 25, 2011 9:18 am

Всичко започна с пускането на фотофорума, започна да прилича на състезание,кой каква снимка и с какъв апарат ще я направи,след това се допускаше и във фотоконкурсите обработени снимки,и едната страна винаги беше ощетена.
Аз лично не разбирам кой знае колко от фотография, но не е справедливо тези с хубави апарати,и другите снимащи с телефон или друг фотоапарат да бъдат оценявани еднакво.Винаги ще спечелят тези с по-хубавите снимки,което е разбираемо.
Тези конкурси преминаха през толкова много етапи,че вече се изчерпаха, както към идеи,така и към участници.
Не са лоши новите правила, но въпреки всичко пак няма да има справедливост,поради същите причини.
Ако всичко ще е еднакво, трябва да се забрани обработката,фотошопа и всички екстри, една снимка за да се оцени по достойнство,трябва да си е естествена.И пак стигаме до там, че тези с хубавия апарат ще имат хубави снимки и отново ще печелят.

Не е редно да участвуват във всеки конкурс, който иска да си показва снимките,може да го прави в своята си тема във определения форум, иначе хем пуска в конкурса, хем не участвува.....глупаво е, даже и да няма награда.
Всъщност най-добре да се закрият всякакъв вид конкурси, а който иска да показва и споделя....фотофоруми колкото искаш.
Разбирам желанието за показване на снимки.......но си има място за това.А нашия фотофорум може да замине в архива(въпреки,че едва ли някой ще е съгласен с това).

Всеки месец почти все едно и също се получава, няма нито голямо разнообразие на снимки,нито на участници....аз лично не виждам полза от тези конкурси.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот meri » Пон Апр 25, 2011 10:50 am

vitaminka ,извинявай много,нищо лично, но ти във всяка тема пускаш снимки, няма лошо,но не винаги е подходящо.Също така,ако искаш да го правиш ....просто си направи тема-албум и там си слагай.Разбирам желанието ти да ни показваш снимките си,но.....

Форума е на път да се превърне във фотофорум.
Ако толкова искате да слагате снимки, направете си блог, има толкова начини, аз също обичам хубавите снимки, но е някак досадно да се гледат все едни и същи лица и животни.
Съжалявам ако обиждам някой.......
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот vitaminka » Пон Апр 25, 2011 11:48 am

Що пък да се обидя, обичам да снимам, пускам си. Ако съм само аз, ще ми стане скучно и ще спра.
;)
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот slipknot_1996 » Пон Апр 25, 2011 2:49 pm

selgomez97 написа:Да...Витаминка си е права.
Защо да й забранявате да участва? Нека участва..така дори и да има най-много гласове..ще разбере че снимката й е хубава и че прави много добри снимки..което е вярно.
А пък после ще отстъпи на този който е след нея по брой гласове!
Не е нужно да й забранявате..то тя и сама казва че не участва за да спечели..а защото й е кеф! :sunny:

И колко души ще останат за другите след първия?Двама-трима,които ще гласуват за следващите...супер интересно ще стане. :ajaweki: hsuh
!!!...Never Back Down...!!!
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот iv24 » Пон Апр 25, 2011 3:52 pm

Аз съм напълно съгласна с meri, във всеки фотоконкурс печелят тези с хубавите фотоапарати...
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Апр 25, 2011 4:17 pm

Ако не, друг вариант е конкурсите да бъдат на подкатегории, обаче е доста трудничко да стане.
Пак ще има дискриминация и все някой ще е ощетен.
То и участници няма,не е интересно,може би именно поради факта, че хората след като видят снимка направена с хубав апарат,просто се отказват, защото няма смисъл да участвуват.

А най- добре да няма конкурси, след като има форум фотография,който иска да си пуска снимки там, пък повечето си имат и теми за представяне на животното си, не е необходимо да има безброй теми с едно и също животно, понякога в различни теми има и еднакви снимки,това трябва да престане.
Даже и награда да няма, все тая.....желанието на хората се убива,всеки би си помислил: " За какво да участвувам,като пак ще спечели тази снимка правена с хубавия апарат".
И ето така, конкурсите всеки път имат едни и същи участници, няма значение темата каква е.

След като снимките са за забавление.......да няма конкурси,за какво трябва да има оценяване?
Това може да се прави във фотографските форуми или подобни конкурси.
То не бяха екипи(които се справяха чудесно),то не бяха различни идеи.......и какво, пак има 3-4 участника, все едни и същи, все същите животни.....

Може би е време за прекратяване на конкурсите(вие ще кажете),но някак омръзна да гледаме все едно и също(както казах темата няма значение).
Ако не да се отделят във фотофорума и там да се прави някакво състезание ли,не знам.
И да се закрие форум игри и конкурси, че и тия игри са доста безмислени и безполезни,повечето са пълна боза.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот vitaminka » Пон Апр 25, 2011 5:14 pm

Хора, научете се да снимате, фотоапарата има много малко значение! :bu:
Това че снимате вечер на нощна лампа и искате да имате хубави снимки, а ви се получават жълти, пълни с шум кадри, на които не се разбира какво е снимано си е ваш проблем! tongue
Мери, а по-принцип, без да се обиждаш, ама на мен ако не ми харесва дадена тема или идея във форума, просто не я чета.
Нали знаеш, за всеки влак си има пътници, според мен има достатъчно хора за конкурсите.
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот rinusha » Пон Апр 25, 2011 5:31 pm

vitaminka написа:Хора, научете се да снимате, фотоапарата има много малко значение! :bu:
Това че снимате вечер на нощна лампа и искате да имате хубави снимки, а ви се получават жълти, пълни с шум кадри, на които не се разбира какво е снимано си е ваш проблем! tongue

И си права,и не съвсем.С телефон 2 МР не можеш да направиш чудеса,съгласи се.
А защо не ни докажеш,че е възможно.Направи снимки с телефона,не ги обработвай и ни ги покажи.Ето ти едно чудесно преизвикателство tongue
rinusha
Пчела майка

Мнениеот valnata » Пон Апр 25, 2011 5:36 pm

Абе на калпавия фотограф апарата все му е виновен.. Каква е тая мания да се закрива всичко?!? Снимките, които правят някои хора от форума са много красиви и ти прави кеф да ги гледаш.. Нека се състезават и да радват нас-смотаните фотографи.. :ag: То ако няма състезание, няма как да има стимул ии.. абе няма да обяснявам, че ще трябва цензура. На който не му харесва да прескача темите със снимки. Аз ги разглеждам и им се кефя, щото няма как да сътворя такива, пък ако щеш ми вземи апарат за 10,000 лева. :ag:

Е, тия с телефоните няма как да вземат участие. То затова е и конкурс-трябва малко майсторство. Във форума за рибките няма как да участваш в конкурс с размазана снимка.. Може тези с телефоните да си пускат снимки в техните теми, а майсторите да се състезават.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот vitaminka » Пон Апр 25, 2011 6:08 pm

Снимка с телефон (Старо LG)
Изображение
Снимка с Канон (полупрофесионален)
Изображение
Снимка с телефон (Нокия)
Изображение
Снимка с телефон - LG
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 5390_n.jpg
Снимка с телефон - LG
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 2975_n.jpg
Снимка с телефон - LG
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 5926_n.jpg
И така нататък, и така нататък. Мислиш, че не ми се налага да снимам с телефон ли? И че си мъкна DLSR-а в джоба на всякъде с мен? Грешиш, техниката има съвсем малко значение, и то тогава, когато знаеш как да я използваш. Предимството на един професионален апарат са ръчните му настройки, не това, че видиш ли, като натиснеш спусъка и сам прави шедьоври.
Иска се много четене, за да правиш снимки, на които другите хора да кажат - Има нещо красиво в нея, обаче не мога да кажа какво... Искат се известни познания. Ясно ми е, че телефона няма да направи боке (размазан фон), но никой не е казал, че всяка снимка трябва да има такова.
На вас с телефоните ви трябва само една разходка във хубав слънчев ден, навън с кучето, когато тревата е зелена, за да направите добри снимки, вместо да го снимате на килима и фонът ви да е разхвърляната стая в къщи, а снимката да е толкова тъмна, че още повече човек да се отказва да я разгадава.
С гризачите ще кажете, че не може да излизате навън. Ами не е нужно, мисля че всяка къща има прозорец, сложете животното на една маса пред прозореца да се разхожда и щракайте на воля. Определено ще има разлика.
Фотографията е една светлина! :az:
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот iv24 » Пон Апр 25, 2011 6:33 pm

А какво ще стане ако вземеш да снимаш едно и също нещо, в една и съща поза с професионален и обикновен фотоапарат. Много ясно, че с професионалния снимката ще е много по-хубава. Аз съм снимала с моя фотоапарат на много различни места с светкавица и без, в различни пози, на тъмно, на светло, вкъщи, навън и пак снимакта не е хубава. Моя фотоапарат например като снима без светкавица в повечето случаи снимките са размазани, а и много рядко фокусира на даден предмет.
Последна промяна iv24 на Пон Апр 25, 2011 6:36 pm, променена общо 1 път
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот vitaminka » Пон Апр 25, 2011 6:36 pm

Нищо няма да стане, снимката от професионалния апарат ще е просто по-рязка, това ще стане, но едва ли ще се забелязва...
Както казах първата снимка в предния пост ми е снимана със телефон на 4-5 години, втората снимка е правена със апарат за 800лв, полупрофесионален Канон, видима разлика няма, освен в кадрирането, дори телефона вади по-добри цветове.
Но виж, ако бях започнала да чета за фотографирането преди да направя тези две снимки, разлика щеше да има, защото щях да си оправя настройките и кадрирането.
А ти може да си прочетеш ръководството на фотоапарата :)
Последна промяна vitaminka на Пон Апр 25, 2011 6:38 pm, променена общо 1 път
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот iv24 » Пон Апр 25, 2011 6:37 pm

То оставаше и да не съм го чела...
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот vitaminka » Пон Апр 25, 2011 6:41 pm

Няма да споря с теб, защото доста разводнихме темата, но грешката ти е в режимите на снимане вероятно, или от друга побутната настройка, именно заради неразбирането на функциите. ;)
Накарай някой по-навътре в нещата да ти оправи настройките и ще видиш.
Който иска, намира начин.
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот iv24 » Пон Апр 25, 2011 6:44 pm

Повярвай ми, настройвала съм го с всички възможни функции, но пак не става, може да му има нещо на самия фотоапарат, не знам... няма значение, както каза, да не спорим. :)
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Пон Апр 25, 2011 8:09 pm

Добре де, след 4 месеца като може да се участва пак, до тогава пак ще печелят тези с хубави фотоапарати. Все пак има поне 4 с хубави апарати? Всеки иска да спечели по нещо за домашния си любимец.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот archy » Пон Апр 25, 2011 8:13 pm

Странно, но съм печелила конкурс със снимка правена с семйно фото, а сега като снимам с Олимпуса не съм печелила. Една приятелка снима с любителска сапунерка на Олимпус. Ето албум с нейни снимки. http://www.album.bg/love_music_97/ Просто дори със сапунерка може да се направят хубави снимки. Ето ви снимка на заек хванат в добра поза и с добро качество: http://www.album.bg/love_music_97/images/26651693/ Ето гълъби снимани със същият фотоапарат http://www.album.bg/love_music_97/images/26432176/ Ето още една: http://www.album.bg/love_music_97/images/25430407/ Е? Значи се получават и с любителско фото... Вместо да мрънкате, че снимките се замазват прочете опътванетоп на фотото си и излезте навън да снимате. То не става да се вади фото веднъж в годината, да снимате на ауто и да очаквате нещо. Не го казвам с цел заяждане. но просто не може все фотоапаратите да са виновни. :ay: Пък и сме само 4-5 с полупрофесионални фотоапарати, другите като не ви харесва не гласувайте за нашите снимки просто... :ag:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот vitaminka » Пон Апр 25, 2011 8:30 pm

Офтопик:
Написала съм DLSR, вместо DSLR по-горе :ag:
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот valnata » Пон Апр 25, 2011 9:11 pm

Който иска да спечели нещо, трябва първо да го заслужи. Може като за начало, щом е фотоконкурс да се научи да снима. Нищо даром няма на тоя свят, а и всеки трябва да се прецени дали става и готов да участва.. Не да се надява на подаяния.. smiley23

Няма как да спечелиш фотоконкурс с гадна снимка, а още по-жалко е да забраняваш на можещите участие в такъв.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Апр 25, 2011 10:11 pm

С разликата, че тук не е фото-форум а зоофорум,пък и не всеки има "око на фотограф",но обича да снима.Това означава ли,че не трябва да участвува?
Не винаги фотоапарата е виновен, а човека, но нали не се изисква от участниците да са фотографи, за да участвуват.
Някой знаят повече,други по-малко, останалите,почти или нищо за фотографията,но снимат, това прави ли ги лоши участници?

Те можещите освен тук могат да си намерят и по-подходящо място за изява,където наистина могат да оценят правилно снимките им.

Тук във форума гласуващите не са специалисти фотографи и не винаги когато се гласува се прави, защото всичко знаем за фотографията и сме оценили и нещата,от които повечето от нас не разбират.
Пък и какво да се лъжем, честичко гласуването е не само за снимка, а и по симпатия към самия потребител.
Няма нужда да се изтъкват кой какво и колко знае за фотографията...все пак конкурсите тук са за аматьори.....
Който иска да е професионалист или напреднал.......е мястото определено не му е тук.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот vitaminka » Пон Апр 25, 2011 10:42 pm

.. и Мери, официално ни изгони от форума :ajaweki:
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Апр 26, 2011 7:55 am

vitaminka написа:.. и Мери, официално ни изгони от форума :ajaweki:

Не,не съм изгонила никой,не изопачавй.
Но просто се поспри с демонстраците си, във всяка тема - снимка, за всеки повод- снимка, само казах, да се прави това във фотофорум, не в зоофорум.
Аз също обичам хубавите снимки, но не и непрекъснато да ми натрапват едни и същи кадри.И да, не чета,нито гледам,като не ми изнася(няма нужда да ми казвате).Не участвувам в конкурси и не гласувам.......не виждам смисъл в това.
Малко ме е яд и за останалите участници,които въпреки всичко са се постарали,но не са оценени.
Обичаш да снимаш, няма лошо.....но защо непрекъснато искаш някой да те оценява,да показваш демонстративно......какви хубави снимки правиш, нали уж било за удоволствие, а май излиза друго?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот meri » Вто Апр 26, 2011 8:33 am

Да не говорим,че почти винаги участниците са 3--5 човека, гласуващите също никога не са много.Един конкурс трябва да има не само добра конкуренция и участници, но и гласуващи......това говори и за интереса към дадения конкурс.А тук какво се получава,участвуват няколко човека и печелят благодарение на няколко гласа.....чисто изопачение на конкурс.Ето за това и няма интерес,каквато и тема да се пусне.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Eyzanet » Вто Апр 26, 2011 9:53 am

Така.
Първо, за да съществува един конкурс като хората има един основен фактор и той се нарича КОНКУРЕНЦИЯ!
Когато всички извадят снимки от професионални апарата или пък само от непрофесионални такива къде отива онзи фактор от по-горе?Ще ви отговоря- Никъде!
Второ,професионалния апарат НЕ прави снимките!!!!!!!!(иде ми още шестхиляди възклицателни да сложа)ПРАВИ ГИ ЗАДАПАРАТНОТО УСТРОЙСТВО(тоест ВИЕ)!И ако Вие нямате възможността да направите хубава снимка(макар, че коя съм аз да определям кое е хубаво в субективния свят на изкуството)то тогава защо участвате във фотографски(!) конкурс?Защото фотографията и снимането са от различни по-различни.
Трето - недейте да нападате хората с DSLR-и тъй като обикновенно,за да имаш такъв апарат значи си го заслужил с качества.И ако си мислите, че е дискриминация ние да участваме,то недейте да разсъждавате, че ако не участваме не е дискриминация.Защото какво излиза - участват хората със снимки от по-нисък клас апарати и нищо.
Четвърто(в защита на второто)-в осми клас снимах с LG SHINE 2.2 мегапиксела,но това не ми пречеше да ми вземат 12 работи за годишната изложба на Шипка 6.(Никакво намерение нямам да се изтъквам, но просто го слагам в защита).
Пето-Мегапикселите изобщо нямат значение - има значение матрицата!Има сапунерки с много стабилна такава, които правят хубави снимки и в комбинация с човек с чувство отзад се получават снимки,които могат да отвеят бая DSLR и.Факт!
Вместо да се оплаквате, че няма смисъл да участвате,заради хората с професионални апарати, по-добре изведетете животинката си на вън,седнете и разучете сапунерките си(защото те също имат много възможности)и се постарайте.Заслужава си!Ще видите!И моля ви,спрете да търсите вината в апарата си!Тук съм пускала снимки и с професионален олимпус и пак не съм печелила,тъй като не бяха хубави.Не зависи от апарата. :ajatki: :sunny: Приятно снимане,за да очакваш награда вложи труд. :ajatki:
(Удоволствие е,когато някой оцени работата ти!Както на певеца му е хубаво да има фенове,както на готвача му е хубаво да му кажат, че готви добре.Така и на фотографа му е чудесно до го оценяват!Тези,които бягат от това,обикновенно са просто по-добри лъжци или са били лошо оценени преди. :ay: )
(Бих се радвала да дам съвет за снимане със сапунерка,на който прояви желание.Мога да ви ориентирам към курсове и към бая сайтове, в които ще прочетете полезна информация. :ajatki: )
Eyzanet
В ятото

Мнениеот l0veanimals » Вто Апр 26, 2011 10:33 am

Аз снимам с обикновенна сапунерка... и пак спечелих 2 конкурса.. да не мисллите че конкурса за Св. Валентин снимките са с професионален... правила съм ги с телефон Sonny Ericsson 2 мега пиксела... а теси от мартенския .. със фотоапарат сапунерка Samsung L74 чиято камера е 7,2 mp :) :ay: Просто се постарайте и снимките стават чудесни :ax: tongue
Нищо на може да се сравни с отглеждането на първото куче...
l0veanimals
В ятото

Мнениеот vitaminka » Вто Апр 26, 2011 11:16 am

Meri, разбира се, че е по-голямо удоволствието, след като кипиш от кеф, че си направил страхотен кадър, другите да го оценят с двойна сила, оргазъм за душата е, а аз нямам намерение да се лишавам от това!
Публикувам снимки във фотофорума тук, в моята си тема, в конкурсите. Ако визираш това, че в темата с куче на море, съм пуснала снимка на Рая на морето... извинявай, но никой не е казал, че тези теми са само за писане [smile3537.gif]
И сега ще пусна ОЩЕ един кадър, който ме тресе още, за да ви подразня с многото си снимки. tongue
Изображение
Jump *favourite* by vitaminka*, on Flickr
А на тези дето се оплакват, че ги бием с DSLR-ите ще кажа, че снимката е правена от пълен непрофесионалист с мои наставления, с моята камера, но по-нищо нямаше да се отличава от друга снимка със сапунерка, ако някой беше дошъл да ме снима. Снимката "стана", не защото апаратът ми я е направил вълшебна, а защото знам по кое време на деня да отида да снимам, знам от къде да насоча камерата и знам кога да щракна. Нещо, на което всеки може да се научи tongue
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот selgomez97 » Вто Апр 26, 2011 11:18 am

l0veanimals написа:Аз снимам с обикновенна сапунерка... и пак спечелих 2 конкурса.. да не мисллите че конкурса за Св. Валентин снимките са с професионален... правила съм ги с телефон Sonny Ericsson 2 мега пиксела... а теси от мартенския .. със фотоапарат сапунерка Samsung L74 чиято камера е 7,2 mp :) :ay: Просто се постарайте и снимките стават чудесни :ax: tongue

Не знам аз за теб...съмнявам се. че не правиш фалшиви регистрации и си гласуваш сама за себе си..забелязала съм..винаги като участваш в конкурс и като дойде време за гласуването..1-2 дена след гласуването се появяват все едни нови потребители с по 1-2 мнения и едното от които е гласуване за теб..не мога да си обясня как все за теб гласуват новите потребители?! [smile3537.gif] Може и да бъркам..но просто го забелязах! Да не говорим пък че дори имаше и по-добри снимки от твоята.. нищо лично! Не се обиждай..просто казвам каквото мисля.
Съжелявам ако бъркам..може и аз да съм с грешка. Все пак ако има такова нещо..Зоо веднага ще хване дадения човек който прави имамата и ще го дискфалифицира.
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Апр 26, 2011 1:01 pm

Никой да не се обижда, но конкуренция на ниво почти няма.
Колкото за това кой ,как, с какво снима......аз не съм толкова компетентна,за да взимам отношение.
За да има качествен конкурс и конкуренция......не трябва ли поне минимално силите да са равни, защото не знам какво точно оценява всеки,дали изобщо разбира за какво дава гласа си,или ей така от пръв поглед му харесва снимката и гласува.
Също така обработването на снимки не трябва да е разрешено в конкурсите, защото не всички имат възможност да го правят и тогава нищо не е равностойно.
Както решат хората от които зависи.....и които наистина разбират за какво става въпрос.

Апарата е само един предмет,на който ако не вдъхнеш "душа" нищо не става.
Важен е човека, но понеже тук хората са с различни възможности и правят снимки с различни апарати,телефони...някак условията би трябвало да са по-еднакви,защото то се знае,че хубавото си е хубаво.....винаги.И все пак най-важното....аматьори. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Вто Апр 26, 2011 1:52 pm

Аз лично също обичам да снимам, но като видя първите участници с хубавите снимки и не пускам моите.Все едно ме е срам да си пусна сапунерските. Участвал съм може би веднъж с доста атрактивни снимки и имаше 2-3 гласа. Според мен доста несправедливо се гласува в тея конкурси. В момента нямам предвид тези с хубавите апарати, а друго. И аз мисля като selgomez97. Не съм гледал датите на регистрация и мненията на потребителите, обаче съм забелязвал и агитация по темите, от където също някои гласуват за дадения потребител и гласът се зачита. Също мисля, че е имало по- хубави снимки, но ..
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот h0rses » Вто Апр 26, 2011 5:10 pm

Е не знам за вас, но vitaminka ме убеди , че апарата няма значение :ax:
Аватар
h0rses
В стадото

Мнениеот valnata » Вто Апр 26, 2011 7:09 pm

h0rses написа:Е не знам за вас, но vitaminka ме убеди , че апарата няма значение :ax:

Няма значение апарата! :ay: То ако беше само до апарата и аз щях да съм фотограф. :ag: Няма как силите да бъдат равни, и няма как условията да са по-еднакви. Какво да направят Можещите, че няма конкуренция? Те условията са ясни-записваш се за участие във фотоконкурс(не за ядене и пиене) за ФОТОКОНКУРС. Там трябва да можеш да снимаш, да си прецениш възможностите и решаваш дали да участваш или не.. smiley24

Аз защо не се записвам за фотките. :ag: :az:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Вто Апр 26, 2011 10:36 pm

О.К. - като апарата няма значение,нека във фотоконкучсите освен обработката да се забрани използването на "професионални" фотоапарати,нека снимките да са само от сапунерки и телефони :ag:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Апр 26, 2011 11:11 pm

:ag: :ag: :ag: Ринушка :ba: ..апарата естествено, че има значение/пак си зависи кой го държи де:ag: /...ама само за качеството на снимката ,а то е едно от последните неща ,които правят една снимка художествено произведение :ax: ....темата е много обширна и с коментари тука нищо няма да се реши...никой от професионалистите във форума не учавстват нито в конкурсите, нито в оценките..така ,че силите са изравнени :ab: ...ОБАЧЕ :няма ясен критерий за оценка ...а без него всичко е алабала......
bu6i
Пчела майка

Мнениеот selgomez97 » Вто Апр 26, 2011 11:12 pm

Не е баш така ..как така апарата няма значение? :ai:
Едно е да снимаш с телефон, където качеството е ужасно, друго е с професионален огледално-рефлексен фотоапарат, където качеството е кристално!
До някъде сте прави..ама чак пък да няма значение. Естествено, че като имаш възможност да снимаш с хубав апарат не е само до снимането, а и до моженето и въобще ... не е толкова лесно, но все пак... :ab:
Съгласна съм с meri относно това да не се позволява обработка с програми и т.н.
Наистина...представете си един човек, който може да работи с фотошоп, да обработва снимките си така, сякаш са истински, а всъщност са направени и всичко в тях е фалшиво.. и един човек, който не може да борави с такива програми и снимките му не са толкова добри, макар че ако се обработят стават супер...е?
И какво се получава? :bu: Нямам нищо против обработването..естествено, че стават хубави снимки...но естественото си е най-хубаво! :}
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот rinusha » Вто Апр 26, 2011 11:23 pm

bu6i написа::ag: :ag: :ag: Ринушка :ba: ..апарата естествено, че има значение/пак си зависи кой го държи де:ag: /...ама само за качеството на снимката ,а то е едно от последните неща ,които правят една снимка художествено произведение :ax: ....темата е много обширна и с коментари тука нищо няма да се реши...никой от професионалистите във форума не учавстват нито в конкурсите, нито в оценките..така ,че силите са изравнени :ab: ...ОБАЧЕ :няма ясен критерий за оценка ...а без него всичко е алабала......

Ами,съгласна съм с всяка твоя дума,но качеството на снимката е първото,което грабва окото,цветовете,контраста,и какво ли още не.Художественото произведение остава на заден план,ако качеството липсва.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Апр 26, 2011 11:29 pm

:ab: апарата има значение САМО ако го държи човек ,който знае какво и защо прави...а тука не виждам такива/говоря за професионални умения и знания/...не виждам и хора, които могат да обработят снимите даже и на ниво аматьори...така че няма защо да се драматизира....и пак казвам...НЯМА ЯСЕН КРИТЕРИЙ за оценка...и всики недоразумения идват от там...
:ax: ..Ринушка :ba: ..то и кича грабва окото...и индийските и китайските стоки също ..даже са си много качествени:ag: :ag:
...винаги идеята е преди всико останало...трябва да знаеш ,какво искаш да постигнеш...и чак тогава идват изразните средства...да не говорим ,че за човек, който знае какво прави..дефектите се превръщат в ефекти :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот selgomez97 » Вто Апр 26, 2011 11:38 pm

rinusha, а качеството от къде идва? От нищото ли?
Ето тук да ти кажа, че качеството зависи и от апарата...следователно и той има значение... :ab:
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот bu6i » Сря Апр 27, 2011 12:07 am

selgomez97 написа:rinusha, а качеството от къде идва? От нищото ли?
Ето тук да ти кажа, че качеството зависи и от апарата...следователно и той има значение... :ab:

:ag: бъркате понятията...качество на снимката..като техника,което зависи от апарата.....и качество на снимката, като изкуство :ab: което зависи от вас :ax: ...из нета качествени снимки да искаш..като пиксели ,рязкост,цветност и т.н и т.н......и кво от това icon_dontknow ....фотографията ..както и всяко изкуство е ИДЕЯ.... :ax:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Апр 27, 2011 6:41 am

Обсъдихме всичко друго,но не и самите конкурси. :ag:
Какъв да е критерия на оценяване тогава?
И все пак, не е ли една обработена снимка, макар и от аматьор,по-хубава от необработената,снимана с.......кой каквото има за снимане.
И какво излиза, че в такъв случай се гласува за нещо фалшиво.....без да драматизираме, просто въпрос? :ah:

Иначе фотографията си е изкуство,спор няма и не е за всеки.
И все пак,тук са се събрали хора, които въпреки,че са само едни любители на фотографията,пак се стараят да направят и покажат по нещо.

И какво да правим с конкурсите тогава?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот selgomez97 » Сря Апр 27, 2011 6:05 pm

Какво правим с конкурсите...Зоо да каже! :) Той трябва да го измъдри с Надето и тогава чак ще пише .. :ax: tongue Сега само трябва да чакаме да видим какво ще става с тея конкурси, че вече не знам просто... [smile3537.gif] :ag:
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Апр 27, 2011 7:09 pm

Няма конкурс, няма проблеми.... :ajaweki:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Сря Апр 27, 2011 10:03 pm

meri написа:Няма конкурс, няма проблеми.... :ajaweki:

:ag: не е баш така...иначе още сталинизъм щеше да е :ag: ама нищо чудно Зоо :ax: да ги затрие конкурсите..то колко неща затри тая пролет та едни конкурси ли ша го спрат :ag:
...конкурсите са си много хубаво нещо :ay: ...винаги е добре децата :ba: да имат с какво да се забавляват ,нещо което да ги кара да мислят и да се развиват :ay:..а и не само децата :ba: ..фотографията е най- достъпното за момента изкуство в смисъл всеки може да се пробва :ax: ,...не разбирам защо толкова се драматизира icon_dontknow има си регламент и правила...критерия може да бъде всякакъв..за всеки конкурс да е рзличен..но това пак ще доведе до разправии :ag: :ag: ..ЗАТОВА...нека си останат в сегашния им формат ,но без излишни емоции и разравии..кво толкова сложно има icon_dontknow
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Maritoo6 » Сря Апр 27, 2011 10:06 pm

Я да видим дали правилно съм разбрала- Всеки който е спечелил конкурс,може да участва пак след 4 месеца .... така ли ? :ab:
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Сря Апр 27, 2011 10:31 pm

Maritoo6 написа:Я да видим дали правилно съм разбрала- Всеки който е спечелил конкурс,може да участва пак след 4 месеца .... така ли ? :ab:

:ag: туй па къде го пише :ab: ...не ми се вижда особено умно :aa:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот h0rses » Чет Апр 28, 2011 9:01 am

zoomaniak написа:ПРАВИЛА ЗА КОНКУРСИТЕ

Един победител в един конкурс, може да участва в конкурсите на форума след 4 месеца отново от датата на последно спечелилият конкурс
Аватар
h0rses
В стадото

Мнениеот iv24 » Чет Апр 28, 2011 10:51 am

meri написа:Няма конкурс, няма проблеми.... :ajaweki:

Правилно. :ajaweki:
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот selgomez97 » Чет Апр 28, 2011 11:04 pm

Ооо, ново правило.. :sunny:
Значииии..ако сме спечелили конкурс..може да участваме и в следващия, но ако и него го спечелим наградата не я получаваме ние (защото сме спечелили миналия конкурс), а тя (наградата) отива при следващия след нас с много гласове...а след като са минали четири месеца от конкурса, който сме спечелили...тогава ако отново станем на първо място чак тогава вземаме наградата...

Аз го разбирам така...може и да не е така де..

примерно: участвам януари, печеля конкурса...
участвам февруари..АКО спечеля конкурса - не вземам награда...
участвам март, печеля, не вземам награда...
участвам април, печеля, не вземам награда...
участвам май, печеля не вземам награда...
и чак вече като участвам юни (примерно казвам) тогава чак ако спечеля ще взема награда.. :ajaweki:

Дааа, това е хубаво направено...понеже напоследък все едни и същи хора печелят конкурсите..нищо против, ама суупер еднообразно! :ajaweki:

Между другото целта на конкурсите НЕ е само да гледате как да спечелите...също така разбирате и на какво ниво са фотографиите ви, а и не само... :ab: Мен лично това ми е най-важното нещо, за да участвам в един конкурс..разбирам дали снимките ми стават или не..не че тука има много разбирачи, но все пак.. :)

Е, късмет на участниците в следващите конкурси ! :ba:
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот vitaminka » Пет Апр 29, 2011 6:06 pm

Супер, така всички можем да участваме :)
Иначе съм съгласна и със старото правило, да се печели 1 път в годината, но щом боговете са щедри :ajaweki:
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот selgomez97 » Нед Май 01, 2011 9:31 pm

Зоо, не мога да гласувам, защото мнението ми е на латиница.. :ac:
А как така на другите им позволява да си постнат мнението.. :ag:
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот vitaminka » Нед Май 01, 2011 10:01 pm

Защото пишат "За... еди кой си"... ЗА :)
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот Misho » Пон Май 02, 2011 9:00 am

Чудя се как изведнъж се появиха нови потребители които гласуват за потребителя Merlinche98. smiley23
Нещо ме съмнява..
Аватар
Misho
В пасажа

Мнениеот archy » Пон Май 02, 2011 9:04 am

Misho написа:Чудя се как изведнъж се появиха нови потребители които гласуват за потребителя Merlinche98. smiley23
Нещо ме съмнява..

Да, как пък точно първото им мнение беше "гласувам за еди кой си..." smiley23
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Misho » Пон Май 02, 2011 9:42 am

Че и още един се появи.Защо не спазвате правилата? [mood_feelings_hurt.gif] Създадени са за да се СПАЗВАТ,а не да се нарушават.
Аватар
Misho
В пасажа

Мнениеот Pari4kata » Пон Май 02, 2011 10:13 am

Аз просто търсех конкурси за животни в интернет и като намерих този сайт веднага се регистрирах. Само за Водна лилия знам, че е била приятелката и Merlinche98 казала да се регистрира и да гласува за нея, но за другите не питах. Писахме си ЛС.
Офтопик:
Аз съм любителка на конкурси.
Pari4kata

Мнениеот Misho » Пон Май 02, 2011 10:15 am

Ще видим тази работа,има си начин да се разбере!
Аватар
Misho
В пасажа

Мнениеот Pari4kata » Пон Май 02, 2011 10:30 am

:ay:
Pari4kata

Мнениеот selgomez97 » Пон Май 02, 2011 11:00 am

Апф..не разбирате ли, че се разбира, когато си правите фалшиви регистрации и гласувате за себе си?
1. Админа на сайта веднага ще забележи това...ще види, че регистрациите са от едно IP.
2. Потребителите на сайта също имат съмнения за това..и когато някой прави нещо нередно, това си личи!

Спазвайте правилата! [smile3537.gif] :ab:
Merlinche98, мнооооого интересно...регистрациите са правени през около 10 минутки..мноого си бърза бе! :ag:

Офтопик:
И аз отново не мога да гласуваааам...пак мнението ми е на латиница? :bu:
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Пон Май 02, 2011 11:03 am

Трябва да преобладават повече кирилски символи и ще допусне системата мнението ти.

"Аз гласувам за stamen"
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пон Май 02, 2011 11:50 am

Пък някой нека си участвуват за слава , хората злоупотребяват заради наградите...и до там се стигна, казвах аз,ама.....
То правилата трябва да се спазват, но няма как да накараме хората да спазват и морала..... [smile3537.gif]

Писахме си ЛС

Освен некоректно към другите участници,не видяхте ли ,че нов потребител няма право да гласува?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот selgomez97 » Пон Май 02, 2011 11:54 am

Да..и аз това су чудя!
Няма смисъл да гласуват за себе си...и без това гласът им няма да е зачетен! [smile3537.gif]
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот archy » Пон Май 02, 2011 12:01 pm

Много ми е досадно когато някой ми напише на лично или дори в темата на кучето ми да гласувам за него. Според мен не е правилно да печелят хора, които злоупотребяват по този начин. smiley23
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Maritoo6 » Пон Май 02, 2011 1:34 pm

Защо има над 3-ма,които са се регистрирали днес и са гласували за Merilincheto98 ??
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Май 02, 2011 1:36 pm

Наложени са санкции. Ако забележите сигнал - пишете ми на ЛС - ще реагираме.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот selgomez97 » Пон Май 02, 2011 9:34 pm

zoomaniak написа:Наложени са санкции. Ако забележите сигнал - пишете ми на ЛС - ще реагираме.

Хохох...колко сигнала до тука...охоо..чак не мога да ги преброя! :ag:
1. В темата на Криси \archy\ за кученцето й, Merlinche98 я моли да гласува за нея..
2. Днеска са направени по 5 регистрации, с по най-много 10 мнения, часовата разлика е много малка и все гласовете са за Merlinche98.
Нали не е честно да правим така?! [smile3537.gif] Или да спамим по темите на другите.. "Моля, гласувай за мен!" :bu: :ag:
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот Nadivtov » Пон Май 02, 2011 9:51 pm

Офтопик:
Направо отчакам някой, който не ми е добър приятел да ме моли да гласувам за него. -.-
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

ПредишнаСледваща

Назад към Игри + Конкурси