Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Наполеон - малкият пътешественик

Наполеон - малкият пътешественик

Мнениеот sisity » Вто Сеп 28, 2010 7:31 pm

Още в началото на септември написах един разказ, който е по темата на конкурса за птици. И понеже не мога да участвам там, ще го сложа тук. Първо искам да предупредя да не обръщате внимание на правописните грешки, все ме мързи да ги оправям, но.. :ah:

Наполеон – малкият пътешественик

В хралупата на семейство какадута се излюпило едно малко. То растяло с всеки изминал ден, а с него растяло и любопитството му. Една сутрин, родителите му все още не били станали от сън и то се измъкнало от майчината прегръдка. Литнало и паднало на земята. Едно изгладняло куче динго го видяло и се затичало да го хване, но майка кенгурка бързо го хванала и го пуснала в торбата при малкото си. Малкото птиче и благодарило за помощта и с все сили литнало да търси приключения.
Кацнало на едно дърво, а там коала с малко на гърба си, се опитвала да стигне клоните с хубавите евкалиптови листа. Малкото какаду я видяло и я попитало:
- Как мога да Ви помогна госпожо коала.
- Не съм яла цял ден. Ако може по някакъв начин да ми помогнеш, да стигна листата, ще ти бъда много благодарна. – Отвърнала тъжно майката.
Папагалчето бързо хванало клончето със здравия си клюн и го навело към гладната коала.
Започнало да се смръчава и птичето литнало към непознати земи. Кацнало в прашната червена пустиня. Било изморено и гладно. Настървен варан го дебнел, без то да забелязва това. Точно когато варана бил готов за атака, ему с бързи крачки се затичало и грабнало измореното папагалче. Заговорили се двете птици и храброто ему му предложило да приспи при него, за да не пострада в коварната нощ. На сутринта малкото какаду намерило поле с просо, нахранило се и се збогувало с емуто.
Стигнало до една рекичка, напоило се с вода, когато чуло странно съскане зад гърба си. Обърнало се и видяло, как страшен голям питон, увил се около дървото, дебне разсеяла се птицечовка. Втурнало се смелото папагалче към птицечовката и разперило крила над нея. Змията не разбрала какво става и избягала от страх. Уплашената птицечовка му благодарила и искала да го нагости, но любопитното пиле бързало да опознае света.
Тръгнало то и изведнъж пред него се разпростряла сива бетонна джунгла. Там, като буболечки щъкали на сам, на там коли. Кацнало птичето пътешественик на сива настилка с бели линии отгоре. Изведнъж до него с бястна скорост профучала кола, а друга хвърчала право към него. Тогава сива мишка със забрадка го бутнала към тротоара. Мишката казала:
- Здравей! Аз съм Миша, ти май не си тукашен.
- Аз съм папагалче какаду. Идвам от далеч, където дните бяха скучни. Нямам си име и смятам да обиколя и разгледам света. – Казало папагалчето с наперен тон.
Мишката казала весело:
- Ще те кръстя Наполеон! Какво ще кажеш?
Папагалчето се замислило и отвърнало:
- Харесва ми! От сега на татък ще съм Наполеон, малкото папагалче кръстосало света.
Завела го Миша в нейната дупка, отделила му няколко ореха и му предложила да остане през нощта. На сутринта разбързан да покори света, малкият Наполеон се збогумал с милата Миша и отлетял.
Пред него се появил огромният син океан. Летял, летял, летял и накрая видял суша – малко островче. Кацнал на плажа. Изведнъж земята под краката му се размърдала. От пясъка започнали да излизат малки костенурки. Тръгнали към водата, когато се чул писък от небето. Погледнал Наполеон към Слънцето и видял голяма страшна птица да се пуска към плажа. Литнало смелото папагалче към костенурчетата и разперило крила над тях. Хищната птица се объркала и отбила разочарована. Намерило дърво с банани и се нахранило.
Кацнало на кораб да пренощува. На сутринта се събудило и за негова изненада, отново било в сивата джунгла от згради. Намерило чепка грозде на каманите до океана. Започнало да си похапва сладко, когато видяло как весело подскачат група делфини. Делфините се приближили и заговорили какадуто:
- Здравей! Какво правиш тук само?
- Здравейте! Аз съм Наполеон, птица пътешественик. – Отговорило.
- Къде е ятото ти, семейството? – Попитали делфините.
- Аз съм самостоятелно пиле и мога да се справям сам с всичко. – Отвърнало с надменен глас птичето.
- Видяхме две какадута, които плачеха за своето малко, което изчезнало. – Добавило едно малко делфинче.
Наполеон се замислил и се затъжил за семейството си. Казал:
- Искам да ме заведете при тях.
- Следвай ни и след малко ще сме там. – Казал водачът на стадото, най – възрастния делфин.
Летяло след делфините и изведнъж видяло на едно дърво, кацнали на най – високия клон своите родители. Седят и плачат. Кацнало до тях с радостни викове и веднага било обсипано от тяхните милувки. Разказало им какво е преживяло и разбрало колко по – хубаво е в къщи.
Аватар
sisity
В глутницата

Re: Наполеон - малкият пътешественик

Мнениеот AdincetO » Вто Сеп 28, 2010 8:38 pm

Харесва ми.. интересно е и има различни случки :ab: :ba:
AdincetO
В пасажа

Re: Наполеон - малкият пътешественик

Мнениеот denis_33 » Сря Сеп 29, 2010 4:43 pm

Много ми хареса :ajatki: Браво [applauseuu.gif]
denis_33