Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Роден съм сляп

Роден съм сляп

Мнениеот zoomaniak » Чет Сеп 30, 2010 7:25 pm

Роден съм сляп. Не знам защо но дланите ми останаха особенно меки. С тях “виждах” - за пръв път ми подариха Хамстер на 13 г. Тогава се случи нещо странно?

ХАМСТЕРА ДОКОСНА ДЛАНИТЕ МИ - на ръцете....и в сърцето ми се вряза светлина, която отвори нещо и аз го видях - ХАМСТЕРА. Стана така, че виждах само животните? Но живеех в мрак за останалият свят. Минаха години и аз не знаех сляп ли съм - виждам ли. Или просто живея в два свята:

СВЕТА НА ХОРАТА - МРАК
СВЕТА НА ЖИВОТНИТЕ - СВЕТЛИНА

Успях да стана ветеринар. Станах първият сляп - незрящ ветеринарен лекар.

Никой не ме допусна да кандидатствам докато не видяха какво мога - невярващите хора.

А КАКВО МОГА АЗ В ТЪМНИНАТА

Мога да докосвам. Да приемам енергията на живите същества - животните и да я преобразувам с дланите си в светлина за очите си.

Вече имам семейство. Но то е в мрака. Каква дарба имам? Понякога съм тъжен, че само животните са в очите ми. Понякога мракът изчезва и се появяват спомените... за първият хамстер.

Дали хората ще прогледнат. Те имат очи. Те имат животни. В практиката ми се сблъсках с много гнусни проблеми - хора обричат животните. Хора - които имат очи, мрачни очи и живеят в собствен мрак.

Сол; Олио; Оцет..........детето ми ме пак закача. Съпругата ми ме гълчи, че нощем плача........за хорските тревоги бутам пак стени.

МРАК и ХОРА............

Не съм доволен...........и не знам защо да съм доволен. Но и нерви пазя..........щастие градя.

Стига писах тъпотии...........време е за сън и нощни животински сънища..........
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Роден съм сляп

Мнениеот Maritoo6 » Чет Сеп 30, 2010 7:31 pm

Нямам думи да го опиша :ba: Страхотно е :ax: :ax: :ba:
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Назад към Стихове + Разкази + Проза